Teenager Jake Tyler (Sean Faris) se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Tam však narazí na vyhlášeného rváče Ryana a rozhodne se, že se mu postaví. Nejprve však musí u skutečného mistra zvládnout bojová umění…  Hrdinou amerického akčního dramatu v režii Jeffa Wadlowa je teenager Jake Tyler (Sean Faris), který se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Stejně jako mladší Charlie, který má úspěchy v tenisu, je i Jake sportovně nadaný hráč amerického fotbalu. A záhy zjišťuje, že dobrou kondici bude potřebovat. Když ho půvabná spolužačka Baja (Amber Heardová) pozve na večírek, Jake narazí na vyhlášeného rváče Ryana (Cam Gigandet). A poté, co od něho dostane pořádnou nakládačku, se Jake rozhodne, že to tak nenechá. Obrátí se na mistra bojových umění (Djimon Hounsou), který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je. Ale i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

PROROK14

Viacmenej je to somarina. Príbeh je blbý miestami až tupý. Hej, akože jeden dostane do držky od druhého, začne chodiť na tréningy nejakého bojového umenia a potom mu to vráti. Super. Aby nás to viac prilákalo, tak do deja sa vloží aj pekné dievča. Hrá sa na súcit a opustí svojho frajera, ktorý zbil jedného chlapca a zaľúbi sa práve do toho zbitého maugliho. Ale aby to neostalo pri akčnom filme, tak sa zahráme aj na drámu a postupom času sa nám odhalí smutný životný príbeh nášho trénera. Normálne očakávam nominácie na Oscara minimálne za najlepší film, réžiu a scénar. ()

maseer2

parádní nářezová oddychovka se vším všudy.. prostě pokud se chcete mrknout na film, u kterého můžete vypnout mozek a který je navíc zábavný a cool, tak Never Back Down je jasná volba :) ()

GeusX

Modernější a uvěřitelnější Karate Kid. Takový filmík pro teenagery, aby chodili do posilky. Průměrný průměr, který neurazí ale také ani těmi několika souboji/rvačkami nenadchne. ()

Terva

Je to řežba, do města přijel kluk s pověstí rváče....... a co čert nechtěl, zrovna v tomto městě se konají pouliční souboje...paráda. Film ve své podstatě o ničem, ale natočen velice pěkným stylem. ()

Ouwen

Klišé definuje tenhle film a zároveň solidní bojové scény, které maj opravdu blízko realitě. Herci opravdu nic moc, výjimku představuje nakorbenej Hounsou, kterej mě i dojal. Hudba je výtečná (Rise Against, love it!) a díky soundtracku občas působí emoce (hlavně epilog filmu). Kamera mi přišla slušná, dynamická, jenom střih by potřeboval doladit. Jako pohádka tenhle film funguje, především u náctiletejch. Já zákonitě ubírám, pač jsou daleko lepší bojovky všeho druhu a Faris mi moc sympatickej nebyl. Navíc je to takové samoúčelné.. ale doufám, že se postava Hounsouna usmířila se svym tátou ;-) Bitka u žlutého Hummeru proti třem nabubřencům drsná a jednoznačně nejlepší z celého filmu, choreografie se povedla. ()

moviesfan

Je to spíše 3 a půl hvězdy. Film je určen spíš pro mladý, jelikož se tam samý mladý lidi (až na vyjímky) objevují. Snímek je docela dobře natočen spolu s rychlými akcemi bojového ,,umění". Samozřejmě i zde se objevují tradiční klišé jako v jiných filmech - romantika, předpokládaný závěr apod. Velkým plusem je hudba. Téměř samé známé hity. Film je takovým lepším průměrem. ()

Expendable

Výborný film s příběhem, který si brzy zamilujete. Herecky skvěle zvládnuté, souboje mají slušnou choreografii, ale do topky bych si ho asi nedal. Pro mě jeden z dalších výborných filmů ze součastnosti. 80% ()

Marek1991

Podarená komerčná sračka, ktorú naplnili dávkou klišé a dávkou hlúpostí. Teraz budem trocha spoilerovať. Problémový chlapec z chudobnej rodiny príde medzi boháčov, ktorí majú aj domy pre hostí, má rodinné problémy, tam všetko trápne snímajú telefónmi a navzájom sa očumujú a ohovárajú. Zoznámenie s krásnou blondínou, na ktoré mám aj ja zrejme slabosť, prebehne trápnym akože zachránením na hodine v škole. Chalan však niekoľkokrát strápnia, je spoločensky akože na dne, rozhodne sa niečo zmeniť, popritom dávajú na pláži jeho konkurentovi úctu ostatní po jednom, skoro ma duševne vykotilo. Chalana potom privedú do stavu, kde bude musieť robiť to, čo akože nechce, všetko sprevádzané podporou od blízkych, ktorí dovtedy to akože nechceli, spomienkami na minulosť a všetko smeruje do trápneho finále, kde si obaja natrhnú rite. Avšak tam niekde režisér asi prvýkrát zasiahol a vyvrcholilo to finále na štýl druhého dielu Let's Dance, kde si náš romantický hrdina získa akože úctu spoločenských oviec a aj svojho konkurenta, z ktorého sa vykľul už predtým sraľo, len aby sme vyrobili nejaký pseudomorálny záver, lebo ten normálny vyrobiť z bitkárskeho filmu nevieme. Chcel by som vidieť, ako by to dopadlo, keby mu poškodil stavec a chalan by zomrel, to by ale v tomto romantickom filme zrejme nenastalo, lebo jeho forma je opozeraná zo šablóny, podľa ktorej sa natáčajú iné pubertiacke komerčné filmy. Dej prebiehal úplne predvídateľne, vlastne je to film ako tie o tých autíčkach, či tanečkoch alebo amerických športoch, či dievčatkách a chlapcoch zo stredných a vysokých amerických škôl, akurát tu sa bijú. Hudba patrí k tým motivačným, za tú 4 hviezdy, scenár bol odpad, herecky 3 hviezdy, dej odpad, forma odpad, prostredie 3 hviezdy, napätie 1 hviezda, akcia 4 hviezdy, príbeh odpad, humor 1 hviezda, kamera a ostatné záležitosti potrebné k filmu 3 hviezdy. Z toho mi vychádza 34, 54 periodických %, takže to je úplne tesne za 2 hviezdy u mňa. Nuž, keď som si to takto po svojom štatisticky ohodnotil, lebo som mal pri tom dilemu, tak to treba zakončiť slovným hodnotením, že už dávno som nevidel taký hlúpy film, ktorý na hlúpy ani nevyzerá a ľudí vrátane mňa zaujal, takže nemám problém si to častejšie pozrieť, ale stále častejšie ma tie klišé dialógy vyvádzajú z mieri, veď koľko len filmov s takýmto niečím, nemyslím tie bitky, už bolo. ()

Torision

Karate kid 2008 Libová oddychovka, která se nebojí pracovat ani s dost ohranou zápletkou a už vůbec s malým rozpočtem. Jsem fanda bojovejch sportů, takže jsem si tuhle záležitost nemohl nechat ujít a byl jsem moc mile překvapenej. První plus jsou herci, kteří buď hrají dobře nebo jsou aspoň sympatičtí, nejvíc ovšem překvapil Cam Gigandet, kterej zahrál toho bitkařskýho frajírka výborně. Dál mě potěšil skvělej soundtrack (mj. Flipsyde nebo My Chemical Romance), barevná a dynamická režie (ze 110 minut jsem se nenudil jedinou) a pak samozřejmě bitková choreografie, která je naprosto parádní, kterou jsem si vždycky vychutnal a ve který se vystřídala celá plejáda bojovejch umění a sportů. Já po čtvrtým zkouknutí (během tejdne) dávám s čistým svědomím 5* s tim, že jsem si tenhle film užil a myslim, že pokud víte, co od tohodle očekávat a pobavil vás trailer, rozhodně o si můžete bejt jistý o minimálně 3* zábavě. ()

khedy

Nikdy to nevzdávej je film plný klišé, který neoslní dokonalými hereckými výkony ani propracovanými dialogy. Přesto si tento snímek získal obrovské množství příznivců (včetně mě) a to především proto, že má neuvěřitelně motivační příběh(!). Jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších filmů svého žánru..film, který mě jistým způsobem dokázal nepatrně ovlivnit. "Never back down!"// 88% ()

Kevin 3171

Film o klukovy, který se sebou hodlá něco udělat. Z obyčejného podprůměrného bitkaře se stane díky kvalitnímu tréninku s místním černochem opravdová MMA hvězda. Nakonec se dostane i do tzv. Beattownu kde se utkají nejlepší bojovníci z širokého okolí. Milovníky bojových sportů a lidi co mají rádi "bitky " tento film opravdu nezklame a mohu ho doporučit. Za mě okolo 80% ()

Marsik

Příjemná akční podívaná se sympatickými představiteli. Příběh je možná trochu jednodušší (mladej kluk, co nejprve dostane do držky, pak začne trénovat a pak mu to oplatí), ale akční scény jsou natočeny solidně (žádné přehnané bitky, kde protivníci obdrží za zápas 100 ran a furt jsou na nohách) a Amber Heard je zde opravdu sexy. Takže když ještě zohledním, že jsem se opravdu za celé 2 hodinky ani chvilku nenudil, tak si film zaslouží vysoké ohodnocení. Rozhodně se na tento kousek podívám ještě někdy znovu. 80% // (1.6.2014) NOVA CINEMA - Za tu dobu, co jsem Never Back Down viděl posledně (více jak 4 roky nazpátek), se toho hodně změnilo. Za prvé je snímek v červených barvách a také je mezi nejoblíbenějšími filmy, konkrétně zaujímá příčku číslo 234. A já to chápu, na film se prostě dobře kouká, i když všichni víme, že klišé je zde požehnaně. Nicméně původní hodnocení ponechávám. CZ dabing vcelku ušel. 80% (with J.) ()

Ten Druhy

Zaujímavá mlátička, síce s tínedžerského prostredia, čo však neuberalo na jej príťažlivosti. Bola dobrá natoľko, že tromfla mnohé staršie, napríklad s Van Dammom, Lundgrenom, o Segalovi ani nehovoriac. Hlavný záporák, drzý výrastok z vplyvnej abohatej rodiny, bol taký protivný, že som ho po chvíli znenávidel a mal som mu chuť poriadne naložiť. Zadosťučinenie však dlho neprichádzalo. Jeho protivník, charizmatický buran z Iowy, našťastie usilovne trénoval. Happyend sa napokon dostavil a s ním aj katarzia. Navyše, porážka poľudštila darebáka, a to bolo na filme veľmi sympatické. ()

ConanVJ

Novodobý martial art filmek, který má klasický jednoduchý příběh a nikoho, kdo podobné filmy zná, nepřekvapí. Nazačátku dostane hrdina na hubu, aby se později snažil trénovat a nakopat svému potupiteli zadek. Souboje jsou zde pěkně udělané, plné rychlých střihů. Část, kdy se trénuje má šťávu a dobře se na to dívá. Zatím co v 80.-90. M.A. filmech se bojovalo v arénách převážně různými styly, které měli jak akrobatické kousky, tak i kopy, rány a chvaty ukazující jednotlivé styly, tento novodobý se přesouvá do MMA bitkažení, kde se nejede na krásu, ale na efekt. Herecké obsazení se podle mě povedlo, a všichni se do středoškolského prostředí hodili. Hudba se filmu taky hodila a dobře se poslouchala. Jediný, co zamrzí je rychlé ukončení souboje, kdy se na scéně objeví capoeirista, který ukáže jen pár akrobatických kousků. Za mě 86% :) ()

jarkolar

Ale jo, ušlo to ... bojový scény dobrý, hl. postava sympaťák, hudba mi seděla. ALE: - klasická americká střední škola: holky hubený, silikonový, totálně blbý, borci nabouchaní jeden vedle druhýho, kromě typickýho loosera, který se jak jinak na hl., postavu nalepí - znázornění zápasení jako jedinýho zájmu a otázce úšpechu na škole - žádná postava kromě Tylera není vůbec rozvedena - celej příběh postavenej na rivalitě dvou zápasníků, která vznikne a skončí praktcky nijak ()

ladko

Poriadne klišovité, ale dobre sa na to pozerá. A vrátilo mi to aspoň spomienky na filmy, na ktorých som ako menší ťažko ulietaval(Blood Sport, Karate Kid...) a za to má plus. Ale tú magickú atmosféru tých filmov to vrátiť nedokázalo a naviac aj stopáž je trocha prepálená i tých happyendov(ja viem, že bez nich to nešlo) je na môj vkus až príliš veľa. Inak však celkom príjemné prekvapenie. ()

Zayl

Pořádnej výplach, který jsem od tohoto filmu očekával. Děj je vlastně velmi jednoduchý a drží se osmdesátkového schématu obohacen o pěkné barvičky a šťavnaté detaily. Právě akční bojovky jsou největší devizou filmu a je nutno dodat, že jsou zpracovány opravdu precizně. Never back down je zkrátka film plný svalů, koček a sveřepých obličejů bojovníků vrcholící vzájemnou bitkou mezi dvěma hlavními aktéry. ()

LINKIN odpad!

Na tomto místě se měl nacházet kvalitní, vtipný, originální, dlouhý a zajímavý komentář, ale nemám čas ani chuť ho napsat. ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali