Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Pethushka

Animované filmy většinou tvoří lidé, kteří mají fantazii a proto člověka baví...u Zataženo, občas trakaře tomu není jinak. Super příběh, pěkné postavičky..takže fajn pohádka nejen pro děti. Je pravda, že trochu víc vtipu by neuškodilo..proto 4 hvězdy. ()

xxmartinxx

Roztahané a s překvapivě malým množstvím humoru. Dobrý nápad s okatým přesahem prostě nevystačil na devadesát minut a tvůrci, kteří nechtěli propadnout lacinosti, tak nějak nevěděli, co si počít. je to hezké, ale bohužel taky trochu nedotažené. ()

Skejpr

Neuvěřitelně natřískaný animák, který originalitou a především neuvěřitelnou kadencí skvělých fórů hravě strčí do kapsy většinu filmů letošního roku. ()

M.a.t.t.

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu. ()

gudaulin

Sice nikoliv výjimečný, ale určitě nadprůměrný animovaný kousek o tom, že nenažranost škodí. Vedle standardního motivu vztahů rodičů a dětí, o tom, že se mají mít rádi, ctít se a pomáhat si, je to film o konzumním světě založeném na zdánlivě ničím neomezované spotřebě. Film má tempo, spoustu bláznivých vtípků, je originální a doplněný řadou narážek na slavné filmy minulosti. Zkušený divák pochopitelně pozná motiv hvězdy smrti z Hvězdných válek nebo kamery mimozemského bojového stroje ze Spielbergovy Války světů. Celkový dojem: 75 %. Snímek bohužel trpí typickým neduhem amerických animovaných velkofilmů - jeho poselství musí být formulované tak, aby ho pochopili pokud možno všichni. Některé gagy jsou příliš přímočaré a fórků je tolik, že je jimi divák v některých momentech zaplaven a nemůže si je vychutnat... ()

Psema

Gastronomická kanonáda nápadů, kterých by mohlo být o polovinu míň a stejně by šlo o geniální pošušňání, jemuž pixarovská melodramata nesahají v zábavnosti a vtipnosti ani po spodní patro Double Whooperu. Gumoví medvídci, explozivní feferonky, lidožravá pečená kuřata... Mr. T! Mohl bych pokračovat do nekonečna - včetně vyjmenovávání všech filmových odkazů (a že jich není málo) -, ale raději si zajdu znovu do kina. Tohohle menu se milerád přežeru. 9/10 ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Inovatívne, čo sa nápadu týka, ale príliš jednoduché. Samotná myšlienka je fakt zaujimavá a veru, že tu taká rozprávka ešte nebola, ale to je všetko. Dej nemá prudké tempo a celý je postavený na jednej myšlienke (hoci zaujímavej, ale jednej jedinej) a množstve ponaučení pre deťúrence. Je to milá rozprávočka, ktorá neurazí, miestami príjemne prekvapí a celkovo nenudí. Posledná tretina má slušné tempo a pár veľmi vtipných miest a tak zanechá celkový fajn dojem. Taká relaxovka. (3 a pol *) ()

Ainy

Sympatická komedie o vynálezci, který vyzrál nad celosvětovým hladomorem. Z nebe prší hambáče, koblihy, džus, čokoládová poleva, zmrzka ... prostě cokoliv, co se dá jíst. Bavila jsem se. Přeotylý starosta města si objednal švédský stůl a celý svět ohrozila bouře obřích slanin, toustů, zelného salátu a tak bylo třeba zasáhnout. Trochu se mi zdálo, že to přehnali s tím "co se má podělat, to se podělá a čím víc, tím bude příběh akčnější". Hlášky ale byly vtipné "objednával si někdo pizzu? Ta pizza po nás totiž de! ... hmm, že by inteligentní potravina?". Liga statečných bojovala s vesmírným lgmdrs, jenž se vzepjal příkazům a jako vesmírný predátor, získal vlastní rozum. Ovládnutí se přirozeně bránil. Nicméně musím ocenit odvahu ligy, jež svedla úspešný boj se šikem grilovaných kuřat a v temnotách mezi obřími arašídovými lupínky si posvítili pochodní z maršmelou. Opravdu povedená, animovaná taškařice. ()

Botič

Nejlepší gastronomický zážitek tohoto roku. Sem tam až proklatě necudným s Vandamovským špulením půlek a útěkem před horou valícího se jídla ve stylu Komanda s Arnoldem Schwarzennegerem. Zabijáčtí gumoví medvídci, útočící kuřata, mega obrovské hot-dogy, co víc si přát. Dokonce i milostná linka funguje na výbornou. Vítejte ve městě, kde Vám lítají pečená kuřata přímo do úst. Pozor však na špagetová tornáda :) 9/10 ()

3DD!3

Sympatická pohádka s ulítlým nápadem a neskutečnou dávkou invence. Z nebe padající jídlo by sice technickým službám nadělalo spoustu vrásek, ale stejně by to bylo prima. Hlavní hrdina je magor, kterému by neměli svěřit ani opravu televize a hlavní záporak obézní městský zastupitel. Lord s Millerem valí. ()

Le_Chuck

Tak Sony má svoje Incredibles. Úžasná práca so žanrovými klišé, vražedné tempo a najlepší katastrofák dekády je na svete. Som hladný. 90% ()

hellstruck

Pohádka, ve které z nebe padají masové kuličky nebo špagety tedy nemá obdoby! Už proto se distributoři sekli s názvem víc než kdy jindy. Já si ráda zasnila a představovala si, jaké by to asi bylo, kdyby denně "sněžila" svíčková nebo pršely hamburgery. Mimo to je to udělané velice zábavnou formou, kterou narušuje pouze natahovaný a poněkud nudný konec. Jinak skvělá zábava. ()

viperblade

Nejprve jedno varování, které platilo už za dob Ratatouille - nesedejte k tomuto animáku hladoví, protože pak riskujete něco, co by se dalo přirovnat k mučení… :-) Zataženo, občas trakaře má skvělou první polovinu. Úvodní scéna, nepovedené vynálezy a Steve jsou toho důkazem. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se bavíte už o něco méně. Je pořád na co koukat a nenudíte se, ale ta lehkost a kouzlo první půlky je pryč. Nicméně je to pořád zdařilá jízda se skvělým dabingem (teď mluvím o originálu, kdy např. Steva dabuje Neil Patrick Harris) a fajn nápady (hrad ze želé). Ke špičce žánru to sice neřadím, přesto ale to je velmi povedená zábava, kde si můžete být jistí, že prckové se od ní neodtrhnou a vy se k nim s chutí přidáte. ()

MM_Ramone

Snaživý, ale nepochopený, vynálezca Flint Lockwood spôsobí jedným zo svojich experimentov zvláštnu anomáliu. Nad malým ostrovom Swallow Fall, niekde uprostred Atlantiku, začnú z neba padať potraviny. 3D animované filmy začínajú už byť skutočne nudné. Ich tvorcovia, v snahe byť originálny, sa chytajú aj takýchto priblblých scenárov. Vizuálna stránka tohto diela je prijateľná, avšak ničím výnimočná. To stačí tak akurát na dve hviezdičky. ** ()

D.Moore

Síla tohoto animáku je v jeho zběsilosti. Hory gagů všeho druhu mě pobavily více než u pozdějšího LEGO příběhu od stejných tvůrců a na (jemné a dost možná vlastně úplně jinak myšlené) moralizování jsem díky nim skoro nepomyslel. ()

freddy

Průměrný film s nadprůměrným námětem, přesně takové jsou mé pocity zrcadlící se v mé mysli po zhlédnutí tohoto animovaného filmu, který by sám o sobě byl zřejmě jen dalším nudným animákem, jakých jsou tucty, jenže právě jeho originální nápad, který tu ještě nebyl, ho velmi výrazně odlišuje od ostatních průměrných filmů. Aby padalo jídlo z nebe, to tu myslím ještě v žádném filmu nebylo, a nakonec se z mého diváckého pohledu tento nápad ukázal býti tou správnou ideou, díky které jsem zase o jeden zajímavý divácký zážitek bohatší. Jistě, neříkám, že film je bez jakékoliv chybičky, v několika okamžicích jsem se taky trochu nudil, ale to je malicherná výtka v porovnání s originálním příběhem, který jsem mohl vidět. A že se film nevyhne určité klišovitosti, to se samozřejmě dalo očekávat, je to zvláštní, jak se v těch filmech vždycky vše, co je hezké, umí zvrtnout, a pak se to zase nějakým zázrakem povede zachránit a všichni jsou šťastní a spokojení. Tohle je k vidění ve všech žánrech a ani v animovaných filmech tomu nemůže být jinak, ale každý, kdo už se dívá nějaký ten pátek na filmy ví, že klišovité zvraty se dají očekávat téměř u každého filmu. Pokud mám své hodnocení uzavřít, tak film sám o sobě by si za normálních okolností zasloužil tři hvězdy, ale za originální nápad s jídlem padajícím z oblohy prostě musím tu čtvrtou hvězdu přidat. ()

Spooner

Další z řady povedených animáků. Ze začátku mi docela trvalo než jsem se naladil na ten správnej styl humoru a některý ty ksichty co tam hází hlavní hrdina mi moc vtipný nepřišly. Těch nápadů je tam ale tolik a druhá polovina filmu je natolik šílená, že se tomu nedá odolat. A to, že člověk dostane hlad u filmu, ve kterém prší hamburgery, sněží zmrzlina nebo chodí pečený kuřata je tak trochu samozřejmostí ;) 70% ()

Ded@M@tes

Vynálezce, který vylepší vše na co přijde. Jídlo prší z nebe, dobrý nápad, ale nic se nemá přehánět. Kvalitní animace a příběh. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky