Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

USA, 2009, 109 min

První polovina filmu 80%, druhá 40%. Až tak markantně film začne upadávat. Už od samotného počátku jsem měl s filmem veliké problémy, protože umístění děje do prakticky jákékoliv země (včetně té naší) není žádný problém. Ano, Clareece si v životě prožila svoje, ale ta slabá režie prostě nelze přehlédnout. Film nenabídne žádné rozhřešení, nic. Nominaci na Oscary beru jen z rasových důvodů.(7.11.2010)

Precious bych jistě hodnotila lépe, kdyby Daniels klidně více zatlačil na pilu v emocionálně vypjatých scénách a místo toho si odpustil zbytečnou snahu o "umění".(8.6.2010)

Oskar rozhodně zasloužený. Takhle démonická máti nebyla ani Sára Connorová. V druhé půlce film ztrácí dech a mění se z drsné sociální sondy v typický slaďák (no ne tak úplně typický, ale určitě vám došlo co myslím) s happy endem (ehm... více méně, film skončí dřív něž... no nechci spoilerovat :D). Ale místy jsem se vážně bavil. Hulk smash s televizí, výborná bitka a občas i hlášky za které by se nemusel stydět ani Joe Hallenbeck.(18.7.2010)

• Bluntman

Nehorázná kýčovina.(14.9.2010)

Tohle bylo odporné. Několikrát jsem jen zůstala zírat s otevřenou pusou. Matka Precious je jednou z nejhnusnějších postav co jsem kdy ve filmu viděla, Mo'Nique bravurní(26.12.2009)