Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

burina

Spolu s "The Princess and the Frog" konečne po dlhej dobe rozprávka, ktorá v sebe nesie to niekdajšie Disneyho kúzlo, vďaka ktorému si ju tak ľahko zamilujete. (Snáď to nie je náhoda a bude sa v tom pokračovať, nič by moju, rozprávky milujúcu dušu, nepotešilo viac.) ()

Shakers

Za tie prachy to vyzerá fakt pekne to je fakt.Čo sa týka deja, tak ako je zvykom, tak aj Na vlásku má "rozprávkový dej" ("dobrý, zlý, princ a princezná").Na to sa vlastne pri rozprávkach nedá ani stažovať.Takže čo tu vlastne môžme vynachváliť, čo považovať za plus? Tak v prvom rade ako som hovoril, tak je ta animácia, ktorá je poslednú dobu v každom animáku nádherná.Ďalej by som pokračoval hlavnými postavami (tu si nájdu aj chlapci aj dievčatá svoje).Pokiaľ sa vám hlavné postavy nepáčia ťažko sa na to potom pozerá.Čo sa týka humoru, čiže vtipov, tak to tiež môžem považovať za plus - nenásilné, vtipné a vhodné.Však čo by to bolo za rozprávku kde sa nezasmejeme? Príjemný soudntrack, fungujúce postavy a príbeh, ktorý plynie ako voda, ja som sa bavil. Obľúbený soundtrack: Kingdom Dance. 90% - 5* ()

lamps

Zhmotněná evoluce Disneyovské tradice, které sice k dokonalosti schází nahuštěnější děj a méně muzikálových vložek v první polovině, ale jinak zvládá perfektně zakomponovat všechny oblíbené zajeté motivy a zároveň aplikovat novodobý crazy humor alá druhý Shrek. Hřebec Maximus je lepší než celý Oslík... 85% ()

Pepinec

Jak pravil =woody=; "jedná se o čerstvý vítr ve stojatých vodách, jejíž hladinu clonil Pixar." A skutečně, studio Walt Disney nám ukázalo, že stále umí natočit animovaný film. Námět sice nikterak originální, avšak o to kouzelnější, že připomíná klasické pohádky bratří Grimmů v moderní variaci. Příběh princezny Rapunzel oslovuje především svým milým podáním a velice dobře zvládnutým rozvrstvením humorných scének. Nejsme tedy svědky laciných a lehce předvídatelných skečů, na které se v dnešní době klade v animované tvorbě důraz víc a víc. Dokonce ani nejsme zaplaveni množstvím parodií na světové bijáky. I když se jich tam pár velmi zdařilých najde, právě svou střídmostí přidávají plusové body a stávají se vynikajícími. Jsem potěšen, že se ještě stále dokáže najít číšník, který naservíruje pohádku, jež zaujme i dospělého a alespoň na chvíli vyvrátí pochyby rodičů, že dnešní dětské kino je povrchní. ()

Big Bear

Tohle mělo skoro všechny ingredience, které má mít správný rodinný animák od Disneye. Krásné zpracování a animace, vtip, romantiku, písničky i špetku toho dojetí, to vše završeno šťastným koncem. Vysoce hodnotím český dabing včetně přezpívaných písniček. Pouštění lampiónů dojalo i mně :-) !!! Snad jen těch skoro 100 minut stopáže mohlo být krapítek zkráceno. * * * * ()

JohnnyD

Je to typická Disneyovka, vôbec to nehrá na moderné meta-rozprávky od Pixaru. A piesne mi najmä zo začiatku neskutočne liezli na nervy. No ten brutáááálny vizuál! Preboha! Nečudujem sa, že to stálo 260 mega. Každý melón na tom vidieť! Úchvatné scenérie, krásne farby, precízne detaily, no najmä neuveriteľná mimika postáv na čele s rozkošnou Rapunzel! Až mi bolo miestami ľúto, že príbeh neposkytuje nič viac ako rozprávkový štandard. No niekedy treba aj klasiku. ()

Boogeyman

Pustil jsem to ráno dětem, aby daly na chvilku pokoj, s tím, že mě to bavit nebude, jen se u toho nasnídám a konečně budu moci udělat něco nutného, jako třeba poklidit, vymalovat a udělat si pořádek na hard disku. Nakonec, když se děti po dvaceti minutách rozhodly blbnout, jsem je nechal po obejváku rozpatlávat banány, čmárat po zdech a dokonce jsem jim dovolil sedět u počítače, mačkat klávesy a hrát si s myší, ačkoliv to vždy skončí kompletním rozjebáním celého OS. Ale aspoň daly pokoj a já se mohl dívat. A Maximus je geniální postava. ()

playboxguest

Co si budeme povídat, hezké to bylo, ale tak jako z novějšch animáků Toy story 3, Bolt, nebo Megamind mě tahle další variace na pohádky o princeznách nechytla. Zábavnostně asi na stejné úrovni jako Kouzelná romance. Český dabing, nepočítám-li muzikálová čísla, mimořádně ani moc netrhal uši. 3D: ***** Parádní dojem prostoru, postavy i objekty vystupují (a ne málo) z obrazu, přesně takhle si představuju film, když se řekne 3D. Skvělý zážitek, díky kterému mě Tangled bavil i v místech, v nichž by mě normálně nebavil :D ()

