Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

Tohle jsem si vždycky přál, aby na mě jen tak z nebe padaly hamburgery, hot dogy, špageti a všechno možné jídlo. Z této originální animované komedie vtip a vše okolo něj jen srší, určitě stojí za shlédnutí.(6.1.2011)

Smekám před fantazií tvůrčího týmu, přede všemi, kteří dali dohromady tu obří spleť všeho, co divák viděl. Po téhle stránce je to pohádka, která nemá chybu. Pak je tady obří ale - vždyť mě to vlastně vůbec jako celek nezajímalo a to, že jeden nadějný věděc umožnil, aby pršelo jídlo, mi tak úplně nestačilo. Nikdo si mé sympatie nezískal a ani to jídlo mě vlastně nelákalo...(2.1.2010)

Fascinujúce. Z takého hovädzieho námetu pripraviť také pestré a výdatné menu, to chce vážne talent. Ani nepamätám, kedy som sa naposledy tak schuti zasmial. Niektoré gagy sú tak over-the-top (guľovačka so zmrzlinou, ktorá pripomína vyvražďovačku brokovnicou, aj s vybuchujúcimi mozgami), že sú vlastne úplne geniálne.(29.4.2010)

• MM_Ramone

Snaživý, ale nepochopený, vynálezca Flint Lockwood spôsobí jedným zo svojich experimentov zvláštnu anomáliu. Nad malým ostrovom Swallow Fall, niekde uprostred Atlantiku, začnú z neba padať potraviny. 3D animované filmy začínajú už byť skutočne nudné. Ich tvorcovia, v snahe byť originálny, sa chytajú aj takýchto priblblých scenárov. Vizuálna stránka tohto diela je prijateľná, avšak ničím výnimočná. To stačí tak akurát na dve hviezdičky. **(18.3.2010)

• - V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu k filmu s názvem „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)

• - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

• - Zpracováno podle stejnojmeného bestselleru Judi Barett. (D3VIL)