Náhradníci

Surrogates

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

• kiddo

Já bych ty internety zakázala všechny, si pak děti spolu málo povídaj. Nic proti snaze o dickovskou sci-fi s přesahem a poselstvím a spoustě zajímavých nápadů, hodně proti naprosto dojebanému scénáři s odhadnutelnou zápletkou a ještě o dva stupně sračkoidnější režii, která sebeméně originální směřování scénáře vrací do tupě sebeparodických mezí. Za 20 let to bude mít stejně kultovní status jako dneska Hvězdná srážka a budem na to s nadšením chodit na Otrlého diváka, ale dnes jsme ještě příliš nezralí. PS: červený a modrý drátek definitivně nahrazen SHIFT + ENTER.(6.10.2009)

Jak tu mnozi zminujou, i me prislo, ze ackoliv vizualni stranka je docela povedena a triky na solidni urovni, stejne to vypada jen jako drazsi becko. Nicmene povedeny becko. Mame tu docela solidni pribeh se skvelou myslenkou a stylovej konec. Herci se docela snazi a nejvtipnejsi je, jak kazdej jako nahradnik vypada sexy a jako lidi jsou vsichni desne osklivy, plesaty, vrascity a podobne a nektery vypadaj, jak kdyz je maskeri proste jen nenalicili. Problem je, ze Bruce jako nahradnik vypada jak teplous po plastice, nastesti ho za chvily vystrida pravej Bruce a ten uz vypada radne cool a sem tam utrousi i nejakou tu hlasku. Film ma navic jen na podobny tema ubohejch 80 minut, takze neni cas se nikde zdrzovat a v solidnim tempu uhani kupredu. Problem je, ze to je cely tak trochu nedotazeny a film nedokaze moc strhnout, cemuz taky napomaha absence jakykoliv ultra cool akce, kterou by si clovek zapamatoval. Proste neurazi, nenadchne.(17.10.2009)

Slabší 3* pro viditelně "levný" akční film se zajímavými nápady obohacený kritikou (nejen) společnosti a její láskou/závislostí na technologiích. Bruce Willis tu ztratil díky makeupu a vlasům takových 15 let života ani nemrknul a celým filmem proplul s nadhledem. Zkušenost je holt zkušenost. Mostow nedostal dost prostoru pro svou typicky oldschool akci, který bolí a všechno se při ní ničí, ale moc to nevadilo. Náhradníci totiž rozhodně neurazí, konceptem potěší, i když není dotažený do konce. Je to škoda, protože tohle mělo šanci na víc než jen na malý digitální film o budoucnosti společnosti. Minority report i další sci-fi tohle nechávají hodně daleko za sebou... Škoda.(22.12.2009)

• Faidra

Bruci, jediná zbytečnější věc, kterou jsi mohl udělat, než natočit tohle, by bylo zakoupení vlasového kondicionéru.(6.12.2010)

Soundtrack Richard Marvin: 1. Pix Title Sequence ,2. Drive To Club ,3. Cam's Apt/Greer's Apt ,4. Warrant Received/Foot Chase ,5. Urine Abomination ,6. Prophet Lies/Greer Rides ,7. I Want You ,8. Operation Prophet ,9. Stone's Headache ,10. T-Bone/Stone Zapped ,11. Shift Enter ,12. Aftermath ,(14.6.2011)

• - Během úvodního sestřihu událostí předcházejících současnost můžeme zahlédnout Asiata bok po boku se svým robotickým dvojčetem. Jedná se o skutečného dr. Hiroshi Ishigura z univerzity Osaka a jeho výtvor, Geminoida, prototyp androida. (HellFire)

• - Bruce Willis, presnejšie povedané jeho postavy, v Náhradníkoch zachránil svet už desiatykrát. (Greenpeacak)

• - Když agenti Greer a Peters poprvé vstoupí do budovy VSI, na jedné z obrazovek promítajících reklamy lze zahlédnout Terminátora T-800. Režisér filmu Jonathan Mostow režíroval Terminator 3: Rise of the Machines (2003). (HellFire)