Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

TheDarKnig

Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done! ()

TeeAge

| Scenár: Dan Fogelman / Brothers Grimm | Hudba: Alan Menken, Glenn Slater | Produkcia: Roy Conli, John Lasseter, Glen Keane | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Pictures | Rozpočet: 260 miliónov $ | Tržba: 590,721,936 $ | Vyselo len Na Vlásku, že som neupadol úžasu behom tejto krásne vydarenej rozprávky od Disney. Príbeh je jedinečný, postavy sympatické, najviac určite chameleón, ktorý by si zaslúžil animovaného oscara za svôj ksichto-výkon, a samozrejme aj kôň s psími chromosómmi, a tiež zloduchovia mali konečne potrebný rešpekt. Nechápem ale, prečo potrebuje Disney dvojnásobok nákladov k dosiahnutiu rovnocenného animačného výsledku, ako Pixar. Respektíve pardon, chápem... :) ()

genetique

Podmanivé predstavenie. Filmový svet animovaných rozprávok už síce dávno nie je o klasických disneyovkách, ale raz za čas sa ešte podarí oprášiť túto starú dobrú šablónu a preraziť s úspechom. Stávka na tradičné hodnoty v kombinácii s najnovšími trendmi sa je v tomto filme dotiahnutá takmer k dokonalosti. Skvelá animácia, úžasný tretí rozmer, ani na minútu som neľutoval drahšiu projekciu ako to býva v mnohých dnešných snímkoch. Romantika ako bič, nespočetný nával humoru a vtipných scén. Spevavé minúty priamo úmerne uberali filmu na príťažlivosti, našťastie bol dej prespievaný len z minimálnej časti. Ale kôň Maximus by mal dostať vlastný film! 85%. ()

Madison

Keď Pomo uvidel akčák Face Off, uvedomil si, že je kompetentný hodnotiť akčné filmy. Tak nejak som sa cítila ja pri sledovaní Tangled. Všetky novodobé animáky sa hrnú do kín jedna radosť, no veľa z nich sú len prešumiteľné jednohubky vyvolávajúce emócie z umelého príbehu, stále mi tam chýba romantická iskra, ktorá by ma vrátila do atmosféry sentimentálnych Disney príbehov. Tangled mi obnovil spomienky na hrady, zámky, princezné, klasický súboj medzi dobrom a zlom, ktorý ničím neprekvapí, no predsa patrí k tomu. A hoci v klasickom Disney sa do seba postavy zamilujú pri jednom letmom pohľade a vyspevujú ódy na lásku, v Tangled si k hlavným postavičkám a k ich rozpačitému a vtipnému zoznámeniu, ktoré prechádza do vzájomnej náklonnosti, budujete vzťah postupne a isto. Zároveň musím pochváliť animátorov, ústredný pár je nádherný rovnako ako celé prostredie, ktoré ich lemuje + krásne piesne a výborné hlášky. Nezvádzajú tu boj zvieratá za plotom, nezachraňuje tu Marlin svojho malého Nema ani nás nečakajú super schopnosti obľúbených superhrdinov, toto je romanticko-komediálny príbeh zo zámku o jednej malej princeznej. Od dôb Úžasných, Nema a Mŕtvej nevesty najkrajší animák, aký som mala tú česť zhliadnuť. ()

StarsFan

Pomalu se přibližujeme době, kdy i ve filmech, jejichž hlavními protagonisty jsou lidé, dostanou nejzajímavější a nejlepší role zvířata. Tudíž až někdy v budoucnu uvidíte v hraném filmu charakterově výbornou roli koně a až se na červeném koberci při předávání Oscarů budou největší pozornosti těšit chameleoni, věřte, že za to může Tangled. To jen tak na okraj k tomuto (čistě mezi námi) nejlepšímu a nejoriginálnějšímu animáku postedního roku. Ve které jiné pohádce vám při scéně s hospodou plnou hrdlořezů naskočí před očima Martin Luther King? ()

Hakha

Velkolepá podívaná plná výborných nápadů a vychytávej, u které jsem se po celou dobu sledování neuvěřitelně bavil. Pohádka jak se patří a sluší s úžasným koníkem… mé hodnocení 5 hvězdiček… ()

Ainy

Jak jsme viděli, pánvička je bezpochyby nejúčinnější zbraň hromadného ničení, akorát se nevejde do kabelky a připnutou na kotníku by ji taky hned každý viděl. Upřímně mě rozesmál asi jen bělouš, jehož předci měli pravděpodobně pletky s loveckými ohaři. Takové nonverbální komunikace mezi lidmi a zvířaty mě potěší vždycky; Locika s chameleonem nebo vzájemná přitažlivost mezi Maximem a Flynem. Jsou to pohádky, kde je téměř vše dovoleno a fantazii se meze klást nemají. Příběh plný radosti, akce, dobrodružství a s rozumným množstvím sympatických písniček mě opravdu bavil. ()

3DD!3

Moderní kabát, ale srdcem pravá Disneyovka. Vrátilo mě to do časů, kdy do mě maminka ládovala jednou pohádkou za druhou a řeknu vám, že se mi po té době trochu stýská. Tady vždycky všechno nakonec dobře dopadlo. Dokonalé vedlejší postavičky "koně" a "toho chameleona" mě navíc uchvátili. Akční scény jsou dechberoucí, kam se na Flynna hrabe Princ z Perzie a romantika rozbuší každé zamrzlé srdce. Pro ženské a mladé dámy je NA VLÁSKU tutovka a pro chlapy prohláškovaná akční podívaná s pěknou blondýnkou co mydlí záporáky pánvičkou. Falešná reputace je všechno, co chlap má. ()

Arachneuss

Jakmile animák místy vypadá spíše jak hraný film a nemá na sobě nálepku "Made by Pixar", tak pod čtyři zákonitě nejde jít. Chytlavá hudba, příjemný humor a luxusní chameleon. This movie has tangled me! ()

hellstruck

Bez rozmyslu a sebemenšího zaváhání říkám;nejlepší animák všech dob! (Vyjma těch od Burtona)..Nejen,že se mi bezvýhradně líbil vizuálně,navíc jsem se upřímně zasmála a chvílemi jsem byla i napjatá jak malé děcko ač mi bylo předem jasné, že to skončí happy endem .Dabovaná verze mi byla nejdříve proti mysli, ale nakonec mi třeba takový Kotek ani trochu nevadil. Úžasná pohádková a vtipná podívaná..už se nedivím ,proč se u nás v hračkárně neustále malé holčičky ptají na vlasatou panenku Lociky. Kdybych byla mladší, taky bych si ji přála:) Vlastně jediné,čeho lituji je,že jsem se na to nekoukla dřív. ()

akisha

Bože, jak já nesnáším ty děsný songy, a že jich tam hlavně ze začátku bylo. Texty jako "chci jen to, co chci" mi dokážou pěkně hnout žlučí. Kéž by tak nějaká chytrá hlava všechny ty písničky vystříhala, bylo by to čistých 5*. Jinak je to ale výborná pohádka, kde funguje všechno, od sympatickýho ústředního dua, přes skvělý vedlejší postavy (hromotluci byly super a ten věčně nažranej děda-bůžek lásky absolutně neměl chybu) po vtípky, až do posledního roztomilýho zvířete (chameleon palec nahoru, králem je ale rozhodně Maximus, ten je snad lepší i než Shrekův oslík). Pohádkovosti to má dostatek, stejně jako mnoha vyloženě krásnejch scén a nápadů. Animace nadprůměrná. Žádný hluchý či nudný místo (pokud se zrovna nezpívá). A jak obyčejně trpím averzí k těmhle "pohádkám", tak tohle bude čestná výjimka. Jako zvednutí nálady mezi učením na zkoušky zafungovalo "Tangled" na 100%. ()

