Bílá vrána

Patnáctiletý Thomas Mollison chce vyrůstat jako každý teenager v jeho věku. Má to ale těžké. Protože je jeho otec voják, rodina se často stěhuje a plachý chlapec se jen těžko sžívá s novým prostředím. Jeho život však ještě více ztrpčuje skutečnost, že jeho starší bratr Charlie je autista. Zatímco rodiče Charlieho dávno přijali, Thomas nikoli. Stydí se za něj a ve skrytu duše ho nenávidí. Pak ale potká Jackii, které Charlieho společnost nevadí. (oficiální text distributora)

Pavel_Pan

Ona i empatie se musí někdy uchopit rozumem. Představivost je dítě intelektu vždy, když samotné emoce nastačí. Tímto reaguji na ignorantské kritiky. ()

Martix

Na filmu se mi líbí takřka realistické vyobrazení rodinného dramatu. Nelehké situace. Jako spousta lidí, si i já tyhle obtíže jen těžko dokážu představit tak blízko sebe. Obdivuji práci režisérky, herecký výkon Luka Forda a v neposlední řadě i kouzelnou Gemmu Ward, jejíž postava Jackii přinesla do utrápených lidských srdcí nové světlo. Nejlepší scénou byla cvičná záchrana Thomase. ()

RoninNiro

Malo by sa to skôr volať Charlieho vylomeniny. Taký ťažký autizmus, ochutený hyperaktivitou, nikdy nieje na zahodenie a jedna rodinka si ním užije zábavy až až, pretože vždy keď sa zdá, že sa začína nuda, Charlie vytiahne eso z rukáva. To sa potom dosť na hovno dospieva. Naštastie sa nájde chápavý anjel, ktorý všetko zlé zažehná mávnutím čarovného prútika a rozprávky je koniec. ()

Tominni

Asi rovnou k věci, srovnávat s podobným filmem Co žere Gilberta Grapea se to nedá, ale ma druhou sranu ani neurazí, proto průměrné ***. ()

kymla

Pro mě silný filmový zážitek. Kdo nezažil nepochopí. Naprosto přesně tuto problematiku film vystihl, lidé vás pozorují, když se chlapec prostě rozhodne, že se bude válet na ulici apod. ()

Orhalmi

Film o tom, že je opravdu velmi náročný život s retardovaným příbuzným. Myslím si, že je to o hodně horší než ve filmu, kde byla snaha to přehrát i do humorné role. ()

Simo16

Prečo je tento film tak skvelým??Pretože nám prináša reálny pohľad na život autistov, konkrétne autistu - Charlieho a že to nie je ľahký život, to snáď ani nemusím pripomínať.Naozaj umelecký skvost a čo sa mi najviac páčilo, boli fakt solídne herecké výkony.Kto neuznáva, vysmieva sa alebo jednoducho nechápe ako takí ľudia možu vlastne žiť sú jednoducho ľudia citovo zmrzlí do špiku kostí a kto chce vedieť ako sa takýto život žije, zvláda a čo prináša, neváhajte a pozrite si tento film.Stojí zato!! ()

samuelsson

Vo filme sa rozvíjajú 2 vzťahy: vzťah 2 bratov: jedného z nich autistu; a zdravého brata s dievčaťom. Je škoda ako sú tieto 2 vzťahy čo sa týka kvality stvárnenia vo filme nevyrovnané. Vzťah 2 bratov je podaný úprimne, miestami až vtipne. To je nezvyčajné, pretože keď sa jedná o autistu, je väčšinou stvárnený veľmi ťažkopádne a niekedy až príliš dramaticky. Na druhej strane romantická idylka je dosť nechutné klišé a film sa skončí podľa mňa veľmi "otvorene", akoby to sekli niekde v polke. Stojí za to vidieť, ale na 5 hviezd to nie je. ()

Saros

Život s autistou není jednoduchý a s hyperaktivním je to, jak vidět, o to horší. Přesto mě tento film zaujal svou jednoduchostí a ani jsem se nenachytal jak se dívám na čas,kdy bude konec. Jediné,co se mi zažíralo do mozku bylo to věčné „éééé“. ()

