Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Smekám před fantazií tvůrčího týmu, přede všemi, kteří dali dohromady tu obří spleť všeho, co divák viděl. Po téhle stránce je to pohádka, která nemá chybu. Pak je tady obří ale - vždyť mě to vlastně vůbec jako celek nezajímalo a to, že jeden nadějný věděc umožnil, aby pršelo jídlo, mi tak úplně nestačilo. Nikdo si mé sympatie nezískal a ani to jídlo mě vlastně nelákalo...(2.1.2010)

Fascinujúce. Z takého hovädzieho námetu pripraviť také pestré a výdatné menu, to chce vážne talent. Ani nepamätám, kedy som sa naposledy tak schuti zasmial. Niektoré gagy sú tak over-the-top (guľovačka so zmrzlinou, ktorá pripomína vyvražďovačku brokovnicou, aj s vybuchujúcimi mozgami), že sú vlastne úplne geniálne.(29.4.2010)

Nechtělo se mi na tenhle film koukat, ale v televizi nic jiného neběželo a já měl zrovna chvilku, tak jsem se do toho pustil. Nakonec jsem byl dost překvapený, s jakými nápady se tvůrci v tomhle animáku vytasili. Nápady, které bych ve svých představách snad nikdy neměl. A o to hezčeji se na to koukalo. Co se týče příběhu, ten se kolem dobrého nápadu omotal a nepřináší nic nového. I tak je to ale milé, hezké, vlídné, neurazí to a už vůbec to nepoučuje...proč by taky. Prostě to upřímně baví a nejlepší je, že to tak vezme jak malé dítě, tak dospělý, který se na to kouká s ním.(26.6.2011)

Nejlepší gastronomický zážitek tohoto roku. Sem tam až proklatě necudným s Vandamovským špulením půlek a útěkem před horou valícího se jídla ve stylu Komanda s Arnoldem Schwarzennegerem. Zabijáčtí gumoví medvídci, útočící kuřata, mega obrovské hot-dogy, co víc si přát. Dokonce i milostná linka funguje na výbornou. Vítejte ve městě, kde Vám lítají pečená kuřata přímo do úst. Pozor však na špagetová tornáda :) 9/10(13.11.2009)

Pro Somálce provokace, pro anorektičky noční můra, pro konzumní společnost popíchnutí a pro mě po delší době konečně zase animák, který je správně švihlý, má nápaditou stylizaci (byť technicky za kolegy zaostává) a překypuje nápady. Prostě taková aardmanovka, ve které Aardmani nemají prsty.(24.10.2009)

• - V každé scéně, kdy se Flint a Sam chtějí políbit, je Sam na levé straně a Flint na pravé. (Ruuzha)

• - Nejoblíbenější scéna tvůrců je dárek, který od Flinta dostane Sam - Kouzelný zámek ze želé, jehož vlastnosti animátoři pečlivě studovali ve vaně naplněné dotyčnou pochutinou. (vendy63)

• - Zpracováno podle stejnojmeného bestselleru Judi Barett. (D3VIL)