Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

SoolenJV

Snaha byla, ale bohužel vyšla naprázdno. Herzovi se nedá upřít solidní práce s atmosférou (černý pokoj má něco do sebe), Franěk je taky dobře typově obsazen, ale jinak se film topí v záplavě klišé, předvídatelnosti a nenápaditosti. Od legendy českého hororu bych čekal lépe zvládnutý počin. ()

HorrFi

V Česku je sice pramalá konkurence co se hororů týče, ale změnil jsem na tenhle film názor.. Juraj Herz sice natočil lepší filmy, ale lhal bych, kdybych řekl že mě to nebavilo.. člověk může s věkem na určitý filmy změnit názor a T.M.A. má chvilkama solidní atmosféru a je to vlastně víc hororových subžánrů.. ()

Mylouch

Scénáristicky velmi nepokorný příběh, který se snaží na zřetelné avšak naivně uchopené téma navěsit mystično céčkové filmové produkce a časopisů pro emo-děti. Některé role jsou expresivně přeexponované, hezky vychází role Lenky Krobotové. Hezké Macháněho rozloučení s filmovou kamerou ()

Mrkvič

Herz dokazuje, že není vůbec špatný řežisér. Scény si umí hezky připravit a je znát i výborná práce s herci, kde jasně ukazuje, že ví co chce. S psaním scénáře je to ale asi už horší. Tam teda nejspíš taky věděl co che, ale bylo toho neúnosně moc. Laciná a zbytečná sexualita. Různé huhú scény, co postrádají logiku. Nebo šokující konec na úkor logiky. Hlavně ten konec neodpustím, protože to už byla vážně ubohost, s jakým zoufalstvím se tam ten závěr vyčaroval. ()

LordSnape

Herz se opravdu snaží. Místy mu jde vytvořit solidní atmošku, hlavně díky kameře. To ostatní je ale zlé. Toporní herci, klišé scénář plný naprostých hovadin atd. Nejvtipnější ovšem byla ta zápletka s nacisty. To mě vážně pobavilo. :D ()

Sfinkter

Kdyby se v ČR točily podobné filmy, tak budeme všichni spokojení. Třináct let jsem snímek odkládal, ale zbytečně. Dobré postavy, hustá atmosféra a opět vliv nacismu, jak jsme u Herze, který byl jako dítě odveden do koncentračního tábora, zvyklí. ()

Endyis

Sice jsem se toho trochu bál, ale nakonec poctivej horrůrek , který byl i solidně technicky natočen. V rámci současný naší tvorby rozhodně nadprůměr. Líbilo se mi také, že jsem v tom ani moc nevysledoval žádnou vydřenou snahu natočit "hollywoodský" počin. Mělo to takovou správně ponurou atmosféru a člověk se i chvílemi bál. Kdyby bylo podobných počinů více, nezlobil bych se... Jurovi to celkem ještě funguje :))) Btw.: Slabost scénáře a nevyšperkované pointy jsou u hororů poměrně velmi častou záležitostí, proto jsem to zde nepromítal do hodnocení... ()

honz

Nutno říci, že od Juraje Herze jsem už viděl lepší filmy (o dost). Hororové napětí se občas vytrácí ve zdlouhavých scénách a herecké výkony také nejsou z nejlepších, snad jen s výjimkou Lenky Krobotové. ()

Muse

Tak tohle teda nevím, jestli stálo hercům a režisérovi za námahu a mně za ztracený čas u snímku strávený, který mi už nikdo nevrátí... ()

lennyd

Rockový hudebník Marek si chce na čas odpočinout od všeho ruchu Prahy, a vrací se do starého domu na venkově, odkud pochází. Ale už od prvního dne se v domě začínají dít podivné věci, které i otrlému hudebníkovi nepřijdou úplně normální - mobil funguje bez nabití, samo se spouští rádio (i bez antény), ale za to hraje pouze jedinou písničku. Marek bude muset zabřednout hlouběji do vzpomínek na dětství, i dál do minulosti, aby odhalil, co se v tomto domě stalo... K českým hororům přistupuji hodně zdrženlivě (marně si vzpomínám, jestli mne vůbec nějaký český horor více zaujal), a vždy se mi to vyplatilo. A platí to i pro T.M.U. Juraje Herze - sice je film v detailech vcelku unikátní, a ona německá písnička mi ještě dlouho po skončení filmu vrtala v hlavě, ale jako celek stojí za kulový a nemá nic, kvůli čemu by jej divák chtěl zhlédnout (nebo nedejbože zhlédnout podruhé). Takže tentokrát to nevyšlo pane Herzi... ()