George.Camel

Film jsem viděl zcela náhodou na ČT2 a zaujal mně svým dějem, vyprávěním, kamerou, vším. Život rodiny s postiženým dítětem není opravdu peříčko. Pro puberťáka Thomase je jeho autistický bratr Charlie rodinou, ale také přítěží a ostudou. Vyrovnat se s tímto nelehkým úkolem mu pomáhají jeho matka, otec a posléze i přítelkyně. Měl jsem chut při sledování dát pár facek všem, co si dělali z Charlieho srandu. Velice působivý a emotivní snímek. Takové filmy by měli promítat sociálním pracovníkům. ()

suertuda

Filmy ze života nikdy nemůžou být špatné. Chválím především psychologické vykreslení charakteristik postav a nesentimentálnost příběhu. Nečekejte žádné napětí a neobvyklost, film vystihuje život v rodině s autistou tak, jaký v reálu skutečně je. ()

iamx_

Těžký život mají lidé s postižením. Ještě hůř jsou na tom ale ti, kteří se o ně musejí starat a na svůj život nemají moc času. Přesně to je příběh Thomase, který se těžce vyrovnává s tím, že se ve věku, kdy by měl zažívat nejlepší roky svého mládí, má za sebou stále svého autistického bratra... Jednoduchý příběh, výborné herecké výkony a silné a emoční zpracování. Výborný snímek... ()

DooFooS

Ani nevím, jak jsem se k tomu filmu dostal, ale nesutále jsem přemýšlel, kdy už skončí, páč autistické kvílení v podání Luke Forda se nedalo vydržet, abych záhy litoval, že už je konec. Vyprávění to bylo milé, neinvazivní a příjemné. Navíc mi po filmu zůstaly otázky, na které neumím odpovědět: 1) Sousedka, která nemohla nesutálý randál ustát, byla postava záporná, nebo jen zoufalá?; 2) Jak dlouho vydržím zcela oblečený šlapat vodu?; 3) Kdo daboval autistu a na co při tom myslel? ()

lobo87

Zaujímavý film z prostredia rodiny s autistickým dieťaťom. Určite sa oplatí tento film vidieť, aby si človek uvedomil váhu svojho života a zdravia. Hlavná postava až vďaka láske nájde cestu a spôsob, ako sa zmieriť s rodinnou situáciou. Výborná Toni Collette, okúzľujúca Gemma Ward... 80% ()

lipan

Krása! Tak tenhle film jsem si fakt užil. Prosťoučký příběh a přitom tak hluboký. L. Ford to zahrál na 100%, úplně jsem mu to uvěřil. ()

Raz2

Moc pěkný film, ve kterém se nedozvíme sice nic nového, ale který přesto vede člověka k určitým základním životním otázkám. Bylo úžasné sledovat duševní vývoj šestnáctiletého kluka žijícího s postiženým bratrem. Co jsem si z tohoto filmu odnesl je poznání, že život s postiženým členem rodiny není vůbec snadný, ale dává skvělou výbavu do života. Zkrátka každá mince má dvě strany. Navíc je to moc pěkně natočeno, v podstatě neznámí herci zahráli svoje dobře napsané role výborně. Tenhle film rozhodně nezklame. Škoda, že to nebylo kapku originálnější, přidal bych ještě o hvězdičku víc. ()

Kozlowski8

Jejdanánku, to byl ale emotivní nářez. Ještě tři dny po zhlédnutí, když píšu komentář, mám tohoto filmu plnou hlavu. Nádherná práce, především, co se týče psychologického ztvárnění osobností. Ne jenom postava postiženého Charlieho, která byla skvěle napsaná i zahraná, ale i ostatní postavy, které nebyly tolik osobnostně extrémní, byly krásně propracované i v detailech a každá z nich byla jedinečná a nezapomenutelná. Máma, která rodinu ztmelovala v těžkých chvílích a pro kterou neexistoval ani někde hluboko v mysli pocit bezmoci a odevzdanosti, otec, který tyto pocity občas zažíval, a snažil se s nimi vypořádat - i s pomocí plyšového medvěda Rexe, jehož postavička často krásně odlehčuje situaci, a hlavně Charlieho bratr Thomas, který si jako mladý teenager hledal své místo mezi vrstevníky a prožíval první zamilování. To vše v tomto každodenním kolotoči problémů a trapných situací, o které díky postiženému bráchovi nebyla nouze. Thomas se velice těžce smiřoval s tím, že Charlie není "normální", často se za jeho chování styděl a v některých situacích ho Charlie přiváděl až k nenávisti. Postupem času - i s pomocí milé a tolerantní dívky Jackie, však Thomas stále více nachází k Charlieho prosté duši cestu. Krásný a silný australský snímek o lidské duši, který tu moji zaplnil až po okraj. 90%. ()

Arehanah

Krásný příběh o vztahu dvou bratrů z nichž jeden je mentálně postižený. Luke Ford fantasticky ztvárnil postavu autisty, až jsem si kolikrát říkala, jestli ji opravdu jen hraje. Závěrečná scéna ve vaně byla fakt dojemná. Problém mám jen s nesympatickým a ohyzdným hercem Rhysem Wakefieldem, z kterého mám pokaždé osypky. ()