Keith Ripley je starý zkušeny lupič, který se řídí nepsanými zákony zlodějů: odvést svou práci, krýt partnerovi záda, nezdržovat se a nikdy nespolupracovat s policii. Jeho bývalý partner Victor se těchto pravidel bohužel nedržel a zaplatil za to životem. Nyní však Keithovi docházejí síly a on dluží příliš peněz ruské mafii, aby se do nějaké větší akce pustil sám. Objevuje se ale Gabriel - mladý a poněkud temperamentní pomocník, který s Keithem nejprve těžko hledá řeč, ale později s ním vytváří sehranou dvojici. Společně se poušti do jejich životni akce, která by jim oběma - v případě úspěchu - zajistila klidný důchod. (oficiální text distributora)

honajz

Takové 2,5*. Morgan Freeman a Antonio Banderas v televizním "con" filmu. Nebo to možná není TV, ale příběh i výprava jsou podobně chudičké. Ti dva se seznámí v metru, kdy mladý zloděj okrádá obchodníky s klenoty a starý zloděj přihlíží. A pak mladého angažuje pro krádež vzácných ruských klenotů, střežených v tom nejpečlivěji hlídaném trezoru. Ale i nejpečlivěji hlídaný trezor má slabiny... Ale stejně tak i zloději, takže se na konci dočkáme double twistu a nečekaného odhalení, vlastně dvou, ale také v podstatě happy endu. Celé je to však hodně televizní - samotná zápletka navzdory možná překvapivému závěrečnému odhalení je velmi prostá, navíc rozvíjení děje pomaloučké a prolínané záběry na bary ruské čtvrti, kde Banderasova postava svádí místní právničku. Ani o nějakém velkém herectví se proto nedá mluvit. Banderas i Freeman hrají na půl plynu, jakýsi svůj standard, vydělali si, a víc je asi nezajímalo. ()

Roman.Ticka

Téma několikrát natočené a o to víc ohrané, nestačí zaplnit elitními herci. Možná v dobách, kdy v továrně na sny jeli na snížený pohon. Připomíná mi třeba Lovce pokladů nebo "pa ruski" se najde jistě něco ve filmotéce Seagala. Dvě solidní postelové scény trn z paty fiasku nevytrhne. :-( ()

rikitiki

Taková nudná, stokrát omletá, zlodějská historka a najednou - těsně před koncem - to dostalo švih a pár překvapivých (i když ne zcela logických) zvratů. Pozdě. /19. 8. 12./ ()

Pítrs85

Himbajs šůviks, prvně je to tak, pak tě přečůraj a je to jinak a nakonec je to úplně v... jinde :-) Mám rád tyhle kriminálky, kdy si s náma scénárista a rejža hrají na kočku a na myš, ale! Tyhle filmy musejí mít takovej ten správnej feeling, švih a tak vůbec a tohle... tohle má spíš jen to vůbec :-) Prauda, podíval jsem se na to hlavně díky Hardymu, mno a když ten tam býti jen asi pět minut celkem, tak to jednoho fest nas... štve. O to spíš, že se pak musí čumět na Banderase a to bych dával za trest toto. Takže jen ten Freeman potěšil a taky Radha Mitchell, u který jsem zjistil až tady, že to byla Radha Mitchell. Ale tak co už, hlavně, že se tam žádnej z těch Rusů nejmenoval Ivan... anebo jmenoval? :-) ()

SOLOM.

Opravdu jde o průměrný krimi film, který ovšem diváka okouzlí převážně jen díky známým tvářím na obalu DVD. I tato esa však nepředvedla nic světoborného a Morgan už není, co býval. Antonio to sám nezachrání ani svou postelovou scénou s Radhou, která by se asi vážně měla zabývat jen figurováním v hororových filmech. Místy se děj neskutečně vlekl, přitom začátek vypadal docela slušně. Bohužel nevyrovnanost scénáře, předvídatelnost děje a zbytečně dlouhá stopáž udělali svoje. 5/10 ()

Morholt

Klišovitý (co maj všichni s tma ruskejma vejcema?), ale přesto koukatelný. Bandaska s Freemanem odvádějí svoje a Radha tomu dodává ten ženskej šmrnc. A akce trezor byla perfektní. Konec už byl zase až moc překombinovanej, ale rozhodně to dokázalo zabavit i pobavit. 60% ()

Lacike

Mimi Leder znova dokazuje, ze je tuctova televizna reziserka, ktora nejakym divnym zazrakom toci kinofilmy. Pomale tempo, znudene vykony, milion zvratov na konci, proste jeden velky zlepenec, ktory by strasne chcel mat taku tu klasicku pohodovu atmosferu, ale absolutne sa mu to nedari. ()

GeusX

Aniž bych se díval na zdejší hodnocení, po filmu si říkám... lepší dvě nebo spíš tři hvězdy s odřenejma ušima a hlavně a jen za obsazení v hlavních rolích v úplně průměrné krimi. Tak to jsem asi zdejší průměrný divák :-) (56% k 29.1.2015) ()

Terva

Takové metrovlaky v New Yorku normálně jezdí, jsou vyrobeny v Bostnu. Jinak, ale jednu otázku mám, je tem film Americký o Rusácích, nebo Ruský o Američanech? ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Ale tak, pánové. Mohli jste ze sebe vydolovat více. No myslím tebe, Antonio a Morgane. Tohle bylo přece jen nadprůměrné krimi. A nebo za to může režisér či námět? No..tak jako tak bych čekal více. Koukám, že většina uživatelů si myslí totéž, přece jen 56% na kontě opravdu není moc. 65% (with J.) ()

MartinezZ

Asi tak do vylupování to je ještě poměrně koukatelné, byť nijak zvlášť echt zajímavé. Jakmile ale přijdou na řadu zvraty, začnou díky patosu a klišé nudit a od té chvíle se film táhne a uspává. Škoda těch jmen, jež se tomu upsala. Ta jsou to jediné, co drží tenhle snímek nad hladinou plnícího se septiku. ()

mysiak

Solidná kriminálka, ktorá ale stavia na známych menách hlavne a jedine Banderas a Freeman, ktorých role sú dobré a fajn sa dopĺňajú...film je takým obyčajným tuctovým, vieme čo sa bude diať, nič nás nemôže prekvapiť..ale predsa si to radi pozrieme...ja dávam za 3, ale hlavne je to kvôli hercom...a Radha Mitchell opäť vyzera vynikajúco... ()

Lady Jane

Průměrný a nenáročný loupežní film, který pozvedávají Freeman s Banderasem. Chvílemi až chaotický a pro mě s nepředvídatelným koncem. Přijde mi, že v tomto filmu hraje hlavní roli Iphone... ()

slunicko2

Naivní heist movie 1)  je pěkně napsané i zahrané a sleduje se dobře jako milá oddechovka._____ 2)  Přihoďte 49letého (!) sladkého Španěla Antonia Banderase (mladší parťák Gabriel), který, věru, na svůj věk nevypadá a je to._____ 3)  Ještě je tam v malé roli policisty 32letý Angličan Tom Hardy s nádherně smyslnými rty._____ 4)  72letý Američan Morgan Freeman,  57letá režisérka Američanka Mimi Lederová a bulharští členové štábu pěkně doplňují mezinárodní tvář filmu._____ 5)  Film se částečně natáčel v Sofii mj. v soudním paláci, metru a ve studiích New Boyana._____ 6)  Jen ten uváděný německý podíl jsem nevypátral, asi peníze. ()

FilmFan24

Přestože v téhle zlodějská historce loupí Antonio Banderas a Morgan Freeman, nenašel jsem si k žádnému z nich nijaký vztah a bylo mi po celou dobu v jejich společnosti úplně jedno kdo, co, jak, proč a s kým. Jediné ale co mohu z plna hrdla prohlásit je, že nejvíc z celého filmu se mi líbily Banderasovy sluneční brýle Ray Ban ve kterých byl vidět mikrofon a kamera.... ()

kajas

Ano, jako ostatní jsem se nechala nalákat slibným obsazením (ovšem místo Freemana a Banderase, který je mimochodem pořád kus chlapa, jsem se těšila na Hardyho) a nyní lituji ztraceného času. Můj oblíbenec se na scéně objeví asi na pět minut, film působí jako špatná směsice "Dannyho parťáků" a "Lovců pokladů" a snahu tvůrců nacpat do závěrečných minut co nejvíc zvratů jsem taky neocenila. ()

Skip

I přes scénář prostý jak bosá děvečka ze statku musím říct, že herci odehráli tuhle partii docela dobře, takže jsem se ani moc nenudil. Nic moc neočekávat, to je recept na tenhle film. ()

Dubro

Priemerná a miestami až silne podpriemerná „lumpáreň“, ktorá sa dá prežiť iba kvôli Freemanovi a Banderasovi, hoci tí tie svoje psie kusy hrajú len tak na pol huby. Z biedy filmík nevytrhne ani sexy Radha Mitchel a po vzhliadnutí tohto ničím výnimočného a naivného dielka (smelo sa to dá nazvať aj „strata času“), sa neviem zbaviť pocitu, že Morgan a Antonio do toho išli len pre nedostatok peňazí (smelo sa to dá nazvať aj „finančné prostriedky“). 2,49 log ()

SallyZen

Stále jsem přemýšlel, jestli mám tomuto filmu dát 3* nebo 4*. Velice jsem se u toho bavil(byla dobrá nálada, možná tím). Rozuzlení příběhu bylo taky zajímavé a dobře vymyšlené, ale za ten dost zmatený konec dám 3*. Jinak Freeman určitě Banderase převyšoval svým hereckým výkonem. 65% ()