Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

emFOUR

Rozhodně jeden z nejlepších animáků, jaký jsem za poslední dva-tři roky viděl. Sice to není tak hrozně promakané jako věci od Pixara, a podobných studií, ale o to je kouzelnější. ()

djbarrel

Zajímavě zpracovaný příběh, pěkná animace, skvělá hudba a přiměřená stopáž dělají z tohohle animáče fakt bombu. A ani mi nevadilo, že příběh je dost neoriginální a postavy dost šablonovité. Jen nechápu jak to, že jsem takhle skvělý film objevil až po tak dlouhé době ? 81 % ()

ElFifo

Terra je ničím nepřekvapující a veskrze průměrný animák. Animace prostředí Terry a jejích domorodců je poměrně zdařilá a nepostrádá vkus a fantasii. Naproti tomu animace lidských "vetřelců" je..ehm dost prosťoučká a taková je bohužel i příběhová linie. Celé to působí tak nějak sterilně a to jak po stránce emoční tak humorné a to jest u animáče na pováženou. ()

ElKamil

Slušné, hodně slušné. Vizuální stránka sice není vypiplaná do uplně každého chlupu na zadku, ale to podle mého vůbec nevadí (navíc, není ani zdaleka tak špatná, jak naznačují některé komentáře). Poměrně akční animák o invazi lidí na planetu v harmonii žijících "mimozemšťanů". Lidi se v tomto filmu chovají naprosto přirozeně, tedy jako hovada. Toto jednání na způsob "vše neznámé zničíme" by lidstvo ve skutečném vesmíru mohlo přijít opravdu draho. Narazit tak na civilizaci s lepšimi technologiemi, hned bysme byli v pr... Ještěže ale žije terranka Mala, která s pomocí lidského pilota Stantona (i když ten měl taky své dny), přivede obě rasy k lepším zítřkům. ()

Insomniac

Animácia na dnešnú dobu nič moc, priemerný jednoduchý sci-fi príbeh s dobrými akčnými scénami. Taká jednorázovka dosť podobná Avataru. ()

MFZB

Parádny animák so zaujímavým príbehom a dosť podobný slávnemu Avatarovi, ktorí sa mi páčil kvôli rozumnej stopáži viac ako Avatar. ()

Dacsus

Kedze na Avatarovi sa makalo vyse styroch rokov, a prve info o nom som cital niekedy v 2006om, tazko Cameron hladal inspiraciu tu, skor to bolo vdaka nejakemu leaku naopak... ()

jjjerry

První + je za krátkou stopáž=) Druhé ++ za "nápad", předběhlo Avatar, třetí +++ za animaci (mimozemské postavčiky maj fakt nádherný oči). Čekal jsem od toho asi víc, než jsem dostal. Nejvíc mně vadila ta naivita, doporučil bych pro malé diváky. ()

p.a.douch

Tohle animovaný sci-fi je úžasně obsazený. Woodová, Peetová, D´Angelová, R. Arquetteová, Garner, Evans, Cox, L. Wilson, Glover, Perlman, Hamill, Quaid, Trejo atd. Takže pro diváky neovládající angličtinu doporučuji titulky. při sledování mějte na paměti, že Avatar vyšel později. Animace není prvotřídní, ale nijak neruší. Fanoušek sci-fi tenhle animák klidně zvládne bez nejmenších problémů. ()

kolly13

Velmi povedené sci-fi se sympatickými bytostmi, které chtějí lidé převálcovat z důvodu velmi jednoduchého, přežít jako rasa. Takto si představuju edukaci dětí, co je sci-fi, lidskost a sebeobětování pro vetší věc. Osmiletá dcera se bavila, stejně jako její middle age otec. ()

Yeah(c)

Uh uh, je to tak naivní, až pohádkově stupidní svět, s nesmírně jednoduchým příběhem. Spíše lyrické dílo, kde fantazie animátorů nebyla spoutána řetězy, ale nečekejte nic velkolepého, je to jako pomalu tekoucí řeka které s každým metrem představuje část světa s jehož vizuálními detaily si někdo v hlavě pohrával hodně dlouho. ()

severus

No pro děti to asi moc není, alespoň ty malé. Ta Sofiina volba by jim asi přinesla zlé spaní. Rozhodnout jestli necháš umřít kamarádku, která ti několikrát zachránila život, nebo vlastního bratra asi není věc, která by měla zatěžovat dětské hlavy. Buď to to měli natočit hrané, nebo fakt pro děti. Většina světa není Japonsko a není zralá na dospělé animáky. Takhle si přímo řekli o cestu do zapomění. A je to škodá, protože se mi ten film moc líbil. Víc než třeba slavný WALL-E. Také hudba byla moc fajn. Doporučují čtyři z pěti scifistů. ()

Parsek

Překvapení. Vůbec jsem o filmu nevěděl. Děti na to byly ještě trochu malé, ale já jsem koukal v němém a překvapeném úžasu. ()

zekon

K tomuto filmu jsem se dostal spíš náhodou a byl jsem velmi mile překvapen. Že existuje něco jako preAvatar a že to někdo zpracoval dřív jsem opravdu netušil. Vážný animák který není Shreklon ani Toyklon apod tak to jsem nečekal. Nekonají se sice animorgie jako od Pixaru ale vůbec to nevadí. Velmi dobře se na to dívá a hudba je vynikající. Akce, myšlenka, ukázka toho jak lidi budou fungovat případně dál od své planety. ()

complex

naozaj veľmi pekne spracovaný sci-fi animák, čo sa týka aj príbehu aj grafiky, páčila sa mi fantázia autora, ktorý naozaj mal čo výmýšlať a sa mu to teda aj podarilo. Najlepšie na tom je to, že ľudstvo nie je dobývané ale, že je dobyvateľ. Naozaj môžem skonštatovať, že je to výborný film, ktorý nie je ani zbytočne dlhý a zaujme príbehom... ()

HMTD

Celkem mě udivuje hodnocení ostatních, mě se to zas tak moc nelíbilo a v poslední době vídám mnohem kvalitnější animáky, vidím tu určitou podobnost s Planetou 51 a i ta my přišla lepší. Hudba je celkem dobrá, ale dabing mi přišel slabší a ono vzít známé hudební motivy není až zas tak těžké, děj celkem předvídatelný a popravdě ač jsem se měl vžít do role mimozemšťanů tak jsem fandil ve zničení Teranů. Asi to nebylo určeno pro mě, ale kupodivu ani devítiletý synovec u toho nevydržel ani 20 min a Matka u toho dokonce usnula(po obědě na gauči). ()

Epco

Dostatočne krátke, dostatočne pekné, dostatočne morálne a dostatočne sci fi. Sčítané a podčiarknuté je dostatočné čiže za 4 ()