Do New Orleans přijíždí princ Naveen. Rodiče ho vyhnali z domu, protože byl moc líný a rozhazovačný. Zlý čaroděj princi slíbí, že pomocí kouzel zařídí, aby mohl pokračovat v nicnedělání, ale místo toho Naveena promění v žabáka. Tiana je ctižádostivá mladá kuchařka, která sní jen o tom, že si otevře vlastní restauraci. Nic jiného ji nezajímá, a to ani ve chvíli, kdy potká v domě své kamarádky žabáka. Ten jí řekne, že když ho políbí, bude z něj krásný princ. Tiana ho nakonec políbí, ale je to z čistě ekonomických důvodů. Ale místo toho, aby se změnil ve spanilého mladíka a dal jí peníze na vysněný podnik, tak se ona sama promění v žábu. A tak dvojici nezbývá nic jiného než se vydat na strastiplnou cestu za někým, kdo by mohl zlomit kletbu a vrátit jim lidskou podobu. (TV Nova)

TEKAS

Osvěžující klasická pohádka. Mimo jiné se mi moc líbilo, že blonďatá bohatá dcerka měla dobré srdce, samostatně pracující či spolupracující stín svého nositele, obrovský aligátor, který by mouše neublížil a ještě k tomu skvěle hraje nebo třeba zamilovaný dobromyslný světlušák. ()

filip289

Disney sa vrátilo ku klasickej animácii a mne sa to sakra páči. Vtipné, dobre animačne zvládnuté, celkom originálne prepísaný príbeh, len toho spevu bolo na mňa možno až trocha moc, i ked to bolo v slovenskom dabingu veľmi dobre zvládnuté. ()

liberita

Páči sa mi, že štúdio Disney sa v tomto snímku vrátilo k pôvodnej ručnej animácii, pretože aj to patrí k filmovým prvkom, ktoré mám v disneyovkách najradšej. Ústredný motív žabieho princa si síce Princezná a žaba požičala zo známej rozprávky bratov Grimmovcov, spracúva ho ale v úplne iných, nových a originálnych súvislostiach. Pozitívne by som vo filme hodnotila farebnosť, mágiu New Orleans a okolia, postavy Louisa a Raya ako aj odlišnosť hlavnej hrdinky od zvyčajných princezien. Výborný a správne desivý bol aj voodoo chlapík, pripomínajúci so svojimi duchmi Rasputina z Anastázie. Veľkým negatívom sú však pesničky, ktorých je v celom filme priveľa, rušia zábavu a sú úplne zbytočné. Jazzové prvky a samotná hudba Randyho Newmana by úplne stačili, takto človek pri pozeraní filmu niekoľko dlhánskych minút len pretrpí alebo pretočí. ()

DoubleJo

Disneyovku som uz velmi dlho nevidel, tak som sa nechal zlakat na najnovsiu. A nebolo to zle. Pochopitelne som neocakaval tolko vtipov ako to byva u animakov, kedze tieto animovane filmy su skor zamerane na mladsieho divaka. No napriek tomu som sa celkom bavil par krat som sa aj z chuti zasmial a cele to bolo....mile.3,5* ()

Renie42

Pěkné písničky, hezký příběh, jak se z líného prince stane pracovitý žabák, jak pozná lásku v žabí kůži i k obyčejné dívce a ne k princezně. I slza ukápla kvůli světlušce Rayovi, aligátor Luis byl taky skvělý. Nesedla mi tam ta záporná osoba, ten týpek, který se oháněl wodoo, ale někdo záporný tam být musel. ()

jafuska

toto je vyloženě pro děti, ale jako animace je to dobrý, i postavičky byli fajn, kritika určitě žádná, občas pohádky můžu, ale už jsem jim opravdu odrostla, ale bylo to fajn ()

mišulka66

Jedna z pěkných, hudebních, kreslených pohádek poslední doby. Návrat ke klasické 2D se tvurcům vyplatil. Příjemné odreagování po náročném dni. ()

Lyriq

Jsem moc rád, že se Disney nebojí stvořit "klasický" animák, na takových filmech jsem vyrůstal. Bavil jsem se, a celou dobu jsem byl potěšen tím co vidím, jen na mě tolik nesálala ta atmosféra která mě na Disneyovkách táhla nejvíc... Možná to je jen pro mě slabším příběhem... Přesto 65% a doufám, že budou další kousky :) ()

adamix

Moderný comeback ku klasickým Disneyovkám nezlyhal a po hudobnej stránke taktiež. Len škoda, že to nezožalo taký úspech na verejnosti ako neskorší FROZEN. ()

tkey

Můj rest o kterém jsem nevěděl že mám. Fajn Disnijovka s mnoha eastereggy. Pokud bych si měl vybrat čím se mučit při fakános sešn, tak tohle by tak hrozný nebylo. ()

helrohir

S týmto filmom sa Disney vrátil v čase k tradičnej oku lahodiacej 2D animácii (čo je potešujúce), ale taktiež je príbeh klasické romantické klišé a nezaujímavými spievanými pasážami (čo už tak potešujúce nie je). Zaujímavé je však prostredie aj doba, v ktorej je príbeh zasadený, a prostredie New Orleans, bariny či voodoo cult dokážu aspoň čiastočne ozvláštniť jednoliaty príbeh. Celkovo film zanechal zmiešané dojmy. 60%. ()

mr.bredok

Film jsme viděli o prvním svátku vánočním. V kině byla pouze naše trojčlenná rodina. To bylo fajn, Pohádka ničím neurazí ani nemá špatný vliv na děti - spíš naopak . .Zajímavé je, že od té doby kdy má amerika snědého prezidenta jsou i princezny tmavé... ()

kenny79

Pohádka o žabákovi na americký ( celkem i vtipný )způsob se mi hodně líbila. škoda jen té světlušky, ale zase se ji splnil sen a dostala se ke své hvězdičce. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky