Větší, silnější, rychlejší

(festivalový název)
  • USA Bigger Stronger Faster*
všechny plakáty

„Američané milují vítěze a nesnášejí poražené,“ říká generál Patton v ukázce použité v dynamickém dokumentárním vhledu do společnosti, jež se naivně pyšní superlativy. Na příkladu vlastních bratrů, kteří v touze podobat se Sylvesteru Stalloneovi či Arnoldu Schwarzeneggerovi podlehli dočasnému kouzlu steroidů, Christopher Bell kongeniálně ilustruje úskalí filozofie vítězství za každou cenu. Vizuálně našlapaný a skvěle sestříhaný dokument produkovaný tvůrci filmů Bowling for Columbine a Fahrenheit 9/11 nabízí originální směs notoricky známých popkulturních odkazů a intimního příběhu v komediálně-dramatickém ladění. Zpovědi členů amerického Kongresu, profesionálních atletů či lékařských expertů dokreslují s upřímností předestřený nelichotivý obraz „národa na steroidech“, nad kterým se vznášejí nevyřčené otázky: Co uděláte, když zjistíte, že všichni vaši hrdinové porušili pravidla? Zůstanete na straně hrdinů, nebo pravidel? [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

Káronoš

Mě hodně blízké a atraktivní téma velkých a dokonalých mužů (nakopávačů prdelí), protože jsem vždy ty nespočetná kila svalového objemu chtěl a o vypracovaná figuře alá Rambo ani nemluvě (kdo by to taky sakra nechtěl, že?). Pár desítek hodin strávených v posilovně, snažíc se vyrýsovat co jenom jde, jsem si také protrpěl, takže o chtíči supermanových rozměrů vím své. Chris Bell tento stylový a veřejně jistě akceptovaný dokument podal tou nejzáživnější formou a skloubil poznání se zábavou více než uspokojivě. „Američané milují vítěze a nesnášejí poražené,“ dost troufalý, ale také výstižný argument, o který se celý snímek opírá a těží z něj. Realistické, pravdivé, šokující, varovné, emotivní a až ironické, vůči "supervíře" pravého američana. Termín zbytečný tu nehledejte, protože těchto dokumetů není nikdy dost. Hodnocení: 9/10. BTW: že samotný kongresman Henry Waxman nevěděl od kolika je v americe legálně dostupný alkohol (to ksakru vím i já), je dost zarážející a nepříčetné = dobrá vizitka ameriky, nemyslíte? ()

luczi

Chyběl mi detailnější popis účinku AS na ženy, protože většina z nich je nevrátná (ačkoliv se to snaží zamaskovat vším tím make-upem a silikonovými implantáty): hormonální změny, které vedou ke ztátě menstruace, růstu ochlupení, hlubokému hlasu, co dělá růstový hormon s jejich obličeji je taky evidentní...k tomu všemu riziko zánětu ze špinavých jehel... Prostě dokument, ve kterém jsem se vlastně nic nedozvěděla, krom toho, že Američané určitě nejsou tím NEJlepším národem, za to zřejmě podlehli tomu NEJhloupějšímu kultu. http://www.etoday.ru/2008/11/female-bodybuilders-martin-schoeller.php ... http://smagazine.ru/newsevents/2008/09/post-52.php ... http://www.martin-kulturistika.estranky.cz/clanky/anabolicke-steroidy/vedlejsi-ucinky-anabolickych-steroidu_ ()

Hyb_rid

Dokument poukázal na 3 hlavní věci (hlavní z mého úhlu pohledu) - 1. na manipulativní sílu médií, 2. není čestných vítězů a 3. na pokrytectví američanů ... je to takový praktický náhled do bubliny amerického snu, Bell dobře kladenými otázkami ukazuje spoustu malých pravd a otázek, na které od kompetentních lidí nedostanete relevantní odpověď. ()

sona123

Rozhodně jen z vydařenějších dokumentů, přišlo mi to i docela vyvážené (pro x proti), i když to se prostě v dokumentech tohoto typu nedá nikdy zcela říct. Natočené zábavnou formou, takže jsem se i bavila. Jo, a ta kráva byla fakt děsivá!!! Mínusy: otec bojující proti steroidům, protože dle jeho názoru stály za sebevraždou jeho syna, to je hodně ujeté. S Arnoldem se docela mazlil, s Bushem už ne tolik a to je zase pro mne rozhodně plus :-) ()

