Do New Orleans přijíždí princ Naveen. Rodiče ho vyhnali z domu, protože byl moc líný a rozhazovačný. Zlý čaroděj princi slíbí, že pomocí kouzel zařídí, aby mohl pokračovat v nicnedělání, ale místo toho Naveena promění v žabáka. Tiana je ctižádostivá mladá kuchařka, která sní jen o tom, že si otevře vlastní restauraci. Nic jiného ji nezajímá, a to ani ve chvíli, kdy potká v domě své kamarádky žabáka. Ten jí řekne, že když ho políbí, bude z něj krásný princ. Tiana ho nakonec políbí, ale je to z čistě ekonomických důvodů. Ale místo toho, aby se změnil ve spanilého mladíka a dal jí peníze na vysněný podnik, tak se ona sama promění v žábu. A tak dvojici nezbývá nic jiného než se vydat na strastiplnou cestu za někým, kdo by mohl zlomit kletbu a vrátit jim lidskou podobu. (TV Nova)

Herráček

Ó jak mě baví ten stále zažitej stereotyp, že láska vrcholí svatbou... Klasická dětská pohádka, neoslní, neurazí... Nevím, co s tím... Namluvený to mají pěkně, žáby jsou pěkně naanimovaný (jistě, postaru, ale komu to vadí?) Pokud hledáte klasickou dětskou pohádku pro ty, kteří mají rádi hudbu (a hlavně jazz), nemůžete tímhle šlápnout vedle... Pokud se vyžíváte ve sledování animáků, rok 2009 nabídl i lepší kousky... ()

Seti

Jeden z posledních Disneyho epilogů k 2D animaci, který mi přišel dost slabý. Rasově emancipovaný příběh z amerického jihu o hudbě, lásce a poctivé práci je v mnoha ohledech klasická disneyovka, přesto mě nebavil (už jsem asi na to moralizování moc starej). Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale zdá se mi, že v posledních Disneyho kouscích začínájí až nepříjemně převažovat hudební čísla, která jsou bohužel stále slabší a otravnější. ()

Wally

Od animáku čekám, že mne pobaví. Tohle bylo až moc vážné a až moc dospělácké...nebavilo mne to... ()

Perry-

3,5* V dnešní době nadprůměrný "2D" animák, na starší kousky ovšem nedosahuje (nicméně to neznamená, že je špatný... jen vysoko položená laťka se prostě obtížně překonává) ()

Hanys_

Jazzem protkaná hudební pohádka pro mladší i pokročilé. A zároveň moc příjemná alternativa k současným 3D animákům, dokazující, že 2D animace má pořád svoje kouzlo. S princeznou a žabákem na mě prostě dýchla pořádná porce nostalgie, bezstarostnosti a pohody - stejně jako u mých srdcovek Život Brouka a Mravence Z....Hodně silné 4. ()

cab

Navrat ke korenum animace se vydaril, ale je tezke souperit s konkurenci, ktera ma vsechny trumfy. Pohadka plna zpevu, tance a usmevu v modernejsim kabate. 55% ()

Ripley

Oceňuji,že se studio po delší odmlce rozhodlo opět natočit klasický 2D animovaný film.Už jsem si myslel,že ručně malovaným filmům u Disneye odzvonilo.Navíc je film natočen podle klasické šablonky nejtradičnějších 2D Disneyovek. Bohužel však nadšení z mé strany se po shlédnutí nekonalo(když opomenu animaci,která je dokonalá a úchvatná).Film mě zaujal pouze v první třetině,kdy hlavní postavy byli ještě lidmi.Poté co se změní v žabí pár,začíná zvířecí,infantilnější a delší část filmu,která mě jednoduše nechytla a chvílemi i nudila.Soundtrack je pochopitelně jazzový(film se odehrává v New Orleans...plno afroameričanů),což mi také nepřidalo na radosti a slasti,ikdyž uznávám,že jde o kvalitní záležitost.Když Disney soundtrack,raději Menkenovu Pocahontas,Eltonova/Zimmerova Lvího krále nebo Collinsova Tarzana.Takže celkově za 60%. ()

pipapaja

Disney se vrátil ke kořenům a ke klasické animaci a nedopadlo to vůbec špatně. Příběh je zajímavý v leckterých ohledech originální písně jsou chytlavé postavy sympatické hudba nádherná a animace i když 2D tak prostě úžasná. Bohužel trošku bych sice vyladil hlavního záporáka ale jinak nádherná pohádka pro malé i velké. ()

Paity

Tady už Walt Disney, respektive jeho studio nevědělo co dělat, aby na něčem vidělalo a splácalo dohromady Fantaghiro, Aladina v ženském a Charlieho, kterému se nechtělo do nebe. Výsledek je pak dosti tragikomický (komický ale jen zřídka). ()

Stružák

Jo, takhle nějak si představuju prototyp animovaný pohádky. :-) Hezkej příběh, nádherná animace (mám tuze rád tyhle "placatý" pohádky), fajn hudba a nepřeberný množství vtipnejch momentů. Princezna a žabák sice do světa filmu nepřínáší nic novýho nebo originálního, ale svoje poslání plní na výbornou. ()

Bety88

Krásná klasicky animovaná pohádka plná chytlavých písniček. Prostě jsem si zase poplakala nad šťastným pohádkovým koncem ()

Savel

Klasický disneyovsky produkt, tak jak ho máme/nemáme radi, tezici z remesla legendy animovaneho filmu....nicmene pisnicky jsou nudne rychlokvasky (ne kazdy animovany muzikal je Lvi kral) a pribeh ani zaporak neprinasi svetu nic noveho.Tak co s tím? Nuda...Alternativa: Labutí princezna, Anastazie ()

Darth Maul

Najviac sa mi páčila tradičná disneyovská animácia (počítačová 3D animácia je už akási otrepaná a osobne sa mi viacej páči klasika). Skvelá bola aj hudba a celá tá atmosféra New Orleans. Tradičný disneyovský príbeh podaný trochu inak... a s celkom peknými myšlienkami. ()

Hanes88

No tak tohle byl hodně kvalitní muzikál. Dvojnásob, protože mám rád animované filmy, kde se vyskytují vtipné momenty. Jelikož jsem předtím moc o tom neslyšel, bál jsem se, že to bude blbost. Ale to určitě ne! Opravdu pěkný animovaný muzikál. 80% ()

Darik

Klasická animace jak za starých časů dodává tomuto filmu na kráse (a to nepočítám sakvělý příběh plný humoru a krásné hudby). Kéž by i ostatní animáky byly natočeny tímto stylem. Zatím dávám 4*, uvidíme, jak to vyzní v originálním znění (ne že by dabing byl špatný, to vůbec ne). ()

Wiluna

Čo sa tu našim podarilo dokázať so slovenským dabingom by bola prinajmenšom nominácia na Oscara. Neskutočná palba excelentých hlasových prejavov, dokonale odspievaných pesničiek a neprekonateľného dabingu Richarda Müllera. Tie hlasy, vdýchli život každej jednej postavičke a povýšili celú rozprávku do úplne iného levelu, ako ponúkla originálna verzia v EN. Klobúk dole. ()

El_Rabbit

Konečně po dlouhé době zase klasicky animovaná pohádka od Disneye a ještě navíc velmi dobře zvládnutá, zábavná a vtipná... vrátil jsem se do dětských let :o) ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky