Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

croftak

Před promítaním jsem od toho nic nečekal a taky nic extra nepřišlo. Sem tam místy zapršelo humorem (na začátku hlavně) ,ale spíš sucho... Hlavně mi dost vadila jedna asi 25 minutová pasáš, kdy jsem se fakt ani neušklíbnul.. Jack Black po celou dobu balancuje nad hranicí ubohosti a dobrého humoru tak praxi to vypadá tak, že chvíli se smějete a někdy si říkate" Trapné". Michael Cera byl celou dobu naprosto out. Vinnie Jones by mohl začít číst scénaře, protože hraje v čím dál větších sračkách. ()

ludiiiii

Dobrá komedie se silnějšími i slabšími chvilkami. Občas jsem se zasmál a některé věci mi přišly trapné, ale když to všechno shrnu, tak musím říct, že jsem se bavil a nelituji času, který jsem u filmu strávil. ()

NaTe

Od filmu parodující bibli by se dalo čekat rozhodně víc. Prkenný a nezajímavý Michael Cera vedle celkem povedeného Jacka Blacka nedokáže oživit nezajímavý děj. Není to vtipné, není to zábavné... (pokud vám nepřijde vtipná zarostlá ženská hned na začátku)... čekal sem víc a doufal sem, že se to tolik neposere... Jacka Blacka mam osobně rád, ale tímhle mě zklamal. ()

POETA.KNO

V této komedii mimo jiné uvidíte také spoustu otřepaných legrácek, jako např. kroucení bradavek či dlouhé a zvučné prdění... ()

Medic.Droid odpad!

Bezduchá zábava pro partu infantilně naladěných blbců, která nemá co nabídnout, kromě neskutečné hromady neskutečně trapných scén a vtipů. Je mi trapně i za všechny lidi, kteří toto viděli, protože něco tak ohavného by nikdy nemělo spatřit denní světlo. Lituju všechny, kterým se to líbilo a ještě více ty, kteří se u toho bavili. ()

schindler

Podle recenzí jsem čekal další průměrný film s Jackem Blackem, ale po shlédnutí musím konstatovat, že film spadl ještě o stupeň níže, těsně nad takové sračky jako je Disater Movie. Spousta postav, kteří nedostanou prostor a když už jo tak je to trapný až nechutný (masáž chlupatého vezíra či co to bylo). Jack Black se místy snaží svými grimasy posunout film výše, ale takový Škole rocku nesahá ani po kotníky. Příběh nezáživný, nudný a přitom je to škoda, protože potenciál to mělo. ()

Kucin

Jack Black je herec geniální aaaale jeho styl hrani z filmuudela bud komedialni bombu nebo ubohy trapny pokus a film...v tomto připadě je to bohužel ta druhá stránka...až moc i to připomíná ty rádoby komedie parodie ktere se rozjely po kvalitnich dilech scary movie...blbost proste 2 hvezdy za krásnou Olivii Wilde :-) ()

teseth

Jeden z mála filmů s JB, který bych možná časem snesl znovu. Tohodle herce prostě nemám rád a to jeho pitvoření mě naprosto přivádí do stavu šílenosti. Ale za tři věci ty tři hvězdy dám. Za hlášku jdeme řezat předkožky, bouchnutí do hlavy klackem a princeznu. Zbytek byl opruz. Připadá mi, že filmy s JB musí buď člověk absolvovat na podpůrném prostředku nebo s vykramovaným mozkem. ()

Mrtvobog

Podarená blbina, ale podľa mňa Jack Black bol najlepší v Škole ro(c)ku. Napriek tomu slušné a úsmevné parodovanie biblie a histórie ľudstva - u mňa rozhodne dobrý nápad :-D. Dokonalá relaxácia, mne sa tie hlúpe scény zdali super, nemohol som sa ubrániť smiechu, ale malo to aj zopár menej svetlých chvíľ. ()

martpolak

Poměrně zábavná oddychová komedie. Potěšila spousta známých tváří, především pak Juno Temple, ke které mi nesedla role trochu lehčí praženy po procítěné roli v Panu Nikdo, kde jsem ji viděl poprvé, nicméně potěšila. O Jacku Blackovi se to bohužel už říct nedá, jeho styl hraní je stále stejný (chápu, že proto je zřejmě vyhledáván, možná je mu to i ukládáno). Zkrátka po roli v Orange County, která byla tímto naprosto klasická, vidím ve všech jeho dalších rolích stále tutéž postavu, což není dobře, má na víc. Dost mě pak zaujalo, jak byl film koncipován, to že se dostaneme z pravěké vesničky dále, bylo jasné, ne však jakým způsobem – tedy do budoucnosti – i když se jednalo o stejnou dobu v rámci filmu. Vskutku zajímavé. A Michaela Ceru vidím rád vždy. ()

endymion

A to jako mělo bejt vtipný? Ty dvě hvězdy jsou v podstatě pouze za ženské obsazení, kvůli kterému jsem to dokoukal až do konce. ()

Tweetak

Komedie o tom, jaké je to být průměrný. Avšak výjimečný svojí průměrností aneb i hlavní hrdinové mají svoje mouchy. Bavil jsem se dobře, splnilo očekávání. ()

Vital

Mám dojem,že Jack s přibávajícimi filmy bere jeden béčkový film za druhým a hraje samí nadržený role,kde ho každá ženský s odporem odmítne,ale tady přidává ještě na síle pádu ke dnu.Být součástí filmu plných debilních keců,křupanů a scén kde třeba čuchá a jí hovna je už skutečně trapné a nevhodné.Zlaté časy za snímek Škola ro(c)ku kde byl super,z tohoto filmu má v hlavě akorát tak nas*áno ()

Kinderr

Parádní komedie, která se odehrává v dobách dávného pravěku a prvních civilizací. Snaha trochu napodobit film RRrrrr, ale ten byl mnohem lepší. Ale určitě se každý pobaví. ()

P@\/EL

Povedená komedie, která vsází na jednoduchý, ale zato dosti úderný humor. Řada bláznivých scén a leckdy absurdních dialogů je napsána vskutku dobře. Vždy mě odrovnaly odkazy na příběhy ze Starého zákona, které jsou velice vydařeně do filmu zakompovány a vždy perfektně vypointované. Parodie na biblické příběhy o vraždě Abela svým bratrem Kainem nebo pokus Abraháma obětovat svého syna Izáka pobaví o to víc, když je znáte v původním znění a smyslu. Jen si myslím, že místo Michaela Cery měli tvůrci obsadit jiného herce, vůbec mi totiž ve filmu nesedí. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible