Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

yansyc

V prvé řadě, Taking Woodstock není hudebním filmem, hraným dokumentem či biografií kohokoliv z organizátorů festivalu. To abyste se nenechali napálit značkou “Woodstock“ v názvu filmu jako mnozí z hodnotících. Film je především o nádheré atmosféře, která se pozvolna buduje a transformuje poklidné městečko Bethel v obří mraveniště plné dělníků, zásobovačů, promotérů, květinových dětí, kteří svými auty zasekávají všechny příjezdové cesty a o jedné úchvatné halucinogenní scéně z průbehu samotného festivalu. To všechno, aniž byste viděli zakrákat Joplinku nebo kytaru Jimiho Hendrixe, se odehrává na pozadí příběhu Elliota Tibera. Ve filmu působí trochu zbytečně postava Billyho (Emile Hirsch). Dále mi nesedí herecký projev Jonathana Groffa, který se snaží M. Langa, hlavního organizátora festivalu, až příliš napodobit a výsledný projev je nepřirozený. I když taková “Procházka po Měsíci“ se mi líbila víc, zůstává i Taking Woodstock velice příjemným americkým nezávislým filmem přímo vhodným pro letní srpnovou noc. Jedním z takových, ve kterých se toho moc neděje, jen se necháváte unášet atmosférou. ()

krijka

Jsou filmy, u nichž děj není tak důležitý, protože jsou postaveny na atmosféře. Zažít Woodstock mezi ně patří, tady se Angu Lee podařilo skvěle zachytit atmosféru šedesátých let, éry hippies, zákulisí obrovského koncertu ve Woodstocku. Ne toho uměleckého zákulisí, ale toho prostého, maloměšťáckého. Je zajímavé, jak málo filmů o hudebním showbyznysu se věnuje tady tomuto tématu-co na to říkají „normální“ lidé. Psal jsem, že děj není důležitý, ale to neznamená, že by tady nebyl. Je to sled víceméně zábavných historek, které na sebe ale navazují a drží pohromadě. Také se tu objevuje nádherné panoptikum lehce bizarních figurek, ať už je transexuální Vilma, těžce spořivá matka, u níž se člověk divý, že ji ještě nikdo nezabil, otec, co je jen chodící mrtvola, bez radosti ze života, nad věci povznesený manažer, který se od jiných hippie nijak neliší, policista, co si původně šel praštit pendrekem do pár hipíků, ale pak si to nějak rozmyslel, nebo zmydlení mafiáni. Konec konců i hlavní hrdina Elliot je pěkný mimoň. Film je komedií, ale má i hlubší podtext. A ani nějak nevadí, že z koncertu neuvidíme vlastně ani sekundu. ()

robbez

Příjemná hippie-nostalgická vzpomínka s jemným přídavkem židovského humoru. Matka hlavního hrdiny - to je tedy opravdu něco. ()

snupko13

Mám rád Lee-ove filmy, jeho vízie a pohľady. Od super zvláštnej rodinej mini drámy, cez mierne scvoknutého vietnamského veterána Billho a ochrankárku Vilmu( Liev Schreiber), až po skvelého vystihnutia LSD tripu. Tým ma uspokojil, čiže hľa tuto vo Woodstocku, veľmi originálny pohľad na vec očami miestnych "usporiadeteľov" farmárov. Čo ma sklamalo neočakávane, bola hudba, ktorá v podobných filmoch zväčša udáva tempo, aj keď som ju vnímal ostávala nevýrazná a až neskôr som zauvažoval, že snáď autor hudbu nám nemal v úmysle približovať. Ok, ale potom na kieho čerta ju skladal sám veľký Elfman. ()

Pythonator

Tohle točil vážně ten samý chlap, co Zkrocenou noru? Ang Lee opět dokázal, že Tygr a drak nebyla jen náhoda a on je velký režisér. Bravůrní zachycení atmosféry Woodstocku v nenápadném komorním snímku o jednom klukovi, co stvořil nejlegendárnější festival všech dob. Vše se točí kolem jedné rodinky a pořadatelství festivalu a Ang Lee naprosto míjí jak návštěvníky, tak samotné hvězdy na pódiu, což je docela zajímavé pojetí. Kdo nezažil Woodstock, může shlédnout aspoň tento film. ()

gizi

Dobře to vystihl v komentáři petaspur. V popisu se uvádí komedie - moc humoru jsem tam nenašel. Taky jsem čekal mnohem větší palbu hudby, ale ta skoro nezazněla. Bylo to takové nepřesvědčivé, nevýrazné. 70% a 3*, 17.8.2014. ()

P@\/EL

Ucházející ztvárnění doby hippies, války ve Vietnamu a věci kolem. Bylo tu několik situací, jež pobavily, že bych se ovšem vyloženě za břicho popadal, tak to se říct nedá. Největší problém jsem viděl v tom, že děj byl poněkud chaotický a neucelený, což možná byl záměr autorů, aby co nejlépe vystihli tehdejší atmosféru, nicméně mě tím moc nepotěšili. ()

Hane

Žádná sláva. Málo muziky té doby a atmosféra hippies se mě skoro vůbec nedotkla... Moc moderně pojaté a auta, oblečení či architektura dobu ve filmu nedělá. To musí i herci cítit. Navíc tuhle dobu a muziku, kterou tak žeru! Pokud si chcete užít Woodstock na plné pecky, tak se zhulte nějakým kvalitním "skérem" a pusťte si dokument Woodstock! Ale té hudby v tomhle kousku fakt málo, já jsem na hudební filmy pes, navíc z téhle éry... ()

towlee

Vůbec mi nevadil pohled na legendární festival z této, zase tak trošku jiné, perspektivy. Krásný příklad toho, že v hlavní roli nemusí být nutně hipík zapalující jedno brčko za druhým a trousící nějaký strašně cool hlášky, aby film fungoval a uměl i pobavit. Herci byli podle mě dobří, nejvíc mě potěšila sice menší ale zato parádní role pro mě čím dál zajímavějšího Paula Dana, vůbec celý trip v autobuse byl pro mě nejlepší scénou filmu, líbila se mi i kamera a parádní výběr lokace. Paradoxně neubírám hvězdičku za to co ve filmu bylo, ale za to, co mi tam dost chybělo-hudba. Sorry, ale když se dívám na film ze 60. let (a navíc film o nejslavnějším festivalu všech dob!) čekal bych, že uslyším nějaký ty starý dobrý pecky. Nestalo se tak. Škoda, stačily 3-4 šlágry a balo by to za pět. ()

pedrossa

K zákulisí fesťáků jsem měl možnost přičichnout. Někdy z toho vyplývaj hodně absurdní situace. Zažil jsem jeden, kde nás soukromá ochranka s čoklama obestoupila, aby na nás nevlítli na pódium policajti... Na jiným zase nějakej intoš ze sousedství přeťal sekerou hlavní přívod elektřiny. Jak říkám, kolem muziky a fesťáků je skoro vždycky o čem vyprávět. A to jsem neorganizoval nic pro půl miliónu lidí. Film o tom nemůže nudit a šílená chandra, prýštící z rodičů hlavní postavy, je fakt silnej zážitek. Mimochodem Liev Schreiber, kterej mi doteď vadil, si v mým žebříčku notně šplhnul. ()

Polda99

Snad první film Anga Leeho, z kterého jsem byl nadšenej. Ne, že by ostatní jeho filmy nebyly dobrý, ale nějak nebyly pro mě. Za to film Zažít Woodstock, který se tak trochu překvapivě věnuje lidem okolo jednoho motelu než samotnému festivalu, ve mně dokázal vykouzlit úsměv na tváři. Ang Lee podle mě skvěle dokázal vystihnout atmosféru té doby plné lásky, míru a nevázaného sexu...:). Přes množství záběrů znázorňující hippies styl té doby, film nepůsobí nijak dokumentárně a Lee dokázal do filmu zakomponovat sice jednoduchý, ale zajímavý příběh. Navíc sledovat Liev Schreibera v ženských šatech stojí za to :) ()

Strelec646

Film absolutně vystihl dění ve Woodstocku. Není nic lepšího než poslouchat na živo Hedrixe a přitom kouřit trávu a brát LSD v dodávce Hippies. Herci-perfektní. Michael Lang zde vypadá jako doopravdický a ikdyž mě zklamalo, že se film soustředí spíš na rodinné problémy hlavních postav, dávám přesto 5 hvězdiček. ()

PORTER44

Není to zrovna můj žánrový šálek takže mě snímek nijak zvlášť nezaujal,zkouřený a občas i nahatý hipíci všude kolem,nejzábavnější byl tranďák Liev Schreiber a povedená rodinka hlavního hrdiny která chce na fesťáku co nejvíc vydělat. ()

RizzieRock

Asi jsem jen čekala něco jiného. Z "pohoďárny" o sjetých hipících se vyklubalo jakési židovské rodinné drama... (Matka hlavního hrdiny má docela ránu. Docela DOST. Její útočný ryk mě bude strašit ve snech :D.) Pozoruhodně nesympatický obraz doby, jež je obvykle považována za pozoruhodně sympatickou. ()

Krastom

Navzdory naprosté nepřipravenosti pořadatelů s účastníky, proběhl jeden z nejlegendárnějších hudebních festivalů všech dob. Woodstock bych chtěl zažít. Škoda, že je éra hippies už za námi. Jinak film mě skvěle pobavil, nemám co bych vytknul. ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)