Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Brainback

Podle mě nejlepší díl celé série. Dobré je, že je hlavní postava Lucian. Vše co ještě nebylo vysvětleno se vysvětlilo zde. ()

Xpat

Je fakt škoda, že to takhle dopadlo se třetím a všude vychvalovaným dílem, který se stojí za shnilý hovno. Tvůrci filmu se podle toho asi nejspíš zaměřili na množství kečupu a vnitřností, aby natočili tu nejdebilnější podívanou. Ovšem vytvořit pěkný film jde i bez hektolitrů krve. Bohužel, toto asi nepochopili. ()

blezg

Jednoduché, v první půlce romantické, ve druhé akční, a prosté. Zdálo se mi, že Viktor nemá takovou jiskru jako v prvním díle, zato Lucian jí má. Zasazení příběhu do minulosti se mi páčí, přechod ze samopalů na kuše a meče kvituji, zesvětlení celého příběhu i obrazu z temně ponurého na zářivě temnou žeru. Já to beru a jsem spokojen. Abych posunul dobrodružný snímek (však jak jinak to už nazvat?) nad devadesát procent, tož to mi chvilku trvá. 85% ()

dthwinter

Jednoznačné plus za zasazení děje do středověku, další plus za krátkou stopáž, a tím výčet kladů skončil. Příběh je strašně tuctový, bez náznaku originality, absolutně bez nápadu. V takovém případě si musí pmoct jinak, ale akce je tady poněkud podivná. Zaprvé jí moc není, a zadruhé 6 záběrů za vteřinu není filmařina, ale test na epilepsii. Ta smršť mi nevadila u střeleckých akcí, tam jsem ji i uvítal, ale pokud dojde ke kontaktnímu souboji a já vidím pouze: meč-déšť-krev-meč-grimasa-déšť-meč-krev, tak moc spkojený nejsem. Ale abych jen nekritizoval, líbilo se mi to o něco víc než dvojka. A ppravdě tady jsem toho potenciálu tolik neviděl, takže 50 % ()

Šošia

Poprvé jsem se u Underworldu nudila. A není to jen tím, že samozřejmě už z jedničky zná člověk celý děj, prostě to všechno bylo tak ploché, jednoduché, ani ty akční scény nakonec za moc nestály... ()

Desmi

Na téhle sérii mě prostě baví ta rychlost jakou filmy ubíhaj, jsou naplněný akcí, citama a vším co uspokojí podprůměrného diváka jako jsem já ! Trošku mi v tomhle díle chyběla Kate, přece jen, ten její sexy kostýmek udělal film přitažlivějším.. =D ()

DansteR

Underworld mám rád, ale to především díky Kate Beckinsale. Trojka nám jen vypráví starý příběh a snaží se nám vysvětlit jak to tehdy bylo a proč se události z prvních dvou dílů staly tak jak se staly. Jinak film nenabízí skoro nic, herecky nic moc, akce je spíš průměrná a vlkodlaci vypadají taky hůř než dřív. Slabota 50% ()

Eeve

Z celého filmu som si pravdupovediac zapamätala až dve scény - počiatočnú honičku lycani vs Sonja a záverečný nájazd lycanov na hrad. Toť asi vsio. A ja som tak veľmi chcela prequel :( A v ňom Michaela Sheena :) Splnilo sa mi to síce, ale takýto výsledok som nechcela. Dosť často nudné, dokonca aj v samotných akčných scénach, pretože sú neprehľadné a každých cca 5 sekúnd vlastne rovnaké omieľanie. Keďže všetci priaznivci Underworldu už vedia, aký bude koniec, samotný dej trebalo čo najviac "zozaujímavnieť", no nepodarilo sa bohužiaľ. Bil Nighy výborný, ako vždy, Rhona Mitra - no dobre no, mohlo to dopadnúť aj horšie :) Zvyšok nevýrazný a nezáživný, až hrôza. Keby sa dalo, dám tak 2,5 hvjozdy. ()

Oxik49

Příběh o Spartakovi ve vlčím a netopýřím podání (jen je tam míň římských orgií, vlastně skoro žádný). Wichterle by si mnul ruce, kolik kontaktních čoček bylo ve filmu použito; kostýmy působí v kombinaci s obdobím, v níž se má film odehrávat, komicky a nevěrohodně a to lykansko-upíří lovestory už hraničí s Twilightem. I tak se mi to docela líbilo. ()

PatrikP4

Nedokázalo mě to zaujmout... Přemýšlel jsem na odpadu... Ale to si to nezaslouží... Za závěrečnej boj aspoň dvě hvězdy to se tomu nedá upřít, aspoň něco... Předchozí díly si nevybavuji ale co nejdřív to napravím... ()

LencaN

Mně to nepřišlo tak hrozné. Triky byly na úrovni ostatních dílů Underworldu, takže žádné překvápko. Středověk vypadal dobře, i když je pravda, že když se skoro celý film odehrává ve tmě, po čase to trochu omrzí. Přece jen světelná a barevná variabilita je pro oko potřeba, aby se nenudilo a neusnulo. Ale příběh o zakázané lásce mezi upírkou a lykanem vidím jako téma z červené knihovny, což nemyslím zle, ale dalo se to čekat, když se dostáváme do kořenů historie celé filmové série. Kupodivu si moje sympatie získala postava Luciana, který v předchozích dílech byl tím zápornějším. Trochu mi chyběla latexová Kate Beckinsale, která je pro mě symbolem Underworldu, ale co se dá dělat. ()

kecinotrab

Líbí se mi, jak v tomto díle ukázali, co se "doopravdy" stalo, že se pouhé říkačky z 1. a 2. dílu promněnily v "realitu". Přes to všechno mi tam trochu chyběla Selene a trochu té moderní techniky, jako například zbraně, auta atp. ale má to něco do sebe. ()

brasek

Moje tajné želanie sa splnilo a boj upírov a vlkolakov sa dostal do doby temného stredoveku. Určite to celému príbehu pomohlo. Snímok je taká akčná hororová lahôdka. ()

karnát

Film, který si na nic nehraje. Víte, co od něj čekat, a to taky dostanete. Jen škoda mizerně sestříhaných akčních scén, kdy občas není vůbec poznat, co se děje. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)