Sobík Niko

• Finsko

Niko - Lentäjän poika

• Dánsko

Niko og de flyvende rensdyr

(Dánsko)
  • slovenský

Niko a Cesta ku hviezdam

Niko & The Way to the Stars

Way to the Stars, The

Flight Before Christmas, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2008, 75 min

Rozpočet €6,1miliónaTržby Celosvetovo $21,861,000║ Taká jednoduchá ale účelová rozprávka zo slušnou animáciou, ktorá nekazí ani na chvíľu dojem že ide len o nízkorozpočtovku, k tomu občas nejaká ta malá akcia a zábavnosť, stráviteľné. /50%/(16.6.2010)

• mysiak

Pekná rozprávka...pre deti do 8 rokov..nič zaujímavé, pozerateľné...(6.5.2009)

Pěkný animovaný film pro malé děti, možná i větší. Dívat se na to dalo, nějaký ten děj to taky mělo. Hlavní postavička byla roztomilá. Postavy měly i nějaké rysy. Velmi se mi teda líbil skvěle vykreslený vztah mezi Nikem a Juliem. Julius ho považoval ze svého syna, protože mu nahrazoval toho vlastního, kterého kdysi ztratil. A popravdě i když bych to u animovaného filmu nečekala, ten vztah se vyvíjel po celý film. Byla tu trocha dobrodružství (nebezpečná cesta do Santovy vesničky), radosti, smutku a všeho možného. Jsem spokojená, ale víc jak 3 a půl* dát nemůžu."To nebyla řeka Jisté záhuby, to byl Potůček poklidu..tohle je řeka Jisté záhuby." :D :D :D(19.11.2009)

Blbôstka.. ale celkom pekná. 60%(6.5.2009)

• Tommassi3

"A nerozčílí to Santu, když mu sežerete soby ??" - "A právě proto sežereme i Santu.." ;)(16.3.2016)