Pád do tmy 2

The Descent: Part 2

Dobrodružný / Horor / Thriller

Velká Británie, 2009, 94 min

Druhý díl není špatný, ale už to není ono. Od začátku do konce je jasné co se v jaskyních stane a že se objeví ty samé monstra jako v prvním díle. Nic nečekaného, až na pár maličkostí. Každopádně musím pochválit výborně zpracované lekačky, které byly nejspíš největším kladem.. 6/10 = 60%(15.3.2010)

K dokonalosti jedničky tomu fous chybí, ale i tak jde o špičkovou záležitost. Neil Marshall dokázal prvnímu dílu vdechnout pocit větší stísněnosti, napětí a celkově použil víc lekavých a obrazově vytříbenějších prvků. Práce kamery, spolu se střihem byly v jedničce hlavním tahounem. Jon Harris se snažil, aby se od podoby prvního dílu moc nevzdálil a na 90% se mu to podařilo. Jeho lekavé momenty ale nepůsobí už tak překvapivě, herecké projevy nejsou na výjimky tak věrohodné. Konec už tak otřepaný z jiných filmů stejného žánru si mohl Harris také odpustit, v tomhle byl první díl originálnější a konec tak umocnil celkovou atmosféru filmu, tady působil už trochu lacině. PÁD DO TMY 2 bych ohodnotil na 90%. Jednička je pro mne 100% záležitost, nebýt tady pár hloupostí v úvodu a jiný závěr, mohlo to být stejně dokonalé!(11.1.2012)

POZOR SPOILER. Znechucen přemírou přiblblých televizních pohádek a Santů jsem v tomto vánočním čase na jeden zátah shlédl dvě pokračování mých oblíbených hororů a jestliže se mi u "REC" líbil druhý díl o něco méně než první, u "Pádu do tmy" to neplatí - s dvojkou jsem spokojen minimálně stejně jako s jedničkou. S výhradami, které k snímku má kupříkladu Cervenak souhlasím - napětí se do značné míry ztratilo, postavy (zejména šerif) se chovají jako debilové a speleologická survivalová atmosféra z prvního dílu je také ta tam. Do značné míry mi to však vynahradila přehršel kvalitních lekaček a hlavně nebývalé kvantum gore scén. Třešničkou na dortu je pak samotný závěr, který vysvětlil jedno nenápadné mrknutí před sestupem do hlubin a mne uzemnil stejně spolehlivě, jako rána lopatou Riosovou :-) .(26.12.2010)

Druhý díl začíná přesně v místě kde ten první skončil. Děj začíná (i přes řadu nelogičností) šlapat již od začátku a nový režisér nám nachystává tolik čekané lekačky, které i přes tu svou očekávanost prostě fungují. Bohužel postupem času se kouzlo vytrácí a film trpí klasickým syndromem dvojky, navíc režisér opisuje kde se jen dá. Takže divák je na závěr i docela rád, že to celé zvládl bez újmy na zdraví. PS: Pokud mě něco ale dokázalo nadzvednout byla imbecilita toho šerifa, který v jeskyním labyrintu, když si všichni chtějí zachránit kejhák a každá ruka je tedy dobrá, dokáže nasadit želízka s odůvodněním, aby mu podezřelá zase neutekla. A kam by asi tak utíkala pane Šerife? A navíc v tu dobu již asi těžko mohla být podezřelá, když se dozvěděl co stojí za úmrtím postav. 55%(16.3.2010)

Aj napriek pár nejasnosťam, sa opäť jedná o výborný horror. Len už som z tohto nemal taký klaustrofobický pocit ako pri 1. časti.(10.3.2010)