Čtvery vánoce

Four Holidays

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2008, 85 min

• Chickenka

Zas tak vtipné to nebylo.(28.12.2011)

Perfektní komedie takhle na vánoce :) Reese byla úžasná a návštěva její nadržené rodiny byla skvělá :)) Vánoce 2008 s Kučkou.(23.12.2008)

• Psema

Místy je to tak trapné (Reese v nafukovačce vs. děti s pochcaným těhotňákem), až jsem se musel smát. Povětšinou jde ale o přehlídku mlácení suchého klasu, v němž už nezůstal ani ždibec atmosféry nebo chemie mezi postavami. Posledních 20 minut s morálními hodnotami pod každým lístkem jmelí samozřejmě k zblití.(17.8.2014)

NOVA CINEMA HD - Těch aktuálních 55% je podle mého naprosto spravedlivých. Není to bůhvíjak vtipná komedie, kde navíc kvalitu a zábavu u filmu hodně sráží český dabing. Spousta známých tváří je dabována ne dvorními dabéry (Witherspoon, Duvall, Voight) - vše špatně. Největší problém jsem měl ale s Vincem. Pan Hlavica, byť je to skvělý dabér, mi na Vince krajně neseděl. Navíc jsem nechápal, když pan Vondra ve filmu daboval vedlejší postavu (Tima McGrawa), tak proč se rovnou neujal hlavní role. To je spíše otázka k zamyšlení na jiný server (zdravím dabingforum.cz). Nicméně Four Christmases si myslím, že by mě ani v originálním znění tolik za srdce nevzaly. 55% (with J.)(12.12.2015)

Vánoční komedie? Sám od sebe bych do toho snad ani nešel. I když, Vinbce Vaughna mám dost rád a připadá mi jako dobrý komik (to je asi tím jeho vzrůstem), je to takový milý buránek :-). Reese Witherspoon mi už dlouho nic neříká, vlastně od dob, kdy se z té nádherně baculaté krásky z Velmi nebezpečných známostí stala obyčejná vyhublá blonďatá tuctovka. A nakonec jsem zjistil, že se ke svému překvapení dost často směju a k ještě většímu překvapení, směju se celý film, ne jen na začátku. I když samozřejmě, celý ten zážitek kazil kýčovitý až trapný fakt, že nakonec "dobro" zvítězí, vždyť jsou ty vánoce. Dobře, nepozvracel jsem se, jen mě párkrát natáhlo. A přitom se mi ten začátek tak strašně líbil - vždyť vánoce jsou přece (alespoň toho má každý plnou hubu) o klidu a míru, je snad něco špatného na tom, že si ten klid a mír chce ústřední pár užít na Fiji a ne se svéráznými rodinami? Ona ta rodina občas přeci jen není všechno.(28.12.2011)

• - Režisér Seth Gordon byl najat díky náléhání Vince Vaughna, který je velkým fanouškem Gordonova díla The King of Kong (2007). (žvanimírek)

• - Vernon Vaughn, pravý otec Vince Vaughna, si zahrál ve filmu malou roli. Na Vánoční hře seděl za Reese Witherspoon. (Greg)

• - Na psaní scénáře se svými vzpomínkami podíleli i představitelé hlavních rolí. (Greg)