Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

malyLibor

Tedy, tak já vám nevím.... byla to taková blbina, že to svět neviděl... ale přitom jsem se královsky bavil skoro celý film... Přestože byl děj úplně pitomý, hlavní hrdina děsně nesympatický (což naštěstí vyvažovala hlavní hrdinka) a kvantová fyzika postavená na hlavu, přesto jsem se skoro celý film smál.... chtěl jsem dát 3 hvězdičky právě za to, jak mne to přes svou naprostou hloupost bavilo.... ale nakonec, když Will s chlupatým Čakem došli k Čakovi domů a objevily se tamní ženy, musel jsem dát za pravdu Willově volbě a za ty domorodky přidávám jednu hvězdu navíc. **** ()

Vlkodlak13

Podle upoutávky na Primě jsem myslel, že to bude celkem zajímavý film, i když jsem tam už trochu cítil, že to bude komedie. No nakonec jsem se na to podíval a jedním slovem humus. To co měli šanci využít, absolutně promrhali. Děj je sám o sobě dost předvídatelný a tam, kde něco nečekáte vás ta scéna akorát maximálně znechutí - nelogická blbost v podobě komára, debilní scéna s močí a jiné až stupidně dlouhé scény o ničem. Další věc, kterou si mohli odpustit byly neustálé sexuální narážky. Dál, kdyby z "Dr. Marshalla" neudělali takovýho idiota nebo ho tam vůbec nedali, byl by film ještě zajímavější. Jediní dva herci, kvůli kterým jsem se na to díval byla Anna Friel, která jediná mě připadala, že tam má nejvíc rozumu a krom začátku a několika dialogů Danny McBride, jinak to byla absolutní hovadina. Dialogy byly fakt pod úroveň zdravého rozumu. Nebýt té "opice" a těch "ještěřích lidí", bylo by to vážně lepší. O hudbě radši ani nemluvím. -- Jediné co na tomto snímku bylo pozitivní byla pěkná příroda, solidně propracovaní dinosauři, zajímavá nová myšlenka, že dinosauři jako například zde "T-Rex" byli inteligentní, pěkné krystaly, jediné asi dvě vtipné scény u kterých jsem se upřímě zasmál ~ když byli u toho velkého krystalu a šáhli na něj a pak když dostali hlad a zdánlivě velký problém pak vzešel v jídlo..to by asi tak z kladů bylo vše. ----- Takže pokud přetrpíte všechny ty zápory, tak by jste se na to mohli v klidu kouknout, nic velkého si ale od toho bohužel neslibujte.. ()

Pythonator

Další film, který dokazuje, že filmoví kritici to nemají v palicích v pořádku. Zlatou malinu už začínám pomalu chápat jako cenu pro skvělé filmy. Jen málo jich si ji opravdu zaslouží. A několikanásobně to platí o tomto skvostu. Země ztracených je výtečný film, který sice není pro každého, ale každého musí pobavit alespoň něčím. Je toho ve filmu dost, stačí si vybrat. Já uchcával smíchy třeba u scény s komárem. Především však oceňuji celkové pojetí. Retro masky nemají chybu. Efekty jsou na komedii fakt špičkové (t-rex na jedničku). Příběh je perfektní. Ferrell je sázka na jistotu a kdo ho nemusí, ať si trhne hnátou. Jeho postava mě bavila od začátku až do konce. Bez milosti dávám pět gulí a směju se těm, co film nepochopili. ()

leonskennedy

Will Ferrell opět zachrání celý film a ukazuje že cím většího blbce má hrát tím lépe ho zahraje k tomu pár vtipných momentů hlavně s Tyranosaurem. ()

Bragi66

Padl jsem rovnou do filmu, aniž bych věděl, o co jde. Měl jsem za to, že je to nějaká SF komedie z osmdesátých let s gumopotvorami, tak to by se dalo lecos prominout. Ale je to r. v. 2009, a i když je to nadsázka, tak ty triky i humor jsou z velké části pro dnešek trapné. Nějaké body za nadrealitu, některé obrazy a nápady to ano, ale uhysterčené humornění to neutáhne ani s přivrzaváním na parodickou notéčku. Jo a ta pitomá opička, to je mínus 7. Když to srovnám třeba se Stopařův průvodce po Galaxii (2005), tak ani do půli lýtek. ()

nudlis

Je to taková obyčejná krávovina na deštivý víkendový odpoledne, kdy se vám nechce ven, ale ani koukat na něco "těžkýho". A hlášky Dannyho McBrida to dělají trochu víc ujetý a veselejší. ()

jerisno

Proklatě, co se dá dělat, ale zdá se, že tenhle trhlej filmík tady není moc oblíbený. Ale nemůžu si pomoci, pro mě je to naprosto ulítlá pecka. Země ztracených patří mezi čtyři moje nejoblíbenější filmové "ujetiny" (spolu s "Grandhotelem Budapešť", "Lízou, liščí vílou" a "Stopařovým průvodcem po Galaxii"). Při scénách s čerstvou dinosauří močí, nenasytným komárem, halucinogení krabí relaxací u bazénu, či vzájemným škádlením s T. Rexem, se opravdu nemohu udržet. Will Ferrell mě v jiných rolích moc nezaujal, ale tady je výborný, stejně jako přitažlivá Anna Friel. Oba výborně doplňuje salámista Danny McBride i roztomilý opičák Jorma Taccone. Moje srdcovka, proto plná nálož. ()

Mazmen

Co to ku..a bylo? :-D Tenhle film se nedá vůbec chápat a už vůbec se nedá nad něčím přemýšlet. Je to neskutečná slátanina, která ale celkem baví. Už od začátku je jasné, že tady půjde o vypnutí mozku, čumět a sem tam se zasmát. Je fakt, že u takovéto pitomosti jsem se mohl zasmát i vícekrát, což je škoda. ()

dogzila

Hurá, tak americká kinematografia predsa žije . Skvelý snímok s ešte lepším W.F. Prosím vás keď si niekto vie takto robiť dobrý deň so spoločnosti včetne Ježiša tak som mal pokušenie udeliť 5*. Už len pri polohe ranného " hangover" zobudenia sa v motelu po žúrke mi tiekli krokodílie slzy. ()

ohneta

Prostě nechápu slobší hodnocení, já se bavil od začátkU, triky na dobré úrovni, prostě prdel. A kdo čeká více srandy, tak ať si zajede do Bohnic :) ()

Igwar

Tak tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Čakal som naivnú dobrodružnú teenagerskú záležitosť a la Journey to the Center of the Earth, ktorou som chcel zabiť nudné popoludnie a vzhliadol som nadupanú komédiu, ktorá sa na nič nehrá a akúkoľvek sistuáciu dokáže vytiahnuť do úplnej absurdity. Príbeh filmu je síce tuctový, ale autori z neho dokázali vydolovať takmer maximum. Tento film ma bavil dokonca oveľa viac ako aktuálny Rok jeden. Oná homosexuálna epizóda, ktorá sa tak často v súvisloti s týmto filmom spomína, je iba nafúknutá bublina. (*spoiler*) Je to iba vyústenie dalšej z absurdných sutuácii, ked profesor pod vplyvom "alkoholickych" plodov v ramci stavky bozkava svojho neandrtalskeho priatela. Ked uvazime, ze neandrtalca hrala v skutocnosti zena, vlastne ani o nic nejde. ()

jabbo123

Představte si Douglase Adamse, který jede na silnym tripu a píše filmový scénář. Pozve si skvělého Willa Ferrella a neodolatelnou Annu Friel. Najme bandu digitálních mágů a pustí se do toho. Vznikne Land od the Lost. Vynikající sci-fi komedie ze světa, kde se kříží čas i prostor, dinosauři, letadla, písek, mimozemské civilizace, prastaré chrámy, halucinogenní kaktusy, přerostlý hmyz a spoustu dalších šíleností zde stojí a žije bok po boku. Zní to příšerně. Brad Silberling však prokázal neuvěřitelný cit pro situaci a tohle velkolepé dobrodružství vykreslil velice jemně. A tak ani scéna, kdy se Will Ferrell polévá tyranosauří močí nepůsobí nepatřičně. Osobně jsem odpůrcem fekálního humoru, ale v podání Land of The Lost se i ty nejoplzlejší vtípky tváří nesmírně citlivě. Co je nejdůležitější - u filmu jsem se smál od začátku až dokonce, někdy jsem až padal ze židle. Docela nechápu kritiku na CSFD, kde mají mnohem dementnější komedie 80kové hodnocení a tenhle skvost se potácí kolem 50ky. Co je nutné vypíchnout je rozhodně kamera. Ačkoli se to zdá u takového filmu jako druhotná záležitost, není tomu vůbec tak. Kamera je prostě excelentní. Sečteno a podtrženo - vynikající herecké obsazení, chytrá a ujetá (v tom nejlepším smyslu) zápeletka, skvělá kamera a digitální triky. Pro mě jednoznačně příjemné překvapení. 8/10 ()

anomaliana

Sem tam to bolo aj vtipné. Scifi nepatrí medzi moje najobľúbenejšie a tak mi tam vadili jašterí muži a opičiaci. To mi tam všetko kazilo mierne dojem. Ale zachraňovali to skvelé scény. Napadá ma napríklad tá s dinosaurím močom alebo ten opijáš. Pre mňa je to taký nadpriemer. ()

Triskáč

Land of the lost som nepúštal s veľkým očakávaním, takže ma tento film celkom príjmene prekvapil. Niektoré vtípky sú trápne, niektoré originálne a niektoré geniálne, ale nič prevratné. Štýl humoru by som miestami prirovnal k Futurame. Celý čas mi niečo chýbalo... Niečo čo by túto blbinu zdvihlo na vyššiu úroveň. Človek to síce pozrie na jeden šup, ale na konci sa nad ničím nemusí zamýšlať... A myslím si, že by sa to ani nedalo... Ak niekto bude čakať klasickú komédiu, uvidí skôr zlátaninu šialenách/debilných kúskov. ()

Pecca007

Sledovat Ferrellovky je těžké. Sám Ferrell totiž neví, kde si má stanovit hranici únosnosti. "Země ztracených" sice působí jako "guilty pleasure", protože u filmu se občas slušně zachechtáte, ale zároveň je také místy tak hloupý, že se mi znechucuje. Možná je to výkonem Ferrella, protože on jediný to hlavní trojce kazí. Friel je vtipná a McBride zase příjemně blbý. Silberling u mě tímto filmem nesmírně klesel, protože jsem ho měl za originálního a hlavně svého tvůrce, ale tady mi dokázal, že se taky rád nechá zatáhnout nešvár Hollywoodu. ()

PANKY71

film, kterej by mohl bavit pouze děti, jenže těm to pustit nemůžete z důvodu přisprostlých vtipů a a narážek. Takže zůstává už pouze okrajová skupina úchyláků, které takovéhle věci baví. ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem