Dragonball: Evoluce

• USA Dragonball Evolution (více)

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

martalini

Rozhodl jsem se neposuzovat film z hlediska věrnosti seriálu, kterej jsem si tak oblíbil, protože jinak bych se na něj ani nemohl podívat....Chápu, že námět je sám o sobě nic moc, ale tohle?To je vážně ptákovina....Děj bez nějakýhop určení času a místa?(I když ano, neni to až tolik relevantní)Goku jako klasickej typizovanej středoškolskej outsider?Kolikrát už jsme tohle viděli? No budiž...Všechno, slovy všechno, je v tomhle filmu absolutně nedotažený, malinký naznákykvality, či nedejbože snad hraní, jsou při snaze rozvíjet je nemilosrdně pohřbený pod fůrou divně zpatlanýho popkulturního kýče, z kterýho tečou hektolitry hnusnýho emocionálního slizu, kterej se tvůrci bohužel ani nesnažej zakrýt rozpočtem nacpanym do efektů, který teda ovšem fungujou jakž takž napůl....jediná světlá stránka je, že, dovolte odcitovat Cervenaka:" Chow Yun-Fat tu predvádza svoje už tradičné "hrám v nehoráznej americkej vtákovine, tak budem aspoň prehrávať a afektovať, čo to dá"...na něj je občas vážně radost koukat....asi jsem si naivně myslel, že by z toho moh bejt dobrej film ()

dickadonna

Cool barvičky, světélkující kuličky s hvězdičkama, jedna pěkná roztomilá buchta, totálně přehrávající chow yun-fat a zbytkovej alkohol, já si to docela užil :) Upozornění: Za střízliva jen do 15 let. ()

sidddo

Film celkem o ničem, bez nápadu,za to s celkem hezkými efekty! Ale věřim tomu, kdybych se na Dragonball tak před 6 lety tak bych byl unešenej! ....30% ()

chalp

Skurvili to herci, skurvili to masky, skurvil to rozpočet, skurvila to réžia, ale tak ako to skurvil scenár, sa slovami len ťažko opisuje.Dlhé roky budovaná mytológia okolo Dragon Ball sa mala vtesnať do 85 minút dlhej fantasy verzie karate kida pre mládež a dorast o jednom nadržancovi, ktorý neustále myslí na svoju spolužiačku.Najväčšia sračka roka. ()

JK-Stinger

Dobrá a nenáročná podívaná pokud nechcete moc o ničem přemýšlet a vystačíte si s obyčejným příběhem a slušnými efekty. Ne každý film může být originální trhák a jelikož jsem podobné ambice od Dragonball Evolution ani nečekal, bavil jsem se tak jak jsem si představoval. ()

TaanStari

Stejná kravina jako seriál(y). Pořád jsem čekal, jestli se Goku změní na Super Saiyana. Nezměnil! Jediné, co jsem od toho filmu chtěl, tam nebylo... ()

Bozvav

Nikdy jsem neviděla ani jeden díl animáku a vůbec mi to nevadí. Film je svým obsahem neskutečně stupidní, ale sympatičtí herci, slušné efekty, dobrý Yun-Fat a pěkná muzika a pár dobrých akčních scén udělali z tohoto dílka vcelku obstojnou fantasy podívanou, která se sice rozhodně nezapíše do dějin kinematografie jako veledílo, ale také neurazí. Díky tomu všemu a rozumné stopáži slušných 60%. ()

SpeedyCZ

Jasně, že je to teen blbost, herci mizerní (až na Chowa), děj je plytký, ALE aspoň tady nějaký je. Což se třeba u Twilightu vůbec nestalo. Takže tak 2,5*:) ()

gumbo

"Mám doktorát z praktické dynamiky a samozřejmě i z ručních zbraní." Tato perla mezi hláškami asi nejlépe vystihuje o jak hloupoučký film se jedná. Dialogy jsou většinou tak pošahané, až se jim musíte nahlas smát. Chování postav občas také připomíná běhání křečka v kole. Přesto se najdou vcelku povedené momenty, ale jejich množství je přesně tak vysoké, aby film vytáhli z bahna odpadu do šedivé zóny podprůměrna. 40% ()

Vakomlok

Přišlo mi, že tvůrci úplně nevěděli, co chtějí točit - jestli akční komedii, nebo výpravnou sci-fi/fantasy a tahle nevyrovnanost provází diváka celým snímkem. Seriál jsem nikdy neviděl, takže nemůžu říct, jak moc mu film odpovídá, ale celkově na mě působil jako taková neškodná blbůstka s dobře zvládnutými souboji a místy povedeným humorem, jen ten hlavní padouch jako by vypadl z Power Rangers. Ale jo, na jedno podívání to zabaví. ()

Olík

Legendární japonská manga jako přeplácaný americký mix Mortal Kombat, Push, Neprůstřelného mnicha, Karate Kid a Studia Kamarád! Tuctový příběh o mladém bojovníku (Justin Chatwin) zachraňujícímu za pomocí potřeštěného mistra (Yun-Fat Chow) a dalších rádoby cool postaviček naši planetu před silami temna v podobě dávného válečníka Picolla (James Marsters). Režisér James Wong se snaží díky zpomaleným záběrům a futuristickým efektům hrát na efekt, ale naráží na fakt, že Dragonball je jenom neškodné dětské dobrodružství. Takže jako film pro děti - proč ne, ale jako seriózní akční dobrodružství – určitě ne!!! ()

Radek.SCH

Kde má ocas? Proč Goku nedělá poznávačku kluk / holka? Ale k věci, co taky chcete od filmu, kde hraje Texas Battle? Není to sračkoidní výmaz, jak všichni kolem tvrdí, původní seriál jsem taky kdovíjak nežral. Prostě (pod)průměrné béčko, kterých se válí v DVD půjčovnách tuny (teda válely, internet je sviňa). Další důkaz toho, že anime se prostě adaptovat nedá. - 50 % ()

Faila

Na jednu stranu je to ale docela umění, udělat film, jehož veškeré scény jsou protchnuty stupidností. ()

HDeer odpad!

Predpokladal som ako to dopadne, a ani som sa nemýlil. V podstate ďalšie spracovanie boja dobra proti zlu. Dať scénu so zotavením Piccola za titulky bola zrejme špekulácia, pretože nemyslím že príbeh bude pokračovať. Len ťažko by sa dalo porovnávať so seriálom. ()

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)