poster

Sobík Niko

 • Finsko

  Niko - Lentäjän poika

 • Dánsko

  Niko og de flyvende rensdyr

  (Dánsko)
 • slovenský

  Niko a Cesta ku hviezdam

 • anglický

  Niko & The Way to the Stars

 • anglický

  Way to the Stars, The

 • anglický

  Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  **

  To učíme děti pěkný věci. Z vlků budou vegetariáni, maminky nepotřebují tatínky, už zase dárky dodává SK. Ale je fakt, že dětem v sále (cca pěti) se to líbilo, pokud můžu soudit. Mě na to vytáhl kamarád na vánoce se navrátivší z Finska, kde je tenhle animák událost, že prý mu říkali, že to není jako US animáky. Pak se ještě dvě hodiny omlouval, protože je to ještě víc US než Disney.(22.12.2008)

 • mysiak
  **

  Pekná rozprávka...pre deti do 8 rokov..nič zaujímavé, pozerateľné...(6.5.2009)

 • Radyo
  ***

  "Lietanie mám zo všetkého najradšej, lietanie sú moje chvíle najkrajšie, lietanie - som ako v rozprávkovom sne" No, Zdeněk Rytíř už mě ze záhrobí snad nezažaluje, že jsem si vypůjčil a zparafrázoval kousek jeho Zvonků štěstí, které otextoval pro božského Káju a ďábelskou Daru. To ale odbočuji, nicméně podstata té parafráze je jasná - sobík Niko chce lítat. Je to jeho sen, skoro stejně velký jako to, že se setká se Santovou letkou a pozná tak svého taťuldu, který je stejně jako ostatní sobi z letky zhýralý hejsek, který umí jen machrovat, pít pivo a rodičovské povinnosti včetně placení alimentů jsou mu zcela cizí (což ale Niko netuší). ;-) No, až tak naprudko to v tomhle animáku na dětičky není vybaleno, ale z děje to vyplývá. :-) Nicméně když si odmyslím tuhle část pointy, tak zbude ta část o splněných dětských snech a vánoční atmosféře a o tom, jak dobro vyhrává nad zlem... Ale to už známe i z jiných filmů, a často lépe prodané. Takže dnes to máš za 3, Juusonene, a muužöš si zasä sädnout.(9.1.2014)

 • Orvokki
  ****

  Rozprávku som videla v lete a asi aj preto má v mojich očiach vyššie skóre. Zasnežená krajina je totiž presne to, po čom každé leto túžim. Každopádne ide o príjemnú vianočnú rozprávku, so zaujmavým nápadom, nádhernou krajinou a aj animáciou.(10.5.2009)

 • freddy
  ****

  Celovečerní vánoční animovaný film o tom, kterak jeden malý sobík zatoužil poznat svého otce, jenž by měl patřit mezi létající soby, kteří každoročně táhnou sáně Santa Clause. Děj je velice prostý, ale není se čemu divit, když je to pohádka určená především dětem. Každopádně já si to užíval a občas jsem se i něčemu zasmál, například vegetariánský vlk zamilovaný do růžové pudlice byl hodně vtipnou postavičkou. Ovšem celkově celý film byl jeden úžasný a sympatický předvánoční filmový zážitek, který stálo za to vidět. A na rovinu říkám, že jsem si to užil, ač už nejsem malé dítě, ale Vánoce miluju a tenhle příběh je podle mého názoru pro předvánoční dobu naprosto ideální. Co se týče animace, tak ta mi naprosto vyhovovala a nemám s ní jediný problém, celý film od začátku do konce je u mě jedna obrovská spokojenost a těžko najdu něco, co bych tomuto filmu mohl vyčíst, z mého pohledu se jedná o ideální vánoční animák, který má co nabídnout a který se zajisté bude líbit celé rodině, nejen jejím nejmenším členům. Byl to zkrátka další z příjemných předvánočních filmových zážitků a já jsem rád, že jsem ze své bohaté filmotéky s vánočními filmy vybral pro sobotní odpoledne právě tento film. Uděluji čtyři hvězdy a předpokládám, že jsem ho neviděl naposledy.(20.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace