Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

DonBraso

Bez iluzí a bez kompromisu pro mě za pět.Phoenix a Gray se tady nesmírně doplnili.Co,že místama to možná nebylo poutavý a děj chvilkama utahaný,pro mě to bylo právě ono,kdy jsem s Leonardem cítil takovou bezmocnost,že sice je rozhodnut žít jenom s jednou ženou a druhou nakonec brát jako břímě,která mu rodina nabrnkla,ale konec ukáže,že i takový život je a měli by jsme být rádi,že vůbec někdo má nás rád,ikdyž mu to stejnou mincí nevracíme.Doopravdy vůbec nebyl poznat stav Leonarda,tak se čekalo jestli bude vyšilovat,zavraždí se,uteče...Někoho možná melanchonicky naštve zpracování mobilem sem, mobilem tam,protože mobil tam měl právě tu spojitost domluvíme se,napíšem si,zajedu,sejdeme se,to bych trochu pokáral,šlo to určitě udělat i jinak,ale to byl malý detail za touhle mozaikou. ()

80s Martin

Nevím přesně proč, ale tohle mi hrozně sedlo. Snad protože se člověk tak lehko vcítí do Leonardovy role, není těžké najít pro něj pochopení. Krom toho Phoenix je hodně zajímavý herec, Leonard zase zajímavý charakter.. a komornost snímku dala jeho výkonu krásně vyniknout. Ke komentářům sdělujícím, že se film hrozně vleče, můžu dodat jen jedno - holt je to jednou drama a nikoliv akční řežba - udržet pozornost dnešního diváka je kříž a v rámci žánru mi přijde tempo filmu zcela v pořádku. ()

safe

Nijak zvlášť dobře zahraný a snadno předvídatelný příběh psychicky labilního, dospělého muže, který se chová jako puberťák. ()

ESNYR

Prapodivný film, který mi moc nesedl. Nevím přesně čím, ale moc jsem se na něj nesoustředil a spíše jsem klepal prstama o stůl a čekal na konec. Hmmmm - za 2 hvězdy. ()

solisoli

Príbeh o nerozhodnom mladom chlapcovi s dobrým obsadením hlavných postav, ale aj keď jemnocitný priebeh udalostí, nemá čím zaujímavým nadchnúť diváka. ()

bushmills

Až na Joaquina, který je opět skvělý, jsou postavy příliš ploché na to, aby nějak výrazně oživily tuto vztahovku. Kromě již zmíněného JP, mě zaujala komorní, až mírně depresivní atmosféra celého filmu. Je to škoda, film měl nabito na mnohem více. ()

veverysiak

Chlap ani nemusí mať sklony k manio-depresívnym tikom, aby si nechcel dať kupko v ľadových vodách oceánu po obdržaní zlatej kopačky od krásnej Gwyn a to priamo na vrchole up-stavu, ale to len tak na okraj, rozhodne zaujímavé dielko, ktorého najsilnejšia stránka tkvie v jeho komornej atmosfére, dej tečie úplne normálne, bez výraznejších vzruchov a poväčšine v interiéroch, tak mi to miestami pripadalo ako pondelková inscenácia, príbeh je na jednej strane celkom zaujímavý, na strane druhej úplne banálny a predvídateľný, ono celý kúsok je taký rozpoltený ako náš hlavný hrdina, aj keď pozerá sa naň vcelku dobre, akurát ma tam vyrušili dve veci - úplne dodrbaný záver, keď chlap namiesto rybky do vĺn sa zmení na vyliečeného vypočítavca a úplne zbytočná scéna s odhaleným prsníkom Gwyn v okne, ktorá išla mimo kontext príbehu, aj keď nepopieram, že oku polahodila, takže 75%. ()

bonovox

Nevšedná romantika na pozadí drámy osamelého človeka. Perfektní herci nemusia byť zárukou kvalitného filmového zážitku, ale v tomto prípade vyvyšujú tento snímok takmer k dokonalosti. ()

djcremo

Zaujímavá romantická dráma so zaujímavým vývojom postáv o tom čo chceme a o tom čo dostaneme. Myslím si, že dosť reálny film rozoberajúci jednu z možností vzťahov. Film pôsobí ľudsky a reálne. Herci podali dobré výkony, hlavne Joaquin Phoenix. Záver filmu a nejaké to posolstvo nádherné. Na jednej strane veľké sklamanie a na strane druhej nádej u človeka, ktorý nás skutočne miluje a nakoniec si uvedomíme aj my, že je to pre nás ten správny človek. ()

david666

Svou atmosférou trošku uspávající film, který zachraňuje trojice herců v hlavní roli. Kladem je hodně reálný příběh, který se může stát komukoli. ()

lepo

Nakoľko je to jeden z mojich najobľúbenejších hercov - Joaquin Phoenix, iné hodnotenie ani nemôžem voliť. Výborný poetický film, s takým by som povedal bad-happy endom. Žiadne zbytočné prieťahy v dĺžkách scén, všetko ako má byť. Cudné, smutné, roztomilé...4* ()

LeePriest

Aneb jak by jedna hezká blondýna dokázala vzít chlapovi volný čas, peníze, rodinu... vlastně by postupně pro ni udělal téměř cokoliv, ať to stojí co to stojí. A když už je z ní zcela na zemi, tak ho nakonec ještě pořádně zadupe a odchází... ()

pavlussa

Nebylo to ani spatne, ale zaroven ani dobre...vlastne to byl jen dalsi prumerny film o tisickrat omilanem vztahovem tematu s jednim bonusem v podani Joaquina Phoenixe, pro ktereho mam od dob Gladiatora slabost.. ()

panic25

Od tohoto filmu jsem čekal víc už jen díky obsazení ale bohužel jsem nedostal to jsem si přál ale na druhou stranu mám rád phoenixe i gwyneth takže doufám že se příště poučí a pustí do lepšího projektu ()

Matt2626

Vraví sa že najväčšia tragédia v živote je zamilovať sa do niekoho, kto miluje niekoho iného a nie Vás. Ale sú chvíle keď ani svojmu srdcu nedokážeme rozkázať. O to ťažší a bolestnejší je potom koniec. Ten to film to bravúrne zachytil, na nič sa nehral, boli z neho cítiť emócie. No a záver? Do poslednej chvíle som bol skalopevne presvedčený že sa Joaquin utopí...nestalo sa. No i tak som už dávno nevidel taký smutný koniec. 90% aj za skvelé herecké prevedenie Joaquina a Gwyneth ()

Mangus

Film dobre odzrkadľuje rôzne stránky života. Kľudne plynie a celkom upokojuje. Zobrazuje nerozhodnosť, lásku, sklamanie, to všetko s výbornými hercami na čele s Phoenixom. A najmä kompromisy, ktoré sa musia na ceste životom robiť. SPOILER: Jediné čo mi trochu vadilo, je ako sa Leonard rýchlo dostal zo sračiek a myslenia na samovraždu k dvom dievčinám, ktoré o neho stoja a on si môže vyberať, a zaradil sa bravúrne do spoločnosti. 7/10 ()

Dr.dogous

Ne vše vyjde podle plánu. Láska odmítaná, více žádaná. Nepochopitelné, neuchopitelné ženy, občas mluví a mluví, ani neví co, ale dobře věděli, co chtějí. Nesnesitelný život s nimi, bez nich ještě horší. ()