Sobík Niko

• Finsko

Niko - Lentäjän poika

• Dánsko

Niko og de flyvende rensdyr

(Dánsko)
  • slovenský

Niko a Cesta ku hviezdam

Niko & The Way to the Stars

Way to the Stars, The

Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

"Nejsme žádní koníci, jsme Santovy sobíci, hou, hou, hou...":)) Roztomilá pohádka opravdu pro ty nejmenší, bez nějakých nechutností, dvojsmyslů a obratů určených dospělým (možná proto, že svůj původ nemá v Americe). Je čisťonká jako sníh, po kterém se Niko prohání. Ale on by raději létal v oblacích, poznal svého tatínka a do toho všeho musí zachránit Santu před bandou nenasytných vlků. Jejich boss dabovaný Karlem Heřmánekm je unikát "naše růžová Žužu":)) Příjemná animovaná oddechovka pro vánoční čas jako stvořená.(12.12.2008)

Pěkný animovaný film pro malé děti, možná i větší. Dívat se na to dalo, nějaký ten děj to taky mělo. Hlavní postavička byla roztomilá. Postavy měly i nějaké rysy. Velmi se mi teda líbil skvěle vykreslený vztah mezi Nikem a Juliem. Julius ho považoval ze svého syna, protože mu nahrazoval toho vlastního, kterého kdysi ztratil. A popravdě i když bych to u animovaného filmu nečekala, ten vztah se vyvíjel po celý film. Byla tu trocha dobrodružství (nebezpečná cesta do Santovy vesničky), radosti, smutku a všeho možného. Jsem spokojená, ale víc jak 3 a půl* dát nemůžu."To nebyla řeka Jisté záhuby, to byl Potůček poklidu..tohle je řeka Jisté záhuby." :D :D :D(19.11.2009)

Pěkná vánoční animovaná pohádka. Pokud nečekáte od každého 3D animáku posunování technických možností nebo aspoň originální příběh, ale stačí vám poctivě udělaná zábava nejen pro malé diváky, je to film pro vás (70%).(7.3.2009)

"Lietanie mám zo všetkého najradšej, lietanie sú moje chvíle najkrajšie, lietanie - som ako v rozprávkovom sne" No, Zdeněk Rytíř už mě ze záhrobí snad nezažaluje, že jsem si vypůjčil a zparafrázoval kousek jeho Zvonků štěstí, které otextoval pro božského Káju a ďábelskou Daru. To ale odbočuji, nicméně podstata té parafráze je jasná - sobík Niko chce lítat. Je to jeho sen, skoro stejně velký jako to, že se setká se Santovou letkou a pozná tak svého taťuldu, který je stejně jako ostatní sobi z letky zhýralý hejsek, který umí jen machrovat, pít pivo a rodičovské povinnosti včetně placení alimentů jsou mu zcela cizí (což ale Niko netuší). ;-) No, až tak naprudko to v tomhle animáku na dětičky není vybaleno, ale z děje to vyplývá. :-) Nicméně když si odmyslím tuhle část pointy, tak zbude ta část o splněných dětských snech a vánoční atmosféře a o tom, jak dobro vyhrává nad zlem... Ale to už známe i z jiných filmů, a často lépe prodané. Takže dnes to máš za 3, Juusonene, a muužöš si zasä sädnout.(9.1.2014)

• Premiere_*

Tuctový vánoční animák, který vám dokáže, že Příběh žraloka byl slušná pecka. Užijou si ho ale vaše malá děcka.(30.11.2008)