Reklama

Reklama

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (200)

Sairina 

všechny recenze uživatele

Takhle zkazit čekou pověst. Celý film je nudný a všechno je tak nějak divně spřeházený. Vlasta a Přemysl, Libuše a farmář, Přemysl a nějaká děvečka atd. Taky je divný konec Libuše. Možná si myslíte, že vás osloví česká krajina, neosloví. Nemůžu si pomoct, připadalo mi to jako nehezký kus lesa. Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo, byla výslovnost jména Libuše. ()

blackrain odpad!

všechny recenze uživatele

Jirásek po tomhle filmu musí v hrobě přímo rotovat a měl by chodit pana režiséra strašit až do konce života. Jediné, co si zaslouží vyzdvihnout je odvaha pana režiséra, že byl schopen vůbec s něčím takovým přijít. Nechtěný záměr pobavit české publikum vyšel na sto procent. Já bláhová měla za to, že Přemysl byl oráč, a on se mezi tím specializoval na chov drobného hospodářského zvířectva. ()

Reklama

Rousse 

všechny recenze uživatele

Je mi opravdu velkou záhadou, možná ještě větší než všechny staré pověsti české dohromady, jaké museli mít amíci pohnutí mysli, když si řekli: "Natočíme staré pověsti české." Notabene, když ani neví, kde to Československo leží? Už vidím, jak se Constantin Werner probudil o půlnoci za úplňku a říká si "Natočím velký film, jehož sláva hvězd se dotýká..." Bohužel - film má klasickou stopáž, takže velký rozsahem není a svým přínosem a obsahem velký není už vůbec. A že by se jeho sláva hvězd dotýkala? Otázka do debaty:-) Celý klan pod vedením Libuše čítal zhruba 20 osob, Líba vládla ze šutru a do toho jí remcali neskuteční "komici" s vážnou tváří Vašut a Kříž. Mimochodem Vašutovo věčné "čengliš" Yeeaaah mě opravdu bavilo:-) Když už jsem u toho - právě tihle dva konůpci mě tam vadili ze všeho nejvíc... Co ale musím pochválit, tak jsou určitě exteriéry a scenérie, kde se točilo - krásné lesy a z geologického úhlu pohledu celkem radost pohledět. Takže ve výsledku se u mě Pagan Queen té jedné hvězdy opravdu dotýká.... ()

Damiel odpad!

všechny recenze uživatele

0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-) ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

"JSEM MEČIMÍR, TVŮJ NEJUDATNĚJŠÍ BOJOVNÍK!" Film, který se svou atmosférou lehce vyrovná výpravným pornofilmům, jen s tím malým rozdílem, že se v něm nešuká (a když ano, jakoby se nestalo). Děj se jen velmi neumě dotýká známých reálií a událostí z našich pověstí a bájí, kde veškeré půtky obstará skupinové cvičení šestičlenného tělesa s dřevěnými vidlemi a téměř veškerou výpravu pár kostýmů, šutr a kláda. Herecké výkony jsou v dokonalém souznění s režijně dětsky bezradným úsilím, kdy českého diváka nemůže nepobavit duo vykuků Vašut & Kříž, kteří své scény povyšují na galapředstavení ve stylu televizních estrád. Ono, zvráceně zábavný je film jako celek a od odpadní výlevky jej chrání jen celkem povedená hudba, která zní jako něco mezi Smetanovou Vltavou a pomalejšími skladbami z Pána prstenů Howarda Shora a i přes svou repetitivnost bude stát za další poslech (na rozdíl od snímku samotného, který za další pohled nebude stát nikdy). Hodně se také nepovedl plakát, který film doprovází po českých kinech (no ano, opravdu tento ochotnický nepodarek bylo možné navštívit v nejednom z českých kin - i já ho tak viděl). 5% ()

Galerie (58)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)

Reklama

Reklama