Hromino

Snad po všech stránkách mi to přišlo jako naprosto průměrná a lehce zapomenutelná záležitost na jedno sobotní odpoledne. Pár dobrých gagů, šablonovité postavy a jako muzikál celkově nezajímavé. Bolt, minulý počin Disneyho, mi přišel teda o hodně lepší a já si kladu otázku: co na tomhle mohlo proboha stát 260 milionů dolarů?! ()

sheen

Výtečná pohádka, která obsahuje kopec zábavných scén, dokonce i pár dojáků. A Pascal ftw, Veverčák se může bodnout :) ()

Beckett51

Geniální scénář, chytlavý písničky (sledováno v originálním znění), božskej kůň a chameleon, úžasná animace, překrásnej závěr, bránici zdrcující závěrečná scéna a nádherně kouzelná atmosféra. Bezkonkurenčně nejlepší animák co kdy vznikl. ()

Rosaviva

Chtěla jsem to vidět hlavně protože jsem na to všude kolem slyšela chválu. A musím říct, že mě to ani nezklamalo, ani nepřekvapilo, ale pobavilo. Rapunzel (wtf. teď koukám jak zase nějáký chytrák přeložil její jméno do češtiny) s dlouhýma vlasama a kukučem byla úžasná. Eugen a jeho "Smolder look" byl okouzlující. Maxim byl vtipnej ale Pascal byl ještě úžasnější :) Tuhle pohádku jsem v originále od bratří Grimmů nikdy neviděla, takže netuším jak moc se to podobá originále. Každopádně určitě si to někdy budu chtít pustit znova. Za vlasy jako měla Rapunzel bych vraždila, takže by mě dost naštvalo kdyby mě nějákej princ tak hnusně okuchal jako Eugen na konci. Asi nejdojemnějším okamžikem filmu byli ty lampiony. 5* btw. od teď už bez pánvičky nikam nejdu :) ()

Cappuccino

Disney je skutočne vo forme, o čom svedčia i nadmerné kvality očarujúceho animáku Tangled. Minimum klišé, maximum zábavy - a uporňujem, že nekontrolované spúšťače smiechu boli počuť predovšetkým z úst rodičov, resp. zo starších rád, zatiaľ čo malí prckovia len ticho sedeli a nerozumeli "vo co go". Ale nech niesom až taký zlý ujo, našlo sa i obrovské kvantum vtípkov určených detskému publiku. Jednoducho na svoje si prišlo celé osadenstvo kinosály! __ Mimo všetky kladné stránky vyčnieva fantastický sk dabing (obzvlášť roztomilý spev Rapunzel) a 3D spracovanie, ktoré rovnako ako pri Avatarovi nebolo pridané nasilu, práve naopak, dokonalo splýva s dejovou líniou a vy, čo by diváci opojení stredovekým príbehom bez sebamenších pochýb uveríte, že účinkujúce postavičky niesu len fiktívne charaktery, ale reálne bytosti. (239 hodnotení a Tanglend disponuje solídnymi 88% .. uvidíme o pár týždňov) ()

S.Quentin QUALE

Jako ne že by se mně to nějak líbilo, ale musím uznat, že až přijdou krušné chvíle hlídání ratolestí, velice rád po této pohádce ještě šáhnu. Highlightem je fakt krásně zanimovaná princezna a drsňáckej kůň Maximus. Pro mě nic, pro děcka moc. Čistě objektivní hodnocení pohádky za 80%. ()

Sysel_CZ

Zauvažuju nad zařazením mezi svoje nejlepší filmy - i když je to jen taková oficialita, přecijen to vyjadřuje můj postoj k dílu, a k tomuhle je velmi, velmi kladný. Až bych řekl, že tenhle filmek je takovým mým splněným pohádkovým snem, a že nevymyslím nic negativního, co by se o něm dalo říct. Jenom v obecnější rovině, když vidím ostatní komenty - proboha, lidi. Když nemáte rádi pohádky, tak na ně nekoukejte! :) ()

misterz

Krásná animovaná rozprávka. Príjemné a humorné spracovanie, dej nenudí a sú v nej pekné pesničky. Moje malé dcérky táto rozprávka neskutočne baví a to je to hlavné. Samozrejme, najroztomilejšia postavička je chameleónik Pascal. Podla mňa to je rozprávka roka, vrelo odporúčam všetkým rodičom čo majú malé deti, hlavne dievčatá. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)