foto

Naomie Harris

  • nar. 6.9.1976 (42 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Britská herečka Naomie Melanie Harris se narodila v Londýně, ale její kořeny sahají až na exotickou Jamajku, odkud se přestěhovala její matka, televizní scénáristka Lisselle Kayla, která svou dceru vychovávala v Anglii sama. Naomie studovala politologii na Cambridgi a poté herectví na divadelní škole Bristol Old Vic.

Následně její kroky směřovaly na všelijaké castingy. V 90. letech se tak objevovala převážně v televizních seriálech. Průlomovou rolí, díky níž se dostala do povědomí celosvětovému publiku byla postava Seleny ve sci-fi hororu 28 DNÍ POTÉ režiséra Dannyho Boylea, kde si zahrála spolu se Cillianem Murphym. Příprava na roli zahrnovala i trénování boxu. Po tomto filmu si začali režiséři její tvář pamatovat. V roce 2004 si zahrála v komedii Bretta Ratnera KDYŽ SE SETMÍ se Salmou Hayek a Piercem Brosnanem.

Pracovně velmi úspěšným se pro ni stal i rok 2006. Dostala šanci zahrát si čarodějnici Tiu Dalmu v pokračování trháku PIRÁTI Z KARIBIKU – TRUHLA MRTVÉHO MUŽE a objevila se i ve snímku Michaela Manna MIAMI VICE, inspirovaný seriálem z 80. let. Jelikož se oba filmy natáčely současně, všechny její scény v Pirátech se natáčely o víkendech na Bahamách. V budoucnu ji uvidíme v dramatu AUGUST s Joshem Hartnettem či thrilleru režiséra Davida Ayera THE NIGHT WATCHMAN.

Goldenhair

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace