Sobík Niko

• Finsko

Niko - Lentäjän poika

• Dánsko

Niko og de flyvende rensdyr

(Dánsko)
  • slovenský

Niko a Cesta ku hviezdam

Niko & The Way to the Stars

Way to the Stars, The

Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

Překvapivě dobré. Technicky samozřejmě silně zaostává (výrazně ovšem lepší, než Kozí příběh) a příběh je v první části značně rozkouskovaný, potěší ale mimika postav, občas velice hutná atmosféra a vypečené a zábavné finále. Jako plus beru také fakt, že film není infantilní a velice často hraje na vyloženě vážnou notu. Ve výsledku naprosto snesitelná pohádka.(22.12.2008)

Krásné, milé, dobrodružné prostě povedené. Scénář - Hannu Tuomainen a Marteinn Thorisson.(3.9.2011)

• flanker.27

To učíme děti pěkný věci. Z vlků budou vegetariáni, maminky nepotřebují tatínky, už zase dárky dodává SK. Ale je fakt, že dětem v sále (cca pěti) se to líbilo, pokud můžu soudit. Mě na to vytáhl kamarád na vánoce se navrátivší z Finska, kde je tenhle animák událost, že prý mu říkali, že to není jako US animáky. Pak se ještě dvě hodiny omlouval, protože je to ještě víc US než Disney.(22.12.2008)

Rozpočet €6,1miliónaTržby Celosvetovo $21,861,000║ Taká jednoduchá ale účelová rozprávka zo slušnou animáciou, ktorá nekazí ani na chvíľu dojem že ide len o nízkorozpočtovku, k tomu občas nejaká ta malá akcia a zábavnosť, stráviteľné. /50%/(16.6.2010)

Čekal jsem spíše béčkový, průměrný animák, ale musím říct, že se mi to opravdu líbilo. Jméno režiséra jsem nikdy neslyšel, film jsem neznal, avšak můj malej brácha najednou vytáhl toto DVD, že si ho pustí a tak jsem se na to kouknul s ním. A musím říct, že jde o pěknej animák, u kterého se mně jednak líbil příběh a bavilo mě to a jednak má krásnou pointu. Přesto by se tento nenápadný film nejspíš neprosadil, protože je naivní, dětský a animace tuctová, opět typické dobro vs. zlo a k tomu ještě bez nálepky ''Komedie'' - to prostě pro komerční účely není. Určeno spíše opravdu jen pro děti, ale celkový dojem byl i u mě dobrý, prostě vánoční oddechovka, a tak to taky beru. 3,5*.(27.11.2010)