poster

Sobík Niko

 • Finsko

  Niko - Lentäjän poika

 • Dánsko

  Niko og de flyvende rensdyr

  (Dánsko)
 • slovenský

  Niko a Cesta ku hviezdam

 • anglický

  Niko & The Way to the Stars

 • anglický

  Way to the Stars, The

 • anglický

  Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Celovečerní vánoční animovaný film o tom, kterak jeden malý sobík zatoužil poznat svého otce, jenž by měl patřit mezi létající soby, kteří každoročně táhnou sáně Santa Clause. Děj je velice prostý, ale není se čemu divit, když je to pohádka určená především dětem. Každopádně já si to užíval a občas jsem se i něčemu zasmál, například vegetariánský vlk zamilovaný do růžové pudlice byl hodně vtipnou postavičkou. Ovšem celkově celý film byl jeden úžasný a sympatický předvánoční filmový zážitek, který stálo za to vidět. A na rovinu říkám, že jsem si to užil, ač už nejsem malé dítě, ale Vánoce miluju a tenhle příběh je podle mého názoru pro předvánoční dobu naprosto ideální. Co se týče animace, tak ta mi naprosto vyhovovala a nemám s ní jediný problém, celý film od začátku do konce je u mě jedna obrovská spokojenost a těžko najdu něco, co bych tomuto filmu mohl vyčíst, z mého pohledu se jedná o ideální vánoční animák, který má co nabídnout a který se zajisté bude líbit celé rodině, nejen jejím nejmenším členům. Byl to zkrátka další z příjemných předvánočních filmových zážitků a já jsem rád, že jsem ze své bohaté filmotéky s vánočními filmy vybral pro sobotní odpoledne právě tento film. Uděluji čtyři hvězdy a předpokládám, že jsem ho neviděl naposledy.(20.12.2010)

 • Skejpr
  ***

  Překvapivě dobré. Technicky samozřejmě silně zaostává (výrazně ovšem lepší, než Kozí příběh) a příběh je v první části značně rozkouskovaný, potěší ale mimika postav, občas velice hutná atmosféra a vypečené a zábavné finále. Jako plus beru také fakt, že film není infantilní a velice často hraje na vyloženě vážnou notu. Ve výsledku naprosto snesitelná pohádka.(22.12.2008)

 • Orvokki
  ****

  Rozprávku som videla v lete a asi aj preto má v mojich očiach vyššie skóre. Zasnežená krajina je totiž presne to, po čom každé leto túžim. Každopádne ide o príjemnú vianočnú rozprávku, so zaujmavým nápadom, nádhernou krajinou a aj animáciou.(10.5.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet €6,1miliónaTržby Celosvetovo $21,861,000║ Taká jednoduchá ale účelová rozprávka zo slušnou animáciou, ktorá nekazí ani na chvíľu dojem že ide len o nízkorozpočtovku, k tomu občas nejaká ta malá akcia a zábavnosť, stráviteľné. /50%/(16.6.2010)

 • lamps
  ***

  Poměrně vydařená a snadno stravitelná pohádka pro mladší publikum, která zaujme především pěknou animací a příběhem jako dělaným pro vánoční svátky. Humor je velmi příjemný, postavený hlavně na zábavné akci a vydařených vlčích záporácích, jejichž vůdce parádně nadabovaný Karlem Heřmánkem nemá chybu. Některá místečka jsou sice slabší, ale jako nízkorozpočtová oddechovka na jedno zhlédnutí to bohatě stačí. 65%(22.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace