poster

Náhradníci

 • USA

  Surrogates

 • Slovensko

  Klony

 • Slovensko

  Náhradníci

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2009, 85 min

 • Viktooorka

  Náhradníci aneb jak snadno se dá zabít dobrá myšlenka. Pro mou velkou lásku k filmovým robotům a přes velkou úctu, kterou chovám k Brusovi, absolutně netuším jak mám tuhle hříčku přírody ohodnotit. Jenom dvě dobré akce, divně barevně rušivý obraz, primitivní konec a hlavně vážnost celého snímku dělá z Náhradníků propadák a mě se nechce věřit, že zrovna Brusík se pod tohle podepsal. Když už jste si pane Mostow bral příklad z Já, robot nebo Minority report a jiných, měl jste to brát pořádně. Prozatím nechávám bez hvězdiček :o((30.8.2010)

 • choze
  **

  Klidně bych byl ochoten ignorovat ten milion otázek, co mě v souvislosti s těžce nedotaženou vizí tvůrců napadaly, i opotřebovanost jednotlivých ingrediencí a klišé z jiných filmů (policajt traumatizovaný ztrátou syna z MINORITY REPORT...) včetně castingu (Willis po x-té jako policajt-troska, James Cromwell opět za autora robotů jako v JÁ, ROBOT, aspoň že na Radhu a Rosamund se dobře kouká), pokud by to bylo kompenzováno napětím, akcí nebo humorem, ty to ale poskytuje minimálně nebo vůbec.(10.10.2009)

 • POMO
  ***

  Vysokorozpočtové polobéčko. Zaujímavý nápad, trefne alegorizujúci umelosť súčasnej peroxidovo-shoppingovej kultúry. Ale chcelo to ambicióznejšieho scenáristu, ktorý by napísal niečo viac než iba akčnú prešumiteľnú jednohubku, predateľnú cez Willisa. Vo filme nájdeme motívy povedomé z Potomkov ľudí ("dredári" na okraji spoločnosti), ponúka atraktívny hi-tech vizuál Proyasovho Ja, robot a chce byť smrteľne vážny ako Spielbergova Minority Report. Lenže na rozdiel od týchto snímok sa neodváži urobiť ani jeden krok vlastným smerom a radšej pracuje s osvedčenými zvratmi, zbytočnou prekombinovanosťou sa robí rádoby inteligentným a minimálne v jednej (finálnej) scéne je scenáristickou bezmocnosťou až smiešny. Postava dredového "Proroka" Vinga Rhamesa rozpačitá; samotný Bruce ako jediná spojka diváka s reálnym svetom živých ľudí v pohode, ale bohužiaľ bez hlášok a nadhľadu, ktorý to celé mohol príjemne odľahčiť.(15.9.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčelo se také v továrně na textil. (Avalon820)

 • - Bruce Willis, presnejšie povedané jeho postavy, v Náhradníkoch zachránil svet už desiatykrát. (Greenpeacak)

 • - Film vznikl s ohledem na komiksovou adaptaci, kterou v roce 2005 začal psát Robert Venditti. Vydáno bylo zatím 5 sešitů, ty vycházely od července 2005 do března 2006. (Davies182)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace