Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

JimWayne

Melancholický, pomaly plynúci, priemerný film s nadpriemernými hereckými tvárami. Phoenix necháva na pľaci dušu ale to sme si už zvykli, Paltrow a Shaw tváre na ktoré sa každý rád pozrie. Na záver som očakával väčšiu pointu, vyvrcholenie. ()

mysiak

Pre mňa strašne divné...sám o sebe film je nezaujímavý pre mňa, nie to ešte nudný, zlepený a hrá tam Joaquin Phoenix...ja som to ledva dopozeral, a fkat som sa nejako super nebavil...veľké sklamanie od Jamesa Graya ()

Ligter

I když se Milenci mohou zdát jednou z mnoha variací na vztahová dramata, kde ústřední roli plní milostný trojúhelník, jsou zřejmým důkazem „nevypotřebovanosti“ žánru. Je to jeden z typů filmů, u kterých jejich druhotné hodnoty zastiňují to, co obyčejného a tolikrát viděného je nám předkládáno/vyprávěno. Grayův snímek je sice tematicky pouhou kapkou v moři, co ho ale povyšuje je nesmírná decentnost, citlivost a svědomité vykreslení charakterů, které ani nemusí hlasitě prosit o divákovu empatii, jakkoliv jsou si postavy navzájem odlišné. Milenci zároveň odmítají být homogenním filmem, Gray automaticky přepíná mezi melancholickou až depresivní náladou a okamžiky štěstí. Samotná Leonardova labilita se překopírovává do struktury vyprávění a zároveň se podepisuje na stylistické stránce. Nechtěl bych se pouštět do přílišného rozebírání postav(y), ale Leonardovo chování je určující a průkazné pro částečnou proměnlivost filmu, chápeme ho a zároveň v mnoha ohledech nechápeme. Ostatně to jde ruku v ruce s Phoenixovým uměřeným herectvím, které je podpůrným prvkem pro celkovou uvěřitelnost nikterak uspěchaného Grayova dramatu, které rozhodně – a to i díky výborné kameře a hudebnímu minimalismu (kéž by méně filmů trpělo „návodnou“ hudbou) – není na jedno použití. Milenci jsou nenápadným a osvěžujícím dílem. ()

Alementina

Neni to vesely, neni to ta prijemna romance, na kterou jsme zvykli z ostatnich filmu ani drama, ktere by z vas ucelove zdimalo emoce. Je to nenapadne tisnive, ponure, minimalisticke v projevu. A o to lepsi. ()

rt12

Skoro až komorní atmosféra, zajímavý film a výborné výkony ústřední dvojice. Phoenix mě udivuje a oslovuje čím dál víc, tedy pozitivně, opravdu nadaný herec mnoha tváří. ()

PogoJoe

Pro mě kvalitní vztahovka. Výborné herecké výkony vykreslující složitou psychologii postav, reálný a uvěřitelný vývoj příběhu, žádný kýč. Lásce neporučíš a zadní vrátka se vždycky hodí. ()

FilmFan24

Nic nového pod (filmovým) sluncem, ale...civilní, lidské a díky ústřední trojici hlavních představitelů (Joaquini Phoenixi, Gwyneth Paltrow a Vinessa Shaw) ohromně přesvědčivé. James Gray skvěle navodil atmosféru naděje, tužeb a lásky hlavních hrdinů v dnešním New Yorku. ()

Skip

Takový vcelku obyčejný příběh, který se mohl odehrát prakticky kdekoliv. A právě ta obyčejnost je největší devizou filmu, protože ho činí uvěřitelným. Joaquin Phoenix a Gwyneth Paltrow spolu fungují perfektně a vůbec všichni herci podali skvělé, až minimalistické výkony. ()

rastlinka

Nevtieravý a totálne obyčajný príbeh, ktorý pôsobí neobyčajne vďaka hercom. Nájdu sa tu aj silné, emóciami a iskrením nabité scény, ale stále som mala pocit, že nebyť práve týchto hercov (najmä teda ústrednej dvojice), tak je film o niečom úplne inom. Talentovaného a svojského Phoenixa mám rada, ale tu si ma získal na svoju stranu ešte viac. Scény s ním tu majú neuveriteľlné čaro... A bude ho veľká škoda, ak naozaj skončí s herectvom. ()

peiton

Naposledy som mala možnosť si pozrieť na základe docela pozitívnych referencií a solídnemu hodnoteniu túto ,,neuveriteľnú" nie tak docela dramu ako píšu.Moje hodnotenie vychádza zo zážitku z celého filmu,ktorý sa rovnal nulovému zážitku.Bola to jedna dlhá nudná prechádzka ošumelým, staromodnym prostredím Brooklynu,dotvorené komornou atmosférou...A nechýbali ani nezáživné dialogy.Zbytočná dráma,ktorá sa navyše nekonala.žiadna pointa,ľahkopredvídateľný dej,..Ku koncu som myslela,že to neustojím a zaspím na mieste,no zvedavosť mi nedala, radšej som mala poslúchnuť vnútorný hlas.Ponevač, níbrž, protože,jelikož by som sa už k tomuto snímku už nikdy viac nevracala. ** hviezdy za Phoenixa a Paltrow, v opačnom prípade píšem odpad! a pruser ako mraky :) Ach využiť tak produktívnejšie ten čas strávených pri takejto hrôze.Skôr by som zaujala a mala úspech s 50-tymi sivými tričkami ako s týmto tu.Panebože ak ma chcete zabiť a unudiť k smrti pustite mi toto :)) ()

Martin741

Reziser James Gray /Mala Odesa/ mi teda vela nehovori, ale tento film sa mu vynimocne podaril. Sympaticky romanticky film o vztahu ona + on, v ktorom sa predstavili hlavne skvela Gwyneth Paltrow /Sedm, Avengers/ v roli krasnej a sympaticky zvodnej sexice. Padla si do oka s Joaquinom Phoenixom /Gladiator, 8 mm/, ktory je pre mna proste vybornym hercom. A tak sa konecne dockam aj hereckych koncertov, rezia je trochu nevyvazena, ale tato sympaticka dvojka to taha pekne smerom nahor : 77 % ()

bourec

Málokdy zabrousim do podobnejch žánrů,a když už jo,tak hlavně z důvodu obsazení,režiséra apod.I tady jsem hodně přemejšlel,jestli jo,nebo ne.Nakonec sem shlídnul a dokoukal.Film to není špatnej,J.Phoenix hraje znovu roztěkanýho,nevyrovnanýho člověka,a sedne mu to znova skvěle,U J.Graye je to trochu vybočení,ale proč ne.i tenhle žánr zvládnul solidně.Sice zůstanu i nadále věrnej tomu svýmu,ale hanět to nebudu.60%. ()

1frida2

Neprekvapive nedobre. Ona ho ma rada a on ji nema rad. On ji ma rad a ona ho nema rada. Co je na tom zvlastni a prekvapive, kdyz kazdy milostny pribeh tak zacina i konci. A takoveho chlapa bych nechtela ani za nic. ()

Juto

Phoenix hrá romantické vedenie s veľkou inteligenciou a obrovským šarmom, vďaka čomu je konflikt jeho postavy úplne vierohodný . 7/10 ()

dr.fish

Pohádka o poblouznění židovského chlapce. Tak by se asi dal nazvat příběh komplikovaného chlapíka, ketrý neví co chce. Hledá. Najednou se mu do cesty postaví dvě ženy, jeho osobnost nemá problém s tím obě pojmout. Jedna mu nabízí jistoty, druhá ho přivádí k šílenství. S tou první spí, ale vášeň chybí, s druhou by rád spal, ale ona má jiného. Zamotané tuctové téma má ovšem standardní průběh, myslím že nic neprozradím, když řeknu, jak to skončí--------Vítězí sázka na jistotu, neboť rodina je základ státu. Jediné zajímavé je, jak se mladík rychle dokáže přizůsobit novým podmínkám a po nervovém kolapsu z rozchodu s dvojkou nabízí manželství jedničce. -------Animální instinkt zachování rodu? Patetické, rozvleklé, plné neživotných dialogů. Nuda. 40% ()

andrii

Srdce na rozcestí v bouřlivých výšinách času lásky. Volný pád do peřin zamilovanosti. Pomíjivost vztahu. Rozervaně něžný neklid a citlivost Joaquina Phoenixe, jenž je "obklíčen" jednou ženou, se kterou spí a o té druhé sní. Nesmělé jiskření a sympatické oťukávání mezi ním a Vinessou Shaw. Phoenixova ztráta půdy pod nohama, když spatří záhadnou Gwyneth Paltrow, onu nevyzpytatelnou bella donnu. Rty slasti těch správných milenců splynuly a daly šach mat hlasu pokušení v prozření rozumu citů. ()

arbitr

Hodne slaby. Od takovych hereckych person bych cekal rozhodne vic, ale ani reziser a scenarista jim to nijak neusnadnili a tak jen milostna nuda a nuda u ktere tak akorat dobre usnete. ()