Dragonball: Evoluce

• USA Dragonball Evolution (více)

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

figliar

Animovaný seriál som nikdy nevidel, takže som ani nevedel, o čom má film byť a ani ho nemôžem porovnať so seriálom, no filmové spracovanie bolo dosť slabé. Nevýrazný herci, slabý scenár a odfláknutá réžia si zaslúžia prinajlepšom slabšie 2 hviezdy. Ale tak, dalo sa čakať že to tak dopadne, keď v USA točia Japonský remake. ()

animario

Tenhle sprzněnej paskvil může ocenit jedině dítě od 5 max. do 12 let. Je to jako když si pornoprůmysl vezme na paškál nějakou pohádku a výsledek je víc než tragikomickej (s tím rozdílem, že i blbý porno zabaví pořád víc). Hezounek jak vystřiženej z Muzikálu ze střední v adaptaci potrhlý, leč kultovní mangy a i když manga sama o sobě je celkem infantilní, rozhodně by šla udělat zábavněji a koukatelněji i pro starší publikum. K tomu přičtu vesměs nesympatický herecký složení (především nagelovanýho blbounka v hl.roli), kde nikdo neví co a proč vlastně hraje, všichni navlečení v kostýmech s jakou takous podobností s předlohou, ale charakterově úplně mimo a veškerý kouzlo mangy je to tam. Příběh nacpanej do necelý hodiny a půl působí celkem nesmyslně a i kdybych nepřihlížel k předloze i tak zůstane jen NUDA. Typickej příklad toho, jak amíci dokážou vzít nějakej původní námět a totálně ho zesrat. ()

BOURQUE

Neskutočne slabý a detinský scenár, povrchné a minimalistické herecké výkony. Prekvapilo ma, že Y.-F. Chow išiel do toho. Film, ktorý skalných fanúšikov pôvodného „animáku“ dokáže (silne) vytočiť. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Skleni

Zatiaľ čo pri filmoch typu Anakonda či BloodRayne, kedy sa neviete dočkať konca, tento film je presným opakom. Tu sa vám stane, že sa ocitnete na konci strašne rýchlo. Prebojujete sa cez pol ameriko-číny (strašný mínus výprave a kulisám) a pri konci sa ani nestíhate obzerať. 100 min mi príde strašne málo. Najmä ak je začiatok vzhľadom na ostatok filmu nudný. Často sa mi stávalo, že som vo filme počul dve a tie isté vety na rozdielnych miestach filmu. Takže ani scenár nepochválim. A bojové scény mi pripadali. No ako pre PG-5. Ale najviac ma sklamal výkon Yun-Fat Chowa. Môj obľúbenec nevydal ani jedno kúzielko zo svojho umenia. Nič. A navyše som pointu a zámer jeho postavy nepochopil. No a klady? Tie sa vždy nájdu keď hľadáte v titule po ktorom dychtivo túžite kým dôjde do kín. No niekedy sa stane, že nech sa akokoľvek snažíte, žiaden taký za ktorý by film stál nenájdete. Nechcem podkopať tento film, ale rozhodne nestojí zato aby ste naň šli do kín! Ale ako plus považujem efekty a ...hmm... polievku z kuracích nôh. Neviem čo iné povedať. Akurát tak: 38% ()

gauron666 odpad!

Nehorázná urážka - tohle má být filmová verze legendárního a kultovního anime?! Těm Američanům není nic svaté, přece když to neumím tak to nedělám. A navíc herecké výkony (jestli se to dá tak vůbec nazvat) hraničí až s neuvěřitelnou trapností. ()

Knight12

Piccolo, Piccolo a pořád a stále Piccolo. Tak toto slovo, nebo spíše jméno, vás neopustí snad ani na minutu ve filmu. Děj-neděj, akce-neakce, efekty-neefekty, herci-neherci. Co k tomu ještě dodat? Že jim to stojí za ty prachy. Moje hodnocení 1 a 1/2 hvězdičky. ()

Grimlok

Animovanýmu Dragonball jsem vyčítal, že je to moc roztahaný a všechno tam trvá brutálně dlouho. Tohle je zase brutálně moc zkrácený. Rozpočet asi taky nebyl moc valnej, když se některý záběry použily dvakrát během dvaceti vteřin a proměna v opičku je později puštěná pozpátku. Hodit ty prachy do jinýho filmu udělali by autoři líp. Jedna hvězda za trhlýho Roshiho. ()

Johny M.

Podivná splácanina Mortal kombat, Neprůstřelnýho mnicha a kdoví čeho ještě :-/ Slušný audio-vizuální spracování, sympaťák Yun-Fat Chow, stupidní příběh (prostě dětský fantasy).... A tohle že má na svědomí James Wong? ()

Castielo

Tak jsem se na tohle fantasy těšil a nebylo z toho nic. Nějak jsem nechápal postavy, které se objeví v jedné scéně a ve druhé už jsou nejlepší kámoši a vyjíždějí po sobě. Nejdřív se chtějí okrást(postava zloděje úplně nesmyslná) a pak si vyznávají lásku. Proč ??? Režisér byl asi trochu zmatený a nevěděl, jestli točí komedii nebo akci. Jeden moment to mělo být jakože vtipné, pak zase drsné. Postavy úplně to stejné. Chow Yun-Fat objeven jako nadrženej bezdomovec a najednou střih a je z něj drsňák. Proč proboha ? Hlavní záporák strašidelnej jako moje ponožky a navrch každá ženská musí mít výstřih až kdoví kam. Proč Proč Proč ?!?! Takový super fantasy to mohlo být.Jediné plus jsou efekty, které se mi líbili. A pár ucházejících scén. Hodně slabé 2* ()

Kadas97 odpad!

Nechápem, ako môže takéto niečo niekto točiť. Celé to je zle od nesympatických postav, cez stupídny dej až po z prsta vycucané dialógy. 0 z 10 ()

PenaPP

Očekával jsem strašný propadák, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Navíc James Marsters jako hlavní záporák a skvělý Yun-Fat Chow. ()

zberatel

Akcia nudna ze este aj ja ako fanusik (ktory nechodil na ziadne bojove umenia) by som dokazel vytvorit lepsiu choreografiu, Yun-Fat tu hra total debilka ze som to unho este nevidel a priblbly pribeh ktory stoji za staru belu. Dve hviezdy davam za sympaticke kocky a scenu ako sa Goku uhyba uderom spoluziakom pred domom dievcata ktore ho pozvalo na party...a suhlasim s tebou choze, tato verzia nestoji ani za podlozku pod hranu verziu kuzlo draka ktora mala vsetko. ()

Luckyman

Poznám aj predlohu a mne sa to veľmi páčilo, dej je svižný, ide od jednej scény k druhej a má to pekné tempo. Síce to nahnevá, že sa Goku správa trošku ako blbeček, keď rozpráva s dievčatami, ale celkovo som sa nenudil. Má to akurát dĺžku, je tam aj humor a a Yun - Fat Chow je skvelý ako vždy. ()

Tamten

Po pravdě nevím, co filmu vytknout. Ano, má to stupidní děj, triky jsou průměrné a herci přehrávají, jenže tohle všechno jsem věděl, že tak bude. Když se člověk dívá na film této kategorie, tak přece nemůže čekat nic jiného. A na svou kategorii je to povedené. Takže jediné, co filmu lze vytknout, je zvolená kategorie. Jinak můžeme rovnou Teletubbies vytýkat, že jsou infantilní. ()

Psycho.R

Strašně jsem ten seriál žral, a před shlédnutím tohoto filmu jsem se bál jak to dopadne. A překvapivě mě to strašně bavilo, připomínalo mi to dobu 80.let-humor, nadsázku, příběh, postavy... ()

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)