Pád do tmy 2

The Descent: Part 2

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 2009, 94 min

Oproti vynikajúcej jednotke je dvojka len slušným béčkom (nieže by ňou jednotka nebola), ktorá má atmosférické momenty, i keď ničím výnimočné, a používa vynikajúcu hudbu z prvého dielu. Napriek tomu, že nedosahuje ani zďaleka takú klaustrofóbiu (prečo tvorcovia nepoužili posúvajúcu sa kameru tunelom?) a akciu (tvorcovia akoby nevedeli ako ukončiť vyvrcholenie scény), celkovo dvojka len pripomenie, aká bola jednotka výborná a preto nejdem pod štyri. Videné: 2x.(6.3.2010)

• Reiniš

Kdyby se tvůrci vykašlaly na zbytečné hektolitry krve a předvídatelné lekačky, mohl mít vydařený první díl důstojného nástupce. Zcela nevyužitý potenciál. Part 2 prvotní příběh vůbec nerozvíjí, pouze na něm parazituje. Zavěrečné rozuzlení je opravdu to nejhloupější, co jsem v žánru za poslední dobu viděl. Zlo! A taková to mohla být hezky strašidelná série, Neile Marshalle...(6.9.2011)

I přes průměrné hodnocení musím přiznat, že u obou podzemních exkurzí jsem se vždy řádně lekla. SPOILER! Obecně se ví, že ženy byly využívány jako ohřívací dečky, ale že by vydržely produkovat teplo až tak dlouho?(4.4.2011)

Part 2 ponúka v podstate identickú hororovú jazdu ako predošlý diel. Zmenilo sa len obsadenie (čiastočne), pribudlo viac vydarených lakačiek (trhlo ma asi 5-krát), strach z neznáma (tak dobre fungujúci v prvej polke originálu) sa vytratil a jaskyňou sa putuje tentokrát naopak ako minule. Masky jaskynných glumov veľmi podarené, krv tečie prúdom a postavy konajú rovnako debilne ako naposledy. Tvorcovia naviac porušujú vlastné pravidlá, keď slepé monštrá útočia veľmi presne a aj bez toho, že by niekto vôbec vydal nejaký zvuk a to ma dosť sralo. Aj napriek výhradám som sa však bavil slušne.(5.4.2012)

Zeptal jsem se své dívky, nechce li večer zhlédnout pokračování descentního příběhu lásky a zrady dvou speleoložek na pozadí uhrančivého, čarokrásného prostředí krasových jeskyní. Chtěla. A pak na mě hodinu třicet řvala, že je kurva klaustrofobik, a aby se jí celou noc zdálo o nějakých posraných lidožravých mutantech, to prý taky nemá zapotřebí!! Kráva.(16.3.2010)