Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

VMa

Není filmu bez chyb a není pochyb o tom, že ani tento film není bez chyb. Snad že by si i zasloužil hvězdiček pět, přestože by nepředstavovaly 100%, ale... Místy je tento film snad až moc komediální - a to mu uškodilo. Asi měl být ještě vážnější a že úmysl konce spíše nedobrovolné kariéry pistolníka a odkaz stáří je dostatečně vážný. Není pravda, že by Bud Spancer, kterýžto již v té době spolu s Terencem Hillem několik filmů vytvořil, tomu filmu chyběl. Prostě tam pro něj nějak není místo. A nádherná hudba z pera Ennia Morriconeho, kterážto dostává prostor především ve chvíli, kdy se Jack Beauregard nedobrovolně staví tváří v tvář stohlavé bandě, která však vydá za tisíc, a následně při závěrečném souboji Jacka Beauregarda a jeho obdivovatele, jenž je Nikdo - a který se tímto stal Někým. A kámen úrazu v nápisu "Nobody was faster in the draw" rozhodně nevidím. V češtině však tento nápis působí poněkud zvláštně. A proto čtyři hvězdičky, které však představují více než 80%. ()

pan Spock

Docela chápu, že z tohoto filmu mají mnozí rozporuplné pocity. Není to totiž klasický western, není to ani komedie nebo parodie. Je to příběh z divokého západu, který už přestává být divokým. Města se rozrůstají, civilizace se rozpíná. Pro osamělé pistolníky už zde není místo. Jejich doba již minula. Cítí to i stárnoucí Jack Beauregard a hodlá splnit svůj poslední úkol a odejít do ústraní. Cestu mu však zkříží mladý dobrodruh, který si říká pan Nikdo. Ten symbolizuje novou nadcházející dobu. Chce ovšem, aby se na tu starou a zejména na jeho vzor nezapomnělo. A v tomhle duchu se nese i celý děj. Mistru Leonemu se tu naprosto dokonale podařilo propojit klasický western starého typu (symbolizovaný Henrym Fondou) a nový typ westernových, komediálních a dobrodružných příběhů (za ty je tu Terence Hill). Western po tomhle filmu už nikdy nebude takový, jaký býval. Jeho odnože se rozdělí do komediálních (filmy T. Hilla a B. Spencera) a ostatních dobrodružných příběhů (např. filmy s Vinnetouem). Mé jméno je Nikdo je myslím výborným zakončením jedné filmové éry, která už se nikdy nevrátí. Díky Vám, Pane Leone. ()

billcarson

Leone, který ve svých předchozích westernech stvořil mýtus divokého drsného západu, ho v tomto komediowesternu dokonale boří. On to vlastně ani není western, jako spíše slepovaná mozaika příběhů. Ortodoxní vyznavači, fanoušci a fanatici jsou zklamáni a někteří dokonce pobouření jelikož čekali další klasickou " Leonovku ". Film je to rozporuplný, chemie mezi Fondou a Hillem moc nefunguje, Morriconeho ústřední melodie je nezapomenutelná a hravá jako Terence Hill sám, jenže pak jsou tu i úryvky a základy melodií, které už člověk kdysi dříve slyšel a i mistr sám sebe někdy dokonale vykrádá, bohužel. Přesto to má Leone pevně v ruce a tvoří rozhodně zajímavou variaci, kterou zdobí výborná kamera. P.S. Proč všude žere Hill fazole? :) ()

Hantom odpad!

Tady bylo špatně skoro všechno. Plevel, který je v červených kvůli jménu režiséra. Nuda, trapnosti vršící se na sebe, jako by to režírovala parta nacamranejch chlápků, co zrovna vylezli z hospody a přijdou si hrozně moudří a vtipní... ()

milanista

Těžko tento film jednoduše popsat. Není zde nic co převyšuje jiné Leoneho filmy, ale komplet z něj dělá opět nadprůměr. Solidní příběh (s provokací na Divokou bandu), solidní Hill a Fonda, vynikající hudba, klasické exteriéry, prostě dohromady to funguje. Škoda jen, že se některé scény více nepropacovaly a chybí trochu finále. Např. pití v saloonu, čekání a střelba v městečku, chytání ryby (vynikající!!). Prostě vždy jsem čekal ještě třešničku a ...střih. A na fešáka typu Hilla mi tam chyběla nějaká svůdná ženština. Vlastně hrála tam nějaká ženská?? ()

Harakiros

Leone, Hill, Fonda a hudba Morriconeho, toť hlavní ingredience velmi povedeného westernu z divokého evropského západu. Vždycky jsem měl rád spaghetti westerny, zvláště s Hillem a Spencerem. Tady je sice jen jedna půle slavné dvojice, přesto jde o film, který pobaví a určitě neurazí. ()

xSimax

Pro mě asi nejlepší film Terence Hilla byť bez Buda Spencera. Lví podíl na tom vydařená muzika Ennia Morriconeho a také Henry Fonda. Nejvíc mě na tom baví ta hravost s jakou se Terence Hill své role zhostil, člověk se nemůže ubránit pocitu, že ho to prostě muselo bavit. Roztěkanost děje je slabou stránkou tohoto filmu, ale happy end to na závěr zase pozvedne. Titulní skladba je naprosto nezapomenutelná. ()

FrankLucas

Jeden z mojich najobľúbenejších westernov a vlastne aj filmov celkovo. Terence Hill je skvelý a v kombinácií s Morriconeho hudbou z toho ide obrovská dávka dobrej energie. Henry Fonda tomu zas dodáva nádych melanchólie a vážnosti. A dohromady tvoria dielo ktoré by som nazval ako „vláčne cesto". Čiže chutné, ťahavé, príjemné,... Celý film sa nesie vo veľmi priateľskej atmosfére. A vždy sa počas sledovania pristihnem s úsmevom na tvári. Niekomu sa môže zdať, že je tam pár scén a záberov kamery, počas ktorých sa zbytočne dlho ako keby nič nedeje, ale aj tieto momenty majú svoje opodstatnenie. Nútia diváka zamyslieť sa a ešte viac sa vžiť do situácie ktorá nasleduje. Je to veľmi originálny pohľad na zrodenie legendy divokého západu. Obsahuje prvky komédie, drámy, paródie a samozrejme westernu. V konečnom dôsledku pôsobí ako „priateľské objatie od divokého západu". A koniec ma chytil za srdce tým najkrajším spôsobom. Odporúčam všetkým, ktorý vedia kto je Sergio Leone, Ennio Morricone, Terence Hill, Henry Fonda a ešte tento film nevideli. 9,5/10 ()

Lir

Nie komédia, nie paródia, nie o tom je tento film... Čo mne neschádzalo z mysle po celý čas sledovania tohto nedoceneného skvostu, sú slová POCTA a NOSTALGIA. Pocta starým-dobrým časom, ktoré sú nenávratne preč... Nostalgia, vyživovaná Morriconeho hudbou a majstrovstvom Henryho Fondu - jeho záverečný monológ pri písaní listu na rozlúčku je fakt zimomriavková bomba. Odľahčenie v podobe fórikov Terenca Hilla príde vždy v pravú chvíľu, nič nepokazí, nevyšumí do stratena, ale vedie k pointe (viď excelentná biliardová scéna). Dobrý pocit zostáva. ()

topol999 odpad!

Opravdu se přiznám, že westerny mám celkem rád, ale ty ve kterých hraje jen a pouze T. Hill bez svého hromotluka jsou neskutečně nudné... Proč furt musim poslouchat ten hnusnej hlas slizkýho Pavla Trávníčka??!! Každou postavu hrozně przní!!! ()

Redyx1

Westernová komedie,která nepostrádá zápletku i když do klasických komedií má docela daleko,včetně zbytečně dlouhého úvodu. ()

SNCIS

Terence Hill v roli šaška, rychlého šaška. "Je někdo rychlejší než Jack Beauregard?" - "Nikdo!" Soundtrack na jedničku, nicméně komedii bych to nenazval. Je to hrozně pomalé, utahané až je to nudné. - 50%. ()

MRParis

Nehorázná sračka kde ze sebe hlavní hrdinové dělají totální dementy sledovat takovou sračku dvě hodiny je nehorázné utrpení. Absolutně nejhorší Terencův film! ()

honza.g

I spagetti western může být pořád dobrý western. Film trochu sjíždí od žánrového středu, jednou k psychologizujícím úvahám o tom, jak bezvýchodný úděl má pistolnická legenda, podruhé zase k komedii ve stylu klasické grotesky, ale Moriconeho hudba diváka zaplaví tak, že i na ty zajížďky pohlíží jen jako na jakési zpestření. Ostatně i díky jim a té hudbě nezačne přemýšlet o samoúčelnosti některých klasických westernových scén (přestřelky, přepadení a jízdy prérií). Nejhorší je ta zatemněná historie Beauregarda a podivné jednání titulního hrdiny, obojí je odhalováno velmi pomalu a velmi jemně (až se mi skoro stýskalo po běžné americké přímočarosti): 66% za herecké výkony i atmosféru. ()

gggggg

Film mi vôbec nezapasoval. Autor vedel vytvoriť aj napätie, ale vždy ho pokazila nejaká komediálna scénka. Henry Fonda hral strašne chabo, jednoznačne ho prevýšil Terence Hill. Zápletka mi prišla nezaujímavá, film sa zbytočne natiahol a ubralo to aj na tempe filmu. Jediný klad vidím iba skvelú hudbu, ktorá dotvárala tento priemerný western. ()