Sobík Niko

• Finsko

Niko - Lentäjän poika

• Dánsko

Niko og de flyvende rensdyr

(Dánsko)
  • slovenský

Niko a Cesta ku hviezdam

Niko & The Way to the Stars

Way to the Stars, The

Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

Rozprávku som videla v lete a asi aj preto má v mojich očiach vyššie skóre. Zasnežená krajina je totiž presne to, po čom každé leto túžim. Každopádne ide o príjemnú vianočnú rozprávku, so zaujmavým nápadom, nádhernou krajinou a aj animáciou.(10.5.2009)

Pěkný animovaný film pro malé děti, možná i větší. Dívat se na to dalo, nějaký ten děj to taky mělo. Hlavní postavička byla roztomilá. Postavy měly i nějaké rysy. Velmi se mi teda líbil skvěle vykreslený vztah mezi Nikem a Juliem. Julius ho považoval ze svého syna, protože mu nahrazoval toho vlastního, kterého kdysi ztratil. A popravdě i když bych to u animovaného filmu nečekala, ten vztah se vyvíjel po celý film. Byla tu trocha dobrodružství (nebezpečná cesta do Santovy vesničky), radosti, smutku a všeho možného. Jsem spokojená, ale víc jak 3 a půl* dát nemůžu."To nebyla řeka Jisté záhuby, to byl Potůček poklidu..tohle je řeka Jisté záhuby." :D :D :D(19.11.2009)

Hezký a milý příběh o sobíkovi a dalších zvířátkách jak se postaví bandě vlků. Zvláště ti vlci byli dost dobří hlavně jejich šéf a takovej ten nešikovnej.(10.12.2009)

• Premiere_*

Tuctový vánoční animák, který vám dokáže, že Příběh žraloka byl slušná pecka. Užijou si ho ale vaše malá děcka.(30.11.2008)

• Tommassi3

"A nerozčílí to Santu, když mu sežerete soby ??" - "A právě proto sežereme i Santu.." ;)(16.3.2016)

• - Ide o najdrahší a najďalej distribuovaný fínsky animovaný film. Rozpočet bol 6,1 milióna euro. (Tolf)

• - V roce 2009 film získal od Finské filmové akademie dvě ocenění Jussi pro nejlepší film a nejlepší scénář. (Terva)

• - Na Holandském dětském filmovém festivalu Cinekid získal snímek v roce 1998 Cenu poroty a Cenu diváků. (Terva)