Dragonball: Evoluce

• USA Dragonball Evolution (více)

Legenda znovu ožívá! Na motivy jednoho z nejpopulárnějších japonských seriálů manga vznikla akční dobrodružná fantasy, sledující mladičkého bojovníka při velkolepém dobrodružném putování za odhalením vlastního osudu ... a za záchranou světa před silami temnot. Mírumilovný Goku dostane k osmnáctým narozeninám mystickou kouli Dragonball. Na světě jich existuje pouze sedm a tomu, kdo je vlastní, splní přání. Jenže starý válečník Piccolo unikl z věčného vězení a vydal se na svůj vlastní hon za mystickými koulemi. Goku musí využít pomoci přátel a svých bojových schopností, aby ho porazil dřív, než bude pozdě. Film je nabitý řadou vizuálních efektů a velkolepými akčními scénami, v hlavní roli uvidíme Justina Chatwina. (oficiální text distributora)

ladko

Predlohu pre tento film nepoznám a teda vlastne neviem prečo sa na Dragonball Evolution všeobecne toľko nadáva. Lebo ja som si ho v pohode užil. V podstate by som tu mohol len zkopírovať svoj komentár ku Forbidden Kingdom a skoro všetko by sedelo. Príbeh je nenudiaci a aj keď trošku infantilný, nevadilo mi to. A aj triky sa mi celkom pozdávali(rozhodne zvyknú dopadnúť horšie aj v omnoho ambicióznejších filmoch). Herci síce trochu prehrávajú, ale vyvažuje to dychvyrážajúca Jamie Chung. ()

SaNcHeZ_cz

Ne, že bych byl kdovíjakým expertem na Dragon Ball, viděl jsem jen pár dílů seriálu, avšak i tak mi přijde tahle amirkanizovaná slátanina uplně všeho jako neskutečná urážka všem a všemu. Podobný mix všeobecně neznámým nestravitelného a pro znalce přiliš hloupého a popularizovaného zpracování, jakým byl i třeba Aeon Flux, je tady povýšen na naprosto jinou ligu. Herecky až na Marsterse neskutečně špatné, s otravnými a odpudivými triky a ani Brian Tyler to hudebně moc nezachraňuje. Tohle je prostě špatná adaptace každým coulem, tečka. ()

TomX2 odpad!

Približne pred piatimi rokmi sa mi tento film páčil. Pochopiteľne som to nepovažoval za žiadnu bombu či skvelú záležitosť, ale miloval som animovaný Dragon Ball a keď som zistil, že existuje hraná verzia, ostal som potešený. Nevnímal som žiadne súvislosti s filmom a seriálom, neporovnával som ani v čom je hraný film lepší a v čom pre zmenu horší, proste ja, malý zasran som sa do toho zažral a spokojne sledoval. Postupom času som však zistil, že ten film je naozaj príšerný a dnes by som ho označil ako totálnu hanbu a zneuctenie inak kultovej záležitosti. A snáď nie je nutné vysvetľovať, prečo. Odpad. ()

mysiak

Je to také naivné ako si myslieť že Uwe Boll natočí niekedy niečo dobré...ale čert to vem...je to vtipné, dobre sa na to pozerá, ale divoké to je až moc...Chow Yun Fat mi mierne liezol na nervy..ale je to oddychové psycho fantasy akčné komediálne :D ()

SonGokussj odpad!

Nechápu, že jsem mohl nechat tento vopruz tolik let nehodnocen :-) Jedná se o naprosto zkaženou předělávku legendárního Dragon Ballu. A jakožto film, který by dle ničeho nebyl, je to stejně tak zlé... Goku je úplně jiná postava, Bulma je úplně jiná postava, Master Roshi, Piccolo, dokonce i ten blbej Yamcha jsou totálně jiné postavy neodpovídající předloze. Nechápu, jak to mohli vypustit. Jak mu to mohli dovolit. Přečtěte si Flipperův komentář, je to hezky popsáno... Za hezký efekt při KameHameHa 5% ()

m@rz

Taková pohodová podívaná laděná do japonského anime. Všichni zmateně pobíhají a bojují. Do toho nějaké ty kouzla. Akorát ty příšerky se moc nevydařili. Grafici mohli zapojit trochu víc fantazie :( ()

beran-ek

..je to asi jako, když vezmete bílýho kluka.. dáte ho do japonský anime.. a celý to jede na "Power Rangers" engine! Špátna adaptace kvalitního serialu ()

maverick10

Nesmyslny blabol pro decka typu Pokemon. Hlavni zaporak se ve filmu objevi vcelku asi pet minut a i za tak kratkou dobu dokaze, ze nic nedokaze a je jen lacinou ac nutnou loutkou v tak zbytecnem pribehu. Ve scenari uslysite tolikrat vyrknute klišé typu: Musíš verit v sam sebe. . . ze se vam budou delat opary pokazde, kdyz to sami vyslovite. Jen me mrzi do ceho se to Yun-Fat Chow zase namocil. ()

Chen

Bylo jasné, že bez ohledu na výsledné kvality filmu, dostane od kritiky pěkně za uši. Ale na to já co? Na to já kašlu, dle mě jde o velmi příjemné svižné a dobře obsazené akční fantasy. A vůbec to nepovažuji za guilty pleasure, protože se guilty vůbec necítím :D. Plus, jelikož jsem Dragonball sledoval, považuji, že jde o hodně sympatický přerod z kreslené do hrané formy. 7/10 a bez diskusí :D ()

lakikaki

Impressive! Vzhľadom na očakávania, ktoré som pociťoval pri ohlásení natáčania veľké sklamanie, vzhľadom na trailery veľké prekvapenie. Začnime tým horším: scenár nie je práve najlepší, triky sú komické, strih je dementný, hercov by som kompletne preobsadil a Dragon Ball je pekne sprznený. A čo je dobré? Triky sú síce často komické, ale miestami je tá explózia farieb absolútne epická, takmer ako z predlohy; strih je možno dementný, ale to iba z toho dôvodu, že sa snaží napodobniť štýl anime a herci, hoci nie sú ani trochu podľa mojich predstáv, sú fajn a sympatickí: Chow Yun-Fatovo prehrávanie je krásne (Roshiho z predlohy zahral miestami dokonalo), Joon Park je aj napriek odlišnému vzhľadu stopercentný Yamcha (anime herectvo, anime HLAS) a Justin Chatwin, hoci sa mi od začiatku ani trochu nepáčil, je príliš sympatický Goku na to, aby som ho mohol zhodiť. Ohľadne „Dragon Ball vs. Dragonball (Evolution)“ len toľko, že spoločných motívov je iba pár, odlišností je mnoho, ale evolúcia prináša zmenu, tak čo má byť? Jediné, čo mi na Dragonballe v konečnom dôsledku vadilo, bol prístup režiséra, ktorý je síce fajn, miestami dokonca chvályhodný (Goku vs. Piccolo), ale prečo, preboha, nemohli zveriť scenár a réžiu nejakému skutočnému fanúšikovi Dragon Ballu? [63%] ()

Martrix

Blbost k pohledání. Ale měl jsem pocit, že tak je to naschvál, takže se to vlastně povedlo. Nevím podle čeho si Yun-Fat Chow vybírá filmy ve kterých bude hrát, ale pravděpodobně to nebude podle scénářů. Sympatické postavy bohužel nemohly udělat víc, než nebýt otravné. Goku by si nejspíš skvěle rozuměl se Spidermanem, čemuž zhusta napomáhá i český dabing. Stejně tak by si rozuměl Piccola s Green Dwarfem, protože zelená je dobrá a škodit lidstvu je prima zábava. Nějak mi nedochází, proč se takové kousky ještě točí. Zlaté dítě (1986) je přes dvacet let starý film s podobnou tématikou a vedle Dragonball: Evoluce (2009) je to pětihvězdičková zábava. ()

bartias

Adaptace rozmáchlé mangy dopadla jako poměrně dost nudné akční béčko s jen průměrnými akčními scénami. Navzdory účasti Chow Yun-Fata a tomu, že Emmy Rossum a Jamie Chung jsou coby Bulma a Chi Chi krásné jako animované panenky, neznalé komiksové předlohy zdaleka nejvíce pobaví všudypřítomná divná jména. Nechybí ani chlápek zvaný Yamcha. ()

tom88

Jesus Christ. Nečakal som zrovna nemý úžas, ale film Dragonball sklamal na plnej čiare. Označenie hovadina je v tomto prípade velice trefné. Že je tento film obsahovo blbáreň mi až tak neprekážalo, ale keď som videl plýtvanie rozpočtom na nesprávnych miestach, tak mi prichádzalo až zle. Viem, že tvorcovia chceli mať coolový film, ale toto je rozhodne nesprávne riešenie. Taký veľký kopec scén s tak drahými a hlavne zbytočne efektnými scénami. Je to škoda, pretože tie peniaze sa dali použiť rozumnejšie a z potencionálnej obludnosti sa mohol stať aspoň ako tak pozerateľný film. Inak pre Yun-Fat Chowa je to katastrofálna úloha a od Chatwina ( Vojna svetov ) som čakal oveľa viac. Tento film nemá čo zachrániť, ani to minimum podarených scén. 30% ()

tomeek

Neskutečná kravina, která v hrané verzi moc nefunguje, Chow Yun-Fat už asi nemá na živobytí, tak bere takovéto "role". Jinak velice solidní efekty a hlavní hrdina je sympaťák. Béčko jak Brno :D "Musíš poslouchat, co ti radí koule!" ()

Prometheus69

slušné bojovky... bohužel totálně dokurvený příběh je to nejměnší zlo co se JW podařilo spáchat... k takovému zvěrstvu není moc co dodat. Proč film vidět? 1a jediný... První hlavní postava v dějinách filmu CO UMÍ PRDĚT DLANÍ! XD ()

drexik

Něco tak prostoduchého jsem dlouho neviděl. Celý příběh jakoby lidi od fochu splácali během chvilkového scénaristického záchvatu. Jedno shlédnutí za účelem zabití nudy se dá v pohodě zvládnout, ale opravdu jen jedno. Víc jak 1* to nebude ani nahodou. Hláška filmu - Nech koule ať ti ukážou svá moudra (hold když někomu věřit tak svým koulím:D) ()

Pokračování, kam se podíváš

Pokračování, kam se podíváš

22.02.2009

Dnešní novinka je plná sequelů. Začněme aktuálním hitem. Produkční společnosti Summit Entertainment spadl do klína nečekaný trhák – Stmívání už celosvětově vydělalo desetinásobek svého rozpočtu, a to… (více)

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)