Policie nasadí jednoho ze svých nejlepších mužů, černocha Jacka Cartera, do akce proti překupníkovi kradených aut. Jack má za úkol proniknout prostřednictvím bílého zlodějíčka aut Archieho Mosese až k bossovi překupnického gangu Coltonovi. Jack si brzy získá Archieho důvěru a ke Coltonovi se dostane. O něco později, zcela náhodou, se však Jackova identita prozradí a v následující přestřelce je policista vážně zraněn. Je to ale nezmar, po dlouhém léčení se vrátí zpět ke své práci. Úkolem číslo jedna je dopravit Archieho k soudu, kde má svědčit proti Coltonovi. Problémy nastanou hned na letišti, když eskortu přepadne Coltonova banda. V průběhu dalšího děje jedna komplikace stíhá druhou a situace nutí Jacka i Archieho, aby táhli za jeden provaz. Jaksi nepozorovaně se z nich vlastně stanou parťáci, kteří si vzájemně chrání krk před pronásledovateli (oficiální text distributora)

Pepinec

Nevím, fakt nevím, proč jsem dal tři hvězdy. Za to ale vím, že se mi po tom rozhodně nechce pátrat a pouštět si tuhle variaci na osvědčenou šablonu bílej-černej-sranda znova. Protože až se budu příště ve dvě v noci nudit, půjdu radši ven stavět sněhuláka. ()

Rominator

Sven-Ole Thorsen na filmu dělal jako kaskadér a má malou roli zabijáka. Jeep Swenson (1,93 m) vážící 184 kilogramů v roli bodyguarda Bledsoe, který dělá pro Coltona (James Caan), byl jako lidský tank, protože i Arnoldův kámoš Sven-Ole Thorsen (1.96 m) vedle něho vypadal drobně. Profesionální wrestler Robert Alexander "Jeep" Swenson mladší se narodil 5. ledna 1957 a zemřel 18. srpna 1997 ve věku 40 let, když ho zradilo srdce, lékaři mu nedokázali pomoci kvůli jeho nadměrné váze. Na jeho pohřbu pronesli vzpomínkovou řeč wrestleři Hulk Hogan, Davey Boy Smith a herec James Caan. ()

kingik

Černý policista Jack Carter se snaží přes zlodějíčka aut Archieho Mosese infiltrovat do gangu překupníků aut. Jenže časem je Jackova identita prozrazena a v následující přestřelce je vážně zraněn. Po dlouhém líčení se vrací ke své práci. Úkolem číslo jedna, je dopravit Archieho k soudu, kde má svědčit proti bossovi gangu. Vcelku příjemná akční komedie s Adamem Sandlerem a Damonem Wayansem v hlavních rolích sice nic mimořádného nenabízí, ale není marnou volbou. ()

IQ Tiqe

Typická akční komedie z 90. let, ve stylu Policajta z Beverly Hills. Bohužel zas tolik akce ani humoru nepobrala. Sandler se už tehdy proslavil jako pako; klika je, že jako dvojka s Wayansem fungujou dobře. Na začátku překvápko, pak víceméně čitelný, nosné je hlavní duo, které sem tam nějaký ten vtípek utrousí. # příběh 5 | hudba 6 | humor 3 | akce 5 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Campbell

Tak tohle se mi dost líbilo, Sandler v poněkud jiné komedii než jsme zvyklý. Trošku více akční. Paráda. Navíc Wayans je celkem slušnej herec a drsňák, plno scén se mi líbilo(třeba finální přestřelka, nebo úprk z motelu). Sandlerovy kecy jsou skvělý. Herci v epizodních roličkách jako třeba Wilsonová, COvert či Potter. PAráda bavil jsem se ale upřímě 5* dát nemohu. ()

iamek

Obyčejná komedie s obyčejným Sandlerem. I přes krátkou stopáž se film někdy táhne a bohužel jsem se snad ani jednou nezasmál. ()

LaciLC

Disneylaaand.. Hrozne pohodová buddy komédia, ktorá ma vždy spoľahlivo pobaví. Musím vyzdvihnúť skvelé hlavné duo a ujde aj záporák s tvárou Jamesa Caana. Videné už aspoň 6-7krát. ()

Chrustyn

Slabý pokus o akční komedii typu buddy movie, kdy se sejdou dva naprosto odlišní lidé a musí táhnout za jeden provaz. Vzniklo spousta dobrých i špatných filmů na dané téma ale pokud se spojí Wayans a Sandler a "vede" je nějaký amatér, nemůže z toho vzejít nic dobrého. ()

eraserhead666

Kvůli tomu jsem zůstával vzhůru do jedný do rána? No, ale aspoň si můžu ze seznamu Sandlerovek odškrtnout další film a pěkně na něj rychle zapomenout. Nuda, nuda, nuda, možná jeden dva dobrý vtípky a pak zase nuda, nuda, nuda. Tady Sandler ještě nesrší svým ujetým vtipem, ono tady vlastně vtipem nesrší skoro nic. ()

Hogun

Damon Wayans snažiaci sa objaviť vtip a ľahkosť dialógov Posledného Skauta, ale holt keď to nejde tak to nejde... a divák tíško prečká kým to prejde... a samozrejme Sandler len ťažko môže nahradiť Willisa ;) 5/10 ()

Mordenroth

Celkom príjemná akčná komédia na horúci letný večer. Sandler je konečne aspoň trochu vtipný (jedna hláška za druhou) a spolu s Wayansom tvoria dokonalý pár. Okrem toho, je tu aj vynikajúci James Caan! 70%. ()

5150

Ústřední dvojice Damon Wayans - Adam Sandler se velice dobře doplňuje a hlavně jejich zásluhou je tohle docela pohodová krimi-komedie. Nic víc, nic míň. ()

Tommassi3

"No, jen si mě olízej, pejsku !! Vidíš, má mě rád, olizuje mě !!" - "Ale.. Olizuje tě jen proto, že si předtím lízal koule a teď se tý chuti potřebuje zbavit !!" ;) ()

corpsy

Vydarená akčná komédia, ktorá ma prekvapila svojou svižnosťou a vtipom, napriek svojmu umeleckému a komerčnému prepadu. ()

PauloZ

Nechápu, že jsem to nikdy neviděl a úplnou náhodou jsem na to dnes narazil v žebříčku top 25 buddy comedy. Výborné devadesátky, tak trošku bad boys, jen o dost horší :D, ale pořád to dokáže parádně pobavit. A kdyby se tomu scenáristi s režií víc pověnovali mohlo to být o hvězdu lepší. Adam s Damonem jsou parádní dvojka reprezentující tehdejší dobu do které se díky těmto filmům moc rád vracím. Bavil jsem se. 3.5* ()