foto

Naomie Harris

  • nar. 6.9.1976 (43 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Britská herečka Naomie Melanie Harris se narodila v Londýně, ale její kořeny sahají až na exotickou Jamajku, odkud se přestěhovala její matka, televizní scénáristka Lisselle Kayla, která svou dceru vychovávala v Anglii sama. Naomie studovala politologii na Cambridgi a poté herectví na divadelní škole Bristol Old Vic.

Následně její kroky směřovaly na všelijaké castingy. V 90. letech se tak objevovala převážně v televizních seriálech. Průlomovou rolí, díky níž se dostala do povědomí celosvětovému publiku byla postava Seleny ve sci-fi hororu 28 DNÍ POTÉ režiséra Dannyho Boylea, kde si zahrála spolu se Cillianem Murphym. Příprava na roli zahrnovala i trénování boxu. Po tomto filmu si začali režiséři její tvář pamatovat. V roce 2004 si zahrála v komedii Bretta Ratnera KDYŽ SE SETMÍ se Salmou Hayek a Piercem Brosnanem.

Pracovně velmi úspěšným se pro ni stal i rok 2006. Dostala šanci zahrát si čarodějnici Tiu Dalmu v pokračování trháku PIRÁTI Z KARIBIKU – TRUHLA MRTVÉHO MUŽE a objevila se i ve snímku Michaela Manna MIAMI VICE, inspirovaný seriálem z 80. let. Jelikož se oba filmy natáčely současně, všechny její scény v Pirátech se natáčely o víkendech na Bahamách. V budoucnu ji uvidíme v dramatu AUGUST s Joshem Hartnettem či thrilleru režiséra Davida Ayera THE NIGHT WATCHMAN.

Goldenhair

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 23rd Annual Screen Actors Guild Awards (TV pořad)
Oscar 2017 (TV pořad)
2012 The Orange BAFTA Film Awards 2012 (TV pořad)
2002 Last Call with Carson Daly (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(26)