Dragonball: Evoluce

• USA Dragonball Evolution (více)

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

White-Man

Když jsem viděl trailer, říkal jsem si, že tenhle film nemusí být špatný, plný efektů a akce. Bohužel po shlédnutí jsem zjístil, že všechny nejlepší scény byly obsaženy v traileru (jak je poslední dobou zvykem). Celý film se neustále měnilo prostředí, ale bohužel bez hlubšího důvodu. Byl jsem zklamán, možná další díl bude lepší. ()

Miloško

Keby som mal 14-15,tak asi odpadávam,ale teras ked som starší, nemožem inak,ako jeden velký odpad. čo s atyka hercov,trkov,príbehu,hudby,scenára.Proste jeden velky 70 minutový trapas,so skvelým hercom Yun-Fat Chow,ktorý si asi pomylil natáčanie. 2/10 ()

Gromnir23

Tak tohle není žádný zázrak. Na filmové zpracování mého oblíbeného anime jsem se dost těšil a jsem nemálo zklamaný, ale abych filmu úplně nekřivdil tak je krásně barevný a na Emmy Rossum a Jamie Chung se moc hezky dívá. Taky musím nerad přiznat, že ačkoli mám k filmu silné výhrady, tak jsem se ani minutu nenudil. :) ()

Aeres

OK, uznávám, že asi nebudu úplná cílovka pro tuhle hájték bejkárnu, ale komentář si prostě neodpustím. Vítejte ve světě Dragonballs, ve kterém je naprosto jedno, jestli na vás spadne budova, nebo obří ohnivá koule... - jediné, co zůstane bez újmy je váš make up na ksichtu. Je to svět, kde je sousedům v blízkém okolí naprosto jedno, že vám někdo sfouknul barák nad hlavou a zůstaly po něm trosky. Imaginární svět, ve kterém lidé (jde-li to tak nazvat) připomínají křečky v bludišti, a jako naprosto tupé působí i pokus si prohryzat cestu skrz kartonovou stěnu scénáře. Céčko so se snaží vypadat áčkově jako prase... Nedokoukáno, po necelé hodině jsem dostal epileptický záchvat. ()

ZdenoMolnar odpad!

nevedia natočiť poriadny dragonball !!! museli tam dávať gayov ako hercov.do takéhoto filmu patria poriadny tvrdý a veľký chlapi!!! ()

Citera_Mor

Koule, všude samé koule! Jsem na vážkách... Bylo to blbý. Ale nevim jestli tolik blbý, že mě to bavilo, nebo tak blbý, že fakt blbý. ()

jokino

Pre mňa čisto priemerná volovina na 1 pozretie, ale bavil som sa. Človek môže úplne vypnúť mozog a len sa baviť.. ()

blondboss

Aj na tomto snímku je krásne vidieť, ako sa technológie posunuli v priebehu niekoľkých rokov, hlavne keď to porovnáme s prvou hranou verziou Dragon Ballu. Táto modernejšia verzia ma milo prekvapila aj napriek tomu, že okolo pôvodnej dejovej línky a scenára sa to čuchlo len tak jemne. Každý fanúšik Dragon Ballu, ktorý videl animovaný seriál, musel pri tejto hranej verzii byť spokojný, hlavne po vizuálnej stránke. A navyše keď do toho primiešame kokteil nádherných krások na čele s Emmy Rossum, tak výsledok ani zďaleka nie je tak podpriemerný, ako sa to zdá z tunajších hodnotení. Preto ja osobne veľmi rád prihodím tú štvrtú hviezdu. 70 % ()

Ellway odpad!

I když jsem od toho moc nečekala, stejně mě překvapila lacinost a ubohost s jakou se režisér pustil do zfilmování možná dost potenciálního dětského seriálu. Škoda. ()

OsuDNR odpad!

jezisi...to co bolo ?...nikdy viac...strasnee...rozpravka pre deti ? :) no hrozne :) uz len Miagi mi tam chybal... ()

Kalda69

Rozjezd dobrej, od pulky se pak zacinala vkradat nuda ktera vyvrchlila zaverecnym soubojem. Nejspis to chtelo zamerit trochu vic choreografie na zaverecnej souboj a hodnoceni mohlo mit o hvezdu nebo dve vice. ()

Optical odpad!

Film jenž nemá se sérií Dragon Ball nic společného a je až s podivem, jak moc si je s předlohou vzdálený. Scenárista si dozajista nezjistil o předloze zhola nic, snad kromě jmen hlavních protagonistů, anebo v horším případě předlohu zcela záměrně ignoroval. Od charakteristiky postav začínaje až po celkové vzezření filmu je zde všechno špatně. ()

bOype odpad!

Spolu s filmovým Avatarem (The Last airbender) je toto další fail v pokusu natočit živou verzi legendárního manga a anime. Jednoduše ohavnost. ()

inuyasha

Bohužel očekávání většiny fandů animé serie se vyplnila. Těžko můžete narvat stadílnou sérii do ubohé hodiny dvacet. Začátek filmu se jakž takž dá překousnout a držel se u mě na hranici tří dragonballů, od půlky však film upadá do něčeho co se nedá popsat ani jako průměrný béčkový výtvor. Ta jedna hvězdička je za vtip s vlasy. ()

marikuela

jako fanoušek serialu sem se na to podívat musel a musím uznat, že při pár scén sem měl husí kůži, ale oslovila mě docela ta pohoda ve filmu. Rychle to uteče a na odreagovaní to není nejhorší :) Hlavní hrdina mě oslovil a byl celekm sympaťák...Bojové scény stojí za nic, ale ta lehkost filmu to vynahrazuje. Říkám zlatý střed. ()

Sajaman

Hodně jsem se přemlouval, abych se po shlédnutí trailerů podíval na celý film. S anime jsem prožil mládí (RTL2) a s mangou jsem dospíval. A jelikož jsem viděl to, co vzniklo při posledním pokusu převést toto anime do filmové podoby, předem jsem se bál. Pak přišla evoluce. Nemám ponětí, koho původně napadla myšlenka převést děj do naší doby a upravit ji pro normální lid (pro ty, jenž se k DB dostali jen okrajově a nepodlehli jeho kouzlu), ale nakonec to nebyl zas tak špatný nápad. Ale musím to uvést na pravou míru, nebo to bude znít jako rouhání. Fanoušek DB se na film NESMÍ dívat jako na předělávku anime/mangy. V tomto případě je to odpad. Musí tedy překousnout to, že Goku je středoškolák, Chi-Chi chodí na stejnou školu a je objektem jeho zájmu, Oozaru bojovali s Picollem a další podobné věci. Pokud se na to podíváte s tím, že se jedná o film, který si vzal jako předlohu nějaké věci z anime/mangy a převedl to do normální doby, tak se na to dá koukat. A když se navíc zadívate pozorněji, zjistíte, že se vám to celkem líbí a říkáte si, že to mohlo dopadnout hůř. Dobře, je tu spousta nesrovnalostí typu "Co dělá Mei u Picolla?" "Jakto, že Goku umí Dragon Fist Explosion?" "Není ten Muten Roshi nějak mladý?" atd., ale nakonec si řeknete, že to je jako u Harryho Pottera a alespoň ta jména tam nechali stejná.. ()

4sAd

Tak zaprvé, všichni, kteří dávali méně než 3* zjevně nepochopili, o čem tenhle film je. Myslím, že naprosto skvělým komentářem to vystihl Hellboy. Já k tomu jenom dodám to, že mě tento film bavil mnohem více, než většina rádoby akčních filmů současnosti. Tečka. ××× 4* ()

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)