Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

Gig

Kompilace toho nej ze Sergio Leoneho westernů. Proč? Ryšaví farmáři - Irové - Tenkrát na Západě, Henry Fonda jako kovboj na vymření, a taky ho pohřbí - Tenkrát na Západě, variae hudby z Tenkrát na Západě, Hudba Morricone. Dlouhé kabáty, dlouhé pohledy do tváří, napětí, Hřbitov - souboj - Hodný, zlý a ošklivý. Honba za jménem a zlatem, jméno pochovaného na hřbitově - Hodný, zlý a ošklivý. K tomu vypůjčený kovboj z jiných špageti westernů - blonďák v bílém - Pravá a levá ruka ďábla a jiné (později třeba Lucky Luke). Člověk by řekl guláš toho nej. Jenže pokud se takový guláš dobře zamíchá vznikne ne parodie sama na sebe, ale i vynikající film. Henry Fonda totiž tomu dodává punc toho starého dobrého divokého západu, i když je tam na Leoneho vícero komediálních prvků. Prostě tenkrát na Západě. ()

swinevenca

Dlouho to na mě působilo jako taková slepenina obrazů, od fraškovitých po legendární, ale když se to vybarvilo ve Fondovo odcházení pod Hillovým patronátem, dostal to úplně jinou dimenzi. Trochu smutnou, že se to děje, ale taky dost krásnou, že se to děje takhle. A co říct k hudbě víc, než jsem si film pustil jenom kvůli ní. ()

matoada

Zrejme jeden z najlepších (ak nie najlepší) film s Terencom Hillom. Je to štýlové, zábavné a záver celkom poteší. ()

old salt

No ten scénář tomu dal zabrat. některé skoky jsem nepochopil. A spojení starého Fondy s klukovským Hillem rovněž moc nefungovalo. Každopádně solidní námět. ()

`barocco

Vynikajuci namet zraza ciastocne maniera majstra Leoneho donekonecna natahovat sceny. (Hoci Leone na film ako scenarista a producent filmu reziserovi Tonino Valeriiovi "iba dohliadal" ) Zato Terence Hill je v zivotnej forme a tak napodiv taha film daleko viac ako legendarny Henry Fonda. A nakoniec body este vytahuje tomuto snimku genialny Morricone... Kde len ten chlap na tie hudobne namety chodil? Co film to iny a zakazdym uzasny.... ()

brodži

Nikdy jsem neměl touhu moc sledovat westerny ale od té doby, co jsem si řekl, že zkouknu pár filmů od Sergia Leone jsem zjistil, že je to Pan režisér. Mé jmeno je nikdo je pohodičkový filmeček o pistolníkovi, který nemá absolutně nervy a vše řeší s usměvem. Film je podbarven jako spousta dalších od Sergia Leone hudbou Ennia Morricone. ()

ALchemik

Párkrát jsem se od srdce zasmál, ale to je tak vše. Henry Fonda měl pořád spíše melancholocký výraz a nějak mi do toho filmu neseděl. Terence Hill se jako obvykle pořád usmíval, což mi spíš evokovalo komedii, ke které bych se spíš přikláněl. Ale zas komedie to nebyla, to ne. No prostě jen trochu lepší průměr. ()

p.a.douch

Mám rád Terence (a v klidu to přiznám). Tady v tomto filmu hraje s panem Fondou. Oba dva jakoby hrají v jiném filmu, ale přesto to funguje. Je to prakticky film těchto dvou herců a hudby Ennia Morriconeho. Ještě bych jmenoval Jeana Martina, a taky Maria Bregu (matadora Dolarové trilogie). Do komedie to má trochu daleko, ale mě to vyhovuje. Zkrátka u mě má tenhle film svých 85 % jistých. ()

paddy35

Můj oblíbený western. Henry Fonda a Terence Hill ve skvělém filmu. Jejich role sedli dokonale. Taková komedie a westernovka plná zajímavých myšlenek. Hillovi ten zaprášený westernový oblek prostě sedí perfektně. ()

brasek

Pokiaľ Terence Hill nemal vo westernových komédiách za parťáka Bud Spencera bolo to polovičné, ale ja tento snímok nepovažujem za komédiu a Henry Fonda mal svoje nesmierne čaro. ()

LencaN odpad!

Nechápu. Pojetí tohoto filmu je jaksi umělecké a vůbec mi to nesedlo. Ano, má to nějakou skrytou zprávu nebo pointu, že mít hrdiny je důležité. Ale to neomlouvá, že film je hrozně utahaný. Hudba je úžasná, o tom není pochyb. Bohužel je to ale to nejhorší v čem jsem Terence Hilla viděla. Jde absolutně mimo moje chápání, jak se Hill i Fonda nechali k tomuto přemluvit. Moc westernů jsem neviděla, ale tenhle je z nich zaručeně ten nejhorší a nejnudnější. Ani Terencovi modrá kukadla to nezachránila. ()

Diego75

Film bohužel místy nudil, ale i tak je to dobrá podívaná. Terence Hill zde má svou obviklou roli mazaného hrdiny. Musím uznat, že tu čtvrtou hvězdičku dávám jen tak tak a to hlavně kvůli skvělé hudbě od Ennia Morriconeho, která dává akčním scénám tu správnou atmosféru. Nejlepší scénka byla hra se střelbou na sklenice od whisky. ()

Raf

Terence Hill jako neznámý, mladý, charismatický, zábavný, výjimečně rychlý a přesný pistolník, který sám sebe nazývá "NIKDO". Henry Fonda jako JACK BEAUREGARD, legendární pistolník na odchodu ... "Malý syn holiče: Jak to dokázal tati ? .. Otec holič: Záleží na rychlosti chlapče .. Syn: A střílí ještě někdo rychleji než on ? .. Otec: Než on ? .. Nikdo" ... Jejich famózní herecké výkony vůči sobě SKVĚLE kontrastují a velmi ZDAŘILE se doplňují ... "Jack: Blejskáš se jak dveře od bordelu .. Na deset mil tě musí vidět i slepý .. Nikdo: Sem rád, když mě každý vidí" ... Pro film je charakteristická VÝBORNÁ režie Tonina Valeriho, který začínal a učil se od Sergia Leoneho a standardně VELMI nadstandardní hudba Ennia Morriconeho (tak působivá a výjimečná, že obstojí i sama o sobě) ... Místy NESKUTEČNĚ zábavná a UHRANČIVÁ podívaná ... "Jack: Chlapče, dám ti jednu radu, nikoho neobdivuj .. Začneš mu závidět, začneš se vytahovat, riskovat a než se naděješ, je z tebe mrtvola .. Nikdo: Dlouhej život nikomu nesvědčí" ... Filmu UBÍRÁ na dokonalosti to, že snímek příliš OSTŘE přeskakuje z jednoho filmového žánru do druhého (potřeba "ubrat" na vyhraněnosti některých komediálních scén), také chybí CHARISMATIČTĚJŠÍ hlavní PADOUCH s dostatečným prostorem ve filmu a bylo by osvěžující VÍCE si POHRÁT s vizuální stránkou snímku. ZÁVĚR byl očekávatelný, ale příjemně a snesitelně završený (jistě by ale stálo za to zestručnit závěrečnou řeč, která svoji délkou ubírá snímku na dramatičnosti). Na KONCI filmu se z NIKOHO stává NĚKDO (po té, co "zastřelí" legendárního pistolníka Jacka Beauregarda), stává se sám slavným a bude tak muset čelit novým výzvám (ty jistě přijdou, mi toho ale svědky již nebudeme .. pokračování se nabízí, nicméně se nedostaví .. možná je to škoda, možná je to dobře .. kdo ví). Stejně jak se na konci mění jeho postava (symbolický přechod z dětství do dospělosti), tak i doba vstupuje do nové éry ... Jsou ale věci, které se NIKDY nezmění ... ()

Fill16

Výborný oddechový western, kterému určitě vévodí dva hlavní protagonisté a především tedy Terence Hill. Musím také pochválit kameru i hudební složku - to bylo naprosto impozantní. ()

Africanus1

Zvláštní Leoneho kus s poněkud nesourodou dvojicí. Terence Hill sice své komediální vlohy nezapře ani tady, ale drží se při zdi, což v tomhle případě nebylo na škodu. Herecky se mi tu líbil víc než utlumený Henry Fonda. ()

Tomulka

Velmi pěkně a celkem aji dojemně podaný lehce komediální westernový příběh. Velkým překvapením pro mě byl Henry Fonda. Nebyl překvapením co do svého výkonu, ale spíše svou účastí ve filmu s Terencem Hillem. Tím rozhodně nehci snižovat hraní Terence Hilla (mě se jeho hraní moc líbí) jen mi ti dva něják k sobě nejdou. Nutno říci, že v tomto filmu mně vyvedli z omylu. Výborně jsem se bavil všem rozhodně doporučuji na nedělní odpoledne po obědě (nebo při něm:)) ()