Zataženo, občas trakaře

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

• Subjektiv

Někde se děti přeci musí naučit, co je to hollywoodské klišé, předvídatelnost děje a odnaučit se přežírání a nenasytnosti, viďte? Silné **.(10.3.2010)

• Hrabka

Šíleně ujetá ptákovina s nudným, nezajímavým dějem. Pár hlášek se povedlo, ale postupem času mě to nudilo víc a víc, že jsem to prostě nedokázal dokoukat. Kdyby místo toho šíleného akčního rodea přidali radši nápaditější vtipy, bylo by to stokrát lepší. Děti do deseti let se u toho možná pobaví a když se podívám na hodnocení, tak mi příjde, že uživatelů v tomto věku je tady nespočet. ;-) 30%(14.7.2011)

Nejprve jedno varování, které platilo už za dob Ratatouille - nesedejte k tomuto animáku hladoví, protože pak riskujete něco, co by se dalo přirovnat k mučení… :-) Zataženo, občas trakaře má skvělou první polovinu. Úvodní scéna, nepovedené vynálezy a Steve jsou toho důkazem. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se bavíte už o něco méně. Je pořád na co koukat a nenudíte se, ale ta lehkost a kouzlo první půlky je pryč. Nicméně je to pořád zdařilá jízda se skvělým dabingem (teď mluvím o originálu, kdy např. Steva dabuje Neil Patrick Harris) a fajn nápady (hrad ze želé). Ke špičce žánru to sice neřadím, přesto ale to je velmi povedená zábava, kde si můžete být jistí, že prckové se od ní neodtrhnou a vy se k nim s chutí přidáte.(16.5.2010)

Nechtělo se mi na tenhle film koukat, ale v televizi nic jiného neběželo a já měl zrovna chvilku, tak jsem se do toho pustil. Nakonec jsem byl dost překvapený, s jakými nápady se tvůrci v tomhle animáku vytasili. Nápady, které bych ve svých představách snad nikdy neměl. A o to hezčeji se na to koukalo. Co se týče příběhu, ten se kolem dobrého nápadu omotal a nepřináší nic nového. I tak je to ale milé, hezké, vlídné, neurazí to a už vůbec to nepoučuje...proč by taky. Prostě to upřímně baví a nejlepší je, že to tak vezme jak malé dítě, tak dospělý, který se na to kouká s ním.(26.6.2011)

Kulinářskou vytříbenost první poloviny, jemně kořeněnou trefným humorem, spolehlivě posílá do kontejneru se zbytky nenažranost půlky druhé, která je kuchtěna v rytmu druhého Prehistorika (ano, toho neandrtálce s pořádným pivasem).(17.12.2009)