Náhradníci

Náhradníci

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

• larelay

...alebo ako sa da domrvit skvely namet. Bolo to velmi, velmi zle. Prilis umele... Prilis farebne... Prilis otravne... A Bruceov, co to vlastne bolo, je rovnako zle ako to cudo, co mava na hlave Nic Cage :)(18.10.2009)

Přečtěte si POMA, nemám víc co dodat. P.S. Není to můj náhradník. :)(8.10.2009)

• gudaulin

Ale ano, mám rád postivé sci-fi a protože žánr v posledních dvou dekádách dostal pěknou nakládačku od fantasy, čistokrevných sci-fi se v současné době natáčí jako šafránu. Měl bych tedy ocenit každý film, kde se to nehemží kouzelníky, elfy, draky nebo mýtickými silami. Bohužel ke kvalitnímu zážitku je potřeba mnohem víc a jedna ze zásadních věcí, na kterých trvám, je aby ten fantastický svět byl v rámci svého systému logický a plně funkční. Naneštěstí právě tohle Náhradníci naprosto nesplňují. Prakticky celý film se podřizuje prvoplánové líbivé podívané s vymakaným vizuálem, špičkovými triky, hvězdným obsazením a celkově bombastickou výpravou. Scénář je ale děravý jako cedník a musel bych úplně vypnout mozek, aby se pro mě tahle podívaná stala snesitelnou. Existují filmy, které si ze své předlohy berou jenom část a rezignují na hlubší myšlenku, ale pokud v rámci svého vymyšleného světa fungují, nemám proti popkornové podívané žádné zásadní námitky. Jenže ten Mostowův svět je postavený na nesmyslech. Je prostě jen podřízený tomu, abysme sledovali efektní honičku zakončenou pádem vrtulníku nebo skoky robotích náhradníků z auta na auto. O to víc zamrzí účast řady vynikajících herců a promarněný rozpočet. Celkový dojem: 25 %.(30.4.2010)

• - Natáčelo se také v továrně na textil. (Avalon820)

• - Předobrazem pro budovu VSI byla budova dallaské Bank of America Plaza. (HellFire)

• - Sám Bruce Willis nemá k technológiám pozitívny vzťah. (Greenpeacak)