Do New Orleans přijíždí princ Naveen. Rodiče ho vyhnali z domu, protože byl moc líný a rozhazovačný. Zlý čaroděj princi slíbí, že pomocí kouzel zařídí, aby mohl pokračovat v nicnedělání, ale místo toho Naveena promění v žabáka. Tiana je ctižádostivá mladá kuchařka, která sní jen o tom, že si otevře vlastní restauraci. Nic jiného ji nezajímá, a to ani ve chvíli, kdy potká v domě své kamarádky žabáka. Ten jí řekne, že když ho políbí, bude z něj krásný princ. Tiana ho nakonec políbí, ale je to z čistě ekonomických důvodů. Ale místo toho, aby se změnil ve spanilého mladíka a dal jí peníze na vysněný podnik, tak se ona sama promění v žábu. A tak dvojici nezbývá nic jiného než se vydat na strastiplnou cestu za někým, kdo by mohl zlomit kletbu a vrátit jim lidskou podobu. (TV Nova)

Rosana

Tento film mě hodně zklamal. Tohle bych dětem nepustila. Sice je to pěkně malované a zpívá se tam, ale přeci jenom není WD zastaralý, když zpívá skoro i nábytek? A co ta myšlěnka filmu? SPOILER: holka se chudák dře, aby si vydělala na restauraci, nějaký šlechtický zmetek, co v žiotě nesáhl na práci, jí stáhne s sebou ke dnu a když se zázrakem stanou z hnusných žab lidmi, tak stejně je to líný nepoužitelný chlap a holka chudák dál dře! A co ten aligátor trumpetista? Zařadit do pohádky Jazz, princeznu černošku a obrácený princip líbání žáb je super nápad, ale Disney, nežijeme už ve 30. letech!!! ()

mysiak

Toto dlho chýbalo..klasická 2D rozprávka od Disneyho..založená na pekných pesničkách, jednoduchom deji a atmosfére, ktorou som sa uniesol...možno dnešné deti to moc nezaujme, ale mňa to zaujalo...pekná, milá rozprávka ()

Alementina

Na sobotni chladne destive odpoledna, kdy jaou vaichni zavreni doma kvuli corone... Tohle je to, co vam zprijemni rodinne odpoledne... A navic i ceskyma pisnickama 😉 ()

blackrain

U Disneye si vybrali opravdu originální prostředí pro svůj příběh. Moderní prostředí klasické pohádce vůbec neuškodilo, přidalo jí mnohem větší šmrnc, krásně ji oživilo a roztančilo. ()

SarumanKo

Princezná a žabiak je veľmi príjemná rozprávočka a znamená dôstojný návrat kreslenej klasiky. Užijú si ho najmä ročníky, do ktorých patrím aj ja - teda tí, ktorí vyrastali na kreslenej tvorbe Walta Disneyho, a zažili jeho pád zapríčinený animákmi vo veku, kedy to pre nich znamenalo vrchol kinematografie. Má to všetko, kvôli čomu som to vtedy miloval, a dnes to na mňa zapôsobilo prekvapivo dobre. Ale aj bez nádychu nostalgie je ten príbeh príjemný, síce klasicky otrepaný a v závere moralizujúci, vtipnosťou, nádhernou kresbou a piesňami však pre malých divákov dokonalý. Ak navyše milujete jazz ako ja, je pre vás Princezná a žabiak jasnou voľbou. (70%) ()

Lulu13

K tejto pre mňa doteraz absolútne neznámej disneyovke som sa dostala čistou náhodou a zostala som milo prekvapená. Napriek tomu, že je z roku 2009 nie je to na nej vôbec cítiť a svojou klasickou animáciou a muzikálovými piesňami pripomína skôr disneyho 90.roky, čo mňa ako odporcu novej, často nie príliš oku lahodiacej animácie potešilo. Humorom sa tu tiež nešetrilo a napriek tomu, že už nepatrím medzi cieľovú vekovú kategóriu tohto snímku som sa neraz z chuti zasmiala. Toto je disney, ktorého mám rada :). ()

ABLABLABLA

Netradiční pohádka o princezně a žabákovi aneb "princezna" se taky promění v žábu, jelikož není princezna. Krásná rozmilá animace, sympatický krokouš, parádně trefený světlušák (nebo světlušťák? težko říct, jaký je mužský rod od světlušky), uvřeštěná bloncka, krásná čokoládová princezna, a ne až tak pohledný princ. Dobro zvítězí nad zlem (ano tady je ten náznak klasické pohádky) a všechno dobře dopadne, i přestože konec, kdy by oba zůstali žabáci a žili šťastně až do smrti v močálu s jazzujícím krokodýlem, by byl překvapivější. ()

