Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

Spooner

Excelentní film, který obstojí jako gangsterka i jako drama ze života ilegálních přistěhovalců. Výborná atmosféra, skvěle budované charaktery a příběh, od kterého nevíte, co čekat. Jackie Chan zde navíc předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a dokazuje, že opravdu hrát umí a obejde se i bez svých klasických bojových scén a komických vložek.90% ()

Xmilden

Tady hodnocení bude časem klesat, pro Evropana, který se dívá na Jackieho Chana hlavně kvůli jeho ztřeštěným kouskům je tohle těžko poživatelná strava. Jackie se vrhnul na pravé asijské drama a musím řict že tohle mi opravdu nesedí. Film je po celou svou stopáž dosti složitý a kupí na sebe jednu dějovou kličku za druhou až z toho jde hlava kolem. Chvílemi mi vytanuly na mysl Gangy New Yorku anebo nějaké gangsterky. Je to ovšem všechno takové zvláštní a přitom příliš ambiciózní. Rozhodně film, který už netoužím vidět znovu. Jackie si urval větší sousto než by bylo záhodno. Navíc mi vadí že podobně jako Steven Seagal si odmítá přiznat pokročilejší věk. Bohužel je to tak. ()

Madsbender

"Gangy, Yakuza, šoubiznis... Dneska už je od sebe nerozeznáš. Říká se tomu kapitalizmus." Bezkonkurenčne najlepší Chan v bezkonkurenčne najnechanovskej polohe. 95% ()

Ketri

Dvouhodinovka o tom, kterak odvážný a skromný čínský vesničan své nebohé krajany do odporného Japonska zachránit přišel. No, to musí uznat každý, když ti Japonci jsou tak hloupí, že je vůbec nenapadne, že se dá na ulici něco ukrást, no tak jim to prostě patří. Škoda, film je po technické stránce zdařilý, dialogy a herci skvělý, ale ten obsah mi fakt hnul žlučí. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: vyprávění je rozsáhlé, nejedná se jen o obyčejnou zápletku, akce je odlišná, reálnější, Jackie Chan není neporazitelný, působí zranitelněji MÍNUS: první polovina slouží pro rozjezd druhé poloviny, závěr je trochu utnutý, nedořeklo se jak skončili některé postavy/// Shrnutí: Zvláštně natočený film, první polovina je tak na tři, druhá skoro na pět. Budování emocí a napětí je pozvolné, stejně jako zvraty. Téměř všechny postavy mají svůj vývoj, jen to jak skončí se dá na jednu stranu předpokládat, ale stejně už jsme byly svědky, že by to mohlo dopadnou i jinak. Líbil se mi charakter postavy, kterou hrál Jackie Chan. Akce je na velkém prostoru spíš méně, ale není špatná. Občas je fajn vidět něco odlišného./// Celkem 79%/// ()

HAL

Asijský Kmotr... a nebo alespoň dosti zdařilý pokus o něj. Jackie Chan se vykašlal na svoje přehnané prostocviky a groteskní komediální vsuvky, a snaží se dokázat že umí normálním a civilním způsobem uhrát i obyčejně lidskou postavu... a světe div se, on to opravdu umí a to sakra dobře. Hlavně na něm a jeho nepříliš chtěné cestě na vrchol tak tento "komorní gangsterský opus" stojí, byť nejdůležitější je tu intenzivně podaný příběh čínských imigrantů a jejich vztahy s domácí jakuzou, který neuvěřitelným způsobem obsáhne tak obrovské množství děje a informací, že by to na západě vystačilo na čtyři stejně dlouhé filmy... ale přesto ani na chvíli neztrácí přehlednost a místy velmi silnou atmosféru. Nicméně, k dokonalosti scénáři i tak mnohé chybí, a to zejména v závěru už se jeho uvěřitelnost a síla docela vytrácí. To nemálo podporuje i skutečnost že ke konci už vykreslení psychologie postav trochu hapruje spolu s tím, jak přibývá dějových twistů... a je také poněkud zvláštní, že takřka v celém filmu skoro nikdo nepoužívá střelné zbraně. Přesto - velmi kvalitní záležitost a jeden z nejlepších filmů v jakém kdy Jackie Chan hrál. 8/10 ()

Webb

Celkem dobrý snímek o Yakuze v hlavní roli s Jackie Chanem, který mě tu překvapil svojí účastí. Měl by si vybírat pouze Hong Kongskou produkci, ta mu svědčí nejlépe a nevrhat se po hlavě do těch USA blitek. Škoda že snímek nemá v sobě něco, čím by mě zaujmul více a tudíž po čase vyšumí. ()

Anderton

Pre ľudí žijúcich v našej polarizovanej stredoeurópskej bubline ide o kúsok ako z nejakej exoplanéty z Andromedy. Rozoznať medzi veľkým množstvom gangstrov nie je vôbec jednoduché a ak je pre zúčastnených jasné na základe čŕt, kto je Japonec a kto Číňan, tak z toho vy nebudete múdrejší. Časom si ale jednotlivcov už zaradíte vďaka nejakým tým odseknutým rukám a výrazným jazvám na tvári. Problémom však je akási nijaká atmosféra, kedy sa pohybujeme iba v interiéroch a v nejakých nevýrazných uličkách. Naopak poteší zmena oproti klasickým klišé, kedy už už ide niekto niekoho zabiť a niekto iný ho na poslednú chvíľu zachráni, ale aj toho sa dočkáme, samozrejme. Tu sa fakt nikto s ničím nesere a film je príjemne brutálny a bez irónie cool a Jackie nie je za obligátneho supermana. 70% ()

teutates

Cesta na vrchol potravinového reťazca... T-S. Yee opäť vážne, no a mňa zaručene nesklamal. Osudy ľudí (problematika čínskych emigrantov), manipulácia, moc peňazi a zmena charakteru vďaka nim... Veľmi pútavy príbeh s nádychom "bandits", ktorý zobrazuje podsvetie v jeho najtemnejšej podobe. Osobne ma potešilo množstvo známych tvári, vytknem len snaď veľký potenciál v slabšom prevedení na Yee-ho štýl. 7-8/10 ()

predators

Jackie Chan opět ne scéně. Stárnoucí, ale opět ve velkém stylu. Ačkoliv jeho vrcholem akrobacie je ohánění se železnou tyčí a nejvtipnější je jízda na traktoru, drama o čínské expanzi do Japonska v 90. letech se povedlo. Tempo je vystupňované až do samého konce, kdy už konečně budete vědět, který číňan a japonec byl ten který. :-) Lidí je tu opravdu hodně a zorientovat se, dá zabrat, ale to je asi tak jediná vítka. Jinak dobrý... Zajímavosti: A...a jo, to, že se zde Jackie neohání tak, jak jsme zvyklí, mě fakt trhalo nervy :-) 74% ()

Slartibarkfast

Jackie Chan je můj oblíbenec, i když to není špičkový herec. V tomto snímku ale dokázal, že jeho předností nejsou jen skopičiny, ale že dokáže i hrát. Náhled do pozadí gangů Yakuzy v Japonsku jsem tedy shledal jako příjemný a velice osvěžující počin v tvorbě Jackieho. Pár drobností se vytknout dá, ale jinak velice povedený film, který mohu jen doporučit. 80% ()

PetrPan

Trampoty Jackieho Chana v Japonsku..tentokrát s vážnou tváří, vážným příběhem, bez špetky kung-fu, ale krve je docela dost ... a taky je Jackie myslím, že snad i poprvé trochu zmetek ( ale fakt jen trochu). ()

Happens

Trochu mi to připomíná asijskou variaci na ilustraci Stanfordského vězeňského experimentu o selhání lidské morálky, kde slabí budou vždy "šikanovat" slabší. Chybělo mi ve filmu Chanovo (vážné, ne komické) umění boje. Jeden z těch lepších Hong Konských dramat... ()

klerik

Kým NEW POLICE STORY bola dráma s jasným odkazom na predošlú Jackieho tvorbu, tentoraz ide už "len" o drsnú gangsterku bez akčnho potenciálu (bitky a prestrelky sú, ale bez záujmu o choreografiu). Krvavosť i bezohľadnosť prekvapí, je to však občas aj čínsky naivné a zjednodušené. Tvorcovia rozohrali veľmi zaujímaú hru medzi jednotlivými gangami i medzi postavami, finále je vyslovene napínavé. Tento ázijský KRSTNÝ OTEC je o trochu lepší než moderné "západné" gangsterské príbehy (AMERICKÝ GANGSTER, VEREJNÍ NEPRIATELIA). Nechcem to preháňať, ale občas som mal rovnaký pocit ako pri sledovaní NA DRUHEJ STRANE... ()

Chrustyn

Jedna z nejvíce atypických "Chanovek", která se vlastně ani nedá nazvat "Chanovkou". Pokud bude tuzemský divák očekávat další díl "Police Story", kde bude Jackie na stará kolena dokazovat, že ještě pořád umí, bude nemilosrdně zklamaný, jelikož zde Jackie nepředvede jediný ze svých legendárních kousků. Bohužel ani ten kdo bude očekávat kvalitní asijskou gangsterku nebude příliš potěšen, protože film je dost nevyvážený co se zábavnosti a originality týče. Ze začátku je film docela zajímavý a sledovat vzestup (nebo spíše sestup) obyčejných lidí do gangsterských řad je zábavný a připomene některé klasiky žánru. Bohužel se film s příbývajícími minutami začíná stávat čím dál tím méně zajímavý a převážně druhá část je vyloženě slabá, ačkoliv by měla být vyvrcholením a na konci mi bylo úplně jedno, kdo a jak zemře. Z herců se předvede jen hlavní hvězda, která na film láká, ačkoliv je patrné, že se jedná o jasný marketingový tah, jelikož by Chanovu roli mohl hrát naptosto kdokoliv. Jeho výkon není špatný ale zajímavý je jen tím, že -takřka- nikoho nemlátí a po celou dobu jen smrtelně vážně nebo zoufale smutně kouká. Standardní, snadno zapomenutelný průměr. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)