Město zločinu

• Hongkong Shin juku ji ken (více)

V devadesátých letech se čínský mechanik, přezdívaný Steelhead (Jackie Chan), ilegálně přistěhuje do Japonska, kde pátrá po své přítelkyni Xiu Xiu (Xu Jinglei). Spolu se svým přítelem Jie (Daniel Wu), kterého potká v části Tokya zvané Shinjuku, si najdou práci, aby si vydělali peníze. Jakmile Steelhead zjistí, že jeho přítelkyně je provdaná za vůdce japonské Yakuzy, kterým je Eguchi (Masaya Kato), rozhodne se, že v Japonsku zůstane, aby získal japonské občanství. Zároveň vezme práci jako Eguciho zabiják, ale rychle se stane mocným a zaplete se s Yakuzou tak moc, že už není cesty zpět. (Rockwood)

VanTom

Dobrosrdečný čínský ilegální imigrant v Japonsku v zájmu přežití zaplétá svou komunitu stále hlouběji do osidel zločinu a mocenských bojů nemilosrdné jakuzy, až už není cesty zpět a věci se vymykají kontrole. Tentokrát se Jackie Chan obul do charakterní, tragické role (jeho postava se ani neumí prát) v drsné gangsterce, která v kvalitním scénáři a režii předkládá jak čiré "asijské", naivní emoce, tak slušně eskalující drama. ()

NoFiction

Vidím první film s J. Chanem, kde opravdu hraje vážnou roli. Docela realistický snímek, který musím ohodnotit vice než kladně. ()

ghatos

Nevýhodou je velmi pomalý rozjezd. Časem se však děj dostane do slušných obrátek a začne Vás zajímat osud jednotlivých figurek na šachovnici. Člověku musí brát s rezervou některé zlomové okamžiky, které jsou až dětinsky natočeny a působí nedůvěryhodně v jinak realistickém prostředí asijských mafií z Japonska, Taiwanu nebo Číny. Zejména v druhé půli svižný snímek, a proto 3,5 *. Ke 4 * chyběl kousíček. ()

Kosmik 1

Mě bohužel Jackie Chan v dramatu taky moc nenadchnul. Jsem s ním zvyklý na komedie. Navíc Město zločinu je strašně chaotický film se spoustou postav, jmen, míst a dějových linií. Na můj vkus i zbytečně natáhnutý. Války mezi jednotlivými "frakcemi" jsem si představoval taky trochu jinak. Za zmínku stojí akorát finální souboj mezi číňany a samuraji, ikdyž některé bojové scény byly spíše k pousmání. Konec takový prazvláštní, skončí vlastně dobře i špatně zároveň. No nevím, nevím, vydržel jsem do konce, příliš jsem se nenudil, ale ani to nebyla žádná velká sláva, že bych o tom někde vykládal, jaká to byla pecka. Zvažoval jsem 3*, ale to bych si musel vzpomenout na něco víc, než jen bohapustou řežbu na konci filmu. 45% ()

Pecival

Na pořádnou mafiánskou ságu (spíš takoví béčkoví pouliční mafiáni :) mi chybí silnější pozadí celého příběhu a situace. ()

ZkuKol

Velmi povedená gangsterka z prostředí čínské menšiny v Japonsku. Velmi dobé řemeslo, elitní herecká sestava, dobrý příběh a sytá atmosféra. Škoda, že scénář není trochu dobroušený (naivita postav, rychlé změny uvažování a tu a tam absence zdravé logiky). Přesto, jde o silný film s vynikajícím Jackiem v hlavní roli (ač už není tak mladý, jak by si přál a herecky by mu vyhovovaly jiné postavy). Pokud máte rádi gangsterky, Yakuzu a "nejrychlejší ruce východu," neváhejte! Steelhead přijíždí do Japonska hledat svou milou, kromě ní objeví čínskou komunitu, Yakuzu a životní cestu, o které se mu ani nezdálo... 80% ()

Arius

Umiernený akčňák stojací na silných logických základoch pomimo polemizujúci aj o ázijských politických témach. Mňa to rozhodne bavilo, aj keď koniec bol už trochu odtrhnutý z reťaze a Jackie Chan tu tiež nebol úplne doma. Na tri hviezdy to však bohato stačí. ()

Yeosol

Že může být film dokonalý i přesto, že Jackie Chan nepředvede žádný kaskadérský superkousek, ani žádnou bleskovou bitku? Tento film Vás přesvědčí o tom, že to jde a já Jackiemu skládám velký hold. Opravdu perfektní mafiánský drama. ()

Spike23

Alespoň pro mě dost netradiční film s Jackiem Chanem, bez jeho bojového umění, které by se mu tady každopádně dost vyplatilo. Výborný film točící se okolo japonských gangů, kde se z bezvýznamného ilegálního přistěhovalce stává někdo opravdu důležitý a typicky následně na své pozici začne dost ztrácet, až ztratí snad i kromě svého postavení úplně všechno. Ani trochu mě nenapadá co zde chybělo, prostě úžasný film se vším všudy a takhle by to mělo vypadat. ()

Seti

Shinjuku Incident mi hodně připomínal takovou čínsko-japonskou variaci na Scareface (jak už tady někdo v komentářích poznamenal), jen Tonyho Montanu nepředstavoval pouze Jackie Chan, ale celá komunita čínských emigrantů. Tradiční příběh mafiánského vzestupu a pádu byl vsazen do uzavřeného světa tokyiské chudinské čtvrti, ve které platí vlastní zákony a panují specifické vztahy mezi yakuzou a ostatními. Jako sociální drama na mě ovšem film vůbec nezapůsobil, protože ztotožnit se parazitujícími ilegály je pro mě dost neschůdné (popravdě bych tam dělal zátahy každý den). V závěru nemůžu nezmínit Jackie Chana, který odehrál další vážnější polohu více než obstojně a nechápu proč si podobné role nevybírá častěji (bylo ovšem velmi nezvyklé sledovat jak na Jacieho vyrukoval frajer s tyčí a on ustupoval a nevěděl co dělat :-). ()

Nassau

Jackie Chan byl ve filmu skvělý, ale bohužel ani on nezachránil pokulhávající scénář. Prvních 60 minut bylo parádních. Boj člověka o přežití ve společnosti, která stojí proti němu a jeho krajanům. Poté ale jakoby začal jiný film. Více akce, jedna zrada za druhou a celý film se zhroutil. A ani skvostných posledních 10 minut dojem nenapravilo. Škoda, Jackie by si za tuto civilní roli zasloužil víc. ()

klukluka

Cizinec (The Foreigner) mě přesvědčil o tom, že Jackie Chan nemusí hrát jen ve špatných filmech, Město zločinu mi vzalo iluzi, že je neporazitelný. Ani fakt, že se tu nevyskytoval žádnej čínskej kyborg, z toho ale pro mě neudělal kvalitní film. Naopak. Byla to od začátku do konce nesmyslná slátanina, podaná umně tak, aby to diváka okamžitě neurazilo. Představa, že se japonská yakuza vzdá svých území ve prospěch jiné národnosti, je ale stejně šílená, jako Nickova snaha přeměnit mafiány v poctivé podnikatele. Tuhle pohádku v sebraných spisech Boženy Němcové nenajdete, nikdo by jí neuvěřil. ()

iXtr3m3

Pre mňa lepšie ako New Police Story, ale na druhú stranu, stále to nie je to, čo mám od Jackieho najradšej. Niežeby som nemal rád vážne filmy s ním, ale v podstate je pre mňa topka medzi serióznejšími len neskorší Foreigner, ktorý bol fakt že super. ()

Giggs

V komentari k Jackieho filmu Crime story som pisal, aka je škoda, že Jackie nema viac važnych filmov. A ajhľa, po New police story je tu hneď ďalši. V predošlych však pridal aj bojove umenie, ktore mi v tomto filme dosť chybalo. Škoda toho, no aj tak je to vyborny film a Jackie opäť dokazal, že to vie aj inak ako komedialne. ()

cab

Necekany hit ve skomirajici kariere (Jackie Chan), ktery dokazuje, ze Hollywood je pouze dojnici penez potrebnych pro podobne skvosty, jakym je pribeh chudeho cinana, ktery odjizdi do Japonska po stopach sve mile, ale misto jeji otevrene naruce nachozi nepratelske prostredi v nemz postupem casu nachazi sve misto. Bohuzel jeho dobre umysly nenachazi podobnou odpoved u mistnich obyvatel a uz vubec ne u mafianske Yakuzy. 80% ()

dopita

Filmy s Jackie Chanem v hlavní roli už po dlouhá léta znamenají spoustu supermanské akce, občas říznuté praštěným humorem. Město zločinu je ale něco úplně jiného. Film je především dramatem o čínských přistěhovalcích v Japonsku a tamních zločineckých gangech. Akce se ve filmu moc nevyskytuje a humor tam není žádný. Zato je film plný dramaticky vypjatých až nervních scén. Jednoznačným pozitivem je, že jsem neměl problém se v těch všech, na první pohled stejných ksichtech, vyznat. Jackie Chan se pokouší opravdu hrát, moc mu to sice nejde, ale jeho snaha pojmout roli úplně jinak než je u něj obvyklé, je každopádně sympatická (skoro se nepere a když už, tak má co dělat, aby nedostal na boudu). Velmi příjemné překvapení tenhle film. ()

POciSEM

Jackie si trochu hral na Tonyho Montanu a povedlo se. Sice je porad dobrak od kosti s cistym nosem az dokonce filmu ale brutalitou svych cinu s Tonym muze smele souperit. Velice prijemny prekvapeni ()

Mafian

Příběh o muži, který se z čínského traktoristy vypracoval až na hlavu nejmocnější cizinecké organizace v Japonsku, čímž se znelíbil samotné Yakuze. Já tenhle film prostě žeru, jedná se totiž o skvělou západní gangsterku s nádechem psychologie, jejímž dějištěm je moderní Tokio, jeho špína a hnus. V hlavní roli Jackie Chan, který potvrzuje, že není jen nejlepším kaskadérem všech dob (v tomhle filmu moc kousků nepředvede), ale i slušný charakterní herec... ()

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

Jackie Chan nevhodný pro Čínu?

10.03.2009

Ačkoli nad kvalitou jeho posledních filmů nelze moc jásat, pětapadesátiletý „princ kung-fu“ je stále obrovským miláčkem šikmookého publika. Jeho nový film Shinjuku Incident se však jako první… (více)