Ivusha

Naprostý souhlas s Galadriel! Jinak mi v mysli po zhlédnutí vytanuly pouze dvě myšlenky: jakékoliv náboženství je ****. A křesťané byli prostě ****. Na druhou stranu by stálo za zmínění, že oni byli prostě jen hloupé ovečky v davu, co se nechaly vést jedním chytrým, po moci dychtícím a všechno za náboženství schovávajícím člověkem... ()

bari68

Skôr než ostrú kritiku náboženstva, resp. kresťanstva, sa na tento príbeh pozerám ako na ukážku manipulácie masy ľudí, extrémizmus a fanatizmus.Navyše skvelá, takmer k dokonalosti dotiahnutá, výprava. ()

Mistickzz

Vynikajúci historický film, ktorý hravo strčí do vačku mnoho hollywoodskych veľkofilmov. Mám rád históriu a ešte radšej filmy o nej, keď sú ešte podložené faktami a stvárnené skvelými hercami, tak mi nič viac nechýba. Pri scéne, keď kresťania zahnali pohanov do knižnice som mal husiu kožu. 80% ()

bruceman7

Dokonalé pojednání o tom, nakolik je člověk oproti zbylým bytostem geniální (ve smyslu toho, co mu umožní ta měkká tkáň v lebce)...a o tom, jak je kvůli několika fanatikům a jejich pohádkám schopen podlehnout barbarství, šílenství a tuposti - a to skrze celé své dějiny. A nemluvím jen o náboženství...Jednomu by to skoro hnalo slzy do očí. 9/10 ()

Orthank

Nenápadné filozofické dielo s nápadným obsadením a silnou výpravou, strhlo celú moju pozornosť práve na historickú vernosť. A ta veru niekedy pekne kolíše. Najmä vykreslenie kresťanov ako takých, poňali tvorcovia trochu jednostranne a zaujato, bez výraznejších charakterov s akceptovaním kolektívnej viny a náboženskej šialenosti. No aj napriek tomu je Agora slušným historickým priblížení jednej neobyčajnej ženy, ktorá pre svoju neodbytnosť , nezaujatosť a číru myseľ, načala vedu novoveku. Rachel Weisz boduje a scenár jej k tomu dáva všetko potrebné. Od charakteru cez dialógy až po istú štipku správnej "fanatickosti" pre pravdu. Veru takými charaktermi sa hoc kto v tomto filme pochváliť nedá. Okrem Hypathie a jej otroka Daveusa sú všetci vykrelsení značne čierno-bielo. Buď si kresťan alebo nie si! Ak nie, zomrieš! Presne tato myšlienka sa ťahá celým filmom, a aj keď sa ju režisér snaží zabaliť do zaujímavých dialógov, nejako mu tu prefíkanú kamufláž núteného názoru prekuknete. To však nič nemení na tom, že nádherné panoramatické, prevrátené a (asi dosti nákladné) vesmírne zábery pre zvýraznenie našej ľudskej bezvýznamnosti vytvárajú zimomriavky na chrbte. Dokonca i záver sa podaril na výbornú. Stále však Agore uniká to najvyššie hodnotenie pre spomínanú jednofarebnosť kresťanov, s ktorými to všetko krásne pôsobí až príliš cielene.... ()

Ripley

Typický příklad áčkového filmu,který je relativně kvalitní,ale na druhou stranu neskutečně nudný.Film se začne hýbat a zaujme bohužel až čtvrt hodinu před koncem.Do té doby tu neexistuje děj.Jsou tu jen slepené dějové části bez výraznějších dialogů(výuka Hypatie,náboženské kecy,masakr pohanů,zničení knihovny,náboženské kecy,masakr židů,náboženské kecy,Hypatiina posedlost vesmírem aneb jak to s tou zeměkoulí je?,náboženské kecy,Hypatiin konec. ()

ruhebitte2010

Pomalejší a nudnější rozjezd rychle vystřídá strhující děj a emotivní scény. Tento film je další z důvodů proč by se měl člověk zamyslet nad smyslem náboženství a jeho historií, aby se už historie neopakovala, to se však bohužel asi nestane. ()

fantasmic

Skvelé, skvelé. Musím povedať, že som nadmieru spokojný. Čakal som nudnú historickú drámu o filozofke a dostal som napínavý, akčný a brutálny masaker. Hoci neviem na koľko je príbeh historicky hodnoverný, je vynikajúco natočený a vyrozprávaný. Výborný herci a geniálna kamera (kameraman by si zaslúžil minimálne jedného Oscara). ()

