Čtvery vánoce

• Nový Zéland

Four Holidays

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2008, 85 min

První část filmu byla vtipná. Hlavně veškeré scény s bratry Barda mě spolehlivě sejmuli. No a dárky na limit 10 USD, to znám z dětsví taky, akorát že u nás byl finanční limit jen na dárky pro mě, který se posunul jen jednou a to roku 1996, když došlo k všeobecnému zdražení černých ponožek. Druhá půlka filmu je dobrá leda tak jako zvuková kulisa pro odstrašení holubů co mě sedaj na okenní parapet a klovou do něj.(14.1.2011)

Předně musím říct, že tohle je film, který ač má v názvu slovo vánoce, tak příliš vánoční atmosféry nepobral, a to mě tak trochu zamrzelo, protože vánoční filmy miluju. Ale nevadí, pokud tuhle výtku přejdu, tak se jedná o docela milou komedii, která pobaví, zaujme a skoro nenudí. Ale některé scénky a situace mi přišly až příliš okaté a vůbec celé mi to přišlo takové nějaké přehnané a místy skoro až nereálné, a i když jsem schopen vzít v úvahu, že život nás může lecčím překvapit, tak i přesto mám pocit, že film je prostě místy dost nereálný. Ale fajn, je to film, je to komedie, takže to takto beru. Reese Witherspoon je příjemná a sympatická herečka a do tohoto filmu se skvěle hodila, zato Vince Vaughn mi sem příliš neseděl, když už vidět tohoto herce v nějakém vánočním filmu, tak bych dal přednost filmu Santa má bráchu, kam se svým vzezřením dokonale hodil a kde exceloval v roli bratra Santa Clause, ve filmu Čtvery vánoce mi ale byl tento herec nepříjemný a nějak jsem se nemohl zbavit dojmu, že mi tam prostě nesedí. Po tom, co jsem dosud o filmu napsal, se asi nelze divit, že převládá spíše jakési mírné zklamání, od tohoto filmu jsem toho hodně očekával, ale on tak trochu za mými očekáváními zaostal, ale abych byl spravedlivý, tak nutno dodat, že film se alespoň udržuje v jakémsi průměru, takže ty tři hvězdy si po právu zaslouží.(3.1.2011)

Po čase zajímavá romkom, která nenudí. Pár vtipných hlášek, trocha zbytečných kokotin a výborná dvojka Vaughn & Witherspoon.(8.11.2009)

Povedená vánoční komedie se skvělou Reese Witerspoon a vynikajícím Vincem Vaughnem. Přestože jsem viděl už o hodně lepší komedie, docela jsem se u této pobavil a za ústřední dvojici si film zaslouží určitě další hvězdičku navíc. Co mi na filmu vadilo, byl docela fádní a předvídatelný scénář a ani některé scény nebyla tak vtipné, jak asi měly být. Od této komedie jsem čekal víc, než mi nakonec nabídla, ale jak už jsem psal, za ústřední dvojici si zaslouží lepší hodnocení.(1.8.2010)

• Chrustyn

Nápadem opravdu zajímavá a známými herci nabytá komedie, která bohužel nefunguje ani jako bláznivá komedie ani jako sentimentální vánoční kýč. Nevím jestli to je tím, že se k sobě Vaughn a Witerspoonová vůbec nehodí nebo tím, že se legendární herci jako Robert Duvall zbytečně pitvoří. Jisté je to, že se jedná o nepříliš povedenou komedii, která mohla být o dost lepší. Asi to bude neschopností režiséra.(15.1.2010)