Easykk

Přesně a jen kvůli takovýmhle filmům bych přejmenoval DisNEye na DisANOye!! Přesně a jen kvůli těmhle příběhům jež čekají v něm!! Přesně a jen kvůli té žabce, která věří v svůj sen!! Přesně a jen!! ()

kajas

Krásná klasická pohádka, která se v porovnání se staršími disneyovkami rozhodně nemá za co stydět. Postavy jsou sympatické, písničky nijak nepřekáží ("Never Knew I Needed" je přímo dokonalá), český dabing v čele s Kornem se také povedl. Dějová linka světlušky Raye mě až dojala. Opravdu pěkná podívaná pro děti i dospělé. ()

Gereth

Jazz v animované pohádce od Disney? To je mi příjemné překvapení. Ale bohužel jediné, kterého se mi dostalo. Tolikrát omleté charaktery a situace nemilosrdně omleté znovu a znovu. Ovšem největší ironie je ukrytá v tom, že pohádka, která se snaží všem ukázat, jak důležité je být hodný k ostatním, nehledět peněz a věřit na lásku, si, co se morálky a tolerance týče, neustále podráží nohy. Je to takový nevýchovný kýč s hezkou hudbou. // 50% ()

GOtoUCSC

Naprosto kouzelné ! Pohádka, která boří všechny klasické rysy pohádek. Princezna – mulatka, polibek žáby mění v žábu, woodoo, jazzový krokodýl. Mohu se tady pouze rozplývat nadšením. Oceňuji, že konečně nějaká princezna má vyšší cíle než dostat se na trůn se svým princem – nadšení Tiany pro svojí vlastní kavárnu – nadšení všech – sny všech. Hrozně jsem se vztekala když umřel světlušák, protože v pohádkách světlušáci umírat nesměj ! Každopádě náladu mi spravila nejkouzelnější scéna z koce filmu kdy se světlušák zjevuje v podobě hvězdy vedle jeho životní lásky Polárky. ()

Hees

Musím si túto rozprávku pozrieť znova.Pekné momenty striedajú úsmevné situácie.Nevýhoda je možno trocha na môj vkus divná "Američtina", ktorá v rozprávkach podobného typu moc využívaná nie je.Páčili sa mi všetky postavy a aj príbeh. ()

Nifgai

Mě se pohádka líbila moc. Chytlavá hudba, klasiká zápletka, skvělý dabing, plno barev. Malé neteři se to líbí ještě víc a já se s ní natuhle pohádku, vždy ráda kouknu znova. ()

honajz2 odpad!

A je to v... však víte v čem. Film jsem nudou nedokoukal. Humor žádný. Na tohle se už nikdy nepodívám. ()

vydumnica

Konecne nejaky Disney animak aj o cernosskej hrdinke :-). Tak krasne a zaujimavo sa to zacalo, vyzeralo to byt na 5*, ale ked prisiel na scenu ten carodejnik a tie temne sily "cierne tiene", film u mna v konecnom dosledku klesol az na 3*. Asi nie prilis vhodne pre male deti. Animacia pekna...ale trochu malo humoru a pesnicky tiez len priemerne. ()

Elyssea

Disney v netradičním prostředí, které mu ale ohromně svědčí. Kéž by se klasické animaci dařilo víc, protože co s ní u Walta dokáží je až neuvěřitelné. Příběh je hezký, hlavní pár sympatický, padouch démonický. Ale co mě z celé té pohádky očarovalo nejvíc byl Ray a jeho Evangeline. ()

Streeper

Co na téhle pohádce miluji jsou rozhodně ty písně, mají skvělý rytmus a hned jsem si je zapamatovala. Navíc Tiana je úžasná a nádherná princezna, která dává holkám naději, že sen se může splnit komukoliv pokud si za ním jdete. ()

JohnRambo

Práve som dopozeral THE PRINCESS & THE FROG a som šťastný že sa zase vrátil starý dobrý 2D Disney kabát a ešte k tomu aj tak príjemne potešil...Pozitivne vplýva aj krásna hudba. Všetko je samozrejme vychytralosť tvorcov (old-style, black princess...) ale mne sa to aj tak páčilo. 85% ()

C0r0ner

Dějově to nebylo nic převratného, ale celou dobu to bylo takové hezké, až jsem se z toho nakonec dojal, tak musím dát plné hodnocení. Taky potěší velmi originální prostředí pro pohádku a jazzový (ne, že bych ho měl zvlášť rád) soundtrack, který se do filmu perfektně hodil. Velmi milé překvapení. 90% ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky