Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Cechyno4

Jak už tu bylo několikrát napsáno: Francie je více než dobrou hororovou destinací. Musím napsat, že i když jsem se v tomto filmu ze začátku moc neorientoval tak později jsem začal všemu přicházet na kloub. Na začátku filmu se mi líbila hustá atmosféra, která se dala krájet. Byly tu docela dobré záběry a chvíle napětí. Poté se film ubírá zcela jiným směrem. Trochu brutálnějším. Docela dobrý originální scénář a dobrá pointa. Film se zaobírá tématem posmrtného života i tím jak vypadá cesta na onen svět. Z některých scén mi nebylo moc dobře. Např. jak tam hlavní hrdinka visí bez kůže. Ale i tak, nebo možná právě proto to bylo docela zajímavé ! ()

Mord122

Opravdu mediální masáž tohohle filmu byla obrovská a možná jen díky ní jsme se na to musel podívat. Očekával jsem jeden z nejdrsnějších filmů všech dob, ale pravda byla taková, že (nezvykle) vyčnívá v tomto snímku scénář a herecké výkony. Atmosféra byla celý film opravdu byla hutná a závěr nechal diváka přemýšlet o (případném) poselství. Každopádně zážitek byl vcelku zajímavý a hodit tenhle film za míň jak tři hvězdy je docela škoda. ()

SenFlxr odpad!

smutný příklad toho že bych při výběru filmů neměl tolik dát na zdejší hodnocení. Velké zklamání. Čekal jsem děsivý horor, dostal jsem sadistickou ubohost, kde tlusťoch tluče mladou holkou a všechno šéfuje stará, odulá vražda. ()

DeepMaster

Není to horor je to jen krvák. Strach je tu nahnán jen krví a ne děsem. Dost mi to pripomíní SAW, ale to je jen můj názor. ()

xSxEx

jo tak misty to bylo dost i na me a to je co rici a proto to ocenuji - konecne to ale degradoval, ale to predtim perfektni ()

aggatka

Tak toto ani nič podobné už druhýkrát vidieť nechcem. Prvá moja myšlienka po záverečných titulkách bola - panebože musím si rýchlo pustiť nejakú komédiu, lebo si vystrelím aj ja mozog z hlavy...napriek tomu ale nižsie hodnotenie ako štyri hviezdičky dať nemôžem. Pre slabšie povahy toto určite nieje a ja rozmýšľam prečo až tak maximálne surový film niekto vôbec natočil, prečo, čo tým chcel svetu povedať akú skupinu ľudí chcel týmto filmom osloviť. Lebo normálny človek chce na tento film čím skôr zabudnút. Odteraz si budem ceniť všetky tie pokľudné filmy o láske a zmyslu života. V každom prípade ma to síce upútalo ale vidieť to už druhýkrát nechcem ani náhodou! ()

PamelaJJK odpad!

Pokud bych vzal mixér a udělal si v něm koktejl z hodnocení Isherwooda a POMA, tak bych si tak zhruba namixoval můj názor. Dá se říct, že tito dva mi hovoří ze srdce. Není třeba toho příliš dodávat. Hra na vážné téma v závěru je absolutně neuvěřitelná a mimo mísu a naprosto samoúčelná. A skutečně z těchto jatek (ač bravurně ztvárněných a nafilmovaných) neudělá nic serióznějšího, než zase jatka. Začínám pochybovat o smysluplnosti utrácení mého času před obrazovkou či plátnem při sledování podobných filmů. Film měl velice zajímavý rozjezd, který mě velice navnadil, ale pak se to zvrhlo na pouho pouhou řezničinu s pokusem o inteligentní zdůvodnění a ospravedlnění těch jatek. Ano, je to skvěle natočené, ale to nezachrání tento film z bahna odpadu. Bohužel. Na základě prvních asi 15 až 20 minut jsem od filmu čekal něco trošku jiného a dostavilo se zklamání a rozladění. Odpad. ()

brtko

Škoda, že film ku koncu stratil veškerý spád.To, o čo sa autori pokúšajú v poslednej pol hodine akosi nevychádza. Ak o nejakom filme poviete, že je len pre silné žalúdky, Mučedníci to rozhodne nie sú. Tento film si totiž zaslúži vlastnú kategóriu. ()

aknamor

Tenhle film má snad nejlepší brokovnicovou scénu, co jsem kdy viděla. Pointa to ale poměrně kazí, bohužel, protože rozjeté to bylo hezky. ()

Mockingjay

Vskutku film, aký sa často nevidí. V podstate hneď po zasadnutí pred TV sa začali nekontrolovateľné jatka. Väčšinu filmu som zírala s otvorenými ústami. Scény, pri ktorých aj mňa bolelo celé telo sa striedali s takými, ktoré vo mne vyvolávali dosť silné pocity, typu "už sa na to nebudem pozerať", ale zároveň "toto musím dať do konca". Druhá časť aj so svojím vyvrcholením bola už iná káva. Nasleduje zaujímavé vyvrcholenie a potom už len ostať ticho sedieť a premýšľať súčasne so záverečnými titulkami. Sú to už síce 3roky od vzhliadnutia Martyrs, ale podobnú úchylárnu som doteraz ešte nezaznamenala. ()

FREEWHEELER

Jedna * za prvú polovicu, ktorej aj tak nechápem, ale aspoň sa to dalo ešte pozerať. Potom kvázi dráma bez myšlienky a dramatickosti, par faciek, schyza, nezmyselna zápletka a žiadna pointa, logika tak o dva baráky ďalej. Vyzdvihujete filmárske kvality, tie som nepostrehol, žiadne vesmírne násilie ani úchylie nie je, tak na čom sa vzrušujete. Podpriemerný nezábavný snímok. ()

elanista1

Dopozeral som to pred hodinou a doteraz, celych 60 minut, nedokazem mysliet na nic ine len na tento film. Martyrs mi sposobovali psychicku a aj lahku fyzicku bolest, a to sa mi este nikdy nestalo, dokazal tiez aby som sa zamyslal nad zmyslom zivota a ze nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie. Je velmi pravdepodobne, ze tieto veci sa deju aj tam vonku a nikto tomu nemoze zabranit. Neuveritelny film, ktory zvladnu len ti najotrlejsi skuseni divaci a rozhodne by som neodporucal pozerat v pritomnosti osoby ktora nema s takymto druhom filmov skusenosti. Styri hviezdy davam, ale nie preto ze by som sa vyzival v nasili, ale preto kolko emocii to vo mne vyvolalo. Sokujuce, depresivne, krvave, filozoficke... a nepredvidatelne. Parkrat som musel naozaj tvrdo odvratit zrak / to sa mi nestava casto /, pri niektorych autentickych scenach. Vobec som sa nenudil, film sa mi pacil, rad som sa pozeral, ale zaroven som kazdych 5 minut sledoval hodinky nech uz je to za mnou, lebo moja druha miernejsia polovicka nemala zaujem to dopozerat. V poslednej dobe to s exploitationmi dost prehanam a toto uz bolo fakt neznesitelne... Tolko kontroverzie, pacilo sa mi to-nechcem to uz nikdy vidiet.. sucitil som s obetami-zabaval som sa pri ich muceni.. jeden z najlepsich hororov co som kedy videl-prial som si aby to co najrychlejsie skoncilo. Jeden velky paradox ()

bart-leby

Velmi přesvědčivý a sugestivní pokus o horor s (duchovním) přesahem. Na druhou stranu pro mě velmi znepokojivý snímek, který mi přinesl filmový zážitek na samé hranici (fyzické) snesitelnosti a který si s největší pravděpodobností netroufnu zhlédnout podruhé. ()

ali-n

Chvíľa váhania sa pretavila v skvele namiešaný mix hororových subžánrov. Naozaj som si nebol istý, či zvládnem bez ujmy film, ktorý sa pyšní jednoznačným názvom. A faktom je, že čím ďalej som sa cez nechty prekúsaval k záveru, tým nepríjemnejšie pocity som mal. V prvom rade treba spomenúť šialené intro s brokovnicou, ktoré je tak nečakané, že som sa až začal obávať, kam toto dospeje. Nastúpi MOJE NAJ - všetko unikne z reality a ja som si bol istý, že viem, o čom tento horor bude. A v tom niekde okolo prostriedku sa na scéne objavia nové postavy a všetko sa obráti naruby. A keďže mučeníčko nie je v tomto prípade moje potešeníčko, tým skôr, že sa jedná o ženskú hrdinku, som zvyšok pretrpel s ňou až do konca, ktorý ... ma opätovne utvrdil v tom, že dôvody na násilie na druhých sú občas viac mimo, než obvykle. Tak či onak, Mučeníci sú po filmárskej stránke pozoruhodným dielom, ktoré sa oplatí ... pretrpieť :-) ()

honzic

Zajímavý film, thriller spíše než klasický horor, zaujal zajímavým dějem, který se však žene do ztracena a nudy. Velká škoda! Hodnocení: 55 % ()

maxcold

Koho tohle napadlo? Jak se k tomu člověk vůbec dostane. Přemýšlet nad utrpením a mučením? Spousta otazníků nad tématem filmu, který je dobrý. Hodně krutý, přemýšlivý a zvrácený. Takový horor má být, tak proč to nezafungovalo? Protože to nemůže fungovat, když konec nedá pointu... ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)