Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

Ba-jo

Nevím proč jsem tak dlouho nechával krabičku s tímto filmem pod televizí bez povšimnutí...možná, že jsem nikdy příliš nemiloval filmy s Budem Spencerem a Terrencem Hillem? V tomto filmu však jiná a věkově nesourodá dvojice Terence Hilla s Henry Fondou zafungovala. Příběh o střídání stráží slavných pistolníků divokého západu, podbarvený skvělou hudbou Ennia Morriconeho, pod režijní taktovkou Sergia Leoneho a výsledek: příjemný western s nádechem parodie. Příjemně strávených 117 minut a úvodní scéna v holičství prostě nezapomenutelná. ()

kamigava

I přes skvělé herce jako je Terence Hill a Henry Fonda mi film vůbec nic neříkal. Přijde mi, že je o ničem. Nemá prostě dobrý námět a žádnou zápletku. Sem tam se mění na komedii a zase zpátky na akční western, ale k čemu? Tentokrát se mi film od Leoneho nelíbil. Má ve sbírce mnohem lepší kousky. ()

mh.mail

60% - Odlehčený, s nadsázkou a sebeparodickými prvky natočený western. Některé scény jsou evidentně stylizovány jako parodie nebo minimálně odkaz na slavné scény ze slavných filmů (např. už úvodní scéna evokuje úvodní scénu z Tenkrát na západě). Děj filmu je občas trochu zmatený a nelogický, což je nejspíš daň za tu nadsázku. Koukatelné to však je, obzvlášť pokud z filmu zní dokonalá hudba Ennia Morriconeho. ()

strikeman

No nevím, ani mě to nenadchlo, ani příliš nezklamalo, ale od Leoneho jsem čekal víc. Některé scény mi opravdu připomněly slavné mistrovy kousky, jindy jsem se zasmál povedenému vtipu nebo mě potěšil Peckinpahův hrob na hřbitově - jenže pak přijdou scény a la "Spencer-Hill crazy movie show" navíc ještě podtržené těmi zrychlenými záběry, které mi do Leonova filmu absolutně nesedí, a já pak nevím, co si mám o tom myslet... ()

Heavyman

Taková menší tak trochu parodie na western. Terence co by klasický pojídač fazolí a jablek, který má nejrychlejší ruku s koltem na západě. Jsou tam i vtipné scény, třeba střílení půlitrů v saloonu nebo trefování se do negra, ale i spousty zdlouhavých a nudných scén plné plků. Avšak poučení to má dobré, které najdeme v bajce o ptáčkovi a kravinci. Málem bych zapomněl na skvělou hudbu a melodii od Morriconeho. ()

drankeryth

Tak tato westernova komedia bola skvela natocena. Nema to ziadnu chybu. Modrooky Terence Hill do tohoto filmu sadne ako rit na serbel:) ()

Hapretor

Western? Spíš shitstern! Tahle výhybka žánru mě dokáže vždy dokonale vykolejit. Nuda a kravina. Jen to mlácení panákem bylo k zasmání. Jinak o ničem. Jedna * za panáka, jedna za Hilla - z nostalgie. (mlátičko filmy duo Bud + Terence). ()

helloween93

Zvláštní mix westernu a komedie, ve kterém hrají dva naprosto odlišní herci a dva naprosto odlišné styly - vtipálek Terence Hill a zastánce staré školy - Henry Fonda. Film je zajímavý zejména svým příběhem a odlišným scénáristickým přístupem oproti jiným westernům. ()

char_t

Na začátku jsem si říkal, kdo si to troufá parodovat Leoneho, a on sám Leone! :-) V první polovině trochu nuda, ale jak přijdou kultovní scény se střílením do klobouků, je jasno, že tu máme další kvalitní Leoneovku, i když tentokrát trošku jednodušší (a díky tomu stravitelnější) než jeho klasiky Tenkrát na západě a dolarová trilogie. ()

RakeW

Legendy, které definovaly žánr, odcházejí a dělají si z toho, za výrazné pomoci vyšinutého Hilla, tu více tu méně legraci. Legraci sice ohromně stylovou a vyhláškovanou, ale trochu křečovitou, protože do zhruba dvou třetin filmu většina scének víceméně nedává valného smyslu a humor v nich už poněkud zestárl. Jenže pak dojde ke zhmotnění jednoho dětského velkého snu a Jack Beauregard a Nobody se za doprovodu Wagnerových Valkýr nesmazatelně zapíšou do filmové historie. ()

Person

Kromě úvodní scény byla první půlka slabší a nudnější. Poté ale došlo k rozvinutí děje a dobré scény přibývaly. Za pár z nich v čele s "tou v hospodě" s Terencem Hillem jsem se rozhodl přiklonit ke čtyřem hvězdám. Film však rozhodně mohl být dotaženější. Lehké zklamání, ale takto stráveného času přesto nelituji. Ba naopak... ()

pepa3rd

Z celého filmu na mě působila tak trochu rozpolcenost. Z nějakého důvodu mi zde nesedlo spojení westernová komedie. Spojení pasáží jako vystřižených z "Tenkrát na západě" a "Podivné dědictví" spolu nevypadá dobře, ačkoliv oba zmíněné filmy miluju. Oba jsou ale jasně vyhraněné, což se tady říci nedá a tak když už si zvyknete na seriózní ráz, objeví se komická vložka a naopak. Jednotlivé scény samy o sobě jsou ale vynikající a určitě patří k tomu lepšímu. Takže: Je někdo rychlejší než on? Nikdo. 69 % :). ()

martiňák

Zvláštní western - westernová parodie, komedie - nekomedie. Pro fanoušky "vážných" režisérových mistrovských kousků Tenkrát na západě a Tenkrát v Americe je téměř k neuvěření, že tento film režíroval Sergio Leone. V průběhu filmu se střídají silné scény a povedené momenty se silnými rozpaky, dílo působí jako polotovar. Finále naštěstí vše zachraňuje a dává předchozím událostem smysl a konzistenci, ale k hodně povedenému filmu má Mé jméno je Nikdo pořád daleko. Tři a půl hvězdičky. ()

Kremik

Asi nejlepší role Terence Hilla, napůl komediální, napůl vážná... Skvělá režie Leoneho, neuvěřitelná hudba Morriconeho + Hill a Fonda v nejlepších letech dávají dohromady, jednu z nejlepších vážných komedií své doby... ()