Pád do tmy 2

The Descent: Part 2

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 2009, 94 min

• Hakha

Opravdu slabé pokračování kde si na rozdíl od prvního dílu vůbec nepohráli se světlem a víc jak polovinu záběrů v jeskyni máme moc pěkně osvětlenou, takže stísněný pocit z nedostatku světla jak ho znám z prvního dílu je zde nulový a jediné, co aspoň trošku funguje jsou lekačky. A tak tuto jednohubku hodnotím 2 hvězdičky…(12.3.2010)

Po zklamání, jakým pro mě byl druhý díl [REC]u je tohle velice příjemné překvapení... U žádné série není lehké trumfnout předchozí díl (pokud měl úspěch) a i když byl Pád do tmy atmosféričtější a nápaditější, je Descent: Part 2, The ''důstojným'' pokračováním skvělé jedničky a já bych se určitě na další díl podíval - 70%.(14.3.2010)

Jednička byla vážně skvělá, jeden z nejlepších hororů co znám. Od dvojky jsem očekával hodně, ale trochu jsem tušil, že to bude asi takové typické pokračování, které jen vaří vodu. Ze zečátku to tak vůbec nevypadalo, děj se dobře rozjel. Postupně se dostavily i pověstné klaustrofobické momenty, které byly ozdobou jedničky. Příšery na sebe nenechaly dlouho čekat a první akce tu byla velmi brzy. První souboje byly dobré, napětí na vysoké úrovni, fajnové lekačky a hlavně nedělat zvuky, protože ty potvory jsou slepé, ale skvěle slyší... Postupem času to ale tvůrci hnali do moc velkýho extrému a už to nepůsobilo věrohodně (houpání se na zavěšené mrtvole, koupel ve výkalech, odseknutí šerifa...). Závěrečné finále se vůbec nepovedlo a snaha o nečekanou pointu tomu nasadila korunu. Škoda, mohlo to dopadnou mnohem lépe, takhle je to pouze solidně odvedená práce. Jsem zvědavý, co autoři vymyslí do trojky, ale teď už to opravdu nevidím moc optimisticky. 60%(8.4.2010)

Descent 2 se nese v duchu [Rec] 2. O strachu to není vůbec, zato je sequelově přímočařejší, akčnější a celkově i nechutnější. Ale zatímco dvojka [Recu] stereotypně opakovala postupy zavedené u skvělé jedničky, Descent 2 je béčková jízda, která se s ničím nesere a jejíž hrdinky jsou ponaučené z chyb minulých. Větší spokojenost než u [Rec] 2.(10.3.2010)

Na druhej díl víc než slušný, ale jednička byla pro mě o dost lepší, tady se už hraje, jak je u dvojek tradiční, převážně jen na krev a brutalitu a ta přes malinovku místo krve není až zas tak dobrá, nějaký napětí a atmosféra trosku ustupuje dozadu a to hlavně kvůli neumětelství režiséra, kterej používá dost laciný lekačky a mutanty nám trochu uklidnil a místo agresivních krvelačných nájezdů se tu spíš setkáme jak mutanti řvou, když jsou odhaleni ve tmě a nebo bafaj, ale i tak je to dobrý a důstojný pokračování, který se nesnaží nic revolučně měnit a pokračuje v tom, co bylo započato v jedničce(14.3.2010)

• - Film dejovo bezprostredne nadväzuje na prvú časť, ktorá sa odohráva v roku 2005. Keď Rios (Krysten Cummings) zaznamenáva videosprávu pre svoju dcéru, používa mobil značky Nokia N81, ktorá však bola na trhu až v roku 2007. (misterz)

• - Když Sarah (Shauna Macdonald) s Rose proplouvají jeskynní řekou, jsou v následující scéně úplně suché. (Nocturno culto)