Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

MIchael90

Jak už tady někdo psal, první půlka ještě ok, ale poté film upadne do těch nejhorších klišé a vy už se jen modlíte, aby byl konec. Za mě velmi slabé.. 1/5 ()

Mainer odpad!

Přestože jsem optimista, tak tady byly použity špatně snad všechny filmové prvky a hlavně ten hlavní- gradace humoru a pointa, dobrý vtipy jsou tam řek bych tak maximálně dva(slovy: dva), což je na dvouhodinovou pateticko-romantickou komedii poměrně dost málo. Nebojim se tomu dát odpad, a to z jednoho důvodu: všichni ty holywoodský nesmysly žerete a pořád to nechápu, cokoli natočej v L.A. je svatý a cokoli se natočí tady(např. výbornej Hlídač č. 47), má skoro stejně dobrý hodnocení, jako tenhle shit. Dobrá rada- používejte vlastní mozek a nechovejte se jako ovce. PS: tolik sprostejch slov jsem v komedii snad ještě neslyšel, kontraproduktivní hnus. Navíc jsem měl celej film pocit na blití a vydržel jsem do konce jen díky tomu, že jsem čekal třeba i přijatelnej závěr. Nestalo se ()

bajahor

Fakt trapné, většina těch scén byla tak nereálná, že to ani nebylo vtipné. Vince Vaughn divně něco blekotal, pitvořil se. Jediné pozitivum byla Reese a závěrečná scéna. ()

Ellway

Ač mám Reese ráda, tak tohle se fakt nepovedlo. Snaha o vtip se tady minula účinkem, aspoň u mě. Navíc, Vaugh mi k Reese prostě nesedl. Pro mě docela velké zklamání. ()

Přišlo mi to !těžce předvídatelné, !kýčovíté a !nedotažené, víc tomu prostě dát nemůžu, ačkoli to celkově byla prostě rodinná komedie na kouknutí a nic konkrétního mi na ní nevadilo, až na ty tři stále přítomné vykřičníky. Nápad nebyl moc originální, ale dal se originálně zpracovat, tedy dal by se, bohužel, tohle je šedá nijaká kaše. ()

fujarik

Údajně vánoční film, který má však s Vánoci společný pouze název. Vánoční atmosféra žádná, místy je film až nevkusný a zbytečně hrubý. Nedoporučuji. ()

Kada80

Na nedělní odpoledne docela dobry,ale večer bych u toho trávit nechtěl. To bych byl pěkně otrávenej .Hodně slaboučky 3*. 50% ()

LencaN

Začátek v baru super, ale co se těm dvěma nepovedlo nastoupit do letadla a jsou nuceni objet čtyři rodiny svých rozvedených rodičů, jde všechno do kopru. Vlastně jsem nepochopila k čemu ten film byl, protože to co těm dvěma docházelo velmi pomalu celou dobu, pak konec naprosto zase zabije. Bohužel se mi ani jako pár k sobě Whiterspoon a Vaughn nehodili, naprosto to korespondovalo s postupným odcizováním se během filmu. Ani moc vtipné mi to nepřišlo. Snahy byly, ale pouze jalové. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

gejzuško

Sklamanie. Priemerná romantická komédia, ktorá ukážkovo kašle na svoje hlavné charaktery a miesto toho aby zaujímavo rozpletal vzťahovú kolíziu, len schematicky vrhá postavy do skečového, komediálneho guláša. Proste šablóna, kde postavy slúžia len ako ,,křoví,, pre vyhrotené, často zbytočne naťahované a nevtipné situácie, ktoré spôsobia skôr úškrn než záchvaty smiechu. Aby som však nebol taký prísny, sú aj situácie, keď sa zasmejete a to poriadne a to vďaka skvelej ústrednej dvojici Witherspoon-Vaughn, ktorí situácie zachraňujú a svojou častou improvizáciou úplne dostanú váš záujem. Four Christmases je proste (ne)vianočná jednohubka, ktorá pobaví, pootravuje, nedojme, ale zato na hodinu štyridsať príjemne rozptýli...Záver, ktorý je už len násilne nasadená moralistická korunka je proste zbytočné rozoberať, FC sa nehrá na nič čím nie je, škoda je len, že v zástupoch vianočných filmov minulých dekád, úroveň výrazne poklesla. ()

oceanic6

Vince Vaughn v pohode, Reese Witherspoon v pohode, vedľajšie postavy veľmi v pohode, sem tam by som sa aj zasmial,ale radšej sa spýtam: Nevie náhodou niekto kedy sa už prestanú točiť tak neuveriteľne priemerné komédie? ()

Klišé

Vcelku průměrná (romantická) komedie. Film v duchu "vytahování kostlivců ze skříně" je v celku obehraná záležitost. Humor je spíše pro Američany i když některé hlášky mě pobavily. Původně jsem chtěl dát **, ale potom jsem se rozmyslel a dal *** a to kvůli občas vtipným hláškám. ()

BeaVV

Myslím ,že tvorcovia nepochopili pojem komédia, lebo toto s komédiou nemalo nič spoločné. To čo malo byt vtipné mi prišlo skor trápne, chémia medzi hlavnými predstavitelmi na bode mrazu a najsmutnejšie je,že som sa za celý film ani raz nezasmiala. Tu sa len potvrdilo ,že napchat film zvučnými menami vám nezaručí úspech. Dva davam len za Jozefovu krátku sukienku. ()

vernerka

Místy vtipné, ale na můj vkus příliš afektované a to bohužel neefektivně. Od dvou hlavních protagonistů bych čekala víc než křečovitou Marii a Josefa. Jednou stačilo, děkuji... ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2