Falko

Velmi malicko chybalo k piatej hviezdicke, mozno kvoli prvej tretine filmu, inac zvysok animaku bola perfektna zabava tak ako aj pre malych, tak aj pre dospelych. Ti mladsi divaci sa najviac budu zabavat na chameleonovi, najlepsim princezninym zvieracim priatelom a konovi, ktory sa z nejakeho neznameho dovodu spraval ako pes a na jeho bojovne pohlady nikdy nezabudnem, ale je to humorne a zabavne. Vdaka 3D to bol krasny vizualny zazitok, hlavne vdaka farebnym lietajucim svetlam. Romanticka rozpravka sa z mojho pohladu vydarila a po dalsom pozreti prehodnotim, ci mu nepridam aj tu piatu hviezdicku..... Takze aj pri druhom pozreti sa mi to pacilo, ale zostavam pri styroch hviezdickach.________ Mandy Moore - (Rapunzel) +++ Zachary Levi - (Flynn Ryder) +++ Donna Murphy - (Matka Gothel) +++ Ron Perlman - (Brat Stabbington) +++ M.C. Gainey - (Kapitán stráže) +++ Richard Kiel - (Vlad) +++ Produkcia: John Lasseter +++ Hudba: Alan Menken +++ (Videl v 3D kine 14.12.2010) ()

Jezinka.Jezinka

Med z toho přímo kape, eeeee - ona je vlastně řeč o vlasech, o sakra dlouhých vlasech, takže med nebudeme zmiňovat. Poznali by bratři Grimmové své dílo? Netroufám si hádat a myslím, že se to nikdy nedovíme (ale z pocitu kolegiality a lásky k pohádkám doufám v to, že by je využití jejich pohádky těšilo). Vyčítat tomu předvídatelnost - inu, to nemyslíte vážně! Je těžké předvídat děj v něčem tak klasickém a notoricky známém? (Šípkové Růžence, Krásce a zvířeti a hlavně Sněhurce doporučuji v takovém případě vyhnout se mílovým obloukem.) Stačilo vidět plakát a bylo mi to jasný. Stejně jsem na konci brečela a jsem vděčná za to, že to nejdrastičtější z předlohy tady bylo nahrazeno zpěvy a tanci. Jen to použití zlaté květiny vyrostlé z kapky slunce a vypadající jako orchidej v malém šťourovi, kterým jsem byla a stále jsem, budí otázku po důvodu jména princezny. Rapunzel/Locika je salát, sice moc fajn věc, ale že bych romanticky vzdychala nad miskou či nad záhonem? Nevzdychám, ale dokud její narození souviselo se salátem, logiku to mělo, v tomhle pojetí to logiku nemá. Chtěla bych toho bezva chameleona, co umí hypnotizovat. ()

viperblade

Od tohohle animáku jsem čekal jen lehce nadprůměrnou zábavu. Dočkal jsem se ale parádní zábavy, skvělých fórků, dokonalého českého dabingu (a to říkám jako někdo, kdo se na filmy kouká raději v originálním znění) a milých vedlejších postaviček (chameleón a kůň). Myslím, že právě český dabing tento snímek vyzdvihl o třídu výš (beru na vědomí, že písničky budou zřejmě znít lépe v originále i když ani ty české mi moc nevadily) protože v americkém animáku rozhodně nečekáte hlášku Šemíka NEE! (až uvidíte tu scénu, tak pochopíte, proč právě ona mě dostala do kolen). Abych to dlouho nezdržoval, Na vlásku je pohádka jak má být. Trochu praštěná, ale přesto dost pohádková. O dokonalosti animace se tu rozepisovat nemíním, to by bylo stejné, jako nosit písek na Saharu. 100 %. ()

castor

Disneyovská roztomilost jak vidno ještě neřekla své poslední slovo. Může za to i kapka slunečního světla, která dopadla na zem a vyrostla z ní kytka se schopností léčit a navracet lidem mládí. Za chvíli tu máme dospívající princeznu Lociku, uvězněnou ve vysoké věži, netušíc nic o svém původu, které se ale s přibývajícími roky začnou pořádně zapalovat lýtka. Mezi lidi ji vytáhne až ukecaný světácký zlodějíček Flynn. A základ muzikální romance je na stole. Na pohled dietní děj je naštěstí zabydlený spoustou vedlejších postav, které vede mimicky úsporný chameleon nebo bojový kůň. Animovaná pohádka má navíc překvapivě dost akčních sekvencí, které ženou hrdiny kupředu k zámecké slávě, kterou touží Locika vidět. Na počítání čas nemám, ale prý jde v pořadí o padesátý film legendárního studia. Myšákovská produkce se nicméně nebála a představila sexy moderní pojetí jednoduchého příběhu, který občas překvapí sebeshazovačnými vtípky. Komediální momenty jsou výrazně otrkanější, než na které jsme byli zvyklí a příjemně sází na ironický, až sarkastický tón. Svou roli v něm hraje i několikametrový ohon hlavní hrdinky, který děvče šikovné používá jako kladku nebo provaz pro zajatce. Poctivě udělaný studiový comeback navíc oživí hudební doprovod, přičemž hudební čísla děj posouvají a dokonce nejsou úplně zlá ani v české verzi. Ostatně celý český dabing je překvapivě na velmi slušné úrovni. Emoce, které marně hledám u většiny animáků, nechám raději stranou, nicméně Na vlásku se mezi tou kulatou padesátkou disneyovských celovečeráků rozhodně neztratí. Lepší tři hvězdy, výrazně stravitelnější než řada jiných animáků, pořád ale tři hvězdy.. ()

Rex Mundi

Väčšina moderných animákov odo mňa dostáva aspoň 4*, pretože sú vtipné a nenudia. Keď som videla trailer na tento film, tešila som sa na nadupanú akčnú zábavku plnú hlášok a skvelých gagov. Ale figu borovú. Trailer asi obsahoval väčšinu pozerateľného materiálu, ten zvyšok bol óóóveľa viac romantický než zábavný, prevládala konverzačná hlušina a priveľa spievania tempu tiež neprospelo. Ešte aj tie najlepšie scénky a postavičky (krčma) zostali v rovine guilty pleasure, lebo nepriniesli nič originálne, iba stokrát recyklovaný kalkul. Jednoducho, Tangled sa tak zúfalo vlieklo, že som sa pohrávala s myšlienkou, či to mám vzdať, alebo zaspať rovno pri pozeraní. Nakoniec som vydržala, ale bolo to veľké sklamanie. Od animákov a najmä "rodinných" filmov si dám po tejto traume na dlho pauzu. Rovnako u mňa dopadla Karcoolka. ()

*CARNIFEX*

Milujem rozprávky!!!Poznáte to. Sú lepšie aj horšie. Niektoré si pamätať budeme, niektoré nie. Ale toto ma dostalo. Najprv mi preblesklo hlavou, že rozprávka s princeznou na obale DVD ma asi nenadchne ale nepamätám si kedy som sa tak nasmial. Súdil som podľa obalu, skoro ako všetky ženy, ktoré stretávam v živote ;) Ako nás ale vedela pobaviť veverička z Doby Ľadovej, tu je to kôň ktorý je neskutočný kôň :)) Toto proste musí vidieť každý fanúšik rozprávok. Páčilo sa mi snáď úplne všetko, dialógy, postavičky a samotný príbeh bol jeden z najlepších aké som v kreslených príbehoch videl. Aj dospeláci si prídu na svoje. Takže hurá domov z krčiem od automatov, hodím o 10 € menej a mam doma pre deti parádnu rozprávku ktorá pobaví malých aj veľkých fanúšikov ()

D.Moore

Disney takový, jakého známe - akorát ve 3D. V Na vlásku je všechno, co se mi na pohádkách z myšákova studia líbí i nelíbí. Perfektní postavy - lidské i zvířecí (já chci psího koně!!), jednoduchý, ale dobře napsaný příběh s rozumnou mírou humoru (určeného dětem i dospělým) i romantiky, podařená hudba a několik ohromně chytlavých písní. Na druhou stranu mi ale byly vždycky trochu proti srsti animáky, v nichž postavy zpívají, a to byl částečně problém i tohohle filmu. Nejvíce mi vadil ten ohromně superromantický duet v loďce - scéna, která mi, myslím, na několik minut pěkně rozhodila cukrovku, jak moc sladká byla. I tak ale čtyři a půl hvězdy, hezké to bylo. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)