Ilhan

Z počátku jsem se příliš nebavil. I přes počáteční uvedení do děje jsem se ve všech těch společenských vrstvách a náboženských skupinách dost ztrácel. Pohané, židé, křesťané, otroci a kdo ví kdo ještě. Prostě chaos. Veškeré ty náboženské tahanice mě nijak nezaujímali a jediná linka mi přisla zajímavá a aspoň že ta hlavní o Hypatii. Po posunu o několik let jsem se však začal orientovat, náboženská extrémismus začal nabírat na síle a mě zmocňoval čím dál tím horší pocit. Ke konci jsem si však uvědomil, že ten pocit nepramení z nekvality filmu, ale z jeho tématu, nábožensky obhajované vraždy, náboženský extrémismus, zaslepenost k pravdě a vědeckým závěrům, slabost jednotlivce. A když jsem si tohle uvědomil, řekl jsem si, že film, který ve mně vyvolal takové pocity prostě nemůže být špatný, protože mě opravdu vtáhnul a zacloumal se mnou. Proto jsem se po dlouhém váhání rozhodl pro 4 hvězdy, i když na hraně. 70 % ()

Aslan odpad!

Agora, je príbehom ktorý má tu drzosť nazývať sa historickým. Historickým je asi tak veľmi ako Snehulienka a sedem trpaslíkov. Toľko poloprávd, zjavných klamstiev a vecí vytrhnutých s kontextu som už nevidel veľmi dlho. Naposledy pri tej slávnej historickej veľko dráme Davinciho kód . ()

1860

Film o náboženské nesnášenlivosti, který se snaží ukázat, že každé náboženství má své fanatiky a je stejně kruté.. Bohužel vůbec nefunguje, hercům a ani Weiszové nic nevěříte, nevyvolává žádné emoce nebo soucítění s hlavními hrdiny, je přes dvě hodiny dlouhý a efekty jsou v dnešní době k smíchu.. Mělo to navíc.. ()

Hanys_

Amenábar pořád umí. Agora je parádní historický snímek, kterému nechybí skoro nic. Výborně natočený, výborně zahraný. Čert vem, že historická fakta si tvůrce trošku upravil k obrazu svému, důležité pro mě dnes je, že jsem se neskutečně dobře "bavil". 8/10 ()

rostlinka

Dozajista zajímavý příběh, který z nepochopitelných důvodů nedokážu zcela docenit. Chvílemi mi to příšlo až moc "upovídané". Avšak učitě bych vyzdvihla výpravu, ta byla dokonalá! A co říct nakonec... snad jen, že všechny náboženství a víry a spolky a sekty jsou jeden velkej falešnej hnus! ()

dopita

Další ukázka toho, jaký mi lidi umíme bejt nesnášenlivý hovada. Zvlášť pokud se jedná o víru - to je vždycky uplně v řiti. No a o tom je Agora především. A právě tahle dějová linie mě na filmu moc nebavila. Mnohem zajímavější a lepší byly pasáže, kde Hypatia (Rachel Weiszová) bádá nad tím, jestli je středem vesmíru Země, slunce atd. Celkově spíš zklamání. První půlka ušla, pak se moje pozornost postupně utápěla v nezájmu a závěr měl-li mít nějaký emocionální dopad, mě minul. ()

K-e-n-y

Perfektne zvládnutá réžia a kamera, nehovoriac o emocionálne silnom príbehu, popisujúceho nástup kresťanstva ku koncu Rímskej ríše. Znázorňuje, že čo sa týka vedy a poznania, tak prechod na kresťanstvo v tom čase bol krok (možno aj dva:) dozadu. ()

Frakira

Opět se mi potvrdilo, že každé náboženství je svým způsobem fanatismus a nemá s vírou jako takovou (v cokoli) prakticky nic společného... ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale