poster

Zataženo, občas trakaře

 • USA

  Cloudy with a Chance of Meatballs

 • Slovensko

  Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  *****

  Vedle formálně progresivních surfujících tučňáků se bezpochyby jedná o nejlepší animovaný film studia Sony Pictures, který je jednak satirou zdánlivé bezbřehosti konzumní společnosti, jednak persifláží melodramat, katastrofických, horrorových a sci-fi filmů a jednak neustálým přívalem slovních hříček, vtipů v druhém plánu a intertextových narážek, což se napoprvé nedá všechno pobrat, nejdůslednějším animákem vycházejícím z tradic grotesky (čemuž se přizpůsobuje i stylizace animace). Ideální film jak pro naivní diváky, kteří budou zahlceni přívalem atrakcí (film ve 3D o nenažranosti 3D), tak pro poučenější, kteří se budou pětihvězdičkově bavit anarchistickou formou, kdy je naprosto vše vážné, seriózní a rodinné podvraceno.(24.10.2009)

 • Subjektiv
  **

  Někde se děti přeci musí naučit, co je to hollywoodské klišé, předvídatelnost děje a odnaučit se přežírání a nenasytnosti, viďte? Silné **.(10.3.2010)

 • KlárkaS
  ****

  gummy bears!(28.12.2009)

 • viperblade
  ****

  Nejprve jedno varování, které platilo už za dob Ratatouille - nesedejte k tomuto animáku hladoví, protože pak riskujete něco, co by se dalo přirovnat k mučení… :-) Zataženo, občas trakaře má skvělou první polovinu. Úvodní scéna, nepovedené vynálezy a Steve jsou toho důkazem. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se bavíte už o něco méně. Je pořád na co koukat a nenudíte se, ale ta lehkost a kouzlo první půlky je pryč. Nicméně je to pořád zdařilá jízda se skvělým dabingem (teď mluvím o originálu, kdy např. Steva dabuje Neil Patrick Harris) a fajn nápady (hrad ze želé). Ke špičce žánru to sice neřadím, přesto ale to je velmi povedená zábava, kde si můžete být jistí, že prckové se od ní neodtrhnou a vy se k nim s chutí přidáte.(16.5.2010)

 • M.a.t.t.
  *****

  Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

 • - Animácia Oblačno, miestami fašírky je inšpirovaná rovnomennou detskou knižkou z roku 1978, z ktorej sa dodnes predalo okolo milióna kusov. (Blader589)

 • - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

 • - V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu k filmu s názvem „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace