Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Sonnery

Během sledování se mi asi tisíckrát vybavily ruzný variace na tázací slovo "proč". Proč tak krutě nadává slepýmu prodavači vepřového masa? Proč je ten slepý prodavač vegetarián, když prodává vepřový maso? Proč? Proč to dělá? Proč jsem nikdy nepotkal takhle krásnou černošku? Proč se sakra chtěl zabít tou divnou meduzou? Proč meduza nechcípla, když jí z kýblu vyklopil do vody plný ledu? A proč Jan Tleskač?...a kámen úrazu je v tom, že - s vyjímkou Ezry Turnera a 5 otázky, mě to bylo všechno celkem fuk ()

Tsuki

Tajemno filmu spočívá v tom, že se okolnosti příběhu a pozadí a záměry hlavní postavy odkrývají velmi pozvolně a zároveň bez zbytečného dovysvětlování, což je mi velmi sympatické. Je osvěžující vidět film, který nedělá z diváka blbce a vyhýbá se polopatickému předkládání informací. Divák si postupně skládá střípky dohromady a doplňuje informace v celkový obraz, aby zjistil, kdo že je vlastně Ben Thomas a o co mu jde. Film rozhodně nepostrádá napětí. Mrzelo mě ale, že není ve všech ohledech perfektně domyšlený. Především mě trklo prohlášení hlavního hrdiny ke konci filmu, kde řekl, že se o sebe v poslední době moc nestaral. Při pohledu na něj je zřejmé, že drasticky zanedbával vlastní zdraví a stravu… což jde však proti smyslu jeho rozhodnutí obětovat sám sebe pro ostatní a doslova se „rozdat“. Pro jeho záměr by naopak mělo být nutné, aby byl sám dostatečně silný a zdravý… Aniž bych prozrazovala příliš, už z traileru je zřejmé, že Ben Thomas je postavou, která zasvěcuje svůj život pomoci a záchraně jiných životů. Na konci mi však bylo zároveň líto, jak pro svůj záměr naopak obětovává i vztah se svým bratrem a svým nejlepším kamarádem. V globálu je Ben Thomas smutnou postavou, velmi odlišnou od Chrise Gardnera, tedy postavy v o dva roky starším inspirativním filmu Štěstí na dosah, který vznikl taktéž spoluprací režiséra Gabriela Muccina a Willa Smitha jakožto herce v hlavní roli. Film Sedm životů možná také předává nějakou důležitou myšlenku, avšak kvalit filmu Štěstí na dosah podle mě tak úplně nedosahuje. Poslední věc, která mě v tomto filmu zaujala, je odkaz na Shakespearova Kupce benátského. Původně mi spojitost nedošla a myslela jsem si, že originální název Seven Pounds vyjadřuje spíše sedm „tlukotů“ srdce jakožto symboliku pro sedm životů. Až po zhlédnutí filmu jsem zjistila, jaký je skutečný původ názvu. Zatímco Shakespearův Kupec benátský byl však vždycky žánrově veden jako komedie, tento film má bohužel spíše tragické vyznění. Snad i z toho důvodu mi nesedl stoprocentně, přestože vnímám jeho dobré kvality. ~(3,7)~ ()

Anderton

Chvílami nezávislák, chvílami sentimentálna gýčová romantika, chvílami ťažká depka......ale nakoniec ani jedno z toho. Ako celok je film velmi divný, vyznieva doprázdna a pointa je jasná tak od 20tej minúty. Lenže Smith je taká hviezda, že aj takýto film, ktorý by s iným hecom ihneď šiel na dvd, dokázal zarobiť slušné prachy. No a tá operácia očí, to je wtf ako vyšité. Smith si dúfam zoberie z tohto filmu ponaučenie a vráti sa do ambicióznych velkorozpočtových sci-fi. ()

arie

Sentimentálna limonáda, ktorej plnohodnotný emocionálny presah podkopáva zbytočná zdĺhavosť. Myšlienka filmu je výborná, no režisér sa zbytočne dlho venuje budovaniu vzťahu medzi Willom a Rosario, ktorej schematická postava rozhodne nie je taká zaujímavá ako na vedľajšiu koľaj odsunutá rolička Woodyho Harrelsona a zbytok obsadenia je už len do počtu, čo zamrzí hlavne v prípade nevyužitého Peppera. Sedem životov je zručný slozopudný produkt, ktorý ma dokázal strhnút až v nevyhnutnom, no efektom, závere, ktorý už ale nedokázal zvrátiť celkový priemerný zážitok. ()

Frajer42 odpad!

Tento film se dá popsat dvěma diametrálně odlišnými způsoby. Buď se dá film označit jedním slovem, které ho vystihuje v plném rozsahu. To kouzelné slůvko není nic menšího než slovo "kýč" a nebo se dá film detailněji rozepsat. Jak asi správně tušíte, tak já sem si vybral tu delší variantu. Pan režisér a všichni ostatní, kteří se na vzniku filmu podíleli předpokládají, že všichni diváci jsou parta kreténů. Vzhledem ke zdejšímu početnému fanklubu nebyli daleko od pravdy, což mě zaráží, udivuje a překvapuje současně. Připadá vám, že ta 3 slovesa mají podobné významy. V takovém případě máte pravdu. Moje city film minul s odchylkou několika světelných let. Neodpustím si ani poznámku, že tohle je naprosto nejdebilnější film, kde jsem měl tu smůlu Willa Smithe spatřit a úplně mi není jasné, jaký druh zoufalství ho k tomuto počinu přinutil. Hodně mi vadila i Rosario Dawson, která byla, když to řeknu hodně mírně, naprosto hnusná. Po herecké stránce to bylo vůbec strašné. Samozřejmě největší průser je zde scénář, ale dost mizerná mi přišla i samotná režie. Hudba stojí za hovno a střih je odfláknutý. Prostě tenhle film by mohl sloužit jako návod, jak film nedělat. To mi opravdu někdo chce namluvit, že se mu tento příběh zamlouval a že mu vůbec, třeba jen koutkem duše, věřil? Dávám samozřejmě odpad, ale neodpustím si jeden spoiler na závěr, ve kterém několika větami popíšu o co tu vlastně skoro 2 hodiny jde. Takže...Jeden kripl(WIll Smith) zaviní dopravní nehodu, ve které zdechne jeho manželka a několik dalších lidí ze srazivšího se auta. Má potom hrozné výčitky svědomí a nenaučí se s tím žít. Nutno vzít v potaz, že v se s tím nenaučí žít v americe, kde už jsou pro podobné situace běžně používané polykací tabletky a pěkná fůra psychologů k tomu jako bonus. Tak se Will rozhodne, že rozdá svoje orgány pro obecné blaho. Super. Paráda. Čas pro pláč... ()

AppleCore

Dokonale vymyšlený šokující drama. Platí zde to, co sem psal u Forresta Gumpa a sice: Kdo dá míň než čtyři hvězdy tak jeho debilita je větší než jeho IQ. A Will už by měl konečně dostat Oscara. ()

boshke

Začalo to poměrně slibně, ale časem se z toho stal jeden velký, citově vydírající, romantický patos. Přesně to vystihla KevSpa... 50% ()

Dzeyna

Hodně empatický a dojemný snímek. Nejdříve jsem nevěděla o čem to má být a přišlo mi to takové klasické a obyčejné, ale v poslední řekněme půl hodině se vše změnilo a v závěru se vše dostalo na povrch a já byla hodně dojatá a překvapená. Pochybuji, že by se někdo jako "Will Smith" našel i v reálném světě. Je to trochu sci-fi, co si budeme nalhávat. Hodně mě potěšila taky Rosario Dawson, která podala výborný výkon. ()

Kothy

Docela zajímavý film. Moc jsem nevěděl, co od toho čekat. Skoro celou dobu, jsem se u filmu nudil, ale konec mě vážně dostal. Až tak silné jsem to nečekal. Will Smith předvedl opravdu skvělý výkon. I když se u filmů moc často nedojímám, tady už to bylo na hraně. Trochu jsem se bál, že to bude klišé, ale nebylo. Rosario Dawson byla taky výborná. :) "Chtěl bych nahlásit sebevraždu." ()

teutates

Aj taký "psí čumák" ako som ja toto dielo dojalo... pohli sa ľady a ja nemôžem hodnotiť inak ako 9/10. Som si vedomý toho, že nejde o najlepší snímok pod slnkom, avšak ako vravím "i felt"... Duo Muccino - Smith mi sedí, čo znamená, že sa teším na ďalšiu spoluprácu týchto dvoch "borcov"! Hlavná dejová línia má síce široký záber a môže pôsobiť chaoticky, ba aj neusporiadane no ako celok ma Seven Pounds dostal! ()

swamp

**KevSpa: "..nudným a průhledným útokem na divákovy city." Průhledným ano, nudným ne. Já vím, že to všechno bylo cílené až hanba, že by se z toho patosu dal postavit dům a že to je prostě až moc nadsazené - ale Will Smith prostě hraje skvěle, Rosario Dawson rozhodně není pozadu a Woody Harrelson zkrátka potěší. Jsem zvědav, co si Gabriele Muccino na nás připraví příště.. zase Smithe? ()

Ant

Přesně typ dramat, které nemusím. Kýčovité a umělé. Herecké výkony to drží u sebe, nejvíce mě zaujal Harrelson a Berry Pepper. Jinak je to ale nuda, která se jen snaží být něčím víc. ()

pm

Děj mi někdo vyprávěl, zápletku jsem tedy znala, což asi není nejlepší předpoklad pro zhlédnutí filmu. Ale překvapivě si mne to udrželo i přes otřesnou stopáž, ani jsem se necítila citově vydíraná. ()

predators

Will Smith se v tomto snímku doslova "rozdal". Přes dvě hodiny trvající snaha o zabrnkání si na mé city nevyšla. Příběh je to jistě smutný, ale v podání Sedmi životů ve mně zanechal jen vzpomínku na posledních 5 minut, kdy se v podstatě dovídáme celou pointu. Chemii mezi oběma hlavními pratagonisty bylo věnováno hodně času, ale vě mně žádné reakce nevyvolala. Dle mého názoru mohlo být toto těžké téma mnohem lepší. :-( Zajímavosti: Medúza čtyřhanka má zřejmě nejsilnější jed ze všech živočichů. To si Will vybral špatného společníka na koupání! :-) 45% ()

Slartibarkfast

Dlouho jsem se rozmýšlel nad komentářem, hodnocením. Velmi se mi tento film líbil. Skvělé herecké výkony. Will byl úžasný a místy se mi opravdu svíralo srdce úzkostí. Je pravda, že lacině útočí na divákovy city, ale já si zkrátka nemohu pomoci. Bavil jsem se a pomalé tempo mi nepřišlo vůbec nudné. Navíc i originalita si zaslouží potlesk a celkově jsem byl tím vším klišé unešen. Asi stárnu.. 90% ()

nascendi

Tak takto asi nie. Principiálne nemám rád prekombinované filmy, na ktoré sú scenáristi takí hrdí a pri ktorých sú diváci takí bezradní. Nemám rád filmy, ktoré sú zamerané na vyťahovanie vreckoviek z dámskych kabeliek. Nemám rád takúto formu dobročinnosti skombinovanú so satisfakciou, pričom čerešničkou na torte je výber tých, ktorí budú poctení. Ani neviem, čo by som na filme pochválil. Tak to radšej nechám na iných. Ja ostanem pri presvedčení, že tento film nemusel a ani nemal byť nakrútený. ()

Němi

Příběh průhledný, až se nechce věřit, že to mysleli se závěrečným odhalením vážně, několik vedlejších motivů jasně říkající "plačte" (Harrelson), ale vše to nějak zázračně funguje. Will Smith a Rosario Dawson film drží v patrech, o které se Muccino snažil. Je to především chemie mezi nimi, která z každé scény dokáže udělat něco extra a to srdcebolnost tak není jen kalkulovaná, ale i reálná. Pokud si předkládaný kýč vezmete za vlastní a nebudete cynicky kroutit hlavou (zas tak těžké to není), pak působivý závěr zajistí jeden z těch lepších zážitků, u kterých sice víte, že jste někomu skočili na špek, ale je to nakonec jedno. 4* za herce. ()

Pedestrian

Pokud Tsunami posílal Nancy Meyers za Prázdniny na křeslo, Gabriele Muccina by musel umlátit/upálit/sežrat zaživa. 120 pekelných minutek s nesnesitelně dobrosrdečným scénářem, který pomalu pomaloučku spěje k tragickému konci. Jediné dobré na tomto filmu je Dobrý Will Smith. První půlku jsem svíral ruce v pěst a myšlenkami pošimrával po "odpadu!". ()

Slarque

Člověk nemusí vystudovat MIT, aby pochopil, co se stalo a k čemu hlavní hrdina směřuje. Ačkoli se Will Smith i Rosario Dawson snaží, při takhle natažené stopáži mi to stejně nepřijde lepší než předchozí film dvojice Muccino – Smith. Pokud máte rádi vykonstruované dojáky, klidně si nějakou hvězdičku přidejte. ()

Bachy

Silný příběh, který je tak moc roztažen a tak nezajímavě podán, až všechny jiskry vyhasnou a zůstane jen ta medůza. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi