Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

zipexx

Letos jsem nějaký přecitlivělý :-)). Ne, teď vážně, Jim Sheridan natočil emocionální drama, které bere dech. Námět filmu sice není originální, ale hlavní trojice herců mu dodává nový, svěží pohled na věc. Tobey Maguire předvádí oscarový výkon, ve kterém mu zdatně sekunduje "bratr" Jake:-). A Nat Portmanová? To je ztělesněná emoce, které věřím každý její pohled, každou slzu, každé slovo. Brothers je tragický film o odvrácené straně války (ehm, válka má vlastně jen jednu stranu...), o rodinných hodnotách, o těžkém návratu mariňáka do života. Je to snímek spadající do kategorie čtyř hvězd, ale nemůžu jinak. Strhující herecké představení mě přesvědčilo přidat hvězdu navíc. ()

maverick10

Prvni pule filmu me dost zklamala. Sheridan nedokazal vyrazne zobrazit vztah bratru a posleze vztah Portman - Gyllenhaal, kdy mela Natalia hledat predevsim oporu v mladsim z bratrovi. Nebylo to natolik vyrazne, aby nas druha pulka zasahla s daleko vyraznejsi silou. Film se zacina dramatizovat s prijezdem, jiz oplakaneho starsiho bratra. Peklo, kterym prosel se vyrazne projevuje v jeho chovani a psychice, kterou zde reziser podava bravurne a psychologicke procesy se rozjedou naplno a kazdy z hercu odvadi maximum. O to vic me mrzi prvni pule, ktera byla rychle odbyta, mohl to byt vyrazneji silnejsi zazitek. Skoda ()

SonG

Krajně šokující, výborné drama, které stojí na dobrých hereckých výkonech a slušného scénáře. Nic jsem od tohoto filmu neočekával, ale po skouknutí musím konstatovat, že je to v poslední době nejlepší drama, které jsem viděl. ()

BitlDjus

Originál jsem neviděl, ale film na mě zapůsobil opravdu dobře, líbila se mi role Jakea Gyllenhaala a Sama Sheparda, Tobey Maguire mě nikdy moc neuchvátil ale tady zahrál svou roli dobře. Tohle je hodně silné téma, které je třeba zpracovat co nejlépe, a Sheridan si dal záležet. ()

berusche

Příběh sám o sobě je tak silný, že vás to možná donutí přemýšlet nad tím, co byste cítili vy. Proto je to tak zajímavé. Proměna Gyllenhaala je rozhodně divácky zajímavější než deprese Maguirea, což mě nutí říct, že jsem si ani nepřála, aby to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ale, takový je samozřejmě severský záměr, proto je film tak povedený. Portman sice není špatná herečka, ale mám z ní pocit, že tohle nebyla její osudová. Hlavně jako matka dvou děvčat a manželka vojáka vypadá příliš mladě, udržovaně a tak nějak zvláštně. ()

Katarine

Velmi kvalitní věc. Přesto scény, které mě měly emočně roztrhat, na mě až tak silně nezapůsobily a doteď nevím proč. Jake Gyllenhaal i Natalie Portman opět skvělí. Jen z toho Tobeyho Maguira šel tak nějak děs už od začátku a pořád ho zrovna nemusím. Hmm, asi jsem našla ten důvod. ()

applause

Věděla jsem, že to bude hodně psychologický film, ale tohle jsem nečekala. Obecně návrat vojáků do života je hodně těžký a v tomhle případě to bylo ještě těžší. Pohled na Tomiho (Jake Gyllenhaal) jako "tatínka" a vedle něho zničeného Sama (Tobey Maguire) byl opravdu stresující, ale jde vidět, kam až to můžeš dojít. Jake Gyllenhaal a Natalie Portman jsou výborní herci, ale Tobey Maguire mě tu opravdu překvapil, skvěle se do role vžil a myslím si, že mu sedla. Už to není jenom Spider-Man. V průběhu filmu jsem si byla jista, že dám filmu 4*, ale už dlouho na mě takhle žádný film nepůsobil, bylo tam všechno. Každopádně doporučuji, ale upozorňuji, že je to opravdu silný film. ()

Meridius

Nejzásadnější poznatek z tohohle filmu je, že Natalie je pořád nejkrášnější herečkou současnosti. Velmi dobrá byla také Newmanova hudba, perfektně padnoucí, bravo. ()

Lischai

Je zde pár báječných momentů kategorie: "no to mě teda...", ale všechny bohužel po krk vězí v běžném romantickém bahýnku. Kapitán Dušín je otcem dvou roztomile perfektních dcerek, bydlí v perfektním domě na předměstí. Jeho žena je rovněž perfektní (dokonce tak perfektní, že musela absolvovat "nejsem jen blbá roztleskávačka, taky kouřím a poslouchám U2" etudu). Perfektní je i napravený Donnie Darko, který to umí s dětmi, spravuje kuchyně, kamarádí se s dobráckými trestanci se zlatým srdcem a omlouvá se paním, které okradl. A navíc poslouchá stejné písničky od U2, jako paní Dušínová, wow. Zbytečně limonádová linka je trošku koulí na noze silnému příběhu o chlapíkovi s válečným syndromem. Mnohem více by se mi líbil film, který téma rozehraje v reálnějším prostředí a s reálnějšími hrdiny, než nabízí toto hollywoodský perfektní viděné světa. ()

M.i.k.e

Podobně jako někteří další zde přemýšlím,jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky.Bratři i přes svoje pozvolné tempo nejsou vůbec špatným filmem,ovšem i oni mají svoje mouchy,takže se ve finálním hodnocení přikloním spíše k lepším třem.První půlka filmu je celkově ne moc výrazná a to opravdu správné "psycho" se rozjede až v poslední třetině,což je možná trošku škoda.Naštěstí se film může opřít o velmi dobré herecké výkony ústřední trojice Maguire-Portman-Gyllenhaal...70% ()

Havaj8

Silně emocionální film po všech směrech. Neřikám, že byl světovej, ale už sem nákej ten pátek něco takovýho neviděl. Jak se dokáže změnit postavení obou. Pořád člověk musí přemejšlet, jak se asi musej cejtit, povedenej kousek... Neviděl sem originální film, tudíž nemůžu srovnávat. ()

peiton

Najskôr dvojica mužov,bratov-neskôr dvojica rivalov..Dramaticko-romantický príbeh na pozadí vojny kôli ktorej,ten jeden nájde a ten druhý stratí lásku-ženu svojho života.Aj ked nie všetko je tam uveriteľné,ide tu najmä o lásku a vtedy sa môžu diať naozaj neuveriteľné veci.1 * dole za chýbajúci definitívny záver,ale túto stratu vykompenzovala moja neslávne známa slabosť na BadBoys,ktorá sa tu plne prejavila.A navyše pohľad na Jakea mi opäť polahodil môjmu oku.BRAVO amerika za uchmatnutie námetu a vynikajúceho spracovania od švédskych Brødre,čo by sme si bez Vás počali.. ()

Aljak

Veľmi dobrá dráma, ktorá hneď od začiatku zaujme svojou rodinnou atmosférou a ľahkou orientáciou v deji. K tomu vynikajúce herecké obsadenie, naozaj tie role všetkým sadli až neuveriteľne prirodzene. Je stará známa pravda, že vojna človeka zmení na nepoznanie a kto sa v nej raz ocitne, už nikdy nie je rovnakým človekom ako pred ňou. Samova trauma bola o to väčšia, že sám musel zabiť, aby nebol zabitý. Na mňa osobne spravili veľký dojem obe detské herečky, ktoré hrali Samove a Gracine malé dcérky. Príbeh bol skvelý, vyvážený, napínavý a napriek priamočiaremu deju aj dosť nepredvídateľný, vďaka čomu človek dokáže oceniť celý film od začiatku až do konca. A som rád, že to opäť nebol jeden z tých filmov o heroizácii US Army, aj keď miestami to tam takmer skĺzlo. ()

Martin741

Zas dalsi kvalitny film o bratskej vojne. Gyllenhaal /Donnie Darko, Jarhead/je vyborny, Tobey Maguire /Spajder man/ uz trochu nestihal, ale zase vyborna Nathalie Portman bola na urovni. herecke vykony, rezia, dej, dialogy, vsetko je na urovni, film sa oplati pozriet. 85 % ()

kaposlav

Ďalšia zo série hnoj-propagandy z USA. Z vrahov a okupantov robia obete a hrdinov. Z ľudí, čo im zničili okupanti a vrahovia život robia zase teroristov a šialencov. HNUS! ()

Figu

Drama dramat! Takhle by ten žánr asi měl vypadat. Je to vyšperkovaný o nádech války a hlavně o hereckou elitu, která se řadí mezi topky Hollywoodu! Zřejmě nejlepší hereckej výkon Maguire jakej jsem viděl! Fakt mě ten člověk děsil! No žádná pohodovka to rozhodně není, ovšem kvalita největší! Kdybych na to nekoukal s Ellmariachim, asi bych dal bůra hvězd, pač bych nezastavoval emoce a slzy by mě možná zlehka rosily oči... Jak má člověk svoje vlastní děti a je ve filmech téma rodina, jsem naměkko! Fakt supr film! 80% ()

Rocky88

Skvělé, opravdu skvělé drama. Sheridan nevnucuje (naštěstí) žádné názory, prostě jen vypráví příběh. Dost syrově, dost zajímavě. Maguire a Gyllenhaal ve svých rolích opravdu zaváleli. A Natalie Portman? Teď je z ní tááááááááákováhle kočka... Jo a zahrála to taky dobře :) ()

MrPierc

Z taháku na city se postupně vyklubalo nesmírné drama. Jsem rád, že i v době filmových triků se najde film, kde stačí dobrý scénář, herci a kamera. Idilická rodina, která se kvůli jedné události mění v trosky. Rozpad osobnosti otce po návratu z války nezakryje ani přetvářka, která je vytvářena jen pro děti. Normální život mu již nic neříká, banality denního života jsou na obtíž. T. Maguire hrál skvěle, věříte mu každý pohled i slovo. Napětí při večeři nebo při hysterických scénách je velmi silné. Překvapením pro mne byla i malá Bailee Madison, která svým dospělým nenávistným chováním či pláčem dokazuje, že i dětské role jsou významné.S klidným srdcem a rukou na zbrani dávám 5 z 5. ()

Langy10

Nádhernej film, i kdyz trosicku smutny :((( , ale jinak v tomhle filmu si musí každý člověk uvědomit co je to být vojákem ....Tady to bylo nádherně zahraný , ale rikam i smutek patři k zivotu bohužel :-( ()

bourec

Solidní podívaná,kterou v nadprůměru drží zejména Tobey Maguire a Jake Gyllenhaal,a pak pořád líp vypadající Natalie Portman.Je to po dlouhý době zase Sheridanův film,na kterej sem se koukl,protože filmy jako Ve jménu otce nebo Boxer byli nudný dílka.70%. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)