Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

Faustka

Milenci z roku 08 jsou vyloženě uspávací film. Děj plyne pozvolna, až příliš řekla bych. Emocionálně rozpolcený (pro mě už typický rys jeho postav) Joaquin Phoenix se zmítá mezi dvěma povahově rozdílnými ženami. S tím, že k citově labilní Michelle je přitahován mnohem silněji než k rozumnější a hodnější Sandře, která Leonarda opravdu miluje. Ale tak už to v životě bývá, že zatoužíme po tom, co nemůžeme mít. Když to shrnu, tak je to trochu táhnoucí se romantika. ()

gogo76

Priznávam, že presladené a nereálne romantické filmy, to nie je nič pre mňa. Ale reálna romantika zo života s poctivou psychológiou postáv, bez nejakých ťažko uveriteľných zvratov, to vždy môžem. Po výbornom Núdzovom východe s C. Winslet, tu je niečo z podobného súdka a s takým hereckým esom, akým je J. Phoenix, som si film nenechal újsť. Celý film je trošku v pochmúrnom duchu, obraz s vyblednutými farbami, ale aspoň zopár úsmevných momentov tu je. Pobavila ma tanečná Phoenixova vsuvka na diskotéke, hotový robocop... Najviac si cením to,ako sa tento film výrazne odlišuje od sladkých romantických filmov, akých ročne vznikajú desiatky. V kútiku duše dúfam, že si J. Phoenix rozmyslí svoj odchod a vráti sa k filmu, pretože by mi fakt chýbal. Takmer každý film s ním je zážitok. 80%. ()

pepo

Klasický klubový polotovar, ktorý sa dostane do prehliadok festivalov ale fakt dobrým filmom sa nestane. Aj napriek tomu a totálne nezvládnutej finálnej polhodine spokojnosť. Prameniaca však nie z kvalít filmu ale z podobných odžitých situácií a spätného zadosťučinenia, že nie som jediný blbec na svete :) 7/10 a 4* hlavne za opäť dokonalého Phoenixa ()

Vitex

Sedlo to dobře, tak akorát. Mám na tenhle konkrétní film jako divák asi obzvláštní talent. (Citátu jsem si nějak nevšiml) ()

lesumir

Autentičnost a utrpení, sálající přes obrazovku vás možná úplně nepohltí, ale přesto donutí k zamyšlení. James Gray zvolil takový styl, který divákovi nedovolí s postavami sympatizovat a objektivně pozoruje trojuhelník Joaquina Phoenixe. __ Na melancholickou náladu tenhle film není správným lékem. To už teď vím. ()

nunka

Rozhodne možno "Two lovers" brať ako melancholickú romancu akých už bolo, kde chlapík má ženskú, ktorú nevie či chce, lebo viac chce inú a citové peripetie okolo toho. Pre mňa z toho filmu šlo viac, čo racionálne ťažšie popísať (ešteže máme hviezdičky:)). Príbeh bol hlavne o láske, o vnútornom pnutí, pudovej láske, melanchólii okolo lásky a ľudských citoch, ktorým rácio nerozkáže. Atmosféru presvedčivo a citelne buduje Joaquim Phoenix, ktorý síce má vo filme akože cez 30, emocionálne však oveľa menej - je plachý, krehký, zraniteľný a detský zároveň. Celý film som vdýchla jedným nádychom až na koniec, ktorý skončil ako rozprávka - možno by som šla aj vyššie. ()

Fiftis

Tento film ma naozaj veľa zaujal, pretože je to presne zo života, nebol to žiadny slaďák, žiadna nezmyselná romantika ako kopa presladených romantických filmov. Toto bola jednoducho realita. Aj keď bohužiaľ smutná. K príjemným momentom snímky patrí aj jej atmosféra. Dej sa odohráva v minimálnom rozpätí prostredí, byt Kraditorovcov je ale príjemný a autentický a ulice Brooklynu majú tiež svoje čaro. Celkový dojem dotvára síce skromný, ale vkusný soundtrack. Navyše herecké obsadenie je skvostné. ()

_Berunka_

Co k tomu dodat? Vlastně jsem od tohoto snímku nic převratného neočekávala, nikde jsem o filmu neslyšela, avšak mohu říci, že mé setkání s Milenci dnes bylo vskutku příjemné. Možná jsem se rozhodla zvolit tento film kvůli hereckému obsazení, které nezklamalo. Můj oblíbený Joaquin Phoenix se své role, coby na duši poraněného muže, zhostil výborně a prokázal tak nám divákům, že je to neuvěřitelně uvěřitelný pan herec. Líbí se mi taková ta jeho opravdovost, jak mu v očích vidíte to těžké břímě, ten ohromný pocit nenaplněnosti, neštěstí a zhrzenosti. Gwyneth Paltrow rovněž nezklamala. Co se týče celkového dojmu z tohoto Grayova snímku, jsem tak trochu na rozpacích, což je vlastně také důvod, proč jsem se po dlouhé době rozhodla napsat komentář. Je to velmi poutavě vyprávěný příběh o lásce a její složitosti, jak už to mezi lidmi bývá. Právě ta komplikovanost všech nastíněných vztahů, to jak je tu zobrazena z nich vyplývající lidská sobeckost, mne zaujala. Ten propletenec, kdo koho miluje, mi byl velmi sympatický, tolik mi připomíná... Pravda je ta, že jsem se místy nudila a možná bych tu spíše ocenila kratší stopáž. Two Lovers není zrovna žádný velký trhák, je to lehce plynoucí film plný takové zvláštní atmosféry, který ve mně vyvolal právě ty rozporuplné pocity. Jeví se to na první dojem jako lehce nadprůměrný příběh, ale když se nad ním člověk hlouběji zamyslí, objeví ještě více jeho krásu zároveň doprovázenou smutkem. Ten závěr mne dostal svým nenásilným působením na člověka, neukápla mi ani slza a přesto nad Milenci musím pořád uvažovat. Dávám 3 a půl*. Nemohla jsem se totiž v průběhu projekce zbavit pocitu, že mi tam něco chybí...NĚCO. ()

Boogeyman

První miluje druhého, druhý miluje třetí, která miluje čtvrtého. Další variace na téma "Láska je kurva", tentokrát pomalá, atmosférická a melancholická, přesný opak tématicky podobných a mých milovaných Pravidel vášně. Zážitek je stejný - dokonalý! ()

playboxguest

Nemůžu si pomoct, první půl hodinu jsem ještě jakž takž držela, ačkoli jsem si připadala jako pes proti srsti hlazený. Po půl hodině jsem si při stálém, jen trochu méně pozorném, sledovaní začala pročítat zde zarchivované komentáře, abych zjistila, zda-li má vůbec cenu ve sledování pokračovat. Pár z mých top twenty vyvolených, soudě podle hodnocení i komentů ,není daleko pocitu, jenž jsem měla po dané půlhodince já. Jenomže kopa dalších zdejších si troufla zasypat film hvězdami (a já si při pohledu na téměř půlnoční oblohu říkala, kde všechny jsou...) a názory, z nichž mi sem tam skoro připadlo, že je film naprosto fenomenální průkopnický počin v oblasti romantického melodramatu, jen já to nevidím. Tak fajn, řekla jsem si, rozhodnuta prokopat se další částí stopáže tohoto kousku a třeba v něm i dané něco? najít. Hledala jsem. Až do 73 minuty. Pak už jsem to fakt vypla. Ano, tento film je svým způsobem mimořádný, nestává se totiž často, abych něco nedokoukala do závěrečných titulků. A za to jedna symbolická, víc jsem jich na té noční obloze beztak nenašla. ()

Madsbender

Možno to nie je na prvý pohľad tak evidentné, ale na pozadí atypického vzťahového trojuholníku, v ktorého centre sa nechcene ocitá vnútorne rozorvaný a psychicky labilný Leonard, sa James Gray venuje témam sprevádzajúcim celú jeho tvorbu - komunitám prisťahovalcov v amerických veľkomestách (konkrétne, podobne ako v jeho značne autobiografickom debute, opäť situovanej do newyorského Brighton Beach) a konfliktu jedinca s morálnymi hodnotami alebo záväzkami k rodine a organizácii (v tomto prípade zastúpenej podnikom Leonardovho otca)._____Od záplavy konvenčných nezávislých romantických filmov sa Two Lovers odlišujú predovšetkým ukázneným, neokázalým civilným štýlom, sýtou atmosférou do chladných farieb zaodeného fotogenického Brooklynu - mj. nočné pasáže sú nezameniteľné - a vynikajúcim vedením hercov. Vďaka tomu je pozornosť smerovaná k zaujímavým postavám a stupňovanej melanchólii so silne katarzným a v zásade nejednoznačným záverom. Ostatne, nejednoznačnosť je v celom filme sprítomňovaná v postave Leonarda, ktorý musí neustále činiť ťažké rozhodnutia a striedavo sa prikláňa na jednu i druhú stranu. Tajnostkársky charakter vzťahu medzi Leonardom a Michelle je naviac posilnený tým, že si ako miesto dôverných stretnutí vyberajú opustenú strechu a ich rozhovory či dokonca len telefonáty sú niekoľko krát, podobne ako vo Wong Kar-waiovom Fa yeung nin wa snímané cez sklo (sklenené dvere, ale tiež okná, ktoré spĺňajú i rolu komunikačného kanálu medzi „ich“ bytmi). I Lenardova záverečná replika je ambivalentná a vyjadruje jeho permanentné potácanie sa medzi šťastím a samovražednými sklonmi. Je preto podstatné, že mizanscéna, práca s kamerou a strih na seba nestrhávajú pozornosť, ale stav hlavnej postavy len vkusne a nenápadne dopĺňajú, a zdôrazňujú._____Je celkom možné, že ide o najlepší Grayov film. Minimálne z tých troch dosiaľ videných rozhodne. Joaquin Phoenix tu tiež podáva jeden zo svojich najsilnejších výkonov. Citové súznenie s filmom bolo u mňa absolútne. 85% Season Challenge Tour 2015 P.S.: Jellini: Aký citát? Možno sme videli iné verzie, v mojej na konci žiaden nebol. ()

dr.horrible

SPOILERy! Hovoril som si, že to môže mať len tri konce. Cynický happy end (?), kde by odišiel s Michelle, ublížil všetkým ostatným, a odo mňa dostal plnú pálku. Tuctový smutný koniec, keď by ho Michelle nechala a on spáchal samovraždu, alebo to proste zabalil, čím by celý film degradovali o triedu nižšie. A potom ten zrealizovaný smutný happy end, ktorý bol svojim spôsobom pekný a vlastne aj originálny. Lebo slovami klasika; Len blbci majú šťastné vzťahy. A som s tým vlastne spokojný a pri flaške červeného by som možno išiel ešte aj vyššie. Ale len ten prvý koniec by bol ozajstná udalosť. Čo sa týka mňa, Sandra je príťažlivejšia fyzicky, aj povahovo, ako nejaká zdrogovaná hysterka z vyššej triedy. A bolo to teda napísané tak, že to nebola láska, ale crush, aj keď si hlavný hrdina myslel opak. Alebo bola Michelle len naozaj tak plochá. 85%, Phoenix jeden z naj výkonov kariéry, ústredná melódia krásna. ()

Webb

Poctivě natočené se zajímavým osobním životem Leonarda Kraditora. Sice lepší pocity po zhlédnutí ve mně snímek nezanechal, jenže se na to tak pěkně koukalo že jsem se vůbec nenudil. ()

Anderton

Veĺmi divne pojatá romantická dráma. Phoenixova postava mi pripadala totálne vyšinutá, bez sebavedomia s detským chovaním. Napriek tomu sa doňho zaľúbi pekná sebavedomá susedka. Občas sú tu divné dialógy, ale dajme tomu, možno iná poetika bola umeleckým zámerom. Záver je pekný, dáva udalostiam zmysel a krátko po filme by som ho ohodnotil vyššie. Časom ale prevládla tá podivnosť. ()

teutates

Phoenix je vážne dobrý herec, rap mu síce až tak neide, ale dajme tomu... Vinessa Shaw má niečo do seba vrrr... a pozór "spoiler" Gwyneth Paltrow ukáže ňadro... inak stihol som sa popritom najesť, popremýšľať, ale nie nieje to až tak zle, praveže to nieje vôbec zle. Two Lovers je takpovediac trochu iný pohľad ako obyčajne... myslím, že tam netreba nič hľadať, avšak u mňa 6/10 ()

Ant

James Gray už potřetí ukazuje, že má talent na vykreslení utrápených duší a Joaquin Phoenix mu už v tom potřetí velmi ochotně sekunduje. Příběh o dvou ženách, kdy jedna je onou nedosažitelnou múzou a druhá zase dočasnu náhražkou za ni. Ústřední herecké trio bylo obsazeno s maximální přesností a pomáhá filmu, aby všechny jeho části držely při sobě a udržely tak diváka napnutého v očekávání konečného rozuzlení. Pro mě rozhodně nejlepší Grayův film, který zjevně neumí natočit film, který by neměl stejně depresivní atmosféru, jako je hlavní postava sama. ()

mil@n.fanatik

No nemám slov... Jak může být láska krutá a převratná... Velmi zajímavá komedie... Musím dát 5*. Myslel jsem, že dám 4, ale ten konec, kdy se vše úplně obrátilo mě nadchnul i trochu zaskočil..Celý film byl skvělý a plný napětí od samotného začátku až do konce..I když, srabské pro mě bylo, když Leonardo měl odjet z Michelle a své přítelkyni (Susan), s kterou pořád chodil neřekl ani slůvko, že s ní nebude, že miluje jinou nebo tak něco. Ale nic, sbalil se a prostě chtěl odjet...A jak bylo po vztahu s Michelle tak se vklidu vrátil a řekl Susan, že je rád, že je štastný, i když to asi už nebylo upřímné, to už byla spíše beznaděj si myslím.. Tento film můžu jen doporučit, pro labužníky romantických komedií... 90% ()

Slarque

Navzdory sehranému tandemu James Gray a Joaquin Phoenix jsem toho od filmu s názvem Milenci moc nečekal. Nutnost volit mezi Vinessou Shaw a Gwyneth Paltrow je opravdu ďábelská! :) Jenže tenhle film má inteligentnější scénář, než bývá v žánru romantických dramat zvykem. Zejména hlavní postavy se chovají jako skuteční lidé – a dvě z nich jsou v takovém psychickém stavu, že ani nemohou být předvídatelné. Ale navzdory všem kráskám (i Isabella Rossellini v roli hrdinovy matky do této množiny stále patří), je to zejména v úvodu zmíněná dvojice, díky níž je ten film tak dobrý. ()

Happens

Takle nějak si představuji romantický film, co nadchne a zaujme. Svět je plný různorodých bláznů, tito blázni se jako všichni ostatní (kdo není blázen, ať hodí haribo medvídkem - řekl bych, že se moc nenajím) zamilovávají. Film je nahlédnutím do prostého blázna, který pozná rozdíl mezi láskou a jistotou. Smutné. ()