poster

Náhradníci

 • USA

  Surrogates

 • Slovensko

  Náhradníci

 • Slovensko

  Klony

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LihO
  ****

  Výborný film so skvelým začiatkom, ktorý vtiahne do deja. Očakával som, že sa to rozbehne a bude to drsný akčný film, no to sa im moc nepodarilo. Keby že Bruce Willis a Radha Mitchell nemajú spolu každých 10 minút nejakú "romantickú" zdĺhavú scénu, tak by to bolo super. Ale koniec filmu bol výborný a ja som sa dobre bavil :)(3.2.2010)

 • gudaulin
  *

  Ale ano, mám rád postivé sci-fi a protože žánr v posledních dvou dekádách dostal pěknou nakládačku od fantasy, čistokrevných sci-fi se v současné době natáčí jako šafránu. Měl bych tedy ocenit každý film, kde se to nehemží kouzelníky, elfy, draky nebo mýtickými silami. Bohužel ke kvalitnímu zážitku je potřeba mnohem víc a jedna ze zásadních věcí, na kterých trvám, je aby ten fantastický svět byl v rámci svého systému logický a plně funkční. Naneštěstí právě tohle Náhradníci naprosto nesplňují. Prakticky celý film se podřizuje prvoplánové líbivé podívané s vymakaným vizuálem, špičkovými triky, hvězdným obsazením a celkově bombastickou výpravou. Scénář je ale děravý jako cedník a musel bych úplně vypnout mozek, aby se pro mě tahle podívaná stala snesitelnou. Existují filmy, které si ze své předlohy berou jenom část a rezignují na hlubší myšlenku, ale pokud v rámci svého vymyšleného světa fungují, nemám proti popkornové podívané žádné zásadní námitky. Jenže ten Mostowův svět je postavený na nesmyslech. Je prostě jen podřízený tomu, abysme sledovali efektní honičku zakončenou pádem vrtulníku nebo skoky robotích náhradníků z auta na auto. O to víc zamrzí účast řady vynikajících herců a promarněný rozpočet. Celkový dojem: 25 %.(30.4.2010)

 • ORIN
  **

  Tu si Náhradníci berou trochu od Matrixe, tu z jiných sci-fi, tu jsou předzvěstí Počátku ad. V podstatě jde o to, že dnešní, mílovými kroky kupředu mířící společnost neustále rozvíjí a exhibuje možnosti prodloužení života, ideálně až k jeho nekonečnosti na základě nejrůznějších genetických výzkumů (a následně užitých technologií) a využití kybernetiky, resp. robotiky v každodenním lidském životě. Náhradníci jsou ale jen chabým paskvilem tohoto trendu a ukazují, že USA je země neomezených možností, ve které žijí velmi omezení (ne prostorově) lidé a že za všechno může vždy člověk, který to všechno začal. Nebo snad ne? Zkuste si přečíst některé texty o tekutosti/tekuté modernitě od Zygmunta Baumana a třeba dnešní svět lépe pochopíte.(31.5.2011)

 • H34D
  **

  Jak nápaditý je námět, tak nenápadité je zpracování - naprosto triviální detektivka, bez špetky invence, se sotva průměrnou atmosférou a smutně promarněným potenciálem. Scénář s prázdnými dialogy a nefungujícími emocionálními ("taky jsem ztratil syna"), či napínavými (shift+enter) momenty není vykoupen dokonce ani akcí - pár fádních, zbytečně k nepřehlednosti prostříhaných záběrů se nechytá ani na T3... Když film tvářící se relativně vážně a sofistikovaně může sloužit maximálně jako odreagovačka se stylovým hlavním hrdinou (za předpokladu, že zahodí tu teplou paruku), tak nastává fakt čas se zamyslet, kde udělali soudruzi z Hollywoodu chybu... 4/10(7.10.2009)

 • igi B.
  ***

  Jojo, svět zítřka je zase jednou krásné techno místo, kde se to zákonitě musí podělat, aby v Holýmvůdku mohli vyrábět zábavné oddechové žánroffky - a to je dobře, protože lepší, když se švec heršvec drží svýho kopyta, než když sedláček oře na hořké hoře, že... ;o] . . . Jojo, tak abych ten komentář nenahrazoval zase nějakýma svýma sentencema - tak tři hvězdy bez nějakých tnt - i za to, že Willísek nahodil s maskovači blond patku (...kde jsou ty časy, Bruci, co?... ;o) a nic nepokazil, to by mu ti naši státní stádní >zábavníci< mohli jen závidět... °-/ . . . Tak s lidstvem to zas jednou dobře dopadlo, Tomík nakonec v poslední vteřince (shit shift enter!!! ;o) v těle blondýny spasil svět, náhradníci pokapali jako jepice a v Hw si přišli na svoje, stádečko si šlo pustit nového Sedláčka a... A tak se Tom nakonec šťastně >našel< se svou ošklivkou (né, nebojte, tak krutý scénárista nebyl...) ženuškou - a to je ten přesah a... No jak říkám, svět je krásné místečko a to je pohádky konec... Zvonec. . . . Bez legrace - dobrá žánrová oddechovka! Tak se lidi mudrlantský proberte, až odlezete od těch svých prcíček... ;-[] - - - - - (Poprvé viděno aprílově na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky a v originálním formátu obrazu/, hodnocení 9951., komentář zde lehce aprigilový jako sedmsettřicátýosmý - 1.4.2012)(1.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace