Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiální text distributora)

danny79

Biograficky film o bojovnikovi za prava homosexualu. Sean Penn hraje dobre, ale je to ponekud nezazivne a mirne roztahane. ()

lenoch

Je to takové to americké téma o boji za svobodu a rovnost a silné individualitě bojující proti všem. Sice mám k takovým filmům poněkud rezervovaný postoj a nedovedu se pro ně správně americky nadchnout, ale umí to natočit pěkně, to je pravda. Postavy gayů jsou zahrané pozoruhodným způsobem. Film má zajímavý retro-look. ()

Widlicka4

Zajímavý pohled na historické události, o nichž člověk ve střední Evropě, byť s politologickým vzděláním, nemá ani tušení. Je zajímavé, že Martin Luther King a černošský boj za občanská a politická práva nebo hippie revolta jsou poměrně známá témata, zatímco boj za občanská práva homosexuální menšiny jsou zcela v pozadí. Ale dost možná je to logické: naše společnost je sice liberální, ale jaksi negativně liberální (svoboda od represe), nikoliv pozitivně liberální (svoboda k projevu). Proto ten náš rezervovaný postoj ke gay pride a podobným akcím, proto nám vadí, když se dva muži líbají na veřejnosti, proto nemáme žádného otevřeně homosexuálního politika (srovnej se starosty Paříže, Berlína...), proto dáváme filmu Milk odpad a tím nehodnotíme kvalitu filmu, ale kdo se s kým ve filmu líbá... Mně přijde, že to naopak bylo natočené poměrně decentně, nekontroverzně, až americky bigotně, ve filmu není nic, nad čím bych se já jako liberál měl nějak zásadně pohoršovat. Zajímavě zachycený posun od nevýrazného a nezajímavého úředníka přes volnomyšlenkářskou Kalifornii, fanatickou posedlost politického prosazení občanských práv pro homosexuální menšinu až po nepokryté politikaření po zvolení. Oscar pro Seana Penna je jistě ve správných rukou. ()

Martazoe

Pro mě osobně zajímavý životopisný film o gay aktivistovi, který se snažil zlepšit život homosexuálů a ostatních menšin. Sean Penn se mi v roli líbil a tu čtyřprocentnost jsem mu věřila. Je to natočené zajímavě, i když je film hlavně o politických kampaních a schůzích, tak to docela pěkně ubíhá asi i proto, že tam jsou vsuvky z osobního života hlavní postavy, Navic mám pocit, že gay komunita je tady ukázaná poměrně pravdivě jak to tam funguje. ()

peproch

Jeden z těch filmů, který se obtížně hodnotí, protože se můžete vyjádřit k filmovému podání nebo k společensko politickému tématu. Někdo by ještě mohl vyžadovat dokumentární věrnost. Osobně cítím spíše zklamání, Milk mi milý není, zapsala jsem si pár frází, obratů a nápadů, ale mám za to, že film nepopře svou stranickost, že angažovaný zájem podpořit homosexuální svobodu byl vyšší a autorům naléhavější než kriteria výtvarná, výrazová a dramatická.Neumím sledovat ani vývoj člověka, ani politický progres ani vztahová dramata. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Eastwood a počátky FBI