Úplné zatmění

Poeti dall'inferno

Úplné zatmenie

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 1995, 111 min

"Nesnesitelné je, že sneseme všechno." (A. Rimbaude) // Příběh dvou tzv. prokletých básníků Verlaina a Rimbauda, jejich setkání, jejich sblížení, jejich vztahu, jejich odcizení, jejich záhuby. Úplné zatmění se ani tak nezaměřuje na jejich tvorbu, ani na jejich život, jako spíš na jejich nezvladatelnou tohu, rozežranost, vášeň, manipulaci. // Doporučuji všem, kteří mají rádi bohémy šokující povrchní společnost. // DiCaprio exceluje.(3.1.2008)

FIlm, kde Leonardo DiCaprio dokazuje, jak dobrým hercem ve skutečnosti je.(15.10.2006)

Jeste pred homohorou tu bylo Uplne zatmeni a musim uznat, ze se stejne jako v pripade Zkrocene hory jedna o kvalitni film. Akorat probem je, ze takovyhle filmy o vztahu nakejch lidi, kterej je nici, sem uz par videl. Ale jinak je pribeh vcelku v pohode, akorat tezko rict, kolik je toho podle pravdy. Navic se film zameruje ciste na vztah dvou basniku. Prekvapilo me, ze takovej vcelku komorni pribeh ma docela rozmachlou a perfektni hudbu. No a pak tu jsou herci, Daniel Thewlis me prekvapil, tohohle herce neznam, ale predved dost dobrej vykon a byl dustojnej "partak" pro Leonarda, akorat by prasak nemusel furt ukazovat pero. No a pak tu je DiCaprio. Tohohle herce v jeho nejnovejsich filmech porad chvalim, protoze uz nepusobi jako ten malej chlapecek a je fakt kvalitni herec. No ale tohle je asi nejstarsi film, kterej sem s nim videl a tudiz jsem cekal toho sladkyho chlapecka, ale DiCaprio snad predvadi jeden z nejlepsich vykonu, protoze byl naprosto dokonalej a nebyl to zadnej sladousek, ale pekne nechutnej parchant, kterej i pres svej mladistvej vzhled dokaze bejt pekne vostrej. Ja jsem spokojenej, film me zaujal a Leo je tady tak skvelej, ze proste musim dat 4*.(18.8.2007)

Trošku temnější, nicméně DiCaprio tu podává vynikající výkon (za který by si narozdíl od Titanicu Oscara zasloužil :))(8.9.2002)

Herecký koncert Di Capria a Thewlise. Di Caprio jako homosexuální básník, citově zneužívající svého druha je skvostný a ve své podstatě tak nechutný, že by mu jednu ubalila i fanynka, která 40-krát viděla Titanic.(11.5.2003)