Sobík Niko

• Finsko

Niko - Lentäjän poika

• Dánsko

Niko og de flyvende rensdyr

(Dánsko)

Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

• ripo

Viete, ako si deti budujú odpor k niečomu, čo ani nevideli ? Tak si pozrite tento film a garantujem vám, že vaše deti v dospelom veku budú vlkov nenávidieť .... Vianočný animák s podpriemerným príbehom a poslabšou grafikou .(6.12.2008)

• Tuax

Úplně mi nesedla animace, jinak ale celkem milé pokoukání na v našich končinách nezvyklého vzířecího hrdinu. Nejvíce se mi ale líbila vačice, čím to že ty bývají ve všech filmech obvykle tím nejzábavnějším zvířetem. Santova létající letka, co přes den lítá a po večerech chlastá a blbne mě zrovna nenadchla. Mno a pak to zasazení do toho všeho ještě pudlí fenky a její konfrontace s vlky, to bylo asi to nejhorší z celého filmu, aspoň pro mě. Je to docela guláš, hodně namixovaných věcí. Písničky se mi líbily a dětsky, pro děti laděné dobrodružství malého soba docela bavilo. Plusem je i to, že se to vyhlo snaze o humornost pro dospěláky a drží se to cílové dětské skupiny.(23.6.2016)

Pohádka pro děti, kterou nelze objektivně hodnotit. Má to strašně prostoduchý scénář, který se zaměřuje pouze na jednu určitou věc, která je jasná už od začátku, jak dopadne.(31.3.2014)

• Premiere_*

Tuctový vánoční animák, který vám dokáže, že Příběh žraloka byl slušná pecka. Užijou si ho ale vaše malá děcka.(30.11.2008)

Překvapivě dobré. Technicky samozřejmě silně zaostává (výrazně ovšem lepší, než Kozí příběh) a příběh je v první části značně rozkouskovaný, potěší ale mimika postav, občas velice hutná atmosféra a vypečené a zábavné finále. Jako plus beru také fakt, že film není infantilní a velice často hraje na vyloženě vážnou notu. Ve výsledku naprosto snesitelná pohádka.(22.12.2008)