Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Mishqo

Aj keď nie vyslovene zlý film, ale pôsobil hrozne chladno a odtažito. A v niektorých fázach mi prišiel scenár nedotiahnutý. Ale herecky fajn, atmosféra a hudba super. 70% ()

JohnSmith

A máme tu další pomstičku. Když jsem viděl to obsazení,tak jsem se velice těšil. Bohužel je to jen lehce nadprůměrný snímek s jindy výbornými,dnes však dobrými, herci. ()

zdenny

Nehrát zde Christian Bale, zřejmě bych se na tento snímek nepodíval. Jenže jeho herectví si člověk prostě užívá. Dobře ale zahrál i jeho filmový bratr v podání Caseyho Afflecka. Finální vykonání pomsty celkově podtrhlo zajímavou atmosféru tohoto filmu. ()

klima777

Pokud by celá věc byla míněna vážně, jednalo by se o průšvih z údolí, v němž se hektolitry slz mísí s mrtvými sny amerických patriotů a melasou krevních pout. Chci však věřit, že divák má konsternovaně civět do téměř nesnesitelně sardonického šklebu režiséra (obdobně podvratným typem humoru oplývá snímek Winter's Bone), dštícího výsměch na vše živé i neživé v dosahu, nádavkem pak spiklenecky pomrkávajícího ve smyslu: "Někteří ze sedmi psychopatů se vrátili... heč... a zrovna v tomhle děsně srdceryvném dramatu... heč... tak hop na špek!" (2,5*) ()

Marrdaa

Pryč z lopaty Scotta Coopra ! Herecká sestava jak na all-star ligu, ale výsledky nikde, hoši a dámo. Ještě ke všemu mi leze krkem mladší verze "Pokerface Afflecka", takže kdyby ho Woody v půlce neodprásk, nedám tomu ani jednu hvězdu. Jo a taky jí dávám, protože právě Woody konečně nehrál teplouše jako v Hunger Games. ()

D28

Najväčším plusom je dokonalá autenticita, objektívnym mínusom predvídateľnosť deja / našťastie i výborných hereckých výkonov/. Subjektívnym mínusom i depresívna atmosféra a veľká frekvencia písmenka "f" v scenári. ()

blackJag

Povedené obsazení, neokázalá filmařina, co víc je vlastně potřeba? Působí to lehce, samozřejmě smutně, ale aspoň autenticky. Žádné velké vymýšlení, zato poctivost je v tom znát pořádně. 85% ()

MichelSmith

Po zmizení opäť skvelá dráma s výborným obsadením! Je to dráma,takže kto tomu vičíta pomalý spád a málo akcie,nech film s týmto označením radšej ani nepozerá,no v rámci žánru je film na vysokej úrovni! ()

Styxos

Ten film jsem miloval v okamžiku, kdy začali hrát Pearl Jam. Úžasně poctivá žánrovka a tou atmosférou jako kdyby vypadl ze stránek nějakýho románu Dennise Lehaneho. ()

tommmy89

Pár slávných hercov, pár scénok "utrhnutých z reťazi" a celkom zmyselný scenár. No čo si budeme hovoriť, ďaľší z tích, ktoré sú tu na dennom režime. Obyčajný priemer, no ak sa nudíte, určite pobaví, treba sa len odhodlať na slušné krimi. ()

fiLLthe3DD

Průměrný snímek, který si bohužel hraje na příliš "ambiciózní" dílo o bratrské lásce a o pomstě... Christian Bale dokonalý jako vždy <3... 60% ()

Hollohlaway

Tak pečlivě budovaná atmosféra , až je to k nepřečkání. Skvělé obsazení není zárukou zábavy , což jasně ukázala tahle roztahaná nuda. Konec prostě jen tak přijde a vyšumí , a ač se náladě a vizualizaci filmu mnoho vytknout nedá , chtělo by to jiskru a víc děje , co se nedá odhadnout skoro celý předem. ()

zsn

Fantastiský surový film pravé Ameriky. Zde se může shlédnout každý obyčejný český dělník z fabriky s jeho ubohým prázdným životem, vyplněným drogami, rvačkami a lochem. Nevím, proč to má tady tak slabé hodnocení. Bale, Dafoe, Harrelson, Whitaker, Shepard... Dokonce jindy nudný Affleck je zde na Oscara, na rozdíl od jeho oscarové sračky "Místo u moře". Co ještě byste nechtěli? 😠 ()

Lukoboss

Thriller stavící na vynikajících hereckých výkonech, který si zaslouží bez pochyby pochvalu. W. Harrelson jakožto hlavní záporák je naprosto dokonalej a ukazuje tady, že "dospěl" i do těchto rolí - nemusí neustále hrát role s komediálním nádechem, i když mu to sedí. Ch. Bale se zbytkem ansámblu pochopitelně ani trochu nezaostávají a trochu slabší scénář se za herecký výkony díky tomu schovává. Možná to někomu přišlo málo akční nebo nezáživný, ale ponurý a postupný (ne přímo pomalý, ale trochu rozvláčnější) vyprávění tady sedělo dobře. ()

Maynard.

Hmm, hmm, tak tenhle poměrně dost nenápadnej filmek mě teda poměrně nápadně překvapil. Důvod, kvůli čemu sem koukal je samozřejmě Bale, kterýho mám už téměř skouknutýho. Tenhle herec si sice ještě nevybírá tak parádní filmy jako třeba DiCaprio, ale v každým kde se objeví, tak jednoznačně kraluje. Tady i přes obrovskou hereckou konkurenci - Harrerlsona (fakt klobouk dolů, roli závislýho a nemilosrdnýho vraha zahrál dokonale), Dafoe - tenhle chlapík je taky Pan herec. I se mi dost líbily rejžovy nápady, je vidět, že si rád hraje s obrazem, s výběrem hudby a s divákem. Trošku škoda je slabšího scénáře, kterej by se dal podle mě v pohodě vylepšit. Každopádně bych tenhle film viděl tak na 80% a ne 66. Jedno je jistý, že tohodle rejžu budu mít teď v hledáčku. ()

sedm.1

Výtečné sociální drama, které by se jistě dalo právem zkritizovat pro svou neuvěřitelnou tuctovost příběhu, kde se snad za celé dvě hodiny neobjeví jediná scéna, jediný moment, který by už nebyl někde jinde x-krát použitý a viděný. Tato výtka by se zdála být tedy dostatečným argumentem pro hození celého filmu do rokle zapomnění a lavinovitého prznění a pomlouvání, ovšem to by tu nesměli být další aspekty, který Out of the Furnace naopak vytahují do zatraceně výrazného nadprůměru. Toto drama, okořeněné thrillerovým finálem, disponuje totiž tak fantastickou atmosférou a stylovostí, že jsem jen uznale pokyvoval hlavou a užíval si skutečně působivý příběh, se silnými emocemi, parádními postavami a fungujícím napětím. Out of the Furnace vyniká i svým syrovým a drsným zpracováním, které je i zároveň velice živelné a uvěřitelné, marast prostředí, ve kterém se pak zápletka filmu odehrává, je též podán doslova strhujícím způsobem, a ikdyž film sice nemá nějak výrazný spád, vůbec to nevadí, neboť je plně nahrazen silou osudů a silných charakterů všech postav. Naprostým vrcholem Out of the Furnace je ovšem obsazení, neboť dát dohromady herce takových kvalit a charismat, to je nářez a zde se to jen potvrdilo. Bale tomu samozřejmě kraluje, to je jednoduše herecký bůh, ale jeho sekundanti v podání takových řezníků, jako Harrelson a Dafoe, to je též extáze a zapomenout pak nemohu ani na výjimečně výborného Caseye Afflecka, Foresta Whitakera a úžasnou Zoe Saldanu. To je prostě herecká exhibice a totální mňamka. Já jsem zkrátka z tohoto dramatu ve výsledku upřímně nadšen, je to úžasný filmový zážitek, jehož těžká předvídatelnost je jen nepatrnou kaňkou na jinak parádní podívané. ()

herr_carter

Christian Bale v klasické super formě a velice příjemné překvapení v podání Caseyho Afflecka - jak člověk sleduje jeho dechberoucí herecký výkon, tak si říká "sakra, je to fakt takový netáhlo, že se mu nechce makat, nebo tohle z lidí vážně dělá válka?"...........mám rád tyhle typy filmů, kde se prakticky nestane nic závratného ani nevidíme milion zvratů, ale i tak člověk sedí s otevřenou hubou a tohle je ten případ. Filmové kulisy standardní, ale prostě režijní a scénaristická práce, ruku v ruce doplněná kvalitními hereckými výkony, dává tušit nadprůměrnému a napínavému filmu....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Mistickzz

Mám rád tieto príbehy z amerického vidlákova, ešte keď sú ubalené do takého pochmúrneho thriller žánru s dramatizujúcim soundtrackom. Ako ďalšie plus má tento film skvelé obsadenie a i keď občas pokulháva, tak sa nejedná vôbec o zlý film. 70% ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)