Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

Goodmen

Další ukázka toho, že být efektivní neznamená všechno. Možná měli nechat japonce mluvit v jejich rodném jazyce. Vyznělo by to lépe než ta jejich lámaná angličtina. Také by to potřebovalo lepší scénář i s dialogy, trochu ubrat schopnosti ninjů, zmenšit přehnané množství krve (a hlavně tu jejich digitálnost), občas i nepřehledné akce. Ale jako dobrá oddychovka to postačí. 55% ()

White-Man

Od dob prvního Kill Billa zde nebyl žádný snímek, kde by bylo použito takové spousty průmyslové barvy a kačupu, až do teď. Nevím, zda si tvůrci mysleli, že spousta krve zvedne hodnocení filmu, nebo zda jen neměli co dělat s velkým množstvím barvy, ale mě se tento přístup nelíbil. Krev je jasně umělá a odpadavající končetiny jsou v každém bojovém záběru. U filmu jsem se nenudil, ale přišel mi příliš brutální a lineární. ()

Juri-Sai.

Neskutečně úžasné ukázky > film vcelku na ho... tak si říkám kdo to pos... pobavil mě fakt že při odříznutí prstu přišel jeho majitel o 7 litrů krve ve dvou vteřinách. Fakt sem se na tomhle bavil. Ale celkově příběho o ničem. Pokud budeme brát tenhle film jako nesmysluplná brutální až přehnaná jatka tak najdeme to co hledáme. Víc vám ten film ale nedá. Je to pěkný na odreagování. A kvalitná Vanish :D ()

patsandor

Začátek a konec nemá chybu, to je prvotřídní masakr, ale škoda toho mezi tím, mohla to být super akce roku, ale takle z toho je mírně nadprůměrný ninja film. ()

Honziik17

I když některé věci, jako např. krev, jsou udělané lacině a jde vidět úplně počítačová grafika, celkově mě film pobavil a bojové scény se mi líbily. ()

Idealista

Kdo to je Ninja ? Přece ten kdo se skrývá ve stínu , počuchu vystopuje svou oběť ( ale vrtulníky a obrněné vozy neslyší ) , jedním švihem meče rozpůlí člověka , má rychlé regenerační schopnosti a 50 l. krve . Snímky na toto téma nikdy nebyli ničím jiným než hloupou , mnohdy logiku postrádající zábavou . A jinak to není ani v tomto připadě . Paradox je v tom že N.A ublížil vysoký rozpočet . Kouzlo osmdesátkových Ninja filmů bylo v malém rozpočtu - ale tady dali producenti obživu počítačovým odborníkům a tím se kouzlo vytratilo . I ta všude přítomná tma mně pořádně srala . ()

p.i.t.b.u.l

Tak trochu bláznivá akční řežba s hektolitry krve. Ačkoli tyto filmy mám docela rád, tady jsem byl poněkud zklamán. Děj filmu byl v celku průměrný. Co se týče bojových scén, místy byly opravdu povedené, hlavně práce s kamerou a tzv. zoomem. Na druhou stranu to bylo místy až moc přehnané, bylo vidět, že spousta scén byla tvořena digitálně a to nemluvím o přidané krvi, která mně hlavně na konci připadala až směšně upravená. Pro mně to byla rozhodně škoda, že se tvůrci vrhli do digitální úpravy, protože jinak film působil docela solidně. Film pojednává o muži, který už jako malý sirotek, se ocitl v chrámu Ninjů, kde byl vycvičen k boji. Zde se seznámil s dívkou, která tento život žít nechtěla a pokusila se z chrámu utéct. Byla však chycena a popravena. Tehdy začala pomsta Raina, který měl jediný úkol, zničit všechny Ninje z klanu. Film to není špatný, ale doporučím ho jen fanouškům tohoto stylu, nečekejte od toho zázraky, ale za shlédnutí to snad stojí. ()

maldoror16

Ahhh, tak tohle bylo fakt špatný... jako film úplně shit, nulové a nudné zpracování ("hurá" ninjové na berlínské čtyřproudovce) a herci zbytečné mluvit (dobře, s jednou výjimkou, potěšilo vystoupení Sho Kosugiho)... a hlavně totální (tj. ve všech směrech) zneuctění tématu (s ohledem na klasiku ninjovských filmů)... pár, opravdu jen pár, "světlých" momentů bylo v akčních scénách, tam se Rain dost obstojně snažil (jinak akce bohužel většinou chaotická, nepřehledná a nezvládnutá, navíc silně přetmavená). Takže 20% ()

kadles

Totální slátanina, kde berou vážně ty hektolitry krve. Nepřátel jakoby jich neubývalo, když se koukneme do retrospektivy s dětma, tak jich bylo obdobně jako po té krvavé lázni, kde jich min 20-30 zabil. Nu holt je asi z čeho brát... ()

mondavi

Za pomocí hektolitrů krve a zběsilého akce, nám McTeigue servíruje moderně a sakra zábavně natočené béčko, které i přes velmi jednoduchý scénář, nabízí kvalitní ninja masakr, u něhož nezůstane oko suché. Nenechte se odradit nízkým hodnocením, tak zlé to opravdu není. ()

Max Q.

Tak úplná blbost to nebyla, např. flashbacky do výcviku se mi líbily. Ale jak je na pořadu dne současnost, tak to raději přetáčet. Taky by mě zajímalo, o kolik podražila umělá krev, že se všichni vrhli na digitální. ()

Domas88

Asi tam mohlo být ještě malinko míň keců, ale dobré, sice krve jako u Tarantina ale v pohode.. Prostě na nic si nehraje a hezky odsýpá tak jak to má byt u bečkařů :) ()

sebuLba

Námět, kterému se moc prostoru nedostává a tak zvědavost byla to hlavní proč do tohodle filmu jít. A jak to dopadlo ? Uplný průser to není, chápu že natočit film o ninjech, který by byl ke spokojenosti všech je hodně obtížný úkol. McTeigue se s tím popasoval docela slušně, páč vizuál a veškerá krvavá řežba je pekně natočená a hlavně nenudí, naopak scénář sráží veškerou režisérovu snahu někam do hlubin těch nejhorších béček. Chtěl jsem zábavu po 100 minut, dostal jsem zábavu na poli velkém cca 40 minut. Ten zbytek je zoufalý pokus o něco jako je hrdinský příběh o tom jak se jeden postavil proti všem. Dvě * s plusem s příhlednutím na R-kový rating, kterého se nám v dnešní PG-13 době dostává velmi málo. ()

Špionážní mimozemská invaze

26.07.2013

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí