Úplné zatmění

Poeti dall'inferno

Úplné zatmenie

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 1995, 111 min

Především skvěle zahraný film. Dvojice Di Caprio Thewlis si to tam "rozdávala" vskutku naplno a je to vyloženě herecký koncert.(25.2.2008)

For Me 84%(18.4.2010)

Pokud někdo chce vidět nadčasový snímek o homosexuálech, přitom se dozvědět něco reálného z literární historie (prokletí básníci ve škole šli nějak mimo mě), to vše excelentně zrežírované a a zahrané, prostě silný film, na který se nezapomíná.(25.4.2008)

• AlexRockHardy

Tenhle film zrovna nebyl mé gusto . Nelíbil se mi . Ikdyž zahraný byl dobře . Takže 40%(25.6.2012)

Průměrné romantické drama, které sice nenudí, ale dějově je neuvěřitelně řídké, takže pokud si na půl hoďky odběhnete, budete po návratu stále v obraze. Co skutečně stojí za pochavlu, jsou herecké výkony Leonarda DiCapria a Davida Thewlise, za které dávám všechny ty tři hvězdičky. Jejich herecký um a působivost, s jakou ztvárnili sebezničující lásku (či spíše vzájemnou posedlost) posílá jinak nepříliš zdařilý film vysoko. Bohužel, vše ostatní je, jak jsem již řekl, průměrné až podprůměrné - od dobové výpravy po scénář. A těch sexuálních scén tam klidně mohlo být méně, byly spíše kontraproduktivní. /viděno na DVD: 55% a 3*/(4.6.2010)