zdenur

O americké kultůře, o steroidech, samí svalovci. Kecy, kecy, proč a jak. Pokud to někoho zajímá, budiž. Mně ne. ()

jilda

Prostě USA..... vyžraní idioti chtějí svaly a steroidy pomůžou. Komu se líbí hovada co ani nedají ruce podél těla a nemůžou běhat, kdo se dívá na wrestling s inscenovanými zápasy, příslušníci národa vygumovaného reklamou a televizí. Bratři Chrise Bella jsou skutečně k smíchu, prázdný pohled jeho staršího bratra je děsivý. Jejich hodnoty jsou udělat si jméno, mít peníze, být velký a silný. ()

wellar

Dokazem pochopit ze chcu byt naj, ze su materialisticky narod a ze beru vela liekov a drog. No ale pribeh tykajuci sa pana, ktoreho syn bol podla neho ,, jasna ,, obet steroidov som nepochopil . Ta jeho snaziva kampan proti steroidom je sice prospesna vec. Ale co ak bol taky snazivy aj predtym ,ked jeho syn bol doma sam a on v praci pracoval na svojej kariere a nevenoval dost casu vychove syna, ktory potom uznal za vhodne brat steroidy...Ved si povedal ze rodicia si to pri ich pozornosti venovenej jemu aj tak nevsimnu. Kazdy vie ze vychova je dolezita ale on ju pri hladani dovodov tragedie asi nevidi. Celkovo je to podareny dokument, ktory podava nefalsovanu realitu podvadzania a falosnosti niektorych ludi. ()

Gastovski

Velmi dobře pojatý dokument na téma steroidy a jejich velký vliv na (hlavně) americkou společnost. Bejt poctivej looser nebo syntetickýma lahoudkama vycpanej vítěz? Slovo má generál Patton: "Američané hrají jenom, aby vyhráli, protože pomyšlení na prohru je Američanům odporné! Každý si z dokumentu může udělat obrázek sám, v jakém směšném světě to žijem. ()

KOZEL84

Pokud steroidy berou všichni sportovci,tak už možná nepodvádí nikdo.Demytizace Arnolda ani nikoho jiného se rozhodně nekoná a pochybuju,že některých muskulatur vůbec jde dosáhnout bez steroidů,čili sou chodící reklama na ně.A že je Amerika jedno velké pokrytectví a lež,taky není zrovna novinka.Zajímavé a zábavné.O to víc,že je autor člověk,který nemele o něčem o čem ví prd.Jako třeba já.Chybí mi tu Lateefův komentář. ()

film-fancz

74%... V posledni dobe jsem videl jeste dokumentarni ¨Where in the world is Osama Bin Laden¨ a BSF¨ je pro me rozhodne zajimavejsi, vtipnejsi a sviznejsi snimek tohoto podobneho doku-zanru. Urcite zaujme vsechny kulturisty. ()

owwidius

Dokument o americkom style zivota, ale s ohladom na to ako su vsetci od malicka vedeni k tomu, aby boli najlepsi a vsade prvi, lebo druhy je ten prvy z looserov.. Ale inak je to hlavne o dopingu a anabolickych steroidoch. Je to natocene takym velmi fresh stylom, je tam citit Michael Moore-a v pozadi co sa tyka formy, takze naozaj velmi podareny dokument. [#66/2012, rip] ()

boul

Bigger Stronger Faster aneb, velká přeměna v NEčlověka! Jako sportovce a člověka co se věnuje posilování, mě zajímalo něco o prasátkách jako je Hulk, Árný nebo Cutler a nejenom, že jsem se dozvěděl, že nikdo se za steroidy ani nestyděl říct, jo " já je beru, proč ne? ", tak i to jak to doopravdy v chytré americe chodí. Alkohol a tabák zabije ročně miliony lidí a steroidy asi tak jednoho, ale pořád se to bere jako tvrdý svinstvo jako kokaínek nebo heráček. Nikdy bych steroidy nebral, protože bych nechtěl být zmutovaná, chlupatá a podrážděná opice se scvrklými koulemi a chovat se arogantně, ale i tak řeknu, že Amerika je tupý národ a pohled na kulturistiku spojenou se steroidy berou úplně jinak než by měli! 90% ()

salamandrr

Další zakímavý dokument, místy zbytečně natahovaný, ale i tak, zajímavá sonda do života lidí pro které se posilka stane životním místem, jelikož sem já sám jsem 5 let posiloval a nevypadám jako ten geneticky upravenej bejk, tak sem to asi nepřehnal 8) ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech