Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

beaverkiller

Dobrodružný? Možná. Komedie? Ne. O nějakém herectví zde nemůže být ani řeč, masky vypadají jak spíchnuté doma na šicím stroji. Naprostá stupidita. Will Ferrell opět nezklamal. Nejlepší na celém filmu je T-Rex. ()

Dann99

Nieje to až taká somarina akoby sa mohlo zdať.No dobre,somarina to je,ale dá sa na tom celkom dobre pobaviť.Dosť vysoký rozpočet je vidieť,ústredná dvojica komikov ponúka slušné fórky,a do toho chutná Alžbetka Báthory.A páčili sa mi aj záverečné titulky.S prižmúrením oka 3 hviezdy... ()

bratr_jezek

Hvězdička tak možná za triky. Po dějové stránce to působí spíš jako parodie, která se nepovedla (neboť kdo by jinak míchal prehistorické ještěry se zelenými mimozemšťany a mluvícími opicemi). Will Ferrell není dost vtipný, různé narážky (včetně sexuálních) to nezachrání, obsazení ostatních rolí je snadno zapomenutelné. Z celého filmu si možná odnesete nápad na likvidaci obřího ještěra tekutým dusíkem, ctitelům různých teen komedií možná potrhá bránicí maskování pomocí dinosauří moči, ale na dvě hvězdy to skutečně NESTAČÍ!!! ()

STiG24

Pokud už jste někdy viděli film s Willem Ferrellem, víte, co očekávat. Silnou dávku Willa Ferrella - humoru (který ovšem pro některé není stravitelný, což chápu) přemrštěného, tupého, ale naopak geniálně interpretovaného prostřednictvím jeho osoby. Není to žádný jurský park, ale "na míru" ušitý oblek pro Ferrellovy grimasy. Krátký, narychlo slátaný, a na levno střižený oblek. Je to film, který si pusťte na konci týdne, když potřebujete spláchnout všechen stres a kompletně vypnout mozek, protože upřímně - dívat se na tento film s nadhledem, nebo nedej bože nesympatií s jeho osobou, nemá absolutně žádný význam... Zábava (Will Ferrell) ***** / Příběh * / Výprava ***/ ()

maro0902

will ferrell a jeho humor ma neprestávajú udivovať...možno som detinský ale v kazdom jeho filme sa aspon raz zasmejem tak že až slzím:)))))jednoducho za 3* ()

padlar

Koukat se na to docela dalo. Podruhé bych si to ale již asi nepustil. Několik scén bylo výborných (závěr ve studiu, vlašský ořech apod.) a docela jsem se u nich nasmál. Na druhou stradu zde bylo více scén, které mně právě vtipné nepřišly. Takže ve výsledku spíše lehčí podprůměr. ()

pan Spock

Aby bylo jasno hned na začátku - jo, je to kokotina z pošahanýho světa. Ale zase na druhou stranu vcelku zábavná. Místy víc, místy míň. Spoustu ukradenejch nápadů z jinejch filmů. Ferrell je trotl, McBride tuplovanej. Anna Friel je ovšem dostatečně šmrncovní vědátorka a T-Rex (nebo co to bylo) nejvíc cool dinosaur co znám. Zpod každýho šutru čiší nedostatečná využitost tématu, což je obrovská škoda. Díky takřka nulovým očekáváním z mé strany se ovšem jednalo o jedno poměrně zdařile vyplněné šedivé dopoledne. ()

Von Kempelen

Někdy se hodí nic si o filmu nezjišťovat a zkusit prostě přepnout a dát šanci neznámýmu titulu. Nic jsem nečekal a bavil jsem se výborně. ()

Pollini

Větší tzv. trapárnu jsem neviděla. Když jsem si myslela, že je to komedie a lá Jurský park, dorazila mě loď na poušti a marťan v jiné dimenzi. Ach a ta nuda! ()

sad12

Tento film se opravdu nepovedl, jediné kladné věci na filmu jsou : Efekty, Vizualizace a výkon některých herců, například Willa Ferrella není špatný, ale scénář je příšerný, pořád zmíněné narážky na homosexualy, věci, co mají být vtipné, ale nejsou a mnoho dalších věcí. Ještě přimhouřím oko a dám dvě hvězdy, ale tento film se podle mě velice nepovedl. ()

Jirkacek

Snímek Země ztracených jsme doma měli na DVD a tak jsem se na tento film z roku 2009 prostě musel podívat. Podle doporučení od CommanderCZ se prý jedná o výborný fantasy rodinný film a poprvé se tak stalo nedlouho po natočení tohoto snímku. Po uplynutí 97 minut jsem s ním rozhodně nesouhlasil, protože to byla podle mého tehdejšího názoru ujetá kravina. V podstatě to nemohlo ani dopadnout jinak, když na seznamu zúčastněných herců byla samá neznámá jména, kromě jednoho. Tím byl samozřejmě komik Will Ferrell, který snad nehrál v životě v nějakém normálním filmu, včetně mého oblíbeného Vánočního skřítka. Přesto jsem se na tento počin podíval ještě jednou, i když jsem plně chápal nízké hodnocení zde na ČSFD, zřejmě Země ztracených nesedla ani ostatním fanouškům a přitom samotný příběh snímku mi připadal jako výborný nápad. Šlo v něm totiž o to, že doktor Marshall v podání zmíněného komika vymyslel přístroj, s jehož pomocí šlo cestovat v čase a takové filmy já mám ze všech nejraději. Netrvalo tedy dlouho a již po několika minutách od začátku filmu přenesl stroj na podivné místo do minulosti doktora, jeho obdivovatelku a univerzitní studentku Holly v podání Anny Friel spolu s obyčejným neúspěšným dělníkem Willem. Hned po vstupu do jiného světa se seznámili s opičákem Chakem, jemuž zachránili život a tato podivná čtveřice spolu pak zažívala různá ztřeštěná dobrodružství. Některá mi připadal vtipná, jako třeba inteligentní tyrannosaurus, jiná byla pořádně ulítlá, když Chak vyprávěl o svém světě plném škaredých opiček a sexu s nimi. Nechutné bylo, když se Marshall políval dinosauří močí kvůli krytí anebo na něj plival sliny rexík. Mám raději o hodně inteligentnější humor, ale co bych mohl čekat jiného od Willa Ferella, že ? V podstatě se děj odehrával v jakémsi mátoživém bloudění po světě s dinosaury, opicemi a mimozemskými tvory s velkýma očima. Připadalo mi bez ladu a skladu, zmatené a často i nudné. I provedení kulis a postav mimozemšťanů či dinosaurů mohlo být o hodně propracovanější. Spolu se místy nechutnou zábavou, i když nepopírám, že jsem se nezasmál, jsem nemohl dát lepší hodnocení. Ještě malá poznámka na závěr - dlouho jsme doma ještě používali slovo slí stejky ! Proč poznáte, když se na film sami podíváte. Suma sumárum Země zítřka ode mne dostala dvě zítřejší hvězdičky **. ()

bkf1 odpad!

Příliž velký odpad i na to, aby si to zasloužilo hodnocení "odpad". I mnohem hůře hodnocené komedie nejsou takový odpad... ()

Dalajlada

No, není to úplná ztráta času, ale nic extra taky ne. Spousta nepříliš dobrých efektů a slabých vtipů je však vyvážena tím, že si dělají srandu snad ze všeho. I přes nepříliš herecké výkony se na to dá podívat a trochu se pobavit. ()

darius1706

Ach jo, tak se mi ten 4 stránkovej komentář neuložil, už mě to nebaví vymýšlet celé znovu. Takže jen heslovitě - Ferrel mi nikdy neseděl, i když si myslím, že má na víc. McBride mi naopak seděl vždy, ale už to uvadá, protože furt stejný. Friel jsem viděl asi poprvé, podle fotek v jiných filmech nezaujala, tady hezké a ladila jim tam. Příběhově kravina, postavená na fungování herců mezi sebou, což někdy fungovalo, někdy ne. Relativně vysoké hodnocení proto, že Friel to slušelo, že jsem se párkrát zasmál (na rozdíl od nedávno hodnocené Apoklaypsa v Hollywoodu, kde hrál taky McBride a bylo to hrozný). Škoda, že si opět neodpustili teplej humor, ten tu vůbec nebyl potřeba a dalo se krásně, když už tu sexualitu, využít toho harašení Friel vs. ostatní, k té její vědátorské postavě by toho šlo vymyslet celkem dost. Škoda no, dalo se toho využít mnohem lépe, znovu vidět to asi nepotřebuji, ale propadák to taky nebyl. Kruci, jak mě štve, že jsem přišel o ten velký rozbor, no nic. ()

Hansolo35 odpad!

Segrestore...Ferrell nikdy vtipný nebyl a kdo říká že jo, tak nerozumí humoru. Ani tahle splácanina není výjimkou. Hromada fekálního humoru fakt dokáže pobavit jen velmi úzké spektrum lidí...nebo musíte koukat v podroušeném stavu...no, spíš úplně na plech. Když si čtu komentáře, tak se to doopravdy nelíbilo skoro nikomu a přesto to má 51%. A fakt to není "jedna hvězdička za digitální efekty", "druhá hvězdička za Ferrella s McBridem" atd. Když je film sračka jako tenhle, tak mě prostě nezajímá, zda jsou efekty dobré. Tečka. ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem