Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

ganz

V porovnání s ostatními filmy Smitha Zack a Miri poměrně pokulhávají, ale pokud si Smithovi filmy užíváte, užíjdíte si na zdánlivě nesmyslných dialozích a neurazíte se pokud zazní nějaká menší nechutnost, film si užijete. Poměrně mě svým výkonem překvapil Jeff Mewes, u kterého jsem se trochu bál že Jay byl vrchol jeho kariéry. Dále je vtipné obsazení opravdových porno hereček, které poznáte ve vteřině jejich pobytu před kamerou (asi to bude tím "porno akcentem"). Dále Jeff Anderson, kterému Smith opět napsal skvělou roli na tělo (Can you believe THIS shit?). Pro ty, co čekají něco ve stylu Clerks, Mallrats nebo Dogmy to bude asi zklamání, ale pokud přijmete Smithův nový způsob, který si zachovává originalitu jak vtípků tak dialogů, ale bohužel se zaměřuje trochu víc na romantiku ( ne tak originálně jako v Chasing Amy), čeká vás velmi příjemný zážitek.80% "Can i get a cofee? Black?" "Cant you see we´re talking? White!" ()

horacko

Komédia, na ktorej som sa schuti pobavil a ktorá mi zlepšila náladu na celý zvyšok dňa. Mimochodom neviem si predstaviť lepší názov pre porno ako je Star Whores...to bola fakt pecka. ()

blackJag

Snaha oživit žánr romantických komedií je citelná, výsledek je přesto poloviční. Celé to působí jako by měl Kevin Smith bezva nápad na rozjezd, ale tak po polovině ztratil nitku. V záplavě sprosťáren začátek skvěle odsýpá, při horší druhé polovině už to spíš skřípe. Taky to mohlo být víc lechtivé, jedny podivné kozy a Mewesovo péro můžou být pro někoho výsostně skandální, ale na film o pornu je to o ničem a atmosféru to spíš zabíjí než dokresluje. Scény kolem samotného natáčení jsou dost urputné a omezené a víc než natáčení porna připomínají voyer párty. Taky mi tu chybělo cameo Bena Afflecka, Jasona Lee a dalších ze Smithových filmů... No, přežil jsem bez úhony, ale čekal jsem o hodně víc. 60% ()

ghatos

Přece jen klady převažují nad zápory. Velkým plusem je hned začátek, který na nic nečeká a jde přímo na věc. Drsný humor kombinovaný se satirou je celkem originální a vtipný. Nevýhodou je celkem lehce předvídatelný děj, což u tohoto typu snímku nevadí. Horší je však ve druhé polovině úpadek děje. Ten míří do milionkrát viděného finále. Celkově nadprůměr. Ne však takový, aby se jednalo o mimořádnou událost = 3,5. ()

FrajerTom

Nevíte jak z dluhů? Natočte porno! Přesně toho se drží dva dlouholetí kamarádi Zack a Miri, kteří spolu do té doby nikdy nespali - jsou to přeci kamarádi :o) I přes poměrně zdlouhavý konec je to velká sranda.. a velká romantika..Let´s fuck! ()

MencaCZ

Poměrně značnou dobu jsem se rozhodoval kolik této komedii udělit hvězd. Na jednu stranu nemohu totiž říci, že bych se při sledování nudil, na druhou bylo ve filmu mnoho momentů, kdy jsem si říkal, jak na takovou blbost vlastně mohu koukat. Jako jednoznačný klad mohu vyzdvihnout ústřední dvojici, zejména E. Banks na mě působila doopravdy příjemně. V souhrnu při hodnocení dát více jak dvě hvězdy ale nemohu, na ty tři, které jsem zvažoval, tomu prostě chybí trochu méně triviální zápletka. Je zkrátka mnoho komedií, které dokáží pobavit i bez toho, aby šly do takto hloupoučkého scénáře. ()

vyfuk

Zack s Miri pro mne mohli být další roztomilá komedie, u které bych se mohl příjemně bavit. Účel to v podstatě splnilo, ale pořád nemůžu přehlížet tu pointu. Která tam pro mne nebyla. Jakože... je originální získat lásku tím, že ji omrdáte kvůli porno, což o to. Smithy uhodil na hlavičku. Ale mne to prostě nudilo no. Ten film mi v podstatě nic neříkal a natož, že to je komedie, tak jsem se zasmál jen a jen asi třikrát. S Kevinem to je jak na horský dráze. No každopádně po těch všech filmech mi asi stejně bude nejlepší připadat klasická Dogma, která dle mého má geniální příběh se zápletkou a je to i prdel. Pak romantické překvápko jako Hledání Amy a z těch více zašitějších asi Flákači. Doufám, že se Kevin k tomuto tématu někdy vrátí, aby si u mne napravil reputaci. ()

Autogram

Romantické filmy môžu byť zasadené do rôzneho prostredia a do rôznych situácií. Tu ide asi o vôbec najdivnejšie východisko pre romantiku, ale v Amerike je možné všetko. Asi aj to, že nezadaná nádherná žena po celý život platonicky túži po tlstom chlapíkovi, s ktorým dlhodobo býva. Za zopár dobrých hlášok a príjemný záver tomu dám slabé tri, ale už nikdy to nepotrebujem vidieť. –––– Někdy potřebujeme někoho, aby nám ukázal, co sami nevidíme. A my se změníme navždy. ()

BuryGol

Tak dneska je to dost rozporuplný. Smithovky doslova žeru a můžu je vidět x-krát dokola. Ale u tohohle filmu to bylo jiný. Možná tam na mě bylo moc romantiky, nebo mi chyběli Jay a Bob (Jay tam vlastně byl, ale nebylo to úplně ono), no a nebo to bylo něčím jiným. Dávám tomu 4 hvězdy, (je to poprvý, co ode mě Smithovka nemá 5*-sorry Kevine) za zajímavej nápad, dobrý hlášky, smithovskej humor a roztomilou Elizabeth Banks. Jo a taky jsem rád zase viděl Jeffa Andersona. Do Clerks tomu holt dost chybělo. Ale i Kevin Smith je jen člověk. ()

P1tr

Tři hvězdy jsou pro mě zklamáním. Celý snímek mi přišel příliš povrchní a stručný. Začátek je skvělý, nejlepší scény rozhodně na srazu školy, ovšem jakmile se začne natáčet dospělý film, začnou se vtipy vyznačovat jen variacemi v použití slova FUCK a objeví se náznaky lásky mezi ústřední dvojicí a od této chvíle je to střídavě vtipné a průměrné. Od Zacka a Miri jsem čekal snušku vtipů a ne klasickou hoollywoodskou druhou půlku s milostnou zápletkou. Tohle bych od Kevina Smithe nečekal. Herci jsou špičkoví, ovšem nezakryjí tuctovost celého snímku. ()

Kangaxx

Občas prehnane vulgárna, v celku však sympatická komédia. Typ filmu, ktorý niektorí príimu s úsmevom, iní s opovrhnutím. 75% ()

deckardx

Prijemna sexualne-romanticka komedie, kde jsou vsichni herci tak sympaticti, ze byste uvitali jeste o neco delsi stopaz.. ()

Richard_Ba

Na svete je znova ďalšia Smithovka, ktorá nesklamala. Silent Bob sa rozodol pre tentokrát zostať v režisérskom kresle a prenechať svetlo reflektorom svojim blízkym a kolegom. Zack and Miri bol pre mňa plný malých odkazov, ktoré som si z radosťou užíval. Nevynechateľná je Smithova žena Jennifer Schwallbach, ktorá má sem-tam menšiu roličku v jeho filmoch, keďže spolu trávia veľa času t.j. aj na placi. Odkazom na Smithovu prvú veľkú príležitosť v profesionálnej kariére bolo krátke účinkovanie Brandona Routha, herca ktorý stvárnil nového Supermana. Smith mal totiž pred niekoľkými rokmi, v čase keď Singer o Supermanovi sníval len po nociach v pyžame s veľkým S na hrudi, napísať scenár pre nový projekt Superman, ktorý mu ale nakoniec zobral Tim Burton (projekt ako iste viete sa nikdy neuskutočnil). Takže zo Smithovej strany to bola menšia nadávka vo filmovej reči : Superman is gay... Outing (priznanie homosexuality) je skúsenosť , ktorú Kevin zažil na vlastnej koži, keďže jeho brat je tiež gay. Samotné natáčanie porna, ak ste pozorne pozerali je odkazom na Clerks, prvého filmu Kevina Smitha , kde Kevin používal na natáčanie rovnakú "technológiu". Mikrofóny pripevnené o hokejky, natáčanie v prostredí kde pracuje, natáčanie po práci, projekt človeka , ktorý s filmom nemal veľa spoločného, atď. ... Jay(son Mewes) sa tradične tiež objaví , a nesklame svojím tradičným humorom. Pre tých, ktorý si všimli , že Mewes šušle, dôvodom je operácia zubov, ktoré má úplne zničené , kvôli nedostatočej starostlivosti (vychovávala ho ulica) a nadmernej konumácii drog. Zack nad Miri... je skvelá odlahčená komédia, Smithom nazývaná aj Chasing Amy 2, ktorá pobaví každou sekundou, ale mne osobne sa zdal ľúbstný konflikt moc jednoduho načrtnutý. Podobné snímky: Clerks, Clerks 2, Chasing Amy, Mallrats... ()

prasacimor

Fakt by som rád videl dospelého, triezvo uvažujúceho človeka, ktorý si myslí, že "porno", ktoré sa točilo v tomto filme bude schopný niekomu predať a ešte na tom pekne zarobiť. Kvalitnejšie porno a často krát aj lepšiu zábavu nám poskytli dokonca aj 17 ročný mládežníci z Péčka pre začiatočníkov a nepotrebovali na to ani R-kové označenie a fuck za každým tretím slovom. Jednoducho keď už sa rozhodnem točiť to porno, tak nestojím s nehybnou kamerou 7 metrov od scény a nenechám v zábere pobehovať zvukára s hokejkou. Aj tie najretardovanejšie erotické filmy, čo som mal tu česť zhliadnuť na Markíze po polnoci, boli zaujímavejšie a pozerateľnejšie ako to o čo sa tam pokúšali tvorcovia. Jasné, že išlo hlavne o komediálny faktor, ale nie za cenu, že z tých ľudí urobím imbecilov bez súdnosti. Smithove komédie by mali predsa byť inteligentne. Ked sme už pri tom, tak keby to nebol nový film Kevina Smitha, tak by z tejto veľkej bubliny nebolo nič a určite by sa tu nevyhrieval v červených farbách. Neoriginálny námet plus často na silu tlačený vulgárny humor (a s takým ja normálne nemám problém)...Na záver jedna vec k Sethovi Rogenovi. Hrať samého seba už asi v štvrtom filme nie je veľké umenie a po čase sa to už ľudom zunuje. Myslím že ten čas nastal už pred týmto filmom. Ale aby som len celý čas nekritizoval: Elizabeth Banks very nájs! ()

dinsdale

Kdo by čekal, že jde tak pěkně zkloubit hrubozrnný humor a romantika. Podívala jsem se hlavně kvůli oblíbencům Rogenovi a Bansksové, pobavil mě Jason Mewes, ale nejvíc mě dostal Justin Long, ten si to vyloženě užíval. ()

Pecival

První dvě třetiny vynikající, jak se začne řešit romantika tak tomu dochází šmrnc a vtip a není to už ono. Nicméně řekněme, že to je ta "povinná" část. Dost se mi taky líbila maličká role Justina Longa (zaujal mě i v Drag Me to Hell - no porovnejte to s tím tragédem ve Vybíjené). Celkově jsem se velmi dobře bavil, nechyběla klasická hromada narážek na hvězdné války a Elizabeth Banks .. uh ... je k sežrání. ()

spikey1

Skvělé! Smith zase ukázal že situační komedie a konverzační humor mu jde nejlépe na celém světě, přítelkyně sice prohlásila že věří tomu že Amíci dokáží naroubovat lovestory i na péčko. Rogen zde potvrzuje svůj útok na pána komedií a Banks se nadosmrti zapsala do mého povědomí jako krásná a vtipná žena. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)