Pád do tmy 2

The Descent: Part 2

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 2009, 94 min

The Descent: Part 2 je poměrně silný v určitých jednotlivých scénách, ale celkově mě příliš nenadchnul. Zpočátku jsem byl spokojen - klaustrofobický pocit (tak dobře známý z prvního dílu) se dostavil, jeskynní zrůdy na sebe také nenechaly dlouho čekat a kdybych řekl, že mě to chvílema nepostrašilo, tak bych lhal. Ale několik momentů scénáři neodpustím a chování postav mě doslova ubíjelo. Tak extra pošahaný šerif, jako je v tomto filmu, na světě prostě nemůže existovat, protože by neprošel psychologickými testy (předpokládám že něco takového Amíci taky mají). Závěr se mi nelíbil, nečekaný objev na začátku třetí třetiny se mi nelíbil, navázání na první díl se mi taky nelíbilo (vždyť by to šlo i bez té Sarah - a nepůsobilo by to tak divně). Bez znalosti Marshallovy pecky bych měl z filmu pozitivní pocit... ale já ji znám! 6/10(6.3.2010)

První půlhoďka není úplně optimální, ale pak se to rozjede a už nezastaví. Jsme zpátky ve starém známém jeskynním komplexu, kam teď vyráží pátrací četa včetně z jedničky přeživší a stále ještě ne úplně vzpamatovalé Sarah. A to znamená, že jeskynní zrůdy budou opět hodovat./ Je to akčnější, krvavější, nechybí super scény jako únik ze zapadaných prostor, drama nad propastí, udělejte šerifovi pápá, krysa, nebo jeskynní hajzlík. Napětí samozřejmě zůstává, hodně se mi líbil konec. Osobně mi to sedlo víc než první díl (kupodivu včetně samotných predátorů) a divím se, když hororový fanda zhodnotí pod 3*... "This is a missing person's case, what the hell do you think you'll find down there?"(6.3.2010)

Povedené pokračování dnes již legendárního prvního dílu, který ve světě hororů vzbudil velký poprask. Klaustrofobický pocit, který byl tak skvělý v prvním dílů funguje i v pokračování. Trošku mi zde chyběla pořádná atmosféra jako v prvním díle a závěr snímků taky nebyl zrova nejlíp zvolený. Škoda, že tvůrci si více nepohráli se světlem jako v prvním díle kde světla bylo méně a atmosféra tak byla mnohem děsivější.(21.3.2010)

Druhý díl začíná přesně v místě kde ten první skončil. Děj začíná (i přes řadu nelogičností) šlapat již od začátku a nový režisér nám nachystává tolik čekané lekačky, které i přes tu svou očekávanost prostě fungují. Bohužel postupem času se kouzlo vytrácí a film trpí klasickým syndromem dvojky, navíc režisér opisuje kde se jen dá. Takže divák je na závěr i docela rád, že to celé zvládl bez újmy na zdraví. PS: Pokud mě něco ale dokázalo nadzvednout byla imbecilita toho šerifa, který v jeskyním labyrintu, když si všichni chtějí zachránit kejhák a každá ruka je tedy dobrá, dokáže nasadit želízka s odůvodněním, aby mu podezřelá zase neutekla. A kam by asi tak utíkala pane Šerife? A navíc v tu dobu již asi těžko mohla být podezřelá, když se dozvěděl co stojí za úmrtím postav. 55%(16.3.2010)

• IQ Tiqe

Oproti "jedničce" už chybí moment překvapení - prostě je to totéž, akorát trochu jinak. Ale na druhou stranu jsem předem věděl, do čeho jdu. Nicméně konec byl ještě debilnější.(11.8.2010)

• - Film dejovo bezprostredne nadväzuje na prvú časť, ktorá sa odohráva v roku 2005. Keď Rios (Krysten Cummings) zaznamenáva videosprávu pre svoju dcéru, používa mobil značky Nokia N81, ktorá však bola na trhu až v roku 2007. (misterz)

• - Když Sarah (Shauna Macdonald) s Rose proplouvají jeskynní řekou, jsou v následující scéně úplně suché. (Nocturno culto)