noriaki

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak člověk co natočil nejlepší český horor a taky luxusní pohádku ze které jsem v dětství týden nespal, přišel s takovou šmírou? To se Juraj Herz na stará kolena zbláznil? T.M.A to rozjela na všech frontách. Je tu historické hororové drama, duchařina, sociální horor, gore, lekačky i pokusy o porno. Nic z toho nefunguje. Film se snaží vytvářet atmosféru pomocí běžných věcí. Typická scéna vypadá tak, že po otočení kohoutkem vytryskne proud špinavé vody ze zanesenených trubek, následuje střih na třesoucí se čerpadlo a do záběru se ozve zlověstná hudba. Věřím, že nejeden instalatér se při tom orosil hrůzou, ale na mě to tedy moc nefunguje. Nehnuli se mnou ani buranští starousedlíci, kteří se asi vyloupli z fantazií sluníčkářů o voličích SPD, ani lekačky co jdou vidět na minutu dopředu, ani ty litry a litry staropramene, kterými se všichni nalévali. Zoufalý Herz do děje nacpal co se dalo, očividně jen aby to tam bylo. Nic nepomohlo. T.M.A. je zbytečný a nudný film, který je zajímavý jen zvláštní hudbou, retrovizuálem devadesátých let a nahou Krobotovou, jestli jste teda ujetí tímhle směrem. ()

elanius

(87/2022) / Stáva sa aj v lepších rodinách. Coppola si tiež niektoré z posledných filmov nedá do vitríny. Chcelo to byť veľmi také západné, ale skôr to budí dojem prvotiny resp. študentského filmu. Andy Hryc hrozný ako vždy. (4/10) ()

popkec

Slavný návrat Juraje Hertze... se pochopitelně nekoná. Režísér výborného filmu spalovač mrtvol (který se mi líbil i v roce 2008 kdy jsem ho viděl poprvé a to už je co říct) natočí takovou hovadinu? Scénář za nic nestojí, pořádný příběh tomu chybí a při některých wtf scénách jsem měl chuť snad film i vypnout (třeba řezání nohy což bylo tak zbytečné jako úvodní song). To co od hororu očekávám (strach nebo lekací scény) se zde na druhou stranu najdou, avšak ostřílený znalec hororů nad tím jen mávne rukou (což já ale nejsem).__________ Legendární režisér ukazuje že krom slátanin typu "O život" u nás může vzniknout i horor. Třeba se dokonce dočkám i doby kdy u nás vznikne dobrý horor. ()

H.Gordon odpad!

Velké zklamání. Jen ochotnické divadlo a hlavní postava mě děsila svým hraním více než film. Špatné, ale věřím, že se to některým lidem může líbit. Ale mě to nic nedalo a spíše mi bylo líto, že jsem hledala alespoň nějakou hororovou atmosféru a ono nic. Škoda. ()

Pražák

"Čóóórtův hráád, tam stráášá!" Ano, zdatnější z vás poznali, že tato hláška pochází z jiného filmu. Tentokrát se mi prostě nepodařilo zachytit nic :-) Není nad to, když hned od prvních minut známe všechny sponsory filmu! V dalších minutách už jen sledujeme poctivý sběr nápadů Juraje Herze z jiných žánrových a slavnějších horůrků. Ano, Juraji, máš doma DVD přehrávač, gratuluji. Přidal si postižené děti, nácky, jednoho pomateně hrajícího herce s hodně vykoulenými očima (ani není třeba digitálních úprav), sestru se vzácnou vlastností proměnlivosti barev oka a příjemnou prodavačku lokálního šopu jakou známe my všichni. Déšť, temnota, nádražní pětka s příjemnými štamgasty, kláštery bez státních dotací a vkusné vesnické domy slouží jako kulisa pro naprosto nepochopitelný příběh, kde motivace řady postav mizí stejně rychle jako jejich schopnost dopít si čaj. Přesto tam trošku toho Herzova rukopisu zůstalo. Mít více propracovanější příběh nemusel to být takový průser. Měl jste někdo vůbec strach? Já mám strach o další Herzův počin - Habermannův mlýn. ()

zigíš

strašidlácka atmoška moc nevyšla, ale krobotová ukáže kozičky a to sa cení, andy hryc zas dostal rolu a to sa nevidí ..sú horšie české filmy, viď výtvory nesvatej trojice sláma-svěrák-hřebejk ()

ghatos

Češi neumí točit horory, ale čekal jsem to horší. Postrádal jsem emoce strachu, což je základní věc u hororu. Hlavní herec: Ivan Franěk – špatný, další herci - dobrý. Kamera byla nadprůměrná, hudba slušná. 40% je odpovídající hodnocení. Viděl jsem už daleko horší blbosti. Kdyby se zlepšil scénář, atmosféra a brutalita....mohlo to být fajn, jenže na to by musela být odvaha. PS: Kronikářová kočka byla naprosto nádherná. ()

Guzo

Juraj Herz má tu "smůlu", že své nejlepší dílo natočil hned zpočátku kariéry, protože pak mají všichni tendenci srovnávat. T.M.A. ani v nejmenším nedosahuje úrovně Spalovače mrtvol, přesto to není úplně špatný film. Jen je jiný. Nejvíce mi tu vadila nedoladěnost scénáře, je to až moc zmatené, některé věci mi přišly, že by tu vůbec být neměly, naopak některé kousky skládačky prostě chybí. Dalším problémem jsou herci - ti sice místy odvádějí svou práci dobře, ale najednou (jako by dostali pokyn od režie) úplně obrátí a z klidných jsou rozčilení, z rozumných hysteričtí atd. bez zjevného důvodu. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc