Byl Cimrman v Altaji? A kde je Altaj? Žije tam vůbec někdo? Ale rozhodně tam je krásně! Dobrodružné putování po stopách Járy Cimrmana mezi domorodci v nádherné krajině Altaje - tajemství, radost, krása i veselí. Takový byl život Járy Cimrmana a takové jsou i vzpomínky, které po sobě zanechal. Všude. Ve všech lidech, zvířatech i v přírodě. Stejné stopy jistě zanechá dokument i ve vás. Schválně! Dívejte se! (oficiální text distributora)

cyright

3* dávám jen proto, že jsem v místech, kde se na Altaji natáčelo, byl, a tak jsem si nostalgicky zavzdychal při připomínce krásy a atomosféry oněch úžasných míst. Cimrmanovskou kvalitu tohoto díla lze shrnout jedním slovem: patetická. Přesně jak píše Radek99, toto je budoucnost cimrmanovského kultu v rukou samozvaných nástupců, kterých se však o přídavky nikdo neprosil. To na Cimrmana není autorský copyright? Ten by to snad vyřešil... ()

Godhaj odpad!

,,Díky všem, kteří přispěli na tuhle expedici. Jára je vám zavázanej." Tenhle dokument je bída a hrůza. Naprosto nechutné a zvrácené je takhle zneužívat a pošpiňovat jméno Járy Cimrmana. Z celého dokumentu je jasně vidět nechutný kalkul. Holt potřebovali horolezci prašule na expedici, takže se dost uměle našrouboval Cimrman do Altaje. Proč aspoň tvůrci nepoužili nějaký lepší hudební podkres, proč tam museli nacpat moderní rytmy? Vždyť to vůbec nemá cimrmanovského ducha! Ale i kdyby se jednalo o čistě horolezecký dokument, tak by to byla hrůza. Kamera je otřesná, záběry jsou ošklivé a nemají hlavu ani patu. Z celého dokumentu jsem měl ten pocit, že se do točení nikomu nechtělo a všichni to chtěli mít co nejrychleji odbyté. Hnus, hnus, hnus. ()

topi80

S cimrmanovskou poetikou to nemá společného vůbec nic, ale kupodivu (a možná nezáměrně) to má velmi vysoké kvality jako cestopisný dokument. Možná zde je ten směr, kam by Vojtěch Kotek mohl zkusit nasměrovat svoji touhu po režírování. ()

Pitryx odpad!

Absolutní blbost. Normální dokument kde se jen blbě kafrá. S klasickým Cimrmanem to nemá asi nic společného. Škoda, dávám odpad. 010920112132/2211 ()

subic

Zdeněk s Vojtou umluvili Miloně, aby to řekl. Tady všude byl, tady chodit, téhle se dvořil... ale nějak jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci. Není to vlastně ani cestopis po krajině Altaje. ()

ostravak30

Mám rád Divadlo Járy Cimrmana. Mám rád i všechny mystifikační a tajemné pověsti kolem něj. Ale tohle mi přišlo jako pokus nehodný cimrmanologů. Jako by si někdo vyjel na dovču a u toho se rozhodl trochu zapracovat na pověstech Cimrmana. Ani technicky to není úplně dobré. Navíc kromě Miloňe Čepelky vidíme pouze otce Vojtěcha Kotka. Tohle se mi jako fanouškovi Cimrmana nelíbilo. ()

hadouken

Mrzí mě, že něco co se týká Cimrmana musím hodnotit tak nízko. Ale bohužel. Hrozná hudba, trapný námět, scény jako z filmu, který točí děti jako prvotinu (scéna z chalupy). Jsem vážně zklamaný že něco takového nese Cimrmanovo jméno... Vojto, to byl vážně krok vedle. Sice už vim, jak uříznout jelenovi parohy, ale proč toho úplně zbytečně a úplně blbě cpete Cimrmana... to už nevim... ()

Muso

K tomuto naozaj neni čo dodať. Pokial sa podobné dokumenty nebudú opakovať som ochotný zabudnúť, že táto ´vec´ vôbec vznikla. S Cimrmanom to má totiž spoločného iba cimrmanologa Čepelku, ktorý celý dokument dosť úboho a nevtipne komentuje.. ()

Peabody odpad!

takový domácí video z výletu zcela o ničem, ale když se dí podojit někdo, aby to zaplatil, tak po tom nadějné dítko skočí. A proč se divíte, že MIlon čepelka si zahraje i v tomhle? Nedivte se, hraje i ve vzdoroSalonu Cimrman - že by non olet? ()

Kivis

Hola, hola, tam Kivis! Nejlepší dokument, jaký jsem kdy viděl. Pravdivý, dechberoucí, srdcervoucí, syrový. Zážitek, který změní váš život a pohled na svět. ()

wenda1

Jméno Cimrman zřejmě stále ještě prodává. Ale je mi z toho trochu smutno - prostě tvůrci Cimrmana stárnou a už to není jako dřiv... Když jim dal někdo peníze na výlet výměnou za certifikát, je to vpořádku, a kromě toho, v televizi dávaj i horší věci. ()

burg odpad!

Když zůstane Cimrman doma, v rámci Rakouska - Uherska, tak to beru. Ale kurvafixdoprdele - co má tenhle pseudodokundament společnýho s českým géniem? Už když vzpomínala místní Máša na Járu, který zde oslnil její babičku, jsem si řekl, že tohle teda fakt ne... Boha jeho, vlastně tady vidíme nástupníky Járy Cimrmana - trapné, nevtipné, nevkusné pokusy něčeho, co si snad ani nezaslouží mít vlastní místečko v historii! ()