poster

Precious

 • USA

  Precious

 • USA

  Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

 • Slovensko

  Precious

Drama

USA, 2009, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *****

  Nestává se mi často, abych po pár minutách filmu měla tolik nepříjemný pocit uvnitř sebe a cítila s postavou a bylo mi jí líto tolik, že se mi vlévají slzy do očí. Miluji silná témata, filmy, ve kterých se život s osudy lidí nemazlí, jenže tohle jsem nečekala a snad možná jsem takový film ještě prostě neviděla, neboť si myslím, že žádný podobný není... Nesmírně silný zážitek, být v kůži Precious, nemohla bych takhle žít ani pár vteřin. Technicky je ten film poněkud zvláštní a na můj vkus příliš "laciný" ale jeho síla se nedá popřít. Nemám co dodat, mám vyražený dech... Beze srandy je to pro mě film roku a hodně dlouho se z toho budu vzpamatovávat!(19.12.2009)

 • viperblade
  ***

  Tak nevím. Precious je drama, které mě nezasáhlo tak, jak by mělo. Což je škoda, protože upírat tomu potenciál, který tento film měl, nebudu. Ano, jsou tu silné momenty, ano Mo'Nique hrála fakt skvěle a jí ztvárněnou postavu jsem opravdu nenáviděl. Ale celkově se mi nelíbil styl kamery. Nevím, ale pořád mi to přišlo jako nějaké home video. Pokud to byl záměr, tak na mě nefungoval, spíše naopak. Takže mi vycházejí 3 hvězdy. P. S. Hodně jsem se divil, jak dobře udělali z takové krásky, jakou je Mariah Carey, normální, obyčejnou ženskou. Aneb make-up nad zlato… :-)(23.1.2010)

 • tron
  *****

  „Svoje prvé dieťa som porodila na zemi v kuchyni, kým ma mama kopala do hlavy. TOTO ste mali na mysli, keď ste vraveli, aby som povedala prvé, čo mi napadne?“ Videl som Votrelca, drať sa naprieč tvrdým ľudským hrudným košom, videl som rezanie penisov v KANIBALOCH, znásilnenie v STRAW DOGS, videl som pitvanie v PACHU KRVI, videl som Viki Rákovú. Ale toto bola stokrát tuhšia káva. Bez cukru, len osem polievkových lyžíc Arabici v omlátenej dvojdecovej šálke, ktorú pred vami kde-to chytal, takže máte veľkú šancu okrem hnusnej tekutiny dostať aj žltačku. Šokujúcich zvratov v PRECIOUS bolo v určitej chvíli tak veľa, že som si chvíľku seriózne myslel, že to radšej vypnem a nikdy nedopozerám. Pritom nemám tú drzosť povedať, že by to bolo „za každú cenu“ depresívne, afektované a temné. Je na 100% isté, že takých Precious je plný svet. Kebyže si mám tipnúť číslo, tipnem milióny. Tieto veci sa dejú. Pokiaľ si to myslíte aj vy, film vás uzemní stopäťdesiatkilovou váhou a na konci vás nenechá celých.(28.5.2011)

 • Superpero
  ***

  Příliš mnoho utrpení hlavní postavy na úkor nějakého příběhu, kterého bych se chytil a víc mě zajímal. Kdyby se na ní alespoň na konci obrátilo štěstíčko, ale ono teda ani moc ne. Herecky supr. A scéna, když si Precious představuje, že jsou s matkou ve filmu Horalka a matka jí italsky říká: "žer ty tlustá děvko," byla opravdu bizarní.(8.6.2010)

 • Ernia
  ****

  Tohle bylo odporné. Několikrát jsem jen zůstala zírat s otevřenou pusou. Matka Precious je jednou z nejhnusnějších postav co jsem kdy ve filmu viděla, Mo'Nique bravurní(26.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace