Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

MATADOR

Moc dokáže lidi změnit, z klidných a tolerantních se stávají agresivní. Ztrácejí sebekontrolu. Xin Su shi jian je o moci, o moci, kterou má vždy ten, co je v převaze, tak to bývá vždy. A v tomhle snímku je to patrné okamžitě, nenávist mezi Japonci a imigranty z Číny, z Xin Su shi jian vylézá z každého záběru. Ale nemusí to být pouze mezi národy, stačí japonské klany, které mezi sebou také dennodenně soupěří. Xin Su shi jian je silným dramatem, ve kterém se v netradiční roli představí Jackie Chan typická mlátička z Hong Kongu, nám ukáže, že mu to nejenom dobře kope (nyní si ale nechte zajít chuť), ale že umí především dobře hrát. A potěšil mě, po mnoha průměrných snímcích se vrátil do vlasti, a natočil působivý film. Drama, které ukazuje sílu, vždy těch, co jsou v přesile. ()

Martin741

Pan Jackie Chan natocil opat slusny, aj ked len trochu nadpriemerny film. Tematika Yakuzy je fajn, ale su aj vacsie talenty, ktore dokazu nasinca plne pohltit svojou zrucnou filmarcinou /Takeshi Kitano a jeho Autoreiji/. Akcnych scen trochu pomenej, ale pan Chan dokaze hrat. Sice nie nejako oslnivo, ale herecky talent ma. 75 % ()

bourec

Málokdy člověk vidí Jackiho Chana ve vážnym filmu.Žadná akrobacie,žádný ksichty,žadnej humor.Zajímavej příběh,drsnej,líbilo se mi to.Jen mi to přišlo trochu roztěkaný,ty dějový zvraty byli moc za sebou.Ale jinak pohodovejch 60%. ()

Aelita

China and Japan - too many people. ___ Zločin, mafie, politika, korupce, touha po moci, touha po hře - to je jeden velký nerozpletitelný propletenec - to je ten náš kapitalismus, socialismus, feudalismus, to je to naše lidské otroctví. Too many people, too small Earth. ()

Tsukikage

Je to úžasný film. Nikdy bych nevěřil, že by mohl Jackie hrát nějakou vážnou roli, ale tahle se mu fakt povedla. Celé je to paradox, jediný kdo mohl natočit tenhle film, byli gaijinové. Ale já Japonce chápu, oni by nedovedli přiznat události, které se stali. Nesnášejí nezametenou příjezdovou cestu do jejich paláce. Je to jejich malé japonské šílenství. Filmy jako tenhle ve mě vyvolávají hluboký pocit nenávisti a přání všeho nejhoršího tomuhle malému ostrovnímu císařství. Naštěstí to hned zvrátí pravidelná návštěva hodin japonštiny. Oceněníhodné už je třeba jen to, že je film dvojjazyčný, krásně ukazuje jak jsou si Japonština a Čínština nepodobné. Jo a ještě konec mě překvapil, nejsem na to sice hrdý, ale málem jsem uronil slzu hořkosti. No uvidíme, co budoucnost přinese Zemi zapadajícího slunce, nemůžu se dočkat. ()

cubajz

Jackie Chan tentokrát brnknul na vážnější notu a musím, že mi k němu role bez směšných ksichtíku a akrobatických opičáren celkem sedla. S filmem je to malinko horší - na začátku mě celkem upoutal příběh s čínskými přistěhovalci, ze kterého se bohužel v průběhu stává naivní a stokrát viděná asijská gangsterka (omg, proč jen tam dávali ty úplně zbytečné flashbacky na traktoristu Jackieho?!). ()

DruidKarel

1127. hodnocený film: Výborný příběh o muži, který utekle do Japonska za svou láskou, která se sem odstěhovala z komunistické Číny, aby zde vydělala nějaké peníze. Jackie Chan se za ní vydal též a dostal se mezi skupinku nelegálních utečenců, kteří okupují různá teritoria a mají vlastní gangy. Falešné telefonní karty, okrádání herních automatů, drogy... Najdete tu vše, co potřebujete. Navíc je příběh obohacen o zápletku, kdy Jacke Chan se stane sám vůdcem jednoho takového gangu. Navíc zachrání život policistovi, který vyšetřuje běsnění nelegálních přistěhovalců ve městě. Jackie Chan se ale obrátí na stranu policie a ještě jednou se snaží bojovat nejen o svůj život, ale i o život ostatních. Ti se za něj nepostaví a nakonec to skončí velkou válkou znepřátelených skupin. Ačkoli Jackie Chan nakonec ve své roli umírá, film je mistrovsky zakončen a vygradován až na samé maximum možností. Film ode mě má jasných 5* a určitě jej mohu jen dále doporučit. 5* ()

Maty85

J.Chan není nejmladší a už mu to nekope tak jako dřív, a proto taky se uchýlil k jinému film. žánru a zvolil drama. A ono to nedopadlo vůbec špatně. Kdyby snímek byl o nějaký ty minutky kratší, * bych ještě přidal. Takhle ale musím říct, že občas slabší chvilka nudy se tam objevila. Nicméně další fakt, že Chan se vrátil zpět do Číny nezní vůbec špatně a doufám, že tam ještě zažije kus dobrodružství a ukáže amíkům pořádný Hong Kong -ský filmy :-) ()

mortak

Chan chce být zároveň, klaďas a zároveň záporák, a tahle rozpolcenost charakterizuje celý film. Naivita hlavního hrdiny je obrovská, což mu nebrání lámat vazy (kde se naučil zabíjet?), aby se vzápětí choval jako Matka Tereza, a chtěl budovat čínskou ideální komunitu v Tokyu. Jako kdyby chtěl Al Pacinův Scarface šířit v Americe Castrovu idelologii, a ne prodávat drogy. Chan by se měl podívat na Henryho Fondu v Tenkrát v Americe, který dokázal skvěle zahrát padoucha a jít proti svému image. To Chan nedokázal. ()

Cedr

Díky napěchování několika hodin příběhového materiálu do 120 minut má Shinjuku Incident místy až zběsilé tempo. Film díky tomu uteče jak voda, ale některé scény by zasloužily víc prostoru. Na druhou stranu jasný tah vpřed bez okounění okolo docela funguje. Co ale nefunguje vůbec jsou některé naprosto příšerné dialogy. Obsahově jsou ok, ale někteří herci své věty často prezentují s přesvědčivostí školní besídky. Všechno ostatní je naštěstí na špičkové úrovni, zejména pak Jackie Chan. ()

st.jim

Kdo by řekl, že Jackie zazáří v takovém dramatu. Žádné ftípky, kopy a přemety tady nečekejte. Přesto opravdu dokázal ve skvělém filmu podat výborný herecký výkon. ()

Mrkvič

Pětapadesátiletý Chan hraje asi o 20 let mladšího emigranta. Jackie Chan, který neudělá žádný kaskadérský kousek, žádný vtip a ani nezazpívá. Až na to zpívání mi to první polovinu filmu hodně chybělo. Tu první polovinu, kdy jsem se vzpamatovával ze všech těch jmen, národností a stejně vypadajících obličejů. A potom se to rozjelo. Jackie Chan jako nájemný vrah. Mafiánské vztahy jak v Kmotrovi. Dokonce mnohem složitější a některé scény mi přišly i působivější než v podobných amerických filmech. Jasný důkaz, že na Chana se bude dát dívat, i když už nebude mít jedinou nepovedenou scénu k ukázání při závěrečných titulcích. ()

Javad

Jackie Chan hrá mafiána :) ?! Ale nie vážne, dobré to bolo, Jackie sa hodí aj do takýchto úloh, a myslím si že práve v takýchto vážnejších úlohách je budúcnosť jeho ďalšej kariéry. ()

neoBlast

Je sice osvěžující vidět Chana v neobvykle neakční roli, ale při sledování jsem měl pocit že podobně laděnou gangsterku s příběh o stoupání na vrchol, zaplétání se do osidel zla a snaze o vykoupení jsem viděl snad desetkrát. A jak Američané, tak i např. Korejci to předtím zvládli zábavněji. Daniel Wu poprvé nesympatický! 65 % ()

Ceres

Jackie si střihl další vážnou roli a dopadlo to špatně, protože ve filmu hraje, že neumi ani kopnout a opak by filmu pomohl strašně moc. Takenaka jako policista nepřesvědčivý, občas je vidět, že do scény propašovává trochu humoru. Akční scény? O ničem, závěrečná přestřelka na Okubo station trapná. Jakékoliv srovnání s kultovními filmy naprosto mimo. Film je zklamání, protože s tak dobrý obsazením to takhle zmrvit ty akční scény, vážně trapas. Nebýt Fan Bingbing, není se na co dívat. I když tento snímek takhle hodně kritizuji, nedá se občas upřít dobré napětí, ale jinak ještě kromě závěrečné scény ve stoce, není co vyzvednout. Slabota, celkově přehodnoceno a nad těmi vysokými hodnoceními jsem se dobře pobavil. 40